JAK NAZWAĆ WYŚCIG MTB W KAMIANCE (17.06.2012)?

Powrót do Ostrołęka Cycling Team



Postprzez jojas » 3 kwi 2012, o 19:25

Mam drobne pytanie czy wyścig będzie odbywał się co roku w tej samej okolicy? Jezeli tak to może
2 wyścig MTB "PRADOLINA NARWII"
karolbiegacz napisał(a):Każdy forumowicz ma wrzucić swoje 5 propozycji i będziemy wybierać :)

W ten sposób to możemy wybierać do końca świata a nawet.... :)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Świerza Krew

Postprzez Dyżurna Blondi » 4 kwi 2012, o 01:33

Jako że to mój pierwszy post na fomum na początek się przedstawię.
Na imię mam Edyta i jestem tu na zaporoszenie osoby,która stwierdziła że ktoś zupełnie obcy ze świerzym spojżeniem na temat być może pomoże.

Nie jestem z Waszych okolic i nie znam histori i specyfiki miejsca a rejon generalnie znam tylko z racji pracy kierowcy. W skrócie z przejazdów tranzytowych przez miasto ewentualnie albo krótkiej pauzy na kawę.

Przeczytałam wątek i zapamiętałam dwie nazwy: Kamianka i Rzekuń. Nie mam pewności czy w nazwie ma się zawierać jakaś forma nagrody o którą walczą zawodnicy ? Czy ta koszulka sołtysa czy tam szabla to dana nadroda czy też mogłaby być czymkolwiek ale tylko w nazwie?
Nie mam zielonego pojęcia jaka jest nagroda więc opieram się na tym co już wiem. Nie mam fioletowego, ani żadnego innego w jakimkolwiek bąć kolorze o poprawności politycznej zmienianej - tworzonej nazwy więc uważam że jestem obiektywna i chyba nadaję się jako miernik lub tester czegoś co obcym może wpaść w ucho.

Moje propozycje oczywiście dowolnie modyfikowane ponieważ tylko przeczytałam wstępne zasady przedstawione wyżej.

1- " OSTROŁĘCKIE BOJE" czyli 2 Wyścig MTB o Rzekuńską Szprychę Na Kurpiowszczyźnie

2- " OSTROŁĘCKIE BOJE MTB" czyli 2 wyscig o Kurpiowską Szprychę Rzekunia

3- " KURPIOWSKIE BOJE" czyli 2 Ostrołęcki Wyścig MTB o Rzekuńską szprychę W Kamiance

Itp: Teren zaliczony. W nazwie mtb i licznik też. Patriotycznie podobno też więc chyba mieszkańcy swojej małej stolicy będą zadowoleni. Nagroda nie za droga, czysto symboliczna i niezbyt trudna do wykonania dla rzemieślnika więć może Wam się spodoba.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Re: Świerza Krew

Postprzez karolbiegacz » 4 kwi 2012, o 05:40

Dyżurna Blondi napisał(a):Jako że to mój pierwszy post na fomum na początek się przedstawię.
Na imię mam Edyta i jestem tu na zaporoszenie osoby,która stwierdziła że ktoś zupełnie obcy ze świerzym spojżeniem na temat być może pomoże.

Nie jestem z Waszych okolic i nie znam histori i specyfiki miejsca a rejon generalnie znam tylko z racji pracy kierowcy. W skrócie z przejazdów tranzytowych przez miasto ewentualnie albo krótkiej pauzy na kawę.

Przeczytałam wątek i zapamiętałam dwie nazwy: Kamianka i Rzekuń. Nie mam pewności czy w nazwie ma się zawierać jakaś forma nagrody o którą walczą zawodnicy ? Czy ta koszulka sołtysa czy tam szabla to dana nadroda czy też mogłaby być czymkolwiek ale tylko w nazwie?
Nie mam zielonego pojęcia jaka jest nagroda więc opieram się na tym co już wiem. Nie mam fioletowego, ani żadnego innego w jakimkolwiek bąć kolorze o poprawności politycznej zmienianej - tworzonej nazwy więc uważam że jestem obiektywna i chyba nadaję się jako miernik lub tester czegoś co obcym może wpaść w ucho.

Moje propozycje oczywiście dowolnie modyfikowane ponieważ tylko przeczytałam wstępne zasady przedstawione wyżej.

1- " OSTROŁĘCKIE BOJE" czyli 2 Wyścig MTB o Rzekuńską Szprychę Na Kurpiowszczyźnie

2- " OSTROŁĘCKIE BOJE MTB" czyli 2 wyscig o Kurpiowską Szprychę Rzekunia

3- " KURPIOWSKIE BOJE" czyli 2 Ostrołęcki Wyścig MTB o Rzekuńską szprychę W Kamiance

Itp: Teren zaliczony. W nazwie mtb i licznik też. Patriotycznie podobno też więc chyba mieszkańcy swojej małej stolicy będą zadowoleni. Nagroda nie za droga, czysto symboliczna i niezbyt trudna do wykonania dla rzemieślnika więć może Wam się spodoba.

trzecia mi się spodobała :)
Jest w niej tak dużo patriotyzmu :)
Kurpie,Ostrołęka,Rzekuń,Kamianka
Tylko ta "Rzekuńska szprycha" - to może być dwojako rozumiane :)
ha ha
dziękuję i proszę o więcej (miało być 5szt.)
:)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Wojtek » 4 kwi 2012, o 07:00

Mi pasi, git majonez.
if you always do what you have always done,
you will always get what you always got.
Avatar użytkownika
Wojtek
Stały Bywalec
 
Posty: 697
Dołączył(a): 7 lip 2010, o 16:05
Lokalizacja: czerwin
Podziękował: 426
Otrzymał podziękowań: 132

Postprzez karolbiegacz » 4 kwi 2012, o 07:12

Wojtek napisał(a):Mi pasi, git majonez.

co ?
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Dyżurna Blondi » 4 kwi 2012, o 12:41

Miło słyszeć :)
Szprycę zawsze można zamienić na "o puchar Rzekuńskiej szprychy" czy " O najwiekszy wętyl w Rzekuniu"

Też mam poczucie humoru, a co?

Jeśli to ma być również nagroda to ma troszkę zachęcić więc może tanią szprychę zamienić na troszkę droższą piastę albo obręcz.
Hmmm.... już dwie.... drożej ale za to godnie i dumnie zabrzmi:
...........2 Ostrołęcki wyści o Rzekuńskie obręcze w Kamionce.

Nie chcąc uwłaczać wyniosłości zawodów zamiast odręczy nagród mogą być pomalowane na złoto małe obręcze w ramach symboliki.

Przepraszam. Piszę tak pomieważ nie mam pojęcia jak się ma owy przedmiot związany z tematem rowerowym w relacji tytuł i nagroda.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Pijący_mleko » 4 kwi 2012, o 12:58

Puchary rozdają wszędzie, dlatego uważam ze nagroda powinna być oryginalna,
tak by była pożądanym trofeum dla zawodników.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Dyżurna Blondi » 4 kwi 2012, o 14:59

Małe pozłacane, ozłocone czy pomalowane obręcze lub tylko jedna np wielkości koła od wóżka lub dziecinnego rowerka, wstawione na jakiejś podstawce zamiast pucharu. trochę komplikuje sprawę bo puchary są wszędzie tańsze bo raczej nabywane akordowo i oklejane czy grawerowane juz puźniej zależnie od potrzeby chwili.
Słowo obręcz można zamienić na słowo "koło" co z automatu robi sie dwuznaczne i brzmiąc: "....Wyścig mtb o Rzekuńskie Koło w Kamiance" będzie nasuwało same koło np jako rundę do okoła okolicy i zdobyte kilometry a od ewentualnej strony nagrody, może dać pole do popisu sponsorom pomieważ koła to już nie same obręcze

Ja na ten moment wywody własne kończę w tym temacie i pokibicuję tematowi jeszcze troszkę.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez k8sad » 4 kwi 2012, o 21:16

Ja znam kogoś kto robi trofea :) Zrobi wszystko w granicach rozsądku.
np viva comet
Obrazek
Ale jest zawalony robotą, więc się pewnie nie zgodzi. W pracy siedzi do 23 :(
k8sad
Stały Bywalec
 
Posty: 282
Zdjęcia: 40
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 20:44
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 90
Otrzymał podziękowań: 131

Postprzez lostpearl » 5 kwi 2012, o 08:00

Zebrałam dotychczasowe propozycje:

1. II Wyścig o Puchar Wójta Gminy Rzekuń
2. Kurpiowski Wyścig MTB o ZŁOTĄ SZPRYCHĘ
3. 2 Wyścig MTB o Kurpiowskie Błoto
4. 2 Kurpiowski Wyścig MTB o ZŁOTY KASK
5. 2 Wyścig MTB na Kurpsioskich Psiochach
6. Kurpsioskie Psiochy 2
7. Zachrzan
8. Bez spinki
9. Relaksik
10. MAX HR
11. Na góralu po Kurpiu
12. "Kurpiowskie AMORKI" - II wyścig MTB o złotą obręcz
13. BIEŻNIK 2012
14. Jazda
15. Kurpiowski CZADZIK - wyścig MTB o koszulkę wójta gminy
16. CHMARA na górala - wyścig MTB
17. 2 wyścig MTB "PRADOLINA NARWII"
18. OSTROŁĘCKIE BOJE
19. KURPIOWSKIE BOJE

Nie wpisywałam wszędzie końcówek typu "wyścig o coś tam", bo to można łatwo dorobić. Chodzi chyba o nazwę główną. Jeśli coś pominęłam, DOPISZCIE :)

Ja stawiam na nr 17 z jakąś modyfikacją, bo za ciężko brzmi, ale wokół tego można dorobić historię i wizję. Stawiałabym, żeby wyścig odbywał się co roku w Kamiance i odwoływał się do tamtejszej historii. Można wyścigiem "ZAAKCENTOWAĆ" to co zapomniane lub nieznane.


Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez karolbiegacz » 5 kwi 2012, o 13:10

Moje założenia (marzenia) na przyszłość są następujące:
- nie zawsze będzie wyścig w Kamiance i Czarnowcu :)
- nie zawsze będzie w gminie Rzekuń (może być w Lelisie, Olszewie-Borkach, Kadzidle i innych gminach kurpiowskich)
- nie zawsze będzie nad Narwią
- nie zawsze będzie jeden w sezonie (czyli może być np: trzy etapy w sezonie) - Grand Prix

i dlatego:
- chciałbym aby był na KURPIACH
- nazwa aby była uniwersalna i dla Olszewa-Borek-Lelisa-Rzekunia-Kadzidła itd
- aby nazwa nie wiązała imprezy z konkretnym miejscem
- aby nazwa była tylko uzupełniana o tekst (np. dla tego roku) "Kamianka 2012"
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez lostpearl » 5 kwi 2012, o 13:25

karolbiegacz napisał(a):Moje założenia (marzenia) na przyszłość są następujące:
- nie zawsze będzie wyścig w Kamiance i Czarnowcu :)
- nie zawsze będzie w gminie Rzekuń (może być w Lelisie, Olszewie-Borkach, Kadzidle i innych gminach kurpiowskich)
- nie zawsze będzie nad Narwią
- nie zawsze będzie jeden w sezonie (czyli może być np: trzy etapy w sezonie) - Grand Prix

i dlatego:
- chciałbym aby był na KURPIACH
- nazwa aby była uniwersalna i dla Olszewa-Borek-Lelisa-Rzekunia-Kadzidła itd
- aby nazwa nie wiązała imprezy z konkretnym miejscem
- aby nazwa była tylko uzupełniana o tekst (np. dla tego roku) "Kamianka 2012"

Przy takich założeniach odpada nazwa II Wyścig MTB o Puchar Wójta Gminy Rzekuń

Czas na wymyślanie nazwy kończy się, więc kto ma jeszcze jakiś pomysł niech dopisze swoje propozycje.
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez jojas » 5 kwi 2012, o 17:46

karolbiegacz napisał(a):Moje założenia (marzenia) na przyszłość są następujące:
- nie zawsze będzie wyścig w Kamiance i Czarnowcu :)
- nie zawsze będzie w gminie Rzekuń (może być w Lelisie, Olszewie-Borkach, Kadzidle i innych gminach kurpiowskich)
- nie zawsze będzie nad Narwią
- nie zawsze będzie jeden w sezonie (czyli może być np: trzy etapy w sezonie) - Grand Prix

i dlatego:
- chciałbym aby był na KURPIACH
- nazwa aby była uniwersalna i dla Olszewa-Borek-Lelisa-Rzekunia-Kadzidła itd
- aby nazwa nie wiązała imprezy z konkretnym miejscem
- aby nazwa była tylko uzupełniana o tekst (np. dla tego roku) "Kamianka 2012"

To może
LATAJĄCY CYRK KAROLBIEGACZA.
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez Dyżurna Blondi » 5 kwi 2012, o 18:52

"Góralem przez Kurpie"
jest ok jak dla mnie w przeciwieństwie do rozjeżdżania kurpiaków rowerami.... ;)

Ale to też kojaży się w konkretną wioską. Choć przyznam że mało kto w ogóle wie, z tych bliżej tematen niezainteresowanych, że takowa też jest.

Daje to na myśl konkretny przypisany nazwie teren a nie wymusza konkretnej zobowiązującej nazwy.
W przeciwieństwie do znanych nam "Mazowii" czy "Kresowych" ----nazwa " przez Kurpie" czy "Kurpiowskie Boje" nie naraża (ewentualnego chętnego do stawiennictwa nawet z końca kraju) na obawę o rozrzut kolejnych imprez po, daj Boże tylko po poławie wojewódstwa.

uzasadnienie oraz jego żrudło:- Moje własne :D przemyślenia, :szok: obawy :D ,wyobrażenia oraz doświadczenia.

Bólem mazowii jest właśnie ten rozrzut jak dla mnie.
Nie wszędzie mam czym dojechać,jeśli daleko. Komunikacja: tu kolej bo bus odpada ponieważ nie zawsze zgadzają się (łaskawie z resztą) na wzięcie roweru.
Nie zawsze wiem jak, jeśli nawet i nie daleko ale konieczny jest jakiś dojazd- rozkłady jazdy ,ewentualne połączenia i przesiadki.
Nie zawsze jest z kim bo nie każdemu dany obszar pasuje. Na małej powierzchni łatwiej to ogarnąć.
Każdy z moich znajomych czytając "mazowia" patrzy tylko czy płock czy zupełnie druga i daleka strona "obłaści" Szuka tego co bliżej.

*nie wyobrażam sobie zaiwaniać np nawet tylko 50km po to by wypompowana stanąć na lini startu i by po przejechaniu kolejnych kilkudziesięciu prosić o ...nie wpisywanie wyników. Niby dalej żywa a gdzie jeszcze powrót?

Tymi wywodami to chyba juz troszke sie ograniczam do konkretnego przykładu. Ale ten mój przykład ciągnie się od Ostrowi Mawowieckiej przynajmniej aż do Skierniewic, Wyszogrodu czy...

Z innej strony same kurpie oznaczają pewien, niewielki teren ale przypisany pod np: Łomżę czy Ostrołękę i tu nie ma mowy o.TAK STRASZNYM DLA MNIE rozrzucie. Ewentualna nazwa "kurpie" niejako zobliguje organizatorów do jednego terenu i jeśli zabawa bedzie udana to i tak tu wrócą. Ale już w konkretne, nie za duże miejsce.

Możecie mnie tu teraz zlinczować za wygłaszane herezje ;)
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez karolbiegacz » 6 kwi 2012, o 05:39

Dyżurna Blondi napisał(a):"Góralem przez Kurpie"


to jest fajne tak jak i :
"Kurpiowskie boje"

jeśli chodzi o Kurpie to wiadomo, że najbardziej kojarzą się z Myszyńcem (stolicą Kurpi) i Kadzidłem

a jeśli chodzi o Łomżę to wiemy, że mają swoje "Kresowe" (choć muszę tu z wielkim smutkiem napisać, że mają MARATON I PÓŁMARATON) - odpowiednio 42km 195m i 21km 097m - tak ściągnęli ze słownictwa biegaczy i to mi się nie podoba :(

to tak jak ja chciałbym nazwać wyścig kolarski terminem tenisowym czy hokejowym (2 gem w Kamiance lub 2 kwarta w Rzekuniu :)) eeeeeeeeee takie tam :)

każdy z nas ma jakiegoś "świra" :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Dyżurna Blondi » 6 kwi 2012, o 06:09

Oj. Nie umiem jeszcze poprawnie zacytować.

"ściągnęli ze słownictwa biegaczy i to mi się nie podoba :(

to tak jak ja chciałbym nazwać wyścig kolarski terminem tenisowym czy hokejowym (2 gem w Kamiance lub 2 kwarta w Rzekuniu :)) eeeeeeeeee takie tam :)

każdy z nas ma jakiegoś "świra" :)[/quote]"



To czemu się nie zastanowić nad "DERBY"? Takie konkretne już, bo NIEarabskie" a tego jeszcze nie było w "bike". Ja tam słyszałam wsród pospólstwa że na rowerach to same osły albo muły więc to też tak jakby kopytne. Przecież niedaleko konia stały to ujdzie :rotfl:
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez lostpearl » 7 kwi 2012, o 09:40

WYŚCIG O PUCHAR WÓJTA

Propozycja Koleks'a, który nie może się zalogować, bo zapomniał hasła.
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez karolbiegacz » 13 kwi 2012, o 06:47

2 Wyścig MTB "KURPIOWSKIE PIASKI" o puchar Wójta Gminy Rzekuń.
Kamianka, 17 czerwca 2012r.
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Poprzednia strona

Powrót do Ostrołęka Cycling Team

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron