Znaleziono 1 wynik

Wróć do listy podziękowań

Witam.
Odnośnie ścieżek rowerowych mogę coś powiedzieć z perspektywy projektanta drogowego. Tak się składa iż nasze biuro projektowe dość często projektuje dla Miasta Ostrołęka. Problemy przy projektowaniu ciągów rowerowych wiążą się głownie ze zbyt wąskimi pasami drogowymi. O ile nowo projektowane ulice dla których wydziela się pasy drogowe przewidują ścieżki rowerowe, tak próby wciskania ich w stare ulice nie wychodzą najlepiej. Przygotowywaliśmy koncepcje ścieżki rowerowej w ulicy 11 - ego Listopada - na odcinku od obwodnicy do urzędu pracy jest ok ale na odcinku od ulicy Witosa do Hallera jest już gorzej. Problem stanowi zatoka autobusowa przy komisie samochodowym oraz miejsca postojowe do parkowania równoległego przy ulicy Hallera. Od Hallera do Bogusławskiego ścieżka weszła na siłę (po stronie kwiaciarni), po stronie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 zmieściła się bez problemów. Jak znajdę chwilkę to podeśle pdf o ile Wydział Dróg się zgodzi. Rozmawiając z naszymi włodarzami podsuwałem pomysł przygotowania wytycznych do projektowania ścieżek rowerowych i chodników dla miasta Ostrołęki ale na razie nikt tematu nie podłapał. Wygląda na to że w czynie społecznym przygotuje to sam i przedłożę do zatwierdzenia inżynierom ruchu.
Reasumując.
- ścieżki rowerowe umiemy projektować, nie umiemy natomiast ich wciskać w wąskie pasy drogowe,
- nie mamy wpływu na materiał z którego wykonana jest ścieżka (odgórne wytyczne Wydziału Dróg ma być kostka bo ma być)
- należy zapomnieć o dopuszczeniu wjazdu rowerzysty na ścieżkę bezpośrednio z ulicy - jak do tej pory rowerzysta musi dojechać do pasów dla pieszych i dopiero poprzez ciąg pieszy dojść do ścieżki rowerowej. Pokazując rozwiązanie ułatwiające rowerzyście wjazd na ścieżkę bezpośrednio z ulicy spotkałem się z negatywną opinią,
- Ostrołęka unika jak tylko może projektowania przejść rowerowych w poprzek jezdni,
W razie jakiś pomysłów, zapytań proszę o kontakt. Może jakaś petycja do Urzędników w sprawie kolorystyki, materiału chodników i ścieżek (podobają wam się skosy grafitowo czerwone - mnie osobiście nie).
Pozdrawiam
przez Belkotnik
6 lip 2014, o 11:43
 
Skocz do działu
Skocz do tematu
cron