Już prawie Święta

Powrót do Hyde Park



Rozmowy na każdy temat, niekoniecznie o rowerach

Już prawie Święta

Postprzez jojas » 17 gru 2016, o 17:47

Jadę sobie rowerkiem na gierki (siatkówka) z ul. Krzywickiego do sp nr1 i nie powiem troszkę się spieszę. Mimo tego jadę zgodnie z przepisami. Najpierw ścieżką rowerową potem ulicą. Jest około 18:30. Światełka zapalone, odblaski na kurtce, bluzie, nogawce i rowerze jednym słowem wszyscy mnie widzą myślę sobie i jest OK.Wjeżdżam na rondo przy kinie chcę już z niego zjechać gdy wtem z ul. Inwalidów Wojennych wjeżdża autko w ciemnym kolorze i następuje BUUUM! Wreszcie i mnie trafiło myślę sobie. Uderzyłem w autko na wysokości przedniego koła. Pacnołem o glebę rowerek również (solidarnie się zachował) autko zjechało z ronda i zatrzymało się na chodniku. Plusik dla kierowcy że nie tamował ruchu. Właściwie to tak naprawdę nic się nie stało. Autko zostało pozbawione lusterka, przednie koło roweru raczej do wymiany, światełko w drzazgi, łokieć stłuczony, ja spóźniony (na gierki), ale tak naprawdę brak poważniejszych ofiar (i bardzo dobrze) :) . Jakaś Pani zatrzymała się i spytała czy wezwać karetkę co było bardzo miłe z jej strony i za co bardzo Jej dziękuje. Kierowca auta też był OK. Powiedział że nie wie jak to się stało że mnie nie zauważył ( ja tego tez nie wiem) i w sumie pokrył wynikłe szkody. Właściwie wszystko odbyło się bardzo kulturalnie, nikt na nikogo nie wrzeszczał, nikt nie chciał nikomu "wymasować" buzi, żadnych gróźb karalnych i wyzwisk itd. Tak naprawdę to nie byłoby o czym pisać (zdarzenie jakich wiele ), gdyby nie jedna Pani . Podeszła do mnie siedzącego na rondzie koło świątecznych ozdóbek i zapytała się czy nie wezwać karetki? Podziękowałem jej i powiedziałem że nie. Wtedy usłyszałem że rowerem nie można wjeżdżać na ronda.
Nie chce mi się tego komentować, bo i po co. Chciałbym jednak zwrócić Wam uwagę że wypadki się zdarzają, bez złej woli, bez procentów, bez niesprawnych pojazdów właściwie bez przyczyny . Dlatego jeżeli bądźcie czujni to Święta Bożego Narodzenia mina Wam w zdrowej i szczęśliwej atmosferze, czego ja Jojas Wam życzę. :)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Re: Już prawie Święta

Postprzez karolbiegacz » 17 gru 2016, o 19:02

jojas napisał(a):Wtedy usłyszałem że rowerem nie można wjeżdżać na ronda.

Powinni zatem i to wprowadzić do przepisów, bo rzeczywiście rowerzyści to ogólne zło, które szwenda się po drogach !
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron