Jana Pawła

Powrót do Ścieżki rowerowe



Wszystko na temat ścieżek rowerowych w naszym mieście

Jana Pawła

Postprzez hok » 24 sie 2014, o 05:31

Witam do tej pory czytałem forum jestem nowy,nie znalazłem nic na temat właśnie tej ulicy .
Moim zdaniem trzeba by się nią też zainteresować z racji tego że nie ma na niej poziomych oznakowań lub jest ich tak mało że ja nie zauważyłem
Piesi chodzą całą szerokością i na dźwięk dzwonka są zbulwersowani że jak to ktoś na nich dzwoni z racji tego że tak jak ja nie mają pewności że właśnie poruszają się ciągiem rowerowym
a wystarczyło by trochę farby szablon i pędzel i na tym chodniku zachowana była by równowaga między pieszymi a rowerzystami
No i kamyczek do naszego ogródka nagminnie rowerzyści jadą całą szerokością tej ścieżki ale łudzę się ze to również wynika z złego jej oznakowania a nie z niewiedzy ktorą stroną sie jeździ
hok
Nieśmiały
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 sie 2014, o 21:31
Lokalizacja: Oka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez Pijący_mleko » 25 sie 2014, o 14:57

Ta droga jest oznakowana (choć zdaje mi się ze nie zawsze jest ustawiony znak) znakiem pionowym C13/16 z podziałem poziomym.

Obrazek

Oznacza to ze piesi jak i rowerzyści mają prawo poruszać się całą szerokością chodnika (jestem jednak zwolennikiem ruchu prawostronnego).
Rower jest na takim chodniku podporządkowany pieszym.
Piesi mają pierwszeństwo.
Tylko od dobrej woli pieszego zależy czy na rowerze zostaniemy przepuszczeni.
Jak pieszy nie da nam przejazdu, to grzecznie trzeba jechać za pieszym i nie używać żadnych dzwonków jak sugerujesz.

Na drodze tak oznaczonej nie można oddzielić pasów dla rowerów i pieszych.

Tylko na krótkim odcinku między hotelem pielęgniarek i "obwodnicą" jest oddzielony taki pas, ale jak sie nie mylę od strony "obwodnicy" brak znaków pionowych.


Inna sytuacja by była gdy stały tam znaki C13/16 z podziałem pionowym:

Obrazek

Wtedy brak wydzielonych pasów jest pomyłką .


Jedyne rozwiązanie to zmiana organizacji ruchu i ewentualna przebudowa chodnika ma tu zastosowanie.
Czyli nie ma na co liczyć w najbliższej przyszłości .
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187


Powrót do Ścieżki rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron