Bielizna termoaktywna Brubeck

Powrót do Testy



Testy sprzętu i akcesoriów rowerowych

Bielizna termoaktywna Brubeck

Postprzez 77maka77 » 7 paź 2010, o 21:51

Otóż użytkuję od około roku Bieliznę Termoaktywną Brubeck i postanowiłem przybliżyć ją szerszemu gronu.

(Piszę to z własnego przykładu) Problemem niektórych ludzi amatorsko uprawiających sport jest to ,że nie znają innej odzieży jak BAWEŁNIANA. Ponieważ chodzą na codzień w bawełnianej koszulce , również w bawełnianej biegają lub jeżdzą na rowerze. Do pewnego momentu używałem w 90 % bawełnianych koszulek. Czułem się szalenie niekomfortowo idąc na wycieczkę z plecakiem gdy już po kilku kilometrach miałem mokre pod plecakiem plecy. Jadąc na rowerze na dłuższą trasę zabierałem ze sobą 3 koszulki zmieniając je na trasie . Pomyślałem , że musi być dla tej przeklętej bawełny jakaś alternatywa .
Wtedy nie miałem jeszcze pojęcia ,że istnieje coś takiego jak odzież termoaktywna. Od tamtej pory nabyłem i przetestoiwałem jej kilka rodzajów.
Chciałbym się podzielić spostrzeżeniami na temat mojej ulubionej serii.

Jest to bielizna termoaktywna Brubeck z serii DRY.
Do tej pory nabyłem z tej serii koszulkę z krótkim i długim rękawem , slipy , bokserki oraz ostatnio spodnie termoatywne (?kalesony?)

Na początek o zaletach odzieży - opis producenta plus w nawiasie mój komentarz.

Dry Body Guard - to średniej grubości dzianina dwuwarstwowa, wykonana w bezszwowej technologii.
Zapewnia szybkie odprowadzanie potu na zewnątrz, utrzymując przy tym skórę suchą.


(- Bielizna jest wykonana w technologii bezszwowej. ( Nie znaczy to że w ogóle nie ma szwów bo przecież trzeba jakoś przyszyć rękawy do bluzki. Bluzka jest wykonana (utkana ) jak owalna bryła do której są przyszyte rękawy płaskimi szwami. )


Posiada specjalne strefy o podwyższonym stopniu wentylacji i zapewnia swobodny przepływ
powietrza w miejscach o zwiększonej emisji potu.

(-rzeczywiście bluzka posiada takie strefy , w serii DRY nie zauważyłem żeby to dawało jakieś nadzwyczajne efekty ale faktem jest ,że struktura bluzki nie jest jednolita .

Obcisła struktura dzianiny jest idealna dla ubioru warstwowego.
(-To jest chyba najfajniejsze i najważniejsze. Otóż odzież termoaktywna żeby spełniała swoje zadanie powinna być dopasowana. Jej delikatna struktura , niewielka grubość i dwuwarstowość sprawia ,że zasługuje na miano tzw" drugiej skóry" - po założeniui prawie nie czuć że mamy na sobie koszulkę.)

Zapewnia właściwy mikroklimat, uwalnia wilgoć, zapewnia przyjemne uczucie świeżości.
(-Szczerze to nie wiem co to znaczy właściwy mikroklimat ale jedno jest pewne - wreszcie upragniony efekt w postaci uczucia suchości przy ciele. Sprawiło to ,że odzież bawełnianą stosuje już tylko incydentalnie , rzadko. Testując różne typy odzieży termicznej tak się do niej przyzwyczaiłem , że używam jej na codzień. Jeśli chodzi o ten konkretny model to świetnie się sprawdza w codziennym użytkowaniu. Ostatnio zaczełem też w nim biegać. Po około 10 przebiegniętych kilometrach bluza jest mokra jednak w 80 % na zewnątrz .Nie przykleja się do ciała i nie wyziębia go w przeciwieństwie do bawłeny która działa zazwyczaj w takich przypadkach jak zimny kompres. Po odwieszeniu na wieszak bluza wysycha 3 razy szybciej niż koszulka bawełniana. )

Unikalna dwuwarstwowa konstrukcja (warstwa wewnętrzna utrzymuje doskonały
micro - klimat dla skóry, odprowadza pot na zewnątrz, utrzymuje skórę suchą; warstwa
zewnętrzna zapewnia lepszą ochronę oraz utrzymuje naturalną ciepłotę ciała).

(-J.W)

Dzięki zastosowaniu microwłókien polipropylenu lub poliestru dzianina jest przewiewna,
uwalnia wilgoć i zapewnia przyjemne uczucie świeżości.

(-J.W)

Hamuje powstawanie brzydkich zapachów, bakteriostatyczna.
Akurat tutaj mam mieszane uczucia . Co prawda pod względem powstawania brzydkich zapachów bije bawełnę na głowę, jednak ja jestem zdania ,że taką odzież powinno się prać z taką samą częstotliwością jak każdą inną.
Producent zaleca pranie ręczne w 30 stopniach z uwagi na to iż jest to raczej tkanina delikatna . Przez pierwsze 3 miesiące użytkowania tak własnie robiłem , teraz jednak wrzucam do pralki lecz na program do delikatnych tkanin. Nie zauważyłem niekorzystnych tego skutków aczkolwiek każdemu polecam stosowanie się do wskazań producentów odnośnie prania. Są też specjalne preparaty do prania pierwszej warstwy ubioru.

Z tej samej serii nabyłem również spodnie do kompletu. Mają identyczne właściwości , chociaż kupiłem je bardziej do docieplenia ciała niż transportu wilgoci.
Również są dostepne z tej serii Slipy i bokserki. Slipy sprawują się świetnie - koniec mokrej bielizny przykelającej sie do spodenek , natomiast testując bokserki zauważyłem , że mają one wadę produkcyjną we wszystkich 4 parach które nabyłem wada się powtórzyła także póki to nie zostanie poprawione raczej odradzam zakup bokserek z tej firmy.


Oczywiście do prawidłowego działania istotne jest kilka czynników. Oprócz dopasowania o którym wspomniałem , ważny jest też przestrzeganie zasad ubioru warstwowego. Np zakładając na koszulkę termoaktywną gruby wełniany sweter i dzinsową kurtkę jej stosowanie mija się z celem bo para wodna nie będzie miała jak odparować przez te dwie warstwy . Generalnie ubieramy się soft lub hard czyli Bielizna termoatywna + softshell , lub Bielizna termoatywna - docieplenie polarem plus kurtka membranowa.

Poniżej zdjęcie koszulki na krótki rękaw - ( wystepuje identyczna z długim rękawem ) oraz spodni do kompletu seria DRY .
Plusem jest dostępność różnorodnych serii . W tym sezonie chciałem jeszcze przetestować seriie Cooler na lato która podobno ma właściwości chłodzące , niestety nie udało się ze względu na jej cenę . Na uwagę zasługuje tez seria dynamic outdoor - niestety dostępne sa tylko górne partie tzn bluzy krótki i długi rękaw , oraz seria termo która jest bielizną termoaktywną na chłodniejsze dni - jest gęściej tkana przez co cieplejsza.

Strona producenta www.brubeck.pl - polecam szczególnie tym którzy całe życie nosili koszulki bawełniane i chcieli by wreszcie "odetchnąć".

Niebawem dodam jakąś rzeczywistą fotkę tej odzieży.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Powrót do Testy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron