Ostrołęka - Różan

Powrót do 50 - 100 kmOstrołęka - Różan

Postprzez Marqs » 17 sie 2008, o 00:03

Długość trasy: około 65km
Nawierzchnia: asfalt: 95%, żwir: 5%
Trasa: Ostrołęka -> Dzbenin -> Korczaki -> Kamianka -> Jawory -> Dąbrówka -> Kaszewiec -> Różan
Zobacz mapę

Wycieczkę rozpoczynamy w Ostrołęcę. Musimy dojechać na osiedle Pomian. Jedziemy ulicą Pomian do Dzbenina. Tutaj mamy dwa sklepy gdzie można zaopatrzyć się w zapasy na wycieczkę. Jeden sklep jest zaraz za zakrętem po prawej stronie, drugi trochę dalej po stronie lewej. Wyjeżdżamy z Dzbenina i jedziemy dalej prosto. Mijamy Korczaki, wjeżdżamy do lasu, a zaraz za nim jest Kamianka. Tutaj również znajdziemy sklep. Jedziemy dalej. W Lipiance napotkamy dwa skrzyżowania. Na pierwszym skręcamy w lewo, na drugim w prawo. Wjeżdżdamy do lasu. Po prawej stronie jest miejsce postoju. Jest tam zadaszony stolik i ławeczka. Dalej jest wjazd do monaru. My jedziemy cały czas prosto.Za Jaworami szukamy odchodzącej żwirówki w prawo, przy której stoi krzyż, tam skręcamy i jedziemy prosto do Dąbrówki. Nareszcie dojeżdżamy do asfaltu! Jedziemy przez Dąbrówkę. Gdy dojedziemy do skrzyżowania skręcamy w lewo. Mijamy domki wypoczynkowe oraz ośrodek wypoczynkowy w Kaszewcu (jak ktoś nie da rady wrócić może się tu zatrzymać ;)). Skręcamy w prawo na drogę krajową nr 60 i jedziemy przez most do Różana. Kierujemy się w prawą stronę aby dojechać do centrum miasta. Wracamy drogą którą przyjechaliśmy. Jednak jeśli chcemy poznać nowe miejsca proponuję wracając nie skręcać za mostem w lewo tylko jechać dalej krajową 60 aż do Ponikwi i tam skręcić w lewo. Dojechać do Goworowa, a z tamtąd wrócić trasą opisaną w trasie Ostrołęka-Goworowo. Jadąc przez Goworowo pokanamy około 10 km więcej.
---
Avatar użytkownika
Marqs
Administrator
 
Posty: 282
Zdjęcia: 769
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 23:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 431
Otrzymał podziękowań: 251
Rower: USS

Postprzez mac ap » 4 paź 2009, o 22:41

W Różanie warto odwiedzić fort numer I. Jest efektowny, choć zarówno rozmiarem, rozmachem, jak i głębokością podziemi nijak nie może się równać z fortami Twierdzy Łomża pod Piątnicą :)
Z kolei w forcie III zlokalizowane jest polskie centrum składowania materiałów radioaktywnych. Teren, jak łatwo przewidzieć, jest jednak pilnie strzeżony.
mac ap
Stały Bywalec
 
Posty: 272
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 4 paź 2009, o 19:08
Lokalizacja: Łomża
Podziękował: 42
Otrzymał podziękowań: 152


Powrót do 50 - 100 km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron