Ile czasu zajmie pokonanie dystansu 100 km?

Powrót do Inne



Ile czasu zajmie pokonanie dystansu 100 km?

Postprzez mercury » 19 maja 2010, o 22:39

Mam do Was pewne pytanko. Planuję sobie właśnie trasę na jedną moich wypraw podczas której raz muszę zrobić dystans +/- 100km. Zastanawiam się ile mi zajmie to mniej wiecej czasu i jakim tempem powinienem jechać. Pytam bo dopiero co zaczynam jeździć i chciałbym wiedzieć ile Wam doświadczonym zajmuje czasu. ;)
Ostatnio edytowano 20 maja 2010, o 09:46 przez mercury, łącznie edytowano 1 raz
XYZ
mercury
Nowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 kwi 2010, o 19:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez Panzerjager44 » 19 maja 2010, o 22:47

O to zależy od bardzo wielu czynnikow. Jak będziesz jechał zółwim tępem to powinieneś wykrecic jakieś 20 km/h. Czyli 100 km zajmie ci jakies 5-6 godzin samej jazdy. ze 2 sobie zostaw na odpoczynek.

A co do doświadczenia to dla szosowców to nie jest jakas wyjatkowa odleglosc i robi sie ja ponizej 4 godzin
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez mac ap » 20 maja 2010, o 00:26

E tam, nie słuchaj tego. Powineneś jechać tym tempem, którym będzie Ci po prostu wygodnie. Czyli z grubsza rzecz biorąc maksymalnym, nie powodującym jeszcze zauważalnego zmęczenia podczas jazdy. To wyjdzie samo w praniu. A 20km/h wcale nie jest żółwim tempem jak na stukilometrową trasę, zważywszy że najwyraźniej jeszcze takich nie jeździłeś, a my nawet nie wiemy, jakimi drogami zamierzasz jeździć i jaki masz rower.
W każdym razie jeśli "dopiero mzaczynasz jeździć" to sugeruję nabranie doświadczenia na trasach mniej więcej o połowę krótszych. Sto kilometrów to nic wielkiego, ale lepiej działać po kolei.
mac ap
Stały Bywalec
 
Posty: 272
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 4 paź 2009, o 18:08
Lokalizacja: Łomża
Podziękował: 42
Otrzymał podziękowań: 152

Postprzez Pijący_mleko » 20 maja 2010, o 07:17

mac ap ma rację jeżeli dopiero zaczynasz robić dłuższe wycieczki to najpierw potrenuj trasy 50-60 km.
Rozpoznasz wtedy możliwości twojego organizmu i przygotujesz sie kondycyjnie na trasę 100 kilometrową.
Na krótszych trasach sprawdzisz także czy Masz dobrze ustawiony rower bo jak dobrze wiesz , źle ustawiony rower może Ci nieźle dać w kość.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez mercury » 20 maja 2010, o 08:09

moj rower to normalny kross góral wiec nic wielkiego ;) odcinek 100 km to kawałek mojej trasy jest całkowicie pokryta asfaltem(jest to odcinek myszyniec szczytno(przez lipowiec), a poźniej ze szczytna do olsztyna tylko nie głowną trasą tylko bokami przez wioski). tak wiec całośc to +/- 100 km. Wydaje mi się że jak rankiem wyjadę to wyrobię się na wieczór dojechać przy ewentualnych przygodach. :cool:
XYZ
mercury
Nowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 kwi 2010, o 19:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez Pijący_mleko » 20 maja 2010, o 08:21

mercury cały czas chodzi mi po głowie aby przejechać sie do Olsztyna w tym roku (może w sierpniu lub we wrześniu) więc jak rozpoznasz trasę i będziesz miał jeszcze jakieś interesy w Olsztynie w tym czasie oraz będziesz miał ochotę przejechać sie w towarzystwie to daj znak.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez mercury » 20 maja 2010, o 11:43

okkkk. :) w trasę ruszam w przyszłym tygodniu. Do szczytna trasę znam ale od szczytna do olsztyna liczę na mapę :) nie chce jechać główną drogą bo to raz ze niebezpieczne a dwa mało ciekawe. Po przyjeździe zdam relacje z wypadu.
XYZ
mercury
Nowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 kwi 2010, o 19:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez jojas » 20 maja 2010, o 16:51

Witam. Jeżeli to rower świeży (prosto ze sklepu) to zastanów się czy nie zmienić opon na opony z bieżnikiem "ciągłym" i o trochę węższym przekroju (twarde drogi). W swoim rowerze z przodu mam inną oponę (węższą ) niż z tyłu.
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez mercury » 20 maja 2010, o 19:44

nie na tym rowerze jeźdzę juz drugi sezon. Z przodu mam dość grubą oponę za to z tyłu wąską dość, bo ostatnio zmieniałem. Chyba zrobię tak ze tą przednią też zmienię na nową - masz rację to może ułatwić jazdę.
XYZ
mercury
Nowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 kwi 2010, o 19:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0


Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron