Pobocze czy ścieżka rowerowa?

Powrót do Ogólne



Ogólne rozmowy na tematy rowerowe dotyczące Ostrołęki

Postprzez adm » 6 lip 2013, o 20:40

Krótki filmik podsumowujący z grubsza te pobocza. Nie ma tam nic odkrywczego ;), ale zapraszam do obejrzenia.

+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez adm » 25 lip 2013, o 10:02

Odkryłem, że ostatnio otwierana pseudo-ścieżka na około dwukilometrowym odcinku w Dąbrówce (w kierunku Szkwy) jest zdecydowanie jeszcze większym bublem, zagrażającym bezpieczeństwu, niż odcinek na którym odbywał się rajd rowerowy z okazji otwarcia ścieżki. Ciekawe dlaczego podczas rajdu nie przejechano tym odcinkiem.

Zapraszam do obejrzenia filmu o tym odcinku pseudo-ścieżki:
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez Pijący_mleko » 25 lip 2013, o 10:11

Dzięki za materiał.


Mi już brakuje słów na krytykę zleceniodawców.
Nie wiem jak walczyć o bezpieczeństwo ?

:(
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez 77maka77 » 26 lip 2013, o 21:43

Jeszcze będzie przepięknie i normalnie jak w słowach piosenki tylko czy My tego doczekamy.

A może zbierzmy wszystkie takie przypadki z naszego regionu i zrobimy jakiś reportażyk np w uwadze po uwadze przed faktami po faktach?

Niech się ktoś w końcu zacznie za to wstydzić. Jeśli nie ma możliwości zrobić w danym miejscu ścieżki to po co ją robić na siłę. I tak nikt nie będzie chciał nią jeżdzić w trosce o swoje bezpieczeństwo.
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez adm » 26 lip 2013, o 22:33

77maka77 napisał(a):A może zbierzmy wszystkie takie przypadki z naszego regionu i zrobimy jakiś reportażyk np w uwadze po uwadze przed faktami po faktach?

Jakieś dwa tygodnie temu złożyłem dwa pisma, jedno w sprawie półmetrowej pseudo-ścieżki w Nowej Wsi Wschodniej, drugie w sprawie pseudo-ścieżki na trasie Zabrodzie-Antonie-Łazy-Siarki. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź. Jeśli odpowiedzi będą wymijające i bagatelizujące problem, będzie można wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.

77maka77 napisał(a):Niech się ktoś w końcu zacznie za to wstydzić.

Na razie to są dumni, że okolica się tak dynamicznie rozwija i jest przyjazna dla rowerzystów.

77maka77 napisał(a):I tak nikt nie będzie chciał nią jeżdzić w trosce o swoje bezpieczeństwo.

Niestety, ale nawet na półmetrowym poboczu (czego przykład jest w filmie) znajdują się osoby, które będą "bezpiecznie" jechać pod prąd. Wydaje mi się, że taka jazda jest skutkiem ciągłego wmawiania przez władze, że budowane są ścieżki rowerowe i chcąc poruszać się bezpiecznie rowerem należy zawsze z nich korzystać. A skoro urzędnicy tak mówią, to dlaczego ludzie mają im nie wierzyć? Przecież urzędnicy z założenia powinni lepiej być zorientowani w tym temacie, a przeciętny mieszkaniec nie będzie się w to zagłębiał i po prostu będzie "bezpiecznie" jechał ścieżką jak nakazują przepisy (lub urzędnicy).
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez 77maka77 » 26 lip 2013, o 23:16

Jeśli chodzi o pisma to w razie czego uderzaj tez do mnie bo bardzo lubię je pisać a z racji pokrewnego wykształcenia w pisaniu różnych pism urzędowych - m.in - to całkiem niezle mi to wychodzi. Dodając do tego moje w większości głupie pomysły i jeszcze jak Jojas by nam na koniec poprawił i coś dodał wyszła by mega mieszanka.
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez SamaRama » 27 lip 2013, o 22:37

My tu się zmagamy z urzędnikami, którzy mają głęboko "gdzieś", obowiązujące przepisy prawa, odnośnie budowy dróg dla rowerów. Prawa, któremu i tak daleko do doskonałości. A tymczasem w Holandii... ulica dla rowerów z warunkowym ruchem samochodów.
Utopia? Nie. Utopie nie istnieją, a Holandia istnieje naprawdę.
Fietsstraat, czyli ulica jakiej w Polsce nie spotkacie
:szok:
Avatar użytkownika
SamaRama
Stały Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 cze 2011, o 08:23
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 58
Otrzymał podziękowań: 33

Postprzez jojas » 28 lip 2013, o 06:45

adm napisał(a):Niestety, ale nawet na półmetrowym poboczu (czego przykład jest w filmie) znajdują się osoby, które będą "bezpiecznie" jechać pod prąd. Wydaje mi się, że taka jazda jest skutkiem ciągłego wmawiania przez władze, że budowane są ścieżki rowerowe i chcąc poruszać się bezpiecznie rowerem należy zawsze z nich korzystać. A skoro urzędnicy tak mówią, to dlaczego ludzie mają im nie wierzyć? Przecież urzędnicy z założenia powinni lepiej być zorientowani w tym temacie, a przeciętny mieszkaniec nie będzie się w to zagłębiał i po prostu będzie "bezpiecznie" jechał ścieżką jak nakazują przepisy (lub urzędnicy).

Błędne rozumowanie. Tego typu zachowania (jazda pod "prąd") są skutkiem zmian ustrojowych w Polsce w ubiegłym tysiącleciu. Jak zapewne zauważyłeś Polska rośnie w siłę a obywatelom żyje się dostatniej. Skutkuje to tym że ludzikom w główkach się poprzewracało i nie wiedzą co z forsą robić i wydają ją bzdurnie np. na podróże poza granice naszego ukochanego kraju. Pół biedy gdy jadą do jakiegoś cywilizowanego kraju gdzie nabierają co prawda dziwnych ale dość sympatycznych nawyków typu noszenie sandałów bez skarpet, picie wina :) , sjesta itp. Niestety jest grupa t.zw. globtroterów. Im nie wystarcza taki zwykły wyjazd, oni muszą mieć wyjazd do miejsc egzotycznych, gdzie nabierają egzotycznych nawyków (czytaj gupich). Wracają potem do normalnego kraju z takich różnych miejsc jak Botswana, Kenia, Lesotho, Malawi, Mauritius, , Mozambik, Zambia, Seszele, Zimbabwe itp i stąd tego typu problemy.
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez Dyżurna Blondi » 28 lip 2013, o 17:31

Właśnie gdzieś odkopałam moje pismo z przed 14 lat ,w którym to prosiłam lokalne władze o wzięcie pod uwagę rozwijającego się ruchu rowerowego i roz/prze..budowę dróg,które nie mają możliwości zainstalowania normalnej ścieżki rowerowej aby były z pasem lub przynajmniej półmetrowym zapasem pobocza dla rowerzystów.

Jakby nie patrzył...właśnie o to walczyłam :P
Lepiej późno niż wcale ale dlaczego tak k... :zdziwko: daleko?
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Pijący_mleko » 7 sie 2013, o 09:40

śmiać się czy płakać z komentarza starosty


Obrazek
http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/arti ... /130809879

I to ma być ścieżka rowerowa?!

"Ostatnio podczas wycieczki rowerowej za miasto zobaczyłem coś co mnie zamurowało. We wsi Dąbrówka około 15 kilometrow od Ostrołęki jest ścieżka rowerowa, która ma szerokość może kilka centymetrów większą od mojego roweru" - napisał Artur.

...

O wyjaśnienie poprosiliśmy Stanisława Kubła, starostę ostrołęckiego.

- To nie jest ścieżka rowerowa a opaska jezdni - mówi. - Firma remontująca tę drogę omyłkowo ustawiła tam znak wskazujący na ciąg pieszo-rowerowy. Znak wkrótce zniknie. Chcieliśmy w tym miejscu zbudować ścieżkę rowerową, ale mieszkańcy nie zgadzali się na przesunięcie granic swoich nieruchomości - tłumaczy.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez adm » 8 sie 2013, o 09:06

To nie jest ścieżka rowerowa a opaska jezdni - mówi. - Firma remontująca tę drogę omyłkowo ustawiła tam znak wskazujący na ciąg pieszo-rowerowy.

Coś w ostatnim czasie za dużo tych "omyłek".
Chcieliśmy w tym miejscu zbudować ścieżkę rowerową, ale mieszkańcy nie zgadzali się na przesunięcie granic swoich nieruchomości - tłumaczy.

Z pewnością ta dwukierunkowa ścieżka dla rowerów i pieszych byłaby jak wszędzie zwykłym poboczem i miałaby "wymagane" półtora metra szerokości...
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez Mkar » 8 sie 2013, o 13:49

adm napisał(a):
To nie jest ścieżka rowerowa a opaska jezdni - mówi. - Firma remontująca tę drogę omyłkowo ustawiła tam znak wskazujący na ciąg pieszo-rowerowy.

Nie ma takiej możliwości aby firma omyłkowo ustawiła tam znak - Ktoś im kazał to zrobić. Wszystko jest w projekcie. Również posadowienie oznakowania poziomego i pionowego. A Pan Starosta omyłkowo jest Starostą skoro nie wie, że są narzędzia administracyjne stworzone po to, aby właśnie takich ludzi, którzy na nic się nie zgadzają - jednak odsunąć z ogrodzeniami. Tylko trzeba trochę popracować niestety. A tu taaaki upał i robić się nie chce ;)
Mkar
-#KK24h
 
Posty: 49
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 18:06
Lokalizacja: Łomża
Podziękował: 90
Otrzymał podziękowań: 43

Postprzez Pijący_mleko » 8 sie 2013, o 14:06

Dlatego napisałem czy płakać czy śmiać się z tej wypowiedzi.

Jaki jednak urzędnik się przyzna ze robi błędy.
Błędem starosty jest to, ze sam odpowiedział i to niezbyt fortunnie na pytanie dziennikarzy.
Jakby to powiedział rzecznik prasowy to co innego, rolą rzecznika jest wiedzieć ze gdzieś dzwoni i opowiadać głupoty, by wybielać sytuację :P

Druga kwestia.
Nie ma sensu wywłaszczania mieszkańców Dąbrówki z pasa ziemi przy drodze pod ścieżkę rowerową, ponieważ tam ona jest niepotrzebna.
Za mały ruch na drodze.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez karolbiegacz » 9 sie 2013, o 05:28

Pijący_mleko napisał(a):Nie ma sensu wywłaszczania mieszkańców Dąbrówki z pasa ziemi przy drodze pod ścieżkę rowerową, ponieważ tam ona jest niepotrzebna.
Za mały ruch na drodze.

A ja bym zrobił takie specjalne spychacze 8-io czy 12-to metrowej szerokości i te płoty co wchodzą w pas drogowy (wgrodzenia w państwowe) zburzył.
Ludzie są tak chciwi na cm ziemi, że zagradzają od razu 1m więcej a później nie ma miejsca na ulicy/drodze.
Tak jest wszędzie i w miastach i na wsi.
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Mkar » 9 sie 2013, o 13:05

Pijący_mleko napisał(a):Nie ma sensu wywłaszczania mieszkańców Dąbrówki z pasa ziemi przy drodze pod ścieżkę rowerową, ponieważ tam ona jest niepotrzebna.
Za mały ruch na drodze.

Nie znam realiów Dąbrówki, ale znam dziesiątki jak nie setki przypadków przyrodzenia pasa drogowego i buduje się węższe chodniki, ulice, brakuje miejsca na ścieżkę rowerową, bo urzędnicy często boją się ruszyć coś co w rzeczywistości jest drogą a zostało zagrodzone z chciwości właściciela któremu mało działki. Czasami są zagrodzone całe drogi i nie ma przejazdu ' bo przecież można inną drogą dojechać '. Czasem faktycznie nie ma miejsca na inwestycję - każdy chce mieć piękny chodnik, ścieżkę, drogę - 'ale ziemi to weźcie od sąsiada najlepiej, bo ja nie dam' ;)
Mkar
-#KK24h
 
Posty: 49
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 18:06
Lokalizacja: Łomża
Podziękował: 90
Otrzymał podziękowań: 43

Postprzez adm » 9 sie 2013, o 21:24

Pseudo-ścieżka w Nowej Wsi Wschodniej zniknęła: http://rowerowaostroleka.pl/viewtopic.php?p=16782#16782 .
Tak więc może jest szansa, aby pozbyć się kolejnych...
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez karolbiegacz » 11 sie 2013, o 06:40

adm napisał(a):Pseudo-ścieżka w Nowej Wsi Wschodniej zniknęła: http://rowerowaostroleka.pl/viewtopic.php?p=16782#16782 .
Tak więc może jest szansa, aby pozbyć się kolejnych...

Ale krowy ją zadeptały czy zdjęli znaki, bo nie zauważyłem?
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez 77maka77 » 11 sie 2013, o 22:33

karolbiegacz napisał(a):
adm napisał(a):Pseudo-ścieżka w Nowej Wsi Wschodniej zniknęła: http://rowerowaostroleka.pl/viewtopic.php?p=16782#16782 .
Tak więc może jest szansa, aby pozbyć się kolejnych...

Ale krowy ją zadeptały czy zdjęli znaki, bo nie zauważyłem?



Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce w odpowiedzi na pismo ZDP/NWW/2013/01 z dnia 11.07.2013r. informuje, że w dniu 23.07.2013r. zostały usunięte znaki drogowe C-13, C-16.
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez Pijący_mleko » 2 paź 2013, o 07:16

Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez adm » 6 paź 2013, o 15:15

Pijący_mleko napisał(a):http://www.moja-ostroleka.pl/skrzynka-skarg-niejasnosci-prawne-dotyczace-jednostronnych-poboczy,1380627221,2.html

Fajnie by było, gdyby rzecznik prasowy odpowiedział na zadane pytanie...
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron