Ostrołęka - Troszyn - Daniszewo - Ostrołęka

Powrót do 25 - 50 km



Ostrołęka - Troszyn - Daniszewo - Ostrołęka

Postprzez Pijący_mleko » 9 lip 2009, o 08:05

Długość ok. 35 km
Nawierzchnia: bitumiczna
Trasa: Ostrołęka – Ławy – Susk Stary – Zabiele – Grucele – Troszyn – Rabędy – Zapieczne – Daniszewo – Rzekuń – Ostrołęka

Jedziemy drogą koło mleczarni kierunek Ławy. Trzymamy sie tej drogi do oporu. Przy końcu drogi mijamy wieżę antenową i jedziemy w lewo (ignorujemy drogę na prawo prowadzi do Rzekunia). Za momencik mamy drugi rozjazd i znowu dajemy w lewo na Susk Stary . W Susku Starym po prawej widać park i stary dworek rodziny Glinków http://pl.wikipedia.org/wiki/Stary_Susk (mam nadzieję ze ktoś rozwinie ten wątek).
Jedziemy dalej prosto do miejscowości Zabiele, tam szukamy drogi bitumicznej w prawo (zdaje się ze przed tą drogą jest kapliczka). Skręcamy na tą drogę i po pokonaniu małego pagórka mamy wieś Grucele. W Grucelach przeskakujemy prosto przez krzyżowanie. Trzymamy się tej drogi do końca i w Troszynie skręcamy w lewo. Kilka metrów dalej gdy zobaczymy kościół skręcamy przed fontanną w prawo. Jeżeli ktoś ma ochotę to bierzemy szybka kąpiel w fontannie :) (szybką zanim nas pogonią), podziwiamy kościół z charakterystyczną kamienną elewacją (mury kościoła się zarysowują ponieważ część kamieni była brana z kamiennych kręgów :mad: , które znajdują sie w miejscowości Rostki i krąży nad kościołem klątwa Gotów – budowniczych tych kręgów).
Jadąc wybraną drogą dojedziemy do miejscowości Rabędy, tam przecinamy drogę na Ostrów Maz. Kilkanaście metrów dalej mamy rozjazd. Wybieramy w prawo. Kilkaset metrów dalej widzimy po prawej wysoki drewniany krzyż i drogę bitumiczną do Drwęcy (tę drogę ignorujemy). Jadąc prosto przecinamy miejscowość Zapieczne. Kilkaset metrów dalej nasza droga wpada na inną drogę prostopadła do naszej i skręcamy w prawo (kierunek na lewo prowadzi do miejscowości Jarnuty i na Janki).
We wsi Daniszewo ignorujemy pierwszą w prawo i kilka metrów dalej mamy do wyboru:

- w prawo drogę do Rzekunia (później na wiadukt koło dworca kolejowego lub drogą Ostrowską do Ostrołęki)

- prosto przecinamy tory kilkaset metrów dalej znowu tory (Czarwowiec), potem w prawo i zaraz w lewo i mamy drogę Goworowską do Ostrołęki, (kto nie ma dość może przeciąć tą drogę i pojechać prosto do Dzbenina).
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Panzerjager44 » 9 lip 2009, o 12:32

:D nie zadzieraj z Gotami bez względu czy są to Wizy, Ostro, czy po prostu Goci :D
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Pijący_mleko » 9 lip 2009, o 12:46

W sobotę byłem w miejscowości Rostki (połowa drogi między Troszynem a Grodziskiem). Starałem się tam znaleźć kamienne kręgi.
Miejscowy gospodarz wskazał mi którą drogą mam jechać ale uprzedził mnie ze prawdopodobnie tą drogą nie przejadę.
Droga okazała się błotnista, codziennie rozdeptywana przez krowy pędzone na łąki, teren wokół przypominał mokradła zarośnięte ciemnym lasem z dolnymi partiami pokrytymi przez pokrzywy. Ogólnie jeżeli ktoś nie chce pobrudzić pojazdu to nie przejedzie.

Niestety nie znalazłem miejsca którego szukałem. Dotarłem tylko do miejsca które odróżniało się od okolicy tym ze przy drodze i na granicach działek widoczne były gromady kamieni. W widocznych częściach lasu też było dużo luźno rozlokowanych kamieni. Czy widziałem któryś z kręgów, nie jestem pewien. Bez miejscowego przewodnika nie można znaleźć tych kręgów.
Nie jestem nawet pewien czy dobrze mnie pokierowano.
Ps
Do Gotów nic nie mam i jestem . :kwasny: :kwasny: :zly: :mad: . jak ktoś niszczy takie obiekty.
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Panzerjager44 » 9 lip 2009, o 13:04

Na zobaczenie tych kręgów to sam mam chrapkę. A co do niszczenia to też tego nienawidzę po prostu. Niestety często się z takimi sytuacjami spotykam.
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Pijący_mleko » 10 lip 2009, o 14:55

Dla zbyt leniwych by poszukać w sieci dołączam linki do zdjęć tam znalezionych:

Widok na kościół w Troszynie. Na zdjęciu kamienne mury kościoła oraz część placu. Fontanna o której wspominałem w tekstach wyżej nie znalazła się na zdjęciach ponieważ znajduje się poza kadrem mocno na prawo.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:POL_Troszyn.jpg

Drugi link to zdjęcie kamiennych kręgów w Rostkach, to jedyne zdjęcie jakie udało mi się znaleźć
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Rostk ... entury.JPG
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187


Powrót do 25 - 50 km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron