28.02.2010 - Wycieczka forumowiczów - Zbójna

Powrót do Relacje



Tutaj zdajemy relacje z naszych wycieczek

28.02.2010 - Wycieczka forumowiczów - Zbójna

Postprzez Marqs » 28 lut 2010, o 14:26

Dane wycieczki:
Dystans: 58 km
Czas jazdy: 2 h 25 min
Średnia prędkość: 24 km/h

Uczestnicy: adm, Marqs, octane1, Panzerjager44, sportowiec.

http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&h ... urce=embed

Trasa: Ostrołęka -> Łęg Przedmiejski -> Łęg Starościński -> Kurpiewskie -> Ruda Osowiecka -> Osowiec -> ZBÓJNA -> Laski -> Gąski -> Dąbrówka -> Nasiadki -> Lelis -> Durlasy -> Białobiel -> Ostrołęka


Zdjęcie z trasy:
Obrazek
---
Avatar użytkownika
Marqs
Administrator
 
Posty: 262
Zdjęcia: 769
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 431
Otrzymał podziękowań: 251
Rower: USS

Postprzez Panzerjager44 » 28 lut 2010, o 18:23

Rozpisałem się trochę na bikestats. Więc przykleiłem to i na forum.
Moje subiektywne wspomnienia z wyjazdu:
Na miejscu spotkania na Pl. Bema stawiło się nas 5: Adam, Marcin, Mirek, Michał i ja. Tuż po starcie chłopaki (głównie Mirek z Michałem) narzucili dość duże jak na nasze spotkania tępo. Dzień był piękny, słonko świeciło, a wiatr przez pierwszą połowę dystansu wiał w plecy, dlatego wyśmienicie mi ono odpowiadało. Szybko wysunąłem się na czoło, utrzymując prędkość ok 31-33 km/h. Nie wziąłem pod uwagę, że jadąc na szosówce jest mi dużo lżej niż chłopakom na trekkingach i góralach (chociaż Mirek trzymał tępo i raczej na zmęczonego nie wyglądał - wyćwikał się skubaniec na tych maratonach :) ). Koniec końców przeszliśmy na bardziej lajtową jazdę. Na czoło poszedł Adam. Do Zbójnej jechaliśmy spokojnym tempem. W lesie przed tą miejscowością trafił się dłuższy dość mocno oblodzony odcinek. Głównie ja i Michał mieliśmy nieco kłopotów. Szczęśliwie utrzymałem się w siodle, choć łatwo nie było :) Obok jechał Mirek na swoich najwęższych oponach 3 calowych. Z mojej chybotliwej perspektywy szedł do przodu niczym ruski czołg. Adam z Marcinem jadąc z przodu nie wiem czy w ogóle na ten lód zwrócili uwagę.
Po dojechaniu do Zbójnej zrobiliśmy postój pod sklepem. Bardzo dobrze bo miałem dużą ochotę na strzelenie colki. Po jakim takim uzupełnieniu zapasów mogliśmy ruszać dalej. zastanawialiśmy się czy nie polecieć do Nowogrodu, ale fatalny dłuższy odcinek drogi między Zbójną a Nowogrodem skłonił nas do trzymania się pierwotnego planu.
Michał niestety zaczął mieć problemy z rowerem, a dokładnie z tylną piastą, co skutecznie uniemożliwiało mu szybszą jazdę.
Razem z Mirkiem gadając o rowerkach znaleźliśmy się nagle w "ucieczce" :). Ponieważ zdobyliśmy sporą przewagę postanowiliśmy to wykorzystać, ponieważ należymy do kategorii "starzy a głupi", postanowiliśmy się ukryć i przepuścić chłopaków by z ucieczki stać się pościgiem. Mocniej przycisnęliśmy na pedały by zdobyć więcej czasu. "Wypluwając flaki" rozglądaliśmy się za kryjówką :) Nie było to proste. Wreszcie wykorzystaliśmy w naszym niecnym planie budynek mleczarni, doskonale maskujący m. in. moją odblaskową kurtkę. Wkrótce minął nas nieco pocięty peleton. Wyglądało na to, że admini trzymali stałe tępo natomiast Michał ruszył w pościg za nami. Nasz "genialny" plan powiódł się w 100%.
Spokojnie dojechaliśmy do Lelisa. Mirek z Michałem zabrali się do naprawy roweru w domu Mirka. Ja z Adamem i Marcinem czekaliśmy na skwerku. Chwile poszukiwaliśmy jakiejś ławki na słoneczku, a z jej braku ustawiliśmy się pod GOK-O -iem (cholera wie jak rozwinąć ten skrót). Miejsce nie było złe bo na słońcu. Skracając sobie oczekiwanie zieliśmy się różnymi "głupawkami" i niekoniecznie mądrymi rozmowami o których nie warto wspominać. Po (naszym zdaniem) dłuższym czasie powrócił Mirek z Michałem z prowizorycznie połatana piastą.
Pożegnaliśmy Mirka i ruszyliśmy w dalszą drogę do nieodległej już Ostrołęki.
Trochę wiało, a Michał oszczędzał piastę jak mógł tak więc wlekliśmy się w ślimaczym tempie podzieleni na dwa 2 osobowe zespoły. Pod Białobielą poczułem małe braki cukru w organizmie spowodowane wcześniejszymi sprincikami, aby się nie męczyć odwiedziłem sklep. Po natychmiastowej poprawie mogliśmy ruszać dalej.
Przed Ostrołęką jakiś baran próbował nas staranować, ale na szczęście miał dobre hamulce, chociaż ich pisk nie był zbyt przyjemny dla ucha szczególnie kogoś kto jedzie ostatni.
po dobrnięciu na Pl. Bema jeszcze chwile pogadaliśmy i do domu.
moim zdaniem był to naprawdę udany wypadzik, aż chce się następnego.
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Cineeek » 28 lut 2010, o 20:25

Wyszła wam naprawdę ładna trasa, ale... Nie napiszę wam czegoś w stylu : tylko pozazdrościć wam pogody. Czemu? Bo sam także z niej skorzystałem i nie próżnowałem w niedzielne popołudnie. Wybrałem się wraz z kolegą na sprawdzian formy naszej i naszych rowerów. Moja 'Czarna Olszanka' działała bardzo dobrze, co mnie zdziwiło. Po 36 km wyprawie rowerek został gruntownie umyty ( tylko mam problem z łańcuchem, może ktoś coś poradzi, jak dobrze wyczyścić go z grudek piasku nie zdejmując go z napędu? ). Test mój i roweru wypadł dobrze, a więc na kolejnej wycieczce i ja postaram się pojawić.

Pozdrawiam i na wszelki wypadek ' przepraszam za off-topic '
liczy się przyjemność z jazdy.
Cineeek
-#OCT
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 lip 2009, o 21:05
Lokalizacja: Ostrołęka, Stacja.
Podziękował: 5
Otrzymał podziękowań: 2

Postprzez sportowiec » 28 lut 2010, o 21:11

pod łańcuch szmata i czyścisz pędzelkiem benzyną ekstrakcyjną :cool:
P.S.to jest temat do "Sprzęt rowerowy-Warsztat"

A co do wycieczki było naprawde świetnie, dzięki chłopaki ;)
Genialna pogoda i trasa
Pozdrawiam! do zobaczenia na następnych wycieczkach
sportowiec
Stały Bywalec
 
Posty: 101
Dołączył(a): 14 lut 2010, o 18:13
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 11
Otrzymał podziękowań: 10

Postprzez karolbiegacz » 1 mar 2010, o 06:33

Gminny Ośrodek Kulturalno-Oświatowy w Lelisie
http://www.lelis.ug.gov.pl/strony/goko.html

Szkoda, że nie mogłem z Wami pojechać.
Ale brawo dla tych, którym się chce.
Myślę, że z nadchodząca wiosną będzie nas przybywać :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Pijący_mleko » 1 mar 2010, o 08:19

Panzer aleś wypocił tekst , a pisałeś gdzieś że nie lubisz sie rozpisywać.
Za tak obszerną relację dałem plusa (należy sie).
A pogoda przed południem była super , choroba w niedziele najbardziej dała mi popalić tak że żałuję ze czwartek i piątek zdecydowałem sie być w pracy mimo osłabienia.
Dlatego ta poranna świetna pogoda nieźle działała mi na nerwy.

Z tego co przeczytałem z relacji przypuszczam że nawet jakbym nie chorował i zjawił sie na wycieczce to sporo bym zwalniał tempo jazdy , dlatego oczekuję ze na następnych wycieczkach zjawi sie parę osób o podobnej jak ja kondycji.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Panzerjager44 » 1 mar 2010, o 08:28

A my się tyle czasu zastanawialiśmy, bo zwykle to są GOK - Gminny Ośrodek Kultury. :) Dzięki Karol.
Pijący wiesz dobrze, że staramy się zawsze jechać tak aby wszyscy zdążyli. Tak więc bez obaw. Mobilizuj się na niedzielę.
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Pijący_mleko » 1 mar 2010, o 08:46

Panzer jak namówisz na następna wycieczkę psp, Myst, i krulika to będę sobie pluł w brodę jak sie nie zjawię :cool:
Trzeba też spytać cinka jaka godzina by mu najbardziej pasowała.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez psp360 » 1 mar 2010, o 20:46

Obecnie niestety dopadło mnie przeziebienie, jednak jak sie bede czuł dobrze oraz jesli nie bedzie bardzo mokro, to wyruszam z wami ;)
Kończę kuracje po ostatnim wypadzie, także bójcie sie :cool:
psp360
Bywalec
 
Posty: 52
Dołączył(a): 25 lut 2009, o 22:03
Lokalizacja: Oka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0


Powrót do Relacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron