23.07.2012 - Wzdłuż Narwii

Powrót do Relacje



Tutaj zdajemy relacje z naszych wycieczek

23.07.2012 - Wzdłuż Narwii

Postprzez zarazek » 25 lip 2012, o 12:48

Byłem w poniedziałek pokręcić trochę z Ostrołęki w górę Narwii do Dobrego Lasu i spowrotem.

Ślad:
http://www.everytrail.com/fullscreen.ph ... id=1686165

Trochę fot:
http://zarazek.bikestats.pl/767880,Kurp ... -Pisy.html

W Ostrołęce zagaił do mnie mniejscowy biker - było to miłe, dzięki!
Na pewno pojawię się tam jeszcze ponownie, choć trochę daleko ode mnie
jak na 1-dniowe wycieczki.

Zarazek
Avatar użytkownika
zarazek
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 15:28
Lokalizacja: Nadma k/W-wy
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4

Postprzez Dyżurna Blondi » 26 lip 2012, o 06:03

Hej. szkoda tylko że mi nie odpowiedziałeś bo ja czasem jeżdżę na Ostrołękę z Wołomina i odwrotnie.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez zarazek » 26 lip 2012, o 08:15

Ale na co ci nie odpowiedziałem? :)
Avatar użytkownika
zarazek
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 15:28
Lokalizacja: Nadma k/W-wy
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4

Postprzez Dyżurna Blondi » 26 lip 2012, o 09:26

próbowałam kontaktować się z tobą na pw lub za pomocą opcji maila na stronie.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez zarazek » 26 lip 2012, o 09:32

W profilu mam podany prawidłowy adres email, jednak ani na PW, ani na maila nic od ciebie nie otrzymałem. Co do maila - to mogły go ewentualnie pożreć antyspamy jakieś, ale czemu wiadomość na PW nie przeszła, to nie wiem. :(

Spróbuj mi coś wysłać na PW teraz, zobaczymy czy działa.
Avatar użytkownika
zarazek
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 15:28
Lokalizacja: Nadma k/W-wy
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4

Postprzez SamaRama » 27 lip 2012, o 07:34

Wielkie uznanie za przebytą trasę (w tym kolej) i opis wycieczki.
Tytułem wyjaśnienia napiszę parę słów w sprawie smrodu. Kiedyś rzeczniczka emitenta tego smrodu czyli "celulozy", powiedziała gościom wizytującym firmę, że jest to "zapach pieniędzy". ;) Powodują go związki chemiczne, zwane merkaptanami.
My, ostrołęczanie, jesteśmy wychowani na tym smrodku. W ostatnich latach, firma poprawiła technologię, co daje się wyraźnie odczuć na plus. Być może firma stara się nie uwalniać tego zapachu, kiedy wiatry wieją w kierunku miasta. W każdym razie, jest duużo lepiej.
Starsi nieco ostrołęczanie pamiętają inny smród, który emitowała firma nazywana potocznie "Złota Kość", a zajmująca się przetwarzaniem odpadów z ubojni przy Zakładach Mięsnych. Wrażenia zapachowe, jak można się domyślić, nie do opisania. :mad:
Smrodek z "celulozy", to przy tym "perfumy dla twardych mężczyzn". ;)
Będąc "uzbrojony" w tę wiedzę, może chętniej zawitasz ponownie w nasze okolice. Na północ od Ostrołęki, jest całkiem sporo dróg o dobrej nawierzchni, z niewielkim ruchem samochodów, prowadzącym przez lasy i malownicze łąki.
Zapraszam.
Avatar użytkownika
SamaRama
Stały Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 cze 2011, o 08:23
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 58
Otrzymał podziękowań: 33

Postprzez zarazek » 27 lip 2012, o 08:53

Być może akurat trafiłem na zły dzień i zły wiatr. Fetor ów nie jest w stanie zniechęcić mnie do miasta czy regionu, tym bardziej, że jestem tam tylko przejazdem. Zadumałem się natomiast nad standardem życia ludzi w okolicy. Z pewnością są przyzwyczajeni, poza tym jest to prawdopodobnie rodzaj układu - firma daje pracę ludziom i płaci podatki miastu/gminie, a w zamian trzeba znosić jej wyziewy.

Póki co tereny na pn-wsch. od Ostrołęki uważam za świetne na terenową jazdę. Nad Narwią jest twardo, nie miałem problemów z piachem, czy błotem. Sporo nowych szutrówek też umila jazdę. Gdzieniegdzie też nówki asfalty są, np. gotowy już prawie całości odcinek Pianki - Zbójna. Sporo piachu jest natomiast w lesie między Dobrym Lasem a Gawrychami, za to w Gawrychach i w Wyku piękny widok na ogromne łączyska. :) A jak już się wleci na asfalty, np. Dąbrówka - Lelis - Ostrołęka, to jest osobny, wydzielony pas asfaltu, po którym bezpiecznie jedzie się rowerem.
Avatar użytkownika
zarazek
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 15:28
Lokalizacja: Nadma k/W-wy
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4


Powrót do Relacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron