a może do Fitness Klubu w Ostrołęce?

Powrót do Zdrowie



Porady i informacje na temat zdrowia

Postprzez netka » 7 gru 2010, o 23:35

Po prostu pojedż z nami,a jest duże ryzyko,że zagustujesz w jeździe zimą.To nie podlega dyskusji bez względu na gusta ;) Ps.jest cieplej niż w pamiętną jesienną noc(nigdy potem już tak nie zmarzłam )
netka
-#OCT
 
Posty: 87
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 7 wrz 2010, o 21:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 4
Otrzymał podziękowań: 12

Postprzez karolbiegacz » 8 gru 2010, o 06:47

1. Projekt "fitnes" upadł.
2. Projekt "zdjęcie grupowe" upadł.
3. Projekt "impreza integracyjna" ledwo drgnął.
4. Projekt "wycieczka nad morze" upadł.
5. Projekt "koszulki" zrealizowany.
6. Projekt "Mazovia" - w trakcie upadku?
7. Co jeszcze ma upaść?

procentowo to bardzo kiepsko :zly:

A może jakieś pomysły co mogłoby nie upadać?
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Panzerjager44 » 8 gru 2010, o 09:25

Nie ma co się przejmować. Wyszło mnóstwo innych rzeczy, o których rok temu to mogliśmy pomarzyć (np:akcja Mazovia w Ostrołęce itp.). Pomysły trzeba rzucać , a życie je zweryfikuje. Normalna rzecz. Więc Karol nie poddawaj się i przyjmuj pozytywnie naszą krytykę.
A i tak najważniejsze abyśmy tyłki w siodle wozili, reszta to dodatek :)
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez karolbiegacz » 8 gru 2010, o 14:25

Panzerjager44 napisał(a):Nie ma co się przejmować. Wyszło mnóstwo innych rzeczy, o których rok temu to mogliśmy pomarzyć (np:akcja Mazovia w Ostrołęce itp.). Pomysły trzeba rzucać , a życie je zweryfikuje. Normalna rzecz. Więc Karol nie poddawaj się i przyjmuj pozytywnie naszą krytykę.
A i tak najważniejsze abyśmy tyłki w siodle wozili, reszta to dodatek :)

Sie nie boj. Ja sie tak prendko nie poddam :)
I tak będę co jakiś czas "atakował" nowymi "głupotami" :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez 77maka77 » 8 gru 2010, o 19:44

Dlaczego niby upadł ?? To że nie każdemu chce się chodzić na siłownię ....... MI się chce. Nie uważam że wymaga to jakiejś organizacji , po prostu umawiamy się na konkretną godzinę płacimy wejściówkę i śmigamy .
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez jojas » 8 gru 2010, o 23:52

karolbiegacz napisał(a):1. Projekt "fitnes" upadł.
2. Projekt "zdjęcie grupowe" upadł.
3. Projekt "impreza integracyjna" ledwo drgnął.
4. Projekt "wycieczka nad morze" upadł.
5. Projekt "koszulki" zrealizowany.
6. Projekt "Mazovia" - w trakcie upadku?
7. Co jeszcze ma upaść?

procentowo to bardzo kiepsko :zly:

A może jakieś pomysły co mogłoby nie upadać?

Odnośnie pkt. 2 i 4 jestem zmuszony zacytować pewnego znanego w środowisku ostrołęckim cyklistę: " nie bardzo rozumiem?". Odniosłem wrażenie iż projekt ;) "zdjęcie grupowe" nie tyle upadł ile uległ zawieszeniu do czasu doprecyzowania szczegółów (plener czy sala, z sprzetem czy nie, strój sportowy czy "galowy, przed treningiem czy po itd itp). Proszę porównać z czasem realizacji sławnego projektu nr 5. Nie chodzi przecież o takie sobie zdjecie ani o niezłe zdjecie ale o conajmniej DOBRE ZDJECIE i do tego potrzeba trochę czsu. Pośpiech jak to mówią mądrzy ludzie jest potrzebny przy łapaniu pcheł a na pewno nie przy robieniu pozowanych zdjęć. Odniosłem również wrazenie że projekt "wycieczka nad morze" ewentualnie ma ryć realizowany w miesiącach wakacyjnych czyli jest jeszcze trochę czasu.
W swoim poscie karolbiegacz zapewne przez wrodzoną skromność nie wspomniał o IV Bieg AG bez limitu Ostrołęka i okolice "Bieg Mikołajkowy", przepraszam przecież to nie był projekt tylko chęć sprawdzenia czy będą chętni.
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez karolbiegacz » 9 gru 2010, o 06:50

8. Projekt "IV Bieg..." upadł :)
9. Projekt Rozmowy "Zamana-Prezydent-Wójt" - na dobrej drodze (szosie?). :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez jojas » 9 gru 2010, o 07:27

Przepraszam ale chyba nie rozumiem (tym razem to nie cytat znanego w środowisku ostrołęckim cyklisty) pkt. 7. Jeżeli to projekt to prosiłbym o garść szczegółów :D . Co do projektu nr 9 to może i na dobrej szosie, problem w tym aby nie miał kwadratowych kółek. :)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez sportowiec » 13 gru 2010, o 17:58

wracając do głównego wątku tematu:
byłem tam dzisiaj na siłowni i rozmawiałem o spiningu z porządnym chłopakiem który powiedział mi że prowadzi zajęcia na które na razie chodzą panie które czasami znajdują wymówki i nieprzychodzą regularnie
ja czas miałym na spining tylko w srodę więc o ten termin się go zapytałem
dowiedziałem się że:
1.może zrobić specjalnie dla mnie trening (z tymi paniami) mocniejsz, specjalnie dla moich potrzeb
jest to o 20, ale moge przyjść wcześniej i się rozgrzać i po zajęciach trochę się rozluźnić na wolnym kręceniu
2.Jeśli znalazło by się ok. 10 osób, to można by na przykład (dla niego pasujący termin - 17.00 w środe) zorganizować tylko naszej grupy zajęcia (oczywiscie taniej) on by tylko dawał nam wskazówki (lub tylko włączał muz. (jeszcze taniej - bez instruktora).

Ad.2.jeśli taka grupa zebrała by sie do jutra, ja bym go powiadomił do jutra wieczorem (dzwonie na priv) i można od środy działać
Ad.1.jeśli jednak nie zbierze się grupa, ja i tak będę przychodził w środy na 19.30 i miał trening dla siebie (więc jeśli ktoś chce to może ze mną się wybrać)

cena pojedyńczo - za 4 wejścia -50zł
sportowiec.bikestats.pl
sportowiec
Stały Bywalec
 
Posty: 101
Dołączył(a): 14 lut 2010, o 18:13
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 11
Otrzymał podziękowań: 10

Postprzez karolbiegacz » 13 gru 2010, o 20:44

Jestem za:
1. Sportowiec
2. Karolbiegacz
3. Perełka?
no dawać - jeszcze siedem.
Netka przyłącz się - wykasujemy twoje posty :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez jojas » 13 gru 2010, o 22:47

Przepraszam ale chyba nie bardzo rozumiem . Co to jest spining? Jako wędkarz (zrzeszony w PZW od 1974 r.) wiem co to niby jest ale nigdy bym nie przypuszczał iż spining ma zastosowanie na siłowni? Sam osobiście lubię pospiningować ale zawsze jest to związane z wodą bez wody po prostu się nie da (wg. mojej wiedzy na dzień dzisiejszy). Wniosek z tego prosty że mam istotne braki w swojej wiedzy które chciałbym zlikwidować. Dlatego proszę o wyjaśnienie to w danym przypadku znaczy "dzisiaj na siłowni i rozmawiałem o spiningu z porządnym chłopakiem który..."
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez karolbiegacz » 14 gru 2010, o 06:49

jojas napisał(a):Przepraszam ale chyba nie bardzo rozumiem . Co to jest spining? Jako wędkarz (zrzeszony w PZW od 1974 r.) wiem co to niby jest ale nigdy bym nie przypuszczał iż spining ma zastosowanie na siłowni? Sam osobiście lubię pospiningować ale zawsze jest to związane z wodą bez wody po prostu się nie da (wg. mojej wiedzy na dzień dzisiejszy). Wniosek z tego prosty że mam istotne braki w swojej wiedzy które chciałbym zlikwidować. Dlatego proszę o wyjaśnienie to w danym przypadku znaczy "dzisiaj na siłowni i rozmawiałem o spiningu z porządnym chłopakiem który..."

Nie chcę się rozwodzić ale widzę i cieszę sie zarazem, że nareszcie dotknęło kogoś innego.
Spining na siłowni ha ha
Maraton w kinie ha ha (to akurat mnie wkurza)
a może niedługo na wieczorny posiłek mówić będziemy np: inkrustacja czyli zdobienie brzucha w tłuszcz ha ha.
idę teraz na poranną inkrustację ;)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez karolbiegacz » 14 gru 2010, o 14:55

Jeśli ktoś unika siłowni to proszę:
oto kawałek ze strony Mazovia:

Trening w grudniu – ogólne wskazówki

Grudzień to wyjątkowo niesprzyjający miesiąc dla kolarzy mieszkających w Polsce. Dzień jest bardzo krótki, temperatury ciągle spadają poniżej zera a na dokładkę pada śnieg. Jazda na rowerze w takich warunkach zupełnie odbiega od tego czego doświadczaliśmy w lecie. Ilość ubrania jaką mam na sobie, zimne powietrze, śliska nawierzchnia, energia jaką dodatkowo musi wygenerować organizm aby się ogrzać to wszystko powoduje, że drobna nawet przejażdżka kosztuje nas więcej niż trzy godzinny trening w lecie. Dodając do tego bardzo ograniczony czas, ze względu na wczesny zachód słońca jesteśmy zmuszeni do poszukiwań alternatywnych treningów. I jak się okazuje bardzo dobrze. Kolarz też człowiek i musi kiedyś odpocząć. I nie chodzi tutaj o odpoczynek od wysiłku fizycznego a o odpoczynek od roweru.


Grudzień, zgodnie z teorią sportu, w naszej dyscyplinie należy poświęcić na tzw. trening ogólnorozwojowy doskonalący nasz organizm nie tylko pod kątem sprawniejszego pedałowania ale ogólnej sprawności fizycznej. Dlatego w tym okresie warto zapisać się na basen, siłownię czy umówić się ze znajomymi na grę w piłkę nożną czy na bieganie. Łapiąc się za inne sporty pamiętajmy jednak o specyfice naszej dyscypliny czyli wysiłku wytrzymałościowym. Starajmy się zatem pływać bez przerw, ćwicząc oddech. Na siłowni realizujmy trening obwodowy, grając w piłkę bądźmy cały czas w ruchu, przykładając mniejszą wagę do techniki czy taktyki, biegając starajmy się utrzymać jednostajne tempo i niską intensywność. Pamiętajmy o tym aby w tym okresie mieć jeden bądź dwa dni w tygodniu wolne od treningu co nie oznacza, wolne od rygoru treningowego. W takim dniu warto udać się na saunę bądź na zwykły krótki spacer.

Basen: trening jednostajnym tempem w niskiej intensywności, staramy się ćwiczyć oddech i efektywność naszych ruchów, pływamy od 30minut do godziny, starając się nie robić jakichkolwiek przerw.

Siłownia: trening obwodowy składa się z 8-12 ćwiczeń ustawionych w obwodzie angażujących inne grupy mięśniowe. Przeciętny czas trwania każdego z ćwiczeń wynosi od 20 do 40 sekund. W każdym ćwiczeniu wykonujemy maksymalną ilość powtórzeń. Ćwiczymy bez przerw. Stosujemy jedynie przerwy pięciominutowe po wykonaniu obwodu. Podczas jednej sesji treningowej powtarzamy obwody 2-3 razy. Obciążenie powinno wynosić od 40% do 50% możliwości ćwiczącego.

Gry zespołowe: dla nas, osób trenujących sport indywidualny to trening, który może w nas ukształtować waleczność, upór, nieustępliwość, nie starajmy się za wszelką cenę grać jak Ronaldo.

Bieganie: zaczynamy od marszobiegów (kilka minut truchtu, minuta marszu i tak na przemian) potem dochodzimy do truchtu bez robienia przerw od 20 do 80 minut (stopniując objętość zwiększając ją z tygodnia na tydzień). Trening ten wykonujemy w niskiej intensywności (tak aby móc oddychać nosem).

Na rower warto wyjść w weekend, próbując swoich sił w mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych. Niechętnie wychodząc na zewnątrz pamiętajmy, że śnieg może się okazać dla nas wspaniałą okazją do treningu techniki (utrzymanie równowagi, poślizgi kontrolowane). Nie starajmy się o tej porze roku jeździć zbyt intensywnie (oddychanie z otwartymi ustami może skończyć się zapaleniem gardła). W tym okresie pozwólmy sobie odpocząć od roweru, tak aby w nowym sezonie z przyjemnością na niego wsiąść. Bo już po nowym roku trzeba będzie częściej wplatać w tygodniowy plan tzw. treningi ukierunkowane (czyli związane ściśle z rowerem tj. trenażer, rolka, spinning, kolarstwo torowe) ale o tym następnym razem przy okazji omówienia treningów w styczniu. Pamiętajmy o ciepłym ubraniu, odpowiedniej diecie (jedzmy owoce i warzywa, które w zimie są nam niezbędne) i rozciąganiu, zwłaszcza p treningu.

autor: Błażej Maresz – trener Warszawskiego Klubu Kolarskiego, min. mistrza Polski i zwycięzcy klasyfikacji końcowej Grand Prix MTB 2010 Konrada Gorzelaka.

2010.12.13

www.mazoviamtb.pl
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez sportowiec » 14 gru 2010, o 16:32

karolbiegacz napisał(a):
jojas napisał(a):Przepraszam ale chyba nie bardzo rozumiem . Co to jest spining?...
... na siłowni i rozmawiałem o spiningu z porządnym chłopakiem który...

Nie chcę się rozwodzić ale widzę i cieszę sie zarazem, że nareszcie dotknęło kogoś innego.
Spining na siłowni ha ha

ciężary nie mają nic wspólnego ze spiningiem
objaśniam: byłem w budynku gdzie znajduje się siłownia (akurat z tego skorzystałm), oddzielnie spining(i przy okazji sie dopytałem)itd.
sportowiec.bikestats.pl
sportowiec
Stały Bywalec
 
Posty: 101
Dołączył(a): 14 lut 2010, o 18:13
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 11
Otrzymał podziękowań: 10

Postprzez karolbiegacz » 14 gru 2010, o 18:48

sportowiec napisał(a):
karolbiegacz napisał(a):
jojas napisał(a):Przepraszam ale chyba nie bardzo rozumiem . Co to jest spining?...
... na siłowni i rozmawiałem o spiningu z porządnym chłopakiem który...

Nie chcę się rozwodzić ale widzę i cieszę sie zarazem, że nareszcie dotknęło kogoś innego.
Spining na siłowni ha ha

ciężary nie mają nic wspólnego ze spiningiem
objaśniam: byłem w budynku gdzie znajduje się siłownia (akurat z tego skorzystałm), oddzielnie spining(i przy okazji sie dopytałem)itd.

Michał opisz nam o co chodzi z tym spiningiem, bo wszyscy wiemy tylko o wędce (o łowieniu ryb na spining).
Co to za nowy twór?
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez jojas » 14 gru 2010, o 18:49

sportowiec całe nieporozumienie wzięło się z tego że piszesz o spiningu a masz na myśli spinning
karolbiegacz jeżeli chcesz mnie jeszcze bardziej rozbawić to napisz, że sport (wyczynowy) to zdrowie :rotfl: Rozumiem ludzi którzy robią pewne rzeczy bo ich to bawi ostatecznie każdy lubi dobrą zabawę. Nie rozumiem natomiast pragnienia udowadniania iż jest się lepszym od kogoś, tzw "szlachetną" rywalizację sportową. Proszę rozważyć następujący przykład. karolbiegacz i jojas (tylko oni dwaj) startowali w biegu na 5000m. karolbiegacz ukończył bieg z czasem 13m 16s (czego mu szczerze życzę) zajmując przedostatnie miejsce, jojas z czasem 23 min23s zajął zaszczytne drugie miejsce. Co z tego wynika?
a. KAROLBIEGACZ jest lepszym biegaczem
b. jojas jest gorszym biegaczem
Pytanie brzmi czy KAROLBIEGACZ powinien być dumny i zadowolony, że wygrał?
odpowiedz: oczywiście, że nie bo przecież wygrał ze słabszym, a to nie jest żaden powód do dumy.
Co z tego mojego bredzenia wynika? Jeżeli kogoś bawi jeżdżenie na rowerze stacjonarnym to niech jeździ, jeżeli kogoś bawi zmaganie się z żelastwem to jego sprawa, taplanie się w błocku wraz z rowerem, ależ oczywiście ja po prostu wolę pograć w koszykówkę. :D
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez żeber » 14 gru 2010, o 20:34

Jak jojas napisał to są zajęcia spinningu. Ważny jest prowadzący, który jeśli umie odpowiednio dobrać ćwiczenia, w pełni wykorzysta możliwości uczestników. Rowery posiadają regulację obciążenia poprzez docisk na koło zamachowe. Regulowana jest także wysokość kierownicy i siodełka, a także pozycja w poziomie przód-tył siodełka i kierownicy. Kilka możliwości chwytów umożliwia różne pozycje przyjmowane na sprzęcie. Wykorzystuje to instruktor, który mówi jaki chwyt w danym ćwiczeniu obowiązuje. Wszystko odbywa się w rytm muzyki. Ubiegłej zimy mieliśmy grupą takie zajęcia prowadzone tylko dla nas. Po 1 godzinie każdy wychodził totalnie spocony i ujechany (chyba że oszukiwał ;-) ). Z własnych obserwacji zauważam np. duży wpływ na poprawę jeżdżenia na stojąco pod górę(często wykorzystywany na spinningu), która procentuje w sezonie letnim na maratonach, no może akurat nie na mazovii. Ogólnie jest to miłe uroizmaicenie okresu zimowego, oczywiście nie można tego traktować jako "zamiast roweru".

A tak z innej beczki: zauważyłem na zdjęciach z Waszych zimowych przejażdżek Koleżankę przemieszczającą się na fajnym cannonda'lu i aż mi się serce kraje, bo przecież sól, woda, brud... a to wszystko tak niszczy np. amortyzator HeadShock. Wiem coś o tym, bo kilka lat temu tak załatwiłem swój amortyzator, jeżdżąc beztrosko w zimie. Taka szkoda, żal, płakanie zwłaszcza że taki ładny ten cannondale Koleżanki ;-(. Może jakiś stary sprzęt wyciągnąć na takie warunki. Ale to tylko takie moje spostrzeżenia.

Pozdrawiam
Piotrek
Białobrzeg Dalszy


www.ptr-dojlidy.pl
żeber
Nowy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 lis 2010, o 08:01
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 15

Postprzez sportowiec » 14 gru 2010, o 21:21

spinning, przepraszam
sportowiec.bikestats.pl
sportowiec
Stały Bywalec
 
Posty: 101
Dołączył(a): 14 lut 2010, o 18:13
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 11
Otrzymał podziękowań: 10

Postprzez lostpearl » 14 gru 2010, o 22:25

Netka wzywam Cię na forum do miłosierdzia :D Chcę się przekonać co z moim oddechem nie tak. Myślę, że ten spinning (cokolwiek to znaczy) dałby mi odp., ale sama nie pójdę. Wpisz się na listę Karolabiegacza. Posty Twoje nie muszą być wymazane, żeby nie było, że poddałaś się - Ty, która dzielnie prujesz przed siebie w terenie.
Zresztą wyjątek potwierdza regułę :)
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez netka » 15 gru 2010, o 22:08

Miłosiernie to zabiorę Cię jutro w teren i sobie pooddychamy ;) .A co do wypowiedzi Żebra bądź Żebera no to mnie nieźle rozbawiłeś-a ja się głupia przejmuję,że mi się cera niszczy na tych wypadach.Czy ma ktoś starą damkę ew.Jubilata,no ostatecznie może być Wigry 3 :)
netka
-#OCT
 
Posty: 87
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 7 wrz 2010, o 21:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 4
Otrzymał podziękowań: 12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron