KURPIE MTB 2016

Powrót do Zawody MTB



Postprzez niegowiak » 30 sie 2016, o 10:02

Odnośnie tych wtorkow i czwartków, to ja teraz muszę wozić dwa rowery,więc we wtorek bede jezdzil wokół naczepy na Mtb a w czwartek kolarka ;) a jak bedzie padac to przenosze sie do naczepy :rotfl:
Avatar użytkownika
niegowiak
Nieśmiały
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 sie 2014, o 20:55
Lokalizacja: ludwinowo
Podziękował: 121
Otrzymał podziękowań: 60

Postprzez niegowiak » 30 sie 2016, o 10:04

Paweł co do trasy : zajebista :!:
Avatar użytkownika
niegowiak
Nieśmiały
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 sie 2014, o 20:55
Lokalizacja: ludwinowo
Podziękował: 121
Otrzymał podziękowań: 60

Postprzez Pijący_mleko » 30 sie 2016, o 10:18

JechAnek napisał(a):Dzisiejsza technika pozwala uciszyć krzykaczy :) - obraz trasy i problematyczne skręty :)
Ale obrazek musiałem sobie powiększyć, ach ta technika :)



niegowiak napisał(a):Odnośnie tych wtorkow i czwartków, to ja teraz muszę wozić dwa rowery,więc we wtorek bede jezdzil wokół naczepy na Mtb a w czwartek kolarka ;) a jak bedzie padac to przenosze sie do naczepy :rotfl:

A nie łatwiej przerobić rower zamiast rozglądać się za naczepą
Obrazek
foto z http://nortus.pinger.pl/a/2010/5/3


niegowiak napisał(a):... bede jezdzil wokół naczepy ...

Ale mogłem opatrzne to zrozumieć
i pogubić się
jak to było? : za rogiem naczepy w prawo, w prawo, jeszcze raz w prawo i na końcu w prawo?
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Pijący_mleko, łącznie edytowano 1 raz
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez JechAnek » 30 sie 2016, o 10:21

Ale obrazek musiałem sobie powiększyć..

;) poprawiłem się ;) dzięki technice :P
JechAnek
Stały Bywalec
 
Posty: 263
Dołączył(a): 26 lip 2013, o 10:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 840
Otrzymał podziękowań: 204

Postprzez niegowiak » 30 sie 2016, o 16:01

Zablokuje wam kiedyś te rondo w Kurpiewskiech to zobaczysz w którą stronę za naczepe :rotfl: ,a pomijając naczepy to chyba w czwartek mam wolne , wiec moge obstawiac tyły na wsc :D
Avatar użytkownika
niegowiak
Nieśmiały
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 sie 2014, o 20:55
Lokalizacja: ludwinowo
Podziękował: 121
Otrzymał podziękowań: 60

Postprzez niegowiak » 30 sie 2016, o 16:01

Zablokuje wam kiedyś te rondo w Kurpiewskiech to zobaczysz w którą stronę za naczepe :rotfl: ,a pomijając naczepy to chyba w czwartek mam wolne , wiec moge obstawiac tyły na wsc :D
Avatar użytkownika
niegowiak
Nieśmiały
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 sie 2014, o 20:55
Lokalizacja: ludwinowo
Podziękował: 121
Otrzymał podziękowań: 60

Postprzez serav » 30 sie 2016, o 23:29

Ogólnie to dziwnie to wszystko wyglądało np. Olga Niewiarowska na drugim okrążeniu wydawała się jechać jakby już skończyła wyścig a potem Open wylądowała na 22 miejscu ... Po pierwszy okrążeniu ( 4km) wyprzedziliśmy ją na asfalcie ( jest to na nagraniu pierwszej części), po czym po pierwszym długim okrążeniu mam ją na nagraniu gdzie zatrzymała się i wymieniała się bidonem z innym kolarzem( czyli jakimś cudem, nie zauważenie wyprzedziła nas gdzieś na trasie i nadrobiła kilka minut) ... cuda Panie i Panowie ...cuda

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/T2F1I12pfjo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Fragment gdzie Olga Niewiarowska ( ogień w nogach bo w wynikach zaraz za Wieśkiem Podeszwą) stoi sobie jakby skończyła już wyścig gdzie my napierniczamy ostatnie okrążenie:
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/t9F0C5qnTHg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Na przyszłość przydałby się sędzia gdzieś na trasie aby w najdalszym punkcie kontrolnym weryfikował czy każdy z zawodników pokonał prawidłowo trasę.
serav
-#KK24h
 
Posty: 326
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 11:17
Lokalizacja: Nowogród
Podziękował: 62
Otrzymał podziękowań: 191

Postprzez Pijący_mleko » 31 sie 2016, o 00:36

serav napisał(a):Na przyszłość przydałby się sędzia gdzieś na trasie aby w najdalszym punkcie kontrolnym weryfikował czy każdy z zawodników pokonał prawidłowo trasę.


Tak, jest potrzeba sędziów na trasie, ale teraz po wyścigu, po emocjach nie ma co gdybać.
Dodatkowi sędziowie (liczba mnoga bo jeden nie jest wstanie ogarnąć stanowiska) lub mata lub ewentualnie kamerka podraża jednak imprezę.

Jak zobaczyłem mapkę trasy,
pomyślałem: eh znowu, dla mnie i innych cwaniaków ułatwienie
uznałem że mogę zrobić zdjęcia uczestnikom po kilka razy w kilku miejscach i to na jednym okrążeniu,
ale upał i lenistwo zdecydowało u wybraniu górki.
Na tak zapętlonych trasach widziałem różne sytuacje z bohaterami na podiach Mazovii, PB i Kresowych
ale nie moją rolą jest być sędzią i nie zawsze moje spostrzeżenia mogą ogarniać w pełni zdarzenie.


Najbardziej rozbawili mnie wolontariusze stojący na trasie Mazury - Śladami Billego Kida
po rozmowie z nimi
- Zawodnicy nadjeżdżają stąd i stąd i tamtędy
my pokazujemy tylko jak jechać dalej
ale jak pojadą wg własnego uznania, to nie nasza sprawa :P
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez serav » 31 sie 2016, o 07:27

Jest w regulaminie opcja zgłoszenia protestu i dyskwalifikacji zawodnika którego wynik jest wątpliwy? Tym bardziej że jest nagranie wideo. Podobna sytuacja była na Kresowych, na nagraniu z mojej kamery widać było jak zawodnik na ostatnim kilometrze skrócił trasę scinajac zakręt co dało mu 1 miejsce z całej naszej 5 osobowej grupy. Protest zgłosił inny zawodnik który zobaczył nagranie. Sprytny został przesunięty w wynikach o 5 miejsc do tyłu.
serav
-#KK24h
 
Posty: 326
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 11:17
Lokalizacja: Nowogród
Podziękował: 62
Otrzymał podziękowań: 191

Postprzez paul997 » 31 sie 2016, o 07:35

Sędzia w najdalszym punkcie to raz. Dwa to ktokolwiek z aparatem/telefonem na potencjalnym skrócie. Do tego sędzia niepotrzebny, zdjęcie będzie wystarczającym dowodem.
To jest wpieniające, jak jedziesz, wyprzedzasz, ciągniesz jak głupi a na mecie - niespodzianka, osoby powyprzedzane już siedzą i czekają na dekorację.

Na początek można zrezygnować z publikowania w internecie śładu GPS trasy. To już by było duże utrudnienie.
Pozdrawiam
paul997
-> Merida Matts Sport 300 '04
-> Merida Big.Seven 100 '14
http://czasnarowery.blogspot.com/
paul997
Stały Bywalec
 
Posty: 298
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 26 kwi 2012, o 12:19
Lokalizacja: Białobiel
Podziękował: 101
Otrzymał podziękowań: 259

Postprzez Pijący_mleko » 31 sie 2016, o 07:50

Większość pewnie teraz zirytuję

A co sądzicie, by w regulaminie dodać punkt:

x) Zawodnicy z dłuższych dystansów z numerami i bez numerów przyłapani na trasie MINI w czasie startu dystansu MINI, mogą zostać ukarani. Karą będzie dodanie do czasu jazdy przyłapanego 5 minut.
Na trasie MINI poza zawodnikami tego dystansu mogą przebywać tylko opiekunowie z plakietką OPIEKUN.
__x.1) Zawodnik trasy MINI, którego OPIEKUN zostanie przyłapany na zajeżdżaniu, jechaniu bezpośrednio przed innym zawodnikiem lub fizycznym wspomaganiu, nie może być klasyfikowany na podium, w przypadku gdy jest wystarczająca ilość zawodników do zajęcia podium.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez paul997 » 31 sie 2016, o 07:59

serav napisał(a):Jest w regulaminie opcja zgłoszenia protestu i dyskwalifikacji zawodnika którego wynik jest wątpliwy? Tym bardziej że jest nagranie wideo. Podobna sytuacja była na Kresowych, na nagraniu z mojej kamery widać było jak zawodnik na ostatnim kilometrze skrócił trasę scinajac zakręt co dało mu 1 miejsce z całej naszej 5 osobowej grupy. Protest zgłosił inny zawodnik który zobaczył nagranie. Sprytny został przesunięty w wynikach o 5 miejsc do tyłu.


U nas sędziowie tylko przesuwali skracaczy na 'oko'. W sumie to powinna być albo dyskwalifikacja, albo przesunięcie na sam koniec.
My wyłapaliśmy takie przypadki (w razie potrzeby mogę udostępnić odpowiednie fragmenty nagrania):
- posiadam nagranie, na którym widać, jak wyprzedzamy Magdę P[ciach] z Dąbrówki, a potem już jej nie spotykamy. Na mecie melduje się przed nami i przed Marysią. Nie znała trasy??
- na nagraniu widać, jak wyprzedzamy Annę Cz[ciach] z Nowogrodu. Potem (nie mam nagrania!), spotkaliśmy ją w lesie na ostatniej żwirówce. Stała na wzniesieniu obok trasy i pytała o drogę. Marysia, jadąca za nami, wzięła ją ze sobą i już do końca pilnowała.
- wyprzedzamy chłopaka z UKK, Krzysztofa G[ciach] na pierwszym, dziecięcym kółku (jedzie tragicznie!), na drugim kółku nas doszedł i wyprzedził pod górkę, a potem w wynikach jest za nami. Jak on jechał?? Źle skrócił ze zmęczenia?

A potem, to trasa źle oznaczona, jak się wypatruje bocznych dróg, a nie strzałek.
Kolega z Warszawy się pomylił na ostatniej żwirówce, za szybko skręcił (za strzałką 90stopni w prawo). Jak się zorientował, że źle jedzie (po około 500m), to po prostu zawrócił do ostatnio widzianej strzałki. Nie szukał drogi na przełaj!
Ostatnio edytowano 1 wrz 2016, o 08:44 przez paul997, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
paul997
-> Merida Matts Sport 300 '04
-> Merida Big.Seven 100 '14
http://czasnarowery.blogspot.com/
paul997
Stały Bywalec
 
Posty: 298
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 26 kwi 2012, o 12:19
Lokalizacja: Białobiel
Podziękował: 101
Otrzymał podziękowań: 259

Postprzez Kurpik » 31 sie 2016, o 08:16

Witam wszystkich serdecznie. Zarejestrowałem się na forum żeby Was namówić do zgłoszenia tych podejrzanych przypadków dopóki jeszcze nie ma oficjalnych wyników. Tym bardziej kiedy jest niezbity dowód w postaci nagrania. Wiem,że to tylko zabawa ale i zabawa powinna być uczciwa :)
Pozdrawiam
PS. Mnie również zmyliła ta strzałka - niestety była postawiona w niefortunnym miejscu, bo kilka lub kilkanaście metrów za nią była boczna droga w prawo a strzałka prawdopodobnie dotyczyła łuku głównej drogi (poprawcie mnie jeśli się mylę). Strata wg śladu zarejestrowanego na stravie to jakieś 3 minuty i 900 metrów nadłożone.
PS2. Co do Olgi to rzeczywiście coś jest podejrzane bo startowałem 5 minut później (MIDI) i wyprzedziłem ją na dużym kółku (jeszcze przed zabłądzeniem) a czas po drugim kółku (dla mnie to była meta) po odjęciu mojej 3 minutowej straty na błądzenie mamy zbliżony. Może włączyła szósty bieg, bo po 2 kółku była szybsza od Pana Wiesława Podeszwy o ponad półtorej minuty...
Ostatnio edytowano 31 sie 2016, o 08:56 przez Kurpik, łącznie edytowano 1 raz
Kurpik
Nieśmiały
 
Posty: 0
Dołączył(a): 31 sie 2016, o 08:01
Lokalizacja: różnie
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6

Postprzez pawel-rower » 31 sie 2016, o 08:41

niegowiak napisał(a):Zablokuje wam kiedyś te rondo w Kurpiewskiech to zobaczysz w którą stronę za naczepe :rotfl: ,a pomijając naczepy to chyba w czwartek mam wolne , wiec moge obstawiac tyły na wsc :D



A tę naczepę to Ty masz szosową czy MTB?
Ostatnio edytowano 31 sie 2016, o 08:42 przez pawel-rower, łącznie edytowano 1 raz
:)
pawel-rower
Nieśmiały
 
Posty: 0
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:08
Lokalizacja: Dąbrówka
Podziękował: 8
Otrzymał podziękowań: 139

Postprzez serav » 31 sie 2016, o 08:42

To chyba jest dobry pomysł by nie publikować pliku trasy .gpx , po drugie musimy zgłaszać takie przypadki od razu w biurze zawodów lub przed ogłoszeniem oficjalnych wyników. Przeważnie większość osób z tzw "czołówki" rejestruje swój przejazd na licznikach wyposażonych w gps i można poprosić podejrzane osoby o udostępnienie jej trasy przejazdu celem weryfikacji z oficjalną trasą.
To jest tylko zabawa ale takie sytuacje psują słodki smak zabawy. Wyścigi mają też edukować młode pokolenie i jeśli zobaczą że przyzwala się na takie sytuacje to co potem będzie ?
serav
-#KK24h
 
Posty: 326
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 11:17
Lokalizacja: Nowogród
Podziękował: 62
Otrzymał podziękowań: 191

Postprzez Kurpik » 31 sie 2016, o 09:06

Pomysł z niepublikowaniem pliku trasy w teorii może jest i dobry ale w praktyce bez znaczenia - wystarczy raz przejechać trasę i już mamy ślad do analizy optymalnej trasy :)
Jeszcze raz namawiam do zgłoszenia jawnego oszustwa, za które powinna być dyskwalifikacja...
Kurpik
Nieśmiały
 
Posty: 0
Dołączył(a): 31 sie 2016, o 08:01
Lokalizacja: różnie
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6

Postprzez paul997 » 31 sie 2016, o 09:09

Gdynia i Warszawa nie przyjeżdża wcześniej, zawsze będą mieć mniej materiału do analizy.
Pozdrawiam
paul997
-> Merida Matts Sport 300 '04
-> Merida Big.Seven 100 '14
http://czasnarowery.blogspot.com/
paul997
Stały Bywalec
 
Posty: 298
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 26 kwi 2012, o 12:19
Lokalizacja: Białobiel
Podziękował: 101
Otrzymał podziękowań: 259

Postprzez serav » 31 sie 2016, o 09:14

Kolejny zapamiętany przypadek to po minięciu na trasie miejsce w którym stykała się trasa i jechało się na "nową górkę" Pawła spotykamy dwóch zawodników:
Obrazek
Obrazek

Przejeżdżamy z zawodnikiem GszR odcinek z podjazdem, mijamy drugi raz punkt styku i po chwili "deja vu" - widzimy ich ponownie jak umierają przed piaskową górą ;)
Obrazek
Obrazek

Widać, kolejni co przemknęli koło nas z prędkością światła niezauważeni ;)
serav
-#KK24h
 
Posty: 326
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 11:17
Lokalizacja: Nowogród
Podziękował: 62
Otrzymał podziękowań: 191

Postprzez Kurpik » 31 sie 2016, o 09:16

Gdynia może nie ale Gdańsk widziałem w sobotę na rekonesansie trasy ;)
Kurpik
Nieśmiały
 
Posty: 0
Dołączył(a): 31 sie 2016, o 08:01
Lokalizacja: różnie
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6

Postprzez Pijący_mleko » 31 sie 2016, o 09:21

Kurpik napisał(a):... wystarczy raz przejechać trasę i już mamy ślad do analizy optymalnej trasy :)
...
Wystarczy zmysł orientacji i rzut oka na publikowaną trasę.
Ja jadę nieprzygotowany, na miejscu patrzę na tablicę ogłoszeń organizatora i wiem jak się przemieszczać po obcym często lesie.
Ale odradzam większości i sam niedługo z tym skończę, już nie ta głowa co kiedyś do orientacji.


A co do weryfikacji wyników w obecnej chwili.
Podejrzewam iż Marek wykończony sezonem i z bólem głowy powie:
- Oby was wszystkich szlag trafił.

On to wszystko musi ogarnąć, a wolontariusze do imprez nie pchają się drzwiami i oknami.
Większość chce startować i się bawić. Marek posiłkuje się biegaczami, krewnymi zawodników i przyjaciółmi, a i tak brakuje ludzi do miasteczka i na trasę.
Markowi nie łatwo jest przyznać się, że potrzebuje pomocy, sporej pomocy.





serav, zawodników 61 i 152 zdublowałeś, co widać na sekwencji mojej galerii, ostatni kilometr,
oni jechali krótki dystans.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawody MTB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron