Droga dla rowerów wzdłuż ulicy Kaczyńskiej

Powrót do Planowane inwestycje



Droga dla rowerów wzdłuż ulicy Kaczyńskiej

Postprzez Marqs » 9 cze 2010, o 09:21

Do końca czerwca 2011 powinna powstać nowa droga rowerowa wzdłuż ulicy Kaczyńskiej o długości około 350 metrów i szerokości 2,5 metra. Zbudowana będzie z betonowej kostki brukowej koloru grafitowego. Prowadzić będzie po prawej stronie ulicy od skrzyżowania z ulicą Marii Dąbrowskiej do istniejącej ścieżki za skrzyżowaniem z ulicą Nasypową. Wykonane zostanie również połączenie z istniejącą drogą rowerową wzdłuż Alei Jana Pawła II :szok: .

Projekt przebudowy ulicy Kaczyńskiej:
http://www.ostroleka.pl/bip/zalacznik.php?id=2010.06.08.kaczynska_org_ruchu.pdf
---
Avatar użytkownika
Marqs
Administrator
 
Posty: 262
Zdjęcia: 769
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 431
Otrzymał podziękowań: 251
Rower: USS

Postprzez Pijący_mleko » 9 cze 2010, o 09:40

Z mapy widać ze droga dla rowerów jest raczej wymuszona i przebiega na krótkim odcinku.
Niestety projektanci nie mieli pomysłu aby dociągnąć drogę rowerową aż do ulicy Starowiejskiej.
Jak widać miejsce by sie znalazło tylko trzeba by dobrej woli ze strony miasta na wykup części prywatnych działek w celu poszerzenia szerokości drogi (szczególnie że większość działek jest jeszcze nie zabudowana a przynajmniej części tych działek przy drodze nie są zabudowane).
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez karolbiegacz » 12 cze 2010, o 19:26

a da się po tym jechać na treningu?
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Belkotnik » 20 gru 2010, o 00:49

Witam.
Tak to jest jak za projekty drogowe biorą sie firmy zajmujące się projektowaniem, budową i remontami oświelenia ulicznego, a drogowcy tylko autoryzują dokumentację.
Zerknijcie na logo firmy która wzieła się za projektowanie tej ulicy. Projektantem jest drogowiec z innej firmy a dokłądnie DIM Projekt który to posiada firmę projektową branży drogowej. Ten sam projektant odpowiada za projekt ulicy Korczaka.
Nie wiem dlaczego firmy nie związane i nie posiadające doświadczenia w projektowaniu dróg biorą sie za projekty drogowe. Nie będe wymieniał pozostałych pseudo drogowców, którzy normalnie projektują kanalizacje sanitarne i architekturę a w ostatnich czasach wzieli się za projektowanie dróg. Jak tak dalej będzie to w polsce wszycy się będą znali i brali za projekty drogowe. W sumie opinia jest taka że projekt drogowy to 3 kreski 2 to krawężniki i 1 to oś i cały projekt.
Pozdrawiam
Belkotnik
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 14:29
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1

Ulica Kaczyńska już po remoncie

Postprzez Pijący_mleko » 14 lip 2011, o 13:19

Obrazek

Ulica Kaczyńska już po remoncie

Artykuł i zdjęcia:
http://www.moja-ostroleka.pl/ulica-kacz ... 204,2.html
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez adm » 14 lip 2011, o 14:55

Byłem wczoraj przyjrzeć się tej drodze i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to słupki od znaków na środku ddr, przez co faktyczna szerokość ścieżki jest dużo mniejsza od teoretycznej. Widać to doskonale na tym zdjęciu: http://www.galeria.moja-ostroleka.pl/displayimage.php?album=3226&pos=0 .
Rzecz, która mnie zaskoczyła (tym razem w pozytywnie) są przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu Kaczyńskiej i Al. Jana Pawła II, które łączą nową ddr z istniejącą już wcześniej ddr na alei.
Zrobiłem też filmik z przejazdu i zdjęcia. Jak będę miał chwilę czasu to wrzucę na forum.


Ścieżka została wybudowana - test ścieżki w tym temacie: http://rowerowaostroleka.pl/viewtopic.php?t=561
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen


Powrót do Planowane inwestycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron