Problem z wyminą łożyska do suportu

Powrót do Warsztat



Porady dotyczące napraw

Problem z wyminą łożyska do suportu

Postprzez Adam Orzech » 10 kwi 2013, o 14:08

Witam posiadam korbe Truvativ Gxp 3.3 od strony talerzy padło mi łozysko jego wymiary to 24x37x7 probowalem znalesc takie w sklepie ale niestety sa tylko 25x37x7 wiecie moze czy sa takie łozyska suportu do kturych nie bedzie potem problemu z dobraniem łozysk w razie uszkodzenia bez wymiany calego wkladu tylko samych łożysk i zeby oczywiscie pasowało to do tej korby Truvativ prosze o pomoc
Adam Orzech
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 kwi 2013, o 12:52
Lokalizacja: Ostrołęka oś Pomian
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 2

Postprzez jojas » 10 kwi 2013, o 18:52

A nie możesz odczytać symbolu łożyska? Średnica wewnętrzna 24mm ni cholery nie mieści się w ciągu wymiarowym.
dlatego koszt możne być całkiem całkiem
http://translate.google.pl/translate?hl ... CEUQ7gEwAA
http://www.vxb.com/page/bearings/PROD/Kit11862
http://translate.google.pl/translate?hl ... IUBEO4BMAc
http://translate.google.pl/translate?hl ... JUBEO4BMAk
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez Panzerjager44 » 10 kwi 2013, o 21:53

Wymiary łożyska nie są oczywiście przypadkowe. To samo dotyczy suportów shimano hollowtech. W przypadku shimano da się łożyska wymienić ale nie mają one dokładnie takiego wymiaru jak oryginał.

Rozwiązanie:
http://www.arkus.sklep.pl/zewnetrzne-lo ... -2215.html
http://www.mbike.pl/zewnetrzne-lozyska- ... ,9136,7073).aspx

Osobiście nie używałem ale słyszałem, że sprawują się bardzo dobrze. Podobno są lepiej uszczelnione niż oryginały. Gdzieś czytałem, że w tym przypadku nie ma już problemu z wymianą łożysk.

Możesz szukać oczywiście samych łożysk. Jeżeli znajdziesz pochwal się na forum - bo to cenna informacja będzie.
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Dyżurna Blondi » 11 kwi 2013, o 10:30

Ja co prawda używam tradycyjne rozwiązania ale mój przypadek piasty novatec uratował sklep konkretnie z łożyskami. Może ceramiki do rowerów tam nie maja ale dobrałam właśnie tam uszczelnione zamienniki maszynowe do piast. Co prawda na drugi typ musiałam poczekać bo nie było ale na to samo mnie wyszło co internet i koszta wysyłki. Sklep mieści się na Kołobrzeskiej, jadąc od ul. Armii Wojska Polskiego, jakieś kilkaset metrów za swiatłami po prawej stronie. Jest na szyldzie sklepu opis łożyska i chyba paski klinowe czy coś.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Adam Orzech » 11 kwi 2013, o 22:17

no niestety koncerny robią tak ażeby nie było możliwości samemu naprawić sprzętu tylko kupywać ich produkty:) właśnie poczytałem troche w internecie o tych wkładach suportu i już zamówiłem na allegro accenta BB-EX2 nie bede sie narazie bawić w kombinacje bo rower stoi i nie moge go używać a to dla mnie ból:) dziś bawiłem się w wyjęcie z orginalnej miski od strony talerzy łożyska i powiem że było ciężko je wyciągnąć wybijałem je ale glowna obrączka mi została w misce ale jakoś ją wyskrobałem i w padłem na jeszcze dwa pomysły pierwszy to poszukać łożysk które będą miały mniejszy obwód i dotoczyć do tych misek tulejki ale nie wiem jak to bedzie z lewą miska bo jeszcze jej nie odkreciłem mimo to że zamowiłem już nowy wkład pokombinuje ze starymi miskami a wracajac do pomysłu mam dostęp do naprawde porządnego tokarza który powiedzial mi abym tylko dobrał łożyska a on mi te misti juz tak ogarnie że pozniej nie ebdzie problemow no zobaczymy oczywiście będę się dzielić na bierząco z moimi postepami. Jedyna moja obawa polega na tym że jak zbierze sie z tej mistki nawet te 2mm czy to nie osłabi materiału bo to przecię alu no ale zobaczymy pozdrawiam i dziękuje za pomocne podpowiedzi:)
Adam Orzech
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 kwi 2013, o 12:52
Lokalizacja: Ostrołęka oś Pomian
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 2

Postprzez Adam Orzech » 11 kwi 2013, o 22:21

Dyżurna Blondi napisał(a):Ja co prawda używam tradycyjne rozwiązania ale mój przypadek piasty novatec uratował sklep konkretnie z łożyskami. Może ceramiki do rowerów tam nie maja ale dobrałam właśnie tam uszczelnione zamienniki maszynowe do piast. Co prawda na drugi typ musiałam poczekać bo nie było ale na to samo mnie wyszło co internet i koszta wysyłki. Sklep mieści się na Kołobrzeskiej, jadąc od ul. Armii Wojska Polskiego, jakieś kilkaset metrów za swiatłami po prawej stronie. Jest na szyldzie sklepu opis łożyska i chyba paski klinowe czy coś.


a co do tego sklepu to juz go odwiedziłem i zastałem tam tylko łożysko 25x37x7 czyli wiekrze o 1mm no ale sam jestem na siebie zły bo nie mialem klucza do odkrecania tych misek i próbowałem odkręcic je żabą i trochę ją uszkodziłem "w gorącej wodzie kompany":)
Adam Orzech
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 kwi 2013, o 12:52
Lokalizacja: Ostrołęka oś Pomian
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 2

Postprzez Panzerjager44 » 11 kwi 2013, o 22:41

Jeżeli klucz jest taki sam jak do Hollowtech II to służę pomocą. Mam w swoim rowerze GXP ale na BB86 i nie wiem czy to te same klucze..., a w sunie jestem ciekaw czy by pasował :)
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Adam Orzech » 12 kwi 2013, o 08:41

Panzerjager44 napisał(a):Jeżeli klucz jest taki sam jak do Hollowtech II to służę pomocą. Mam w swoim rowerze GXP ale na BB86 i nie wiem czy to te same klucze..., a w sunie jestem ciekaw czy by pasował :)

Dziekuje za szczere chęci :)
Adam Orzech
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 kwi 2013, o 12:52
Lokalizacja: Ostrołęka oś Pomian
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 2

Postprzez jojas » 12 kwi 2013, o 19:28

Panzerjager44 napisał(a):Wymiary łożyska nie są oczywiście przypadkowe. To samo dotyczy suportów shimano hollowtech. W przypadku shimano da się łożyska wymienić ale nie mają one dokładnie takiego wymiaru jak oryginał.
:szok:
No nie wiem ale ja z oryginału wydłubałem 6805 2RD (nie wiem jakiej firmy) i takie można bez problemu kupić. Z tego co sobie przypominam to łożyska są znormalizowane czyli ... :)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez Panzerjager44 » 12 kwi 2013, o 21:10

jojas napisał(a):No nie wiem ale ja z oryginału wydłubałem 6805 2RD (nie wiem jakiej firmy) i takie można bez problemu kupić. Z tego co sobie przypominam to łożyska są znormalizowane czyli ... :)

Z Hollowtech II ?
Raczej nie :) Shimanowskie są nieco mniejsze, co nie znaczy, że nie można ich samodzielnie wymienić :) Ludzie wciskają te większe do HTII i wszystko podobno jest git. Ja nie próbowałem. tu jest prosto i na temat:http://www.forumszosowe.org/viewtopic.php?t=6216
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Adam Orzech » 13 kwi 2013, o 13:33

Ok ale Panowie jeżeli chodzi o korby w moim przypadku Truvativ GXP 3.3
Prawdziwi rycerze jeżdżą na rowerze:)
Adam Orzech
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 kwi 2013, o 12:52
Lokalizacja: Ostrołęka oś Pomian
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 2


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron