Przegląd ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Korczaka

Powrót do Ścieżki rowerowe



Wszystko na temat ścieżek rowerowych w naszym mieście

Postprzez adm » 11 mar 2013, o 18:59

lostpearl napisał(a):Może wspólnie coś napiszemy? Większa siła rażenia będzie :)

Z doświadczeń w takich sprawach w innych miastach wynika, że lepiej jeśli większa liczba osób niezależnie od siebie zgłosi swoje uwagi niż pod jedną uwagą będą podpisy wielu osób. Takie pisma są traktowane w taki sam sposób, ponieważ do każdego pisma urząd powinien się ustosunkować, niezależnie od ilości podpisów. Tak więc skuteczność będzie 10 razy większa, jeśli dziesięć osób napisze po jednym piśmie niż pod jednym pismem podpisze się dziesięć osób.
Oczywiście chodzi tu na razie o drobne sprawy, czyli np. usunięcie słupka ze skrajni drogi, obniżenie krawężnika. Do czegoś takiego nie trzeba angażować wielu ludzi. To samo, a nawet sprawniej można zrobić działając jednostkowo. Tylko pytanie czy urzędy będą chciały zauważyć problem, czy będą zbywać rowerzystów.
Z biegiem czasu może urzędnicy zobaczą ile błędów trzeba później poprawiać i może już na etapie projektowania będą zwracać większą uwagę na infrastrukturę rowerową.
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez Khaav » 11 mar 2013, o 19:47

Hmm
A może w ten sposob wywalczymy też dróżke rowerową z ostrołeki do kadzidła :)

Wtedy bym swoich mógł za sobą ciągać do was :)

rzecz jasna do wakacji przygotuje pod takie rozmowy grunt :)
Obrazek
Obrazek
Khaav
-#KK24h
 
Posty: 513
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 18:56
Lokalizacja: Kadzidło
Podziękował: 16
Otrzymał podziękowań: 79

Postprzez lostpearl » 11 mar 2013, o 20:55

adm napisał(a):Z doświadczeń w takich sprawach w innych miastach wynika, że lepiej jeśli większa liczba osób niezależnie od siebie zgłosi swoje uwagi niż pod jedną uwagą będą podpisy wielu osób. Takie pisma są traktowane w taki sam sposób, ponieważ do każdego pisma urząd powinien się ustosunkować, niezależnie od ilości podpisów. Tak więc skuteczność będzie 10 razy większa, jeśli dziesięć osób napisze po jednym piśmie niż pod jednym pismem podpisze się dziesięć osób.
Oczywiście chodzi tu na razie o drobne sprawy, czyli np. usunięcie słupka ze skrajni drogi, obniżenie krawężnika. Do czegoś takiego nie trzeba angażować wielu ludzi. To samo, a nawet sprawniej można zrobić działając jednostkowo. Tylko pytanie czy urzędy będą chciały zauważyć problem, czy będą zbywać rowerzystów.
Z biegiem czasu może urzędnicy zobaczą ile błędów trzeba później poprawiać i może już na etapie projektowania będą zwracać większą uwagę na infrastrukturę rowerową.


Nie chodziło mi wcale o jedno pismo z tysiącem podpisów (bo wiem, że odpowiadają każdemu kto napisze i niewiele z tego wynika), ale o przemyślaną akcję większej liczby osób.

Skoro jednak wolisz robić jednostkowo, to ok :)
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez SamaRama » 12 mar 2013, o 08:35

Pomysł z akcją jest dobry. Przyznaję też rację, że wiele pism ma większą "siłę rażenia" niż jedno.
Można rozważyć jakąś akcję nagłaśniającą problem, nawiązującą do idei "masy krytycznej", lecz nie tak kontrowersyjnej. "Masy krytyczne", są czasem negatywnie postrzegane jako uciążliwość dla innych uczestników ruchu.
Finałem takiej akcji, mogła by być petycja z podpisami.
Niezależnie od tego warto się upominać indywidualnie o poprawę infrastruktury, tak jak to radzi Adm.
Avatar użytkownika
SamaRama
Stały Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 cze 2011, o 08:23
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 58
Otrzymał podziękowań: 33

Postprzez Dyżurna Blondi » 13 mar 2013, o 11:59

SamaRama napisał(a):Można rozważyć jakąś akcję nagłaśniającą problem, nawiązującą do idei "masy krytycznej", lecz nie tak kontrowersyjnej. "Masy krytyczne", są czasem negatywnie postrzegane jako uciążliwość dla innych uczestników ruchu.
Finałem takiej akcji, mogła by być petycja z podpisami.
Adm.


Przypomina mi się przejazd z okazji dnia dziecka. Nie to że coś było nie tak, ale wyłazi ze mnie złośliwe babsko z pomysłem: na to że mogłoby być takie celowo przy troszkę mniejszej ilości osób. Cała masa ludu pragnąca przejechać z dzieciakami po ( oczywiście tych) niezbyt wygodnych ścieżkach i dopiero w tym momencie,po powrocie wygłoszenie mowy na temat poprawy standartu D.R :cool:
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Pijący_mleko » 14 maja 2013, o 14:41

Dzisiaj nie mam czasu.
ale
jak są chętni do zapraszam do przestudiowania projektu organizacji ruchu na kontynuacji tej ulicy .
http://www.ostroleka.pl/bip/ogloszenia/ ... _ruchu.pdf



jak zwykle projekt bez konsultacji ze środowiskami rowerowymi :(
czyli przetarg
ogłoszony i powiedzą ze już po ptokach ...

cały projekt tutaj
http://www.ostroleka.pl/bip/index.php?i ... =przetargi
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Dyżurna Blondi » 15 maja 2013, o 21:32

Na komputerze ten obrazek ładnie wygląda. Może nie wiem na 100% gdzie to jest ale nie wygląda źle. Szkoda tylko że po przeciwnej stronie tego chyba centrum handlowego i nie to że nie całe rondo jest z przejazdem normalnym dookoła.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Poprzednia strona

Powrót do Ścieżki rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron