Rower szosowy dla amatora

Powrót do Kupię



Oferty kupna

Postprzez Panzerjager44 » 28 mar 2013, o 16:21

fakt pójdzie na pewno za więcej niż 500. Ale i tak jest najfajniejszy. O!

Ja wypatrzyłem takiego:
szosówka

co prawda ma te nieszczęsne klamki (nieszczęsne for mi), ale ma jedną bardzo fajną cechę. Ma hamulce i prześwit pozwalające na założenie przełajowych oponek. Dobre rozwiązanie na zrobienie zimówki. Widziałem takie cudo na żywo i było bardzo spoko.
Ostatnio edytowano 28 mar 2013, o 16:56 przez Panzerjager44, łącznie edytowano 1 raz
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez mes » 28 mar 2013, o 22:24

http://allegro.pl/rower-szosowy-meski-k ... 43602.html
Cena dziwnie niska, warty uwagi ?

http://allegro.pl/rower-sportowo-szosow ... 16710.html


Udało mi się sprzedać stare monitory i 200 zł wpadło więc mogę przeznaczyć obecnie 750zł. Póki co priorytetem będzie walka na licytacji o PEUGEOTA.
Avatar użytkownika
mes
Nowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 14:09
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 7
Otrzymał podziękowań: 4

Postprzez jojas » 28 mar 2013, o 23:01

Panzer ładna ta twoja propozycja tylko sztyca mnie się nie widzi :) ale za to ile elementów do polerowania :D
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez jojas » 28 mar 2013, o 23:07

mes moim marzeniem była od zawsze "kolarzówka" z przyspawanym uchwytem dynama :D
co do propozycji drugiej to trochę mało danych.
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez lostpearl » 29 mar 2013, o 11:17

Ja się nie znam, ale Panzer mówił, że te "kolarzówki" z przyspawanym uchwytem/uchwytami, mają "nieszosową" geometrię. Produkowano je dla "turystów" i to były takie pseudo-szosówki (może coś pokręciłam :)).

Wg mnie, jeśli wpadło Ci mes dodatkowe 200 zł, to może warto rzucić się na tego "żółtka". Ma przerzutki w klamkach a nie na ramie (trochę to ułatwia życie, ale nie jakoś przesadnie, bo też trzeba się nauczyć zmieniać biegi :).

Sprawdź sobie jeszcze długość nogi i długość rury pod-siodłowej (chyba jakoś tak), żebyś nie kupił za dużego bydlęcia ;)

Osobiście kupiłabym "żółtka" - gdybym miała więcej pieniędzy, albo tego peugeota ;)
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Dyżurna Blondi » 29 mar 2013, o 12:40

Panzerjager44 napisał(a):fakt pójdzie na pewno za więcej niż 500. Ale i tak jest najfajniejszy. O!

Ja wypatrzyłem takiego:
szosówka

co prawda ma te nieszczęsne klamki (nieszczęsne for mi), ale ma jedną bardzo fajną cechę. Ma hamulce i prześwit pozwalające na założenie przełajowych oponek. Dobre rozwiązanie na zrobienie zimówki. Widziałem takie cudo na żywo i było bardzo spoko.



Jak będzie odrobina szczęścia to wygląda na to że jeszcze "apońskie" części się trafiły.
Rozbieralna korba i dziś to chyba jeszcze da radę koronki podobierać. Jak dla mnie niektóre części to rarytasik dla zbieracza ewentualnego antyku.
Cena mnie straszy. mimo tego że za 500zł nie da się nowej kolarki złożyć. Jako używka to chyba w miarę dobrze jest ubrana jak na swoją klasę.

Fakt,że te manetki to nie za ciekawa sprawa ale patent sprawnie działających klamkomanetek w dualcontrolu to jednak spory wydatek.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Panzerjager44 » 30 mar 2013, o 10:06

Nie myślałem o dual control, bo cena jest równa cenie roweru, a trochę lepszych to i większa. Myslałem o klamkach które nie mają wyprowadzenia linek do góry, a z boku/dołu i linkę można wrzucić pod owijkę np:.
http://allegro.pl/klamki-hamulcowe-dzwi ... 38776.html


Przypomniałem sobie jeszcze o jedenej kwestii na którą zwróciłbym uwagę. Mianowicie na kasetę. Ja w swojej pierwszej stalówce miałem 6. z systemem gdzie ostatnia zębatka dokręcała resztę. To rozwiązanie nie jest kompatybilne ze współczesnymi rozwiązaniami. Nacięcia na występy w bębenku są inaczej rozmieszczone niż wspólcześnie. Rodzi to spore problemy przy wymianie kasety bo trzeba szukać takiej ze starym systemem. Natomiast w drugiej stalówce pomimo że miała tylko 7. z tyłu rozwiązanie było już takie jak dziś i nie było problemu z wymianą.
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Dyżurna Blondi » 30 mar 2013, o 15:20

No tak. Właśnie dlatego to nazwałam :D antycznym rarytasem.
Napęd jako sam napęd to nie problem ponieważ tylko obejmy przerzutek ograniczają montaż w nowszych ramach ( z racji na to że są szersze rury ) ale i te są dostępne jako oddzielny element tylko aby sposób montowania obejmy do przerzutki był taki sam.
Zębatka tylna też nie stanowi problemu ponieważ przy starym kole zawsze można zastosować nowszą piastę już pod kasetę. :)


Zastanawia mnie to czy miałeś na myśli oddzielne przerzutki i oddzielne klamki?
Ja to widzę tak że same jakieś standardowe manetki są zamontowane na kierownicy blisko mostka tradycyjny sposób. Czy tak?
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez jojas » 30 mar 2013, o 15:40

Panzerjager44 napisał(a): Ja w swojej pierwszej stalówce miałem 6. z systemem gdzie ostatnia zębatka dokręcała resztę. To rozwiązanie nie jest kompatybilne ze współczesnymi rozwiązaniami. Nacięcia na występy w bębenku są inaczej rozmieszczone niż wspólcześnie. Rodzi to spore problemy przy wymianie kasety bo trzeba szukać takiej ze starym systemem. Natomiast w drugiej stalówce pomimo że miała tylko 7. z tyłu rozwiązanie było już takie jak dziś i nie było problemu z wymianą.

Mam piasty które mają gwint zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny tak że pasują do starszego systemu jak i nowego. Ale żeby wielowpust był inny to nie zauważyłem :zdziwko:
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez jojas » 31 mar 2013, o 20:00

I jak masz Peugota?
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez mes » 31 mar 2013, o 20:15

Zalicytowałem 15 sekund przed końcem i ktoś mnie jeszcze wyprzedził o 10zł :kwasny:
A już się tak nakręciłem na niego, no trudno będę szukał dalej, może coś wpadnie w oko.

Warte to jest swojej ceny ?
http://allegro.pl/rower-sportowo-szosow ... 16710.html
http://allegro.pl/rower-szosowy-shimano ... 11590.html
http://allegro.pl/piekna-kolarka-cilo-k ... 46156.html
Avatar użytkownika
mes
Nowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 14:09
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 7
Otrzymał podziękowań: 4

Postprzez Panzerjager44 » 1 kwi 2013, o 10:40

Wszystkie 3 są ciekawe. Odrzuciłbym jednak pierwszy to jest ten z napisem Giant. Z powodu korby biopace. Mały mankament ale skoro jest wybór.... Mnie podoba się ten z niebieskim widelcem. Ten niebieski widelec to jego duży minus (bo szpetny), ale ma za to niezły osprzęt shimano.
Powalczyłbym o Coppiego (tak do 750zł)
Zastanów się nad rozmiarem bo rowerki duże - oprócz coppiego ten akurat może być za mały, trzeba by jeszcze dopytac dokładnie o rozmiar sprzedawce


Co do wielowypustu to ten stary miał wszystkie wypustki równe, nie tak jak we współczesnym shimano gdzie jedna jest węższa.
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez lostpearl » 2 kwi 2013, o 09:10

Widzę mes, że zdecydowałeś się na "gianta" :D
http://allegro.pl/rower-sportowo-szosow ... 16710.html
Daj znać jak się jeździ :)
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez mes » 2 kwi 2013, o 09:58

Na pewno dam znać, wziąłem go raczej z braku opcji bo do końca przekonany nie byłem jakością roweru. Jeżeli mi nie podpasuje to teściowi sprzedam i będę szukał dalej czegoś bardziej komfortowego :)
Avatar użytkownika
mes
Nowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 14:09
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 7
Otrzymał podziękowań: 4

Postprzez lostpearl » 2 kwi 2013, o 11:07

Rower wygląda ładnie :) Szkoda tylko, że sprzedający nie napisał nic o osprzęcie, ale po "staruszkach" nie można spodziewać się cudów (albo tylko cudów ;)).
Jak "dojdzie" do Ciebie wrzuć zdjęcia :)
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Poprzednia strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron