Hamulce w szosówce nie odbijają do pozycji początkowej.

Powrót do Warsztat



Porady dotyczące napraw

Hamulce w szosówce nie odbijają do pozycji początkowej.

Postprzez mes » 23 kwi 2013, o 17:43

Mam problem z przednimi hamulcami, podczas hamowania zostają przy kole i obcierają uniemożliwiając jazdę. Wina nie leży po stronie sprężyny bo jak odciągam ręką i ponownie dociskam do koła to hamulce odbijają do neutralnej pozycji. Linki w pancerzach chodzą luźno, sprawdzałem poprzez odciąganie linki klamką. Klamka wraca samodzielnie bez oporów przyciągając linkę. Niestety po naciągnięciu hamulca znowu jest to samo, hamowanie kończy się zablokowaniem koła...
Model jaki posiadam to SHIMANO EXAGE


Edit.
Rozebrałem hamulce i chciałem wyczyścić okolice sprężyny. Przy okazji lekko rozciągnąłem sprężynę i pękła, prawdopodobnie już wcześniej była osłabiona bo prawie nie użyłem siły do rozgięcia drucika. Da się dokupić taką sprężynkę czy czeka mnie kupno całego zestawu ?
Obrazek


Druga sprawa, podczas hamowania linka wyskakuje z pancerza i po zwolnieniu hamulca wraca samodzielnie ale zawsze zaczepia się na moment. Opisałem to mniej więcej na obrazku, mam nadzieję że się domyślicie o co mi chodzi.
Obrazek
Avatar użytkownika
mes
Nowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 14:09
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 7
Otrzymał podziękowań: 4

Postprzez jojas » 23 kwi 2013, o 21:19

Gdzieś mi się przewraca modolo corsa :) bodaj tył ma około 35-40 lat i działa sprawnie jak chcesz to mogę Ci sprezentować
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez mes » 24 kwi 2013, o 19:21

Dzięki ale już znalazłem, wygrzebałem resztki hamulca z 30 letniego rometa na złomowisku :)
Avatar użytkownika
mes
Nowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 14:09
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 7
Otrzymał podziękowań: 4

Postprzez jojas » 25 kwi 2013, o 06:05

Jak chcesz to umiesz :)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron