Promocja młodych talentów

Powrót do Ogólne



Ogólne dyskusje na temat klubu

Promocja młodych talentów

Postprzez Dyżurna Blondi » 23 sty 2013, o 01:49

[center]Co było a nie jest ,nie pisze się w rejestr.[/center]

[center]Zakładam temat na nowo. [/center]

[center]Zachęcam do zabrania głosu w nim wszystkich chętnych młodzików.[/center]

[center]Temat stworzony w celu:[/center]

[center]- Na dobry początek: wskazania miejsca gdzie tacy młodzi ludzie mogli by się wpisać dodatkowo poza działem "Jesteś nowy, przywitaj się".
a co za tym idzie łatwiej zidentyfikować i odnaleźć w gronie osób w podobnym im wieku mających podobne nie tylko problemy ale upodobania a być może i cel. [/center]
[center]KOLARSTWO[/center]
[center]-zebrania w jedno miejsce spraw i tematów dotyczących młodzieży czy też małoletnich miłośników kolarstwa.[/center]
[center]- stworzenia im miejsca gdzie będą mogli sami i powiedzieć czego im potrzeba, czego oczekują i co im doskwiera w drodze do tego celu.Dać im szanse że ktoś to przeczyta i postara się w jakikolwiek sposób pomóc.
[/center]
[center]Postarajmy się układać temat w taki sposób by w tym miejscu można było znaleźć rozwiązania problemów z którymi przyjdzie się naszemu narybkowi borykać. Na początku udzielając zwykłych odpowiedzi a w przyszłości być może i przenosząc same góry[/center]

A moim marzeniem byłoby gdyby w tym miejscu zebrała się w przyszłości chociaż niewielka drużyna juniorów.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Świtezianka » 28 sty 2013, o 09:12

Nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale czy nowy Klub Kolarski będzie w jakiś sposób wspierał młodzież? Karolbiegacz napisał, że Klub ma swojego trenera: http://rowerowaostroleka.pl/viewtopic.p ... sc&start=0 Może warto byłoby zorganizować 1-2 treningi w tygodniu dla dzieciaków? a sezonie na przykład zorganizować jakieś wyjazdy na zawody. Widziałam, że zarząd OCT (wbrew woli członków :?: ) odmówił wsparcia młodemu zawodnikowi :( http://rowerowaostroleka.pl/viewtopic.php?t=1041
Mam nadzieję, że KK24h podejdzie do sprawy inaczej :)
ZAWSZE NAPALONA
na rower :)
Avatar użytkownika
Świtezianka
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 20:09
Lokalizacja: Zbójna
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 9

Postprzez Dyżurna Blondi » 28 sty 2013, o 23:50

Poczynań Oct nie skomentuję w tym momencie.

Wyjazdy i tym bardziej treningi są w planach i to oczywiste działania każdego klubu zrzeszającego również młodzież.
Oczywiście działania będą zakrojone na szerszą skalę w momencie kiedy uzbiera się garstka chętnej młodzieży.
Jednak dużo zależy od dorosłych -rodziców i opiekunów. Od ich dobrej woli zależy bardzo dużo.

Na ten moment:
Klub daje szansę zebrania ludzi o podobnych zainteresowaniach w jednym miejscu i stwarza możliwośc integracji osób oraz dobrania się w grupy o podobnej kondycji lub w podobnym wieku.
Byc może w naszym przypadku pozwoli w przyszłości (mam nadzieje niedalekiej) wyłonic kilka obiecujących osób,dzięki którym będziemy mogli ruszyc z tematem na większą skalę.

Odnośnie treningów, na ten moment proponuję dogadywac sie osobiście między sobą. Nawet tu, na forum. Przynajmniej do momentu kiedy nie zostaną wyznaczone konkretne terminy.
Khaav jest chętny i już się dopytuje. Zachęcam do rozmów młodziki również między sobą na temat wspólnych wyjazdów.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez octane1 » 29 sty 2013, o 16:18

Na ten moment:
Klub daje szansę zebrania ludzi o podobnych zainteresowaniach w jednym miejscu i stwarza możliwośc integracji osób oraz dobrania się w grupy o podobnej kondycji lub w podobnym wieku.


Czyli nic nowego :) Wszystko to dawało AG i OCT :zdziwko:
Czy KK24h może dać coś, czego nie dało AG i OCT, przecież to w większości te same osoby?
Obrazek
Avatar użytkownika
octane1
-#OCT
 
Posty: 353
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 11:39
Lokalizacja: Offenbach
Podziękował: 31
Otrzymał podziękowań: 72

Postprzez Dyżurna Blondi » 4 lut 2013, o 11:46

Odpowiadam w dziale młodych talentów i tego tematu dotyczy moja odpowiedź.

Samo powstanie "formacji" ma na celu realizację wspólnych założeń wszystkich członków.
Pomimo podobnych celów statutowych, niektóre działania w tym kierunku jednak będą inne.

I tu temat różnic zakończę ponieważ:

Żadna wiedza na temat realizacji potrzeb młodzików przez zarząd OCT nie była udostępniana.
Na temat AG...Też nie wypowiadam się ponieważ jeszcze nie interesuję się czynnie tematem biegaczy.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Dyżurna Blondi » 19 lut 2013, o 11:23

Widzę że aktywni na forum obecnie to artur7 i abel. Nawołuję: "małolaty łączcie się!" Właśnie tutaj ponieważ łatwiej się będzie młodzikom zidentyfikować lub znaleźć. A nam, dorosłym uświadomi ilu was jest. A co najważniejsze zostaną udzielone odpowiedzi w taki sposób aby wszystko było jasne dla osób w waszym wieku.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Khaav » 19 lut 2013, o 14:52

Dyżurna Blondi napisał(a):Widzę że aktywni na forum obecnie to artur7 i abel.


To ja już nie należe do młodzików?? :zalamany:
Obrazek
Obrazek
Khaav
-#KK24h
 
Posty: 513
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 18:56
Lokalizacja: Kadzidło
Podziękował: 16
Otrzymał podziękowań: 79

Postprzez Dyżurna Blondi » 19 lut 2013, o 15:08

O to właśnie chodziło. Ujawniajcie się. Co prawda Khaav już tylko pazurami się owego miana trzymasz to i tak mentalnie zapewne masz do nich bliżej niż my. Więc mamy już trzech. Brakuje mi jeszcze dwa wpisy od kolegów z ostatniego treningu, jeśli tylko czują że zaliczają się jednak wciąż do młodzieży.

[ Komentarz dodany przez: adm: 2013-02-19, 21:14 ]
Posty pisane nie na temat zostały usunięte.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Dyżurna Blondi, łącznie edytowano 1 raz
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez abel » 19 lut 2013, o 22:05

Obawiam sie ze tamci dwaj z ostatniego treningu nie bèdą chcieli ale ja oczywiście ;)
Avatar użytkownika
abel
-#KK24h
 
Posty: 89
Dołączył(a): 27 mar 2012, o 15:18
Lokalizacja: Laskowiec
Podziękował: 109
Otrzymał podziękowań: 53

Postprzez Dyżurna Blondi » 21 lut 2013, o 15:34

Jest taka sugestia, może nawet prośba, z mojej strony ale domyślam się że nie tylko.

Powoli zaczyna się sezon i coraz aktywniej będziemy wyruszali na swoich rowerach.
Czasem pod opieka a czasem samotnie.

Moja gorąca prośba aby nieletni planujący wyjazdy i starty z drużyną, porozmawiali z rodzicami czy opiekunami na temat ubezpieczenia.

Może się okazać że samo szkolne ubezpieczenie w takim wypadku absolutnie nie wystarcza.

W szkole na moim osiedlu ubezpieczone są dzieci zbiorowo.
Owe ubezpieczenie obejmuje kontuzję czy wypadek z udziałem roweru ale tylko kiedy zdarzy się w szkole lub w drodze do, i ze szkoły.

Wstępnie podsuwam pomysł aby rodzice rozważyli dostępne opcje.

Przynajmniej sugerowane przez PZU ubezpieczenie z pakietu" Bezpieczny rowerzysta".

To duży pakiet ale nie jedyny na rynku jednak najbardziej znany.
Należy zdecydować się najbardziej dopasowany do potrzeb.

Dlaczego zwracam na to uwagę?

Dlatego że jazda na samotny trening lub wyjazd w grupie zorganizowanej a udział w wyścigu to zupełnie inne przypadki wymagające innego rodzaju ubezpieczeń.

Namawiam zwłaszcza osoby planujące wyrobienie licencji kolarskiej i udział w profesjonalnych zawodach.

Jeśli znajdziemy jakiś odpowiadające nam ubezpieczenie to napiszę coś więcej.

Na ten moment należy zastanowić puki czas ale i ubezpieczyć w jakikolwiek sposób "mimo wszystko".

Zawsze nieodpowiednio wybrane ubezpieczenie można zmienić lub tylko doubezpieczyć się.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Dyżurna Blondi » 31 paź 2013, o 13:12

Właśnie nie dawno coś się zmieniło i wreszcie ruszyło od strony formalnej w temacie kształcenia młodych rowerzystów :) .

Do tej pory odpowiedzialność za naukę dzieci prawidłowej jazdy rowerem po drogach publicznych spoczywała gównie na rodzicach. Starsze dzieci nie często szukają wiedzy same.
Ostatnio ciężko było dostać jakieś publikacje na ten temat więc dzieciaki wiedzę zdobywają najczęściej wśród bardziej doświadczonych "kolegów". W przypadku dzieci starszych jest to kontrowersyjny internet oraz wyskakujące dane, o zgrozo... nie zawsze aktualne.

Sama osobiście w jednym z moich lokalnych ośrodków szkolenia dostałam wydanie książkowe specjalnie dla naszego klubu i ...
...niestety ale po zapoznaniu się z nim nie miałam sumienia nikomu ujawniać wiedzy tam zawartej w 100% :( Nawet w 50 :( :(
Od momentu kiedy uprawnienia do kierowania rowerem przestały być bezwzględnie wymagane,
zatrzymał się również proces kształcenia dzieci w szkołach w tym kierunku.
Nie do końca bo odbywa się tylko w tych środowiskach szkolnych które bardzo tego chcą.
Do tego głównie z pomocą tu przychodzi wybrane miasto i komenda w osobach funkcjonariuszy policji
( podczas zajęć organizowanych w szkole na specjalne zlecenie lub przy okazji festynów maść wszelakiej).
Ci akurat są przeszkoleni ale nasze perypetie na drogach świadczą że jednak nie wszyscy pozostali taka wiedzę mają.

Dzieje się tak dlatego że często wiedzę czerpiemy "dopiero" podczas nauki jazdy motorem czy samochodem czy też po prostu tylko sięgając po podręczniki ( lub inne formy) do nauki poruszania się wg przepisów po drogach publicznych.

Problem polega na tym że nie są one odpowiednio i właściwie konstruowane
bo że wiedza przekazywana jest "z punktu widzenia" kierowcy auta
( małego, dużego, autobusu lub tramwaju ) czyli:
Jak zachować się wobec roweru czy ustąpić, czy puścić czy oczekiwać możliwości swobodnego przejazdu.
Nie ma natomiast tego: jak się rowerem poruszać.
Są natomiast tylko odnośniki i przekierowania do samego kodeksu drogowego i wymagania stawiane kierowcy wobec rowerzysty.
na tym temat się urywa :(


Na przeciw problemowi wyszło kilka wydawnictw specjalizujących się w szkoleniu kierowców.
Tu przedstawiam jedno z nich:
CREDO współpracujące z P.W.P.W.
Wydawnictwo oferuje szeroki zakres szkoleń i miedzy innymi właśnie znalazł się w miarę aktualny temat rowerzystów:
proponowana pozycja
kodeks rowerzysty

Mój wybór padł właśnie na to wydawnictwo z tej racji że jest ono obecne w Ostrołęce przez co najłatwiej dostępne w tej chwili poza internetem
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Pijący_mleko » 31 paź 2013, o 13:53

Dyżurna Blondi napisał(a):Do tego głównie z pomocą tu przychodzi wybrane miasto i komenda w osobach funkcjonariuszy policji
( podczas zajęć organizowanych w szkole na specjalne zlecenie lub przy okazji festynów maść wszelakiej).
Ci akurat są przeszkoleni ale nasze perypetie na drogach świadczą że jednak nie wszyscy pozostali taka wiedzę mają.


Czy jesteś pewna ze funkcjonariusze są do tego przygotowani ? ... wątpię jak słyszę o częstych ich wpadkach w interpretacji przepisów.

Co do książeczki to się nie wypowiem zanim nie przeczytam ,
w książkach jak w internecie, można spotkać pierdoły pisane wg "widzimisie" autora .
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Dyżurna Blondi » 1 lis 2013, o 08:04

Wstyd mi za Ciebie :(

Ci akurat są przeszkoleni ale nasze perypetie na drogach świadczą że jednak nie wszyscy pozostali taka wiedzę mają.

Czytaj ze zrozumieniem :)
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Pijący_mleko » 4 lis 2013, o 08:10

hm ?

Przecież mówię o tych wydelegowanych na szkolenia , często też dają popis przygotowania :)
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187


Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron