Od kwietnia 2016

Powrót do Wypadki



Informacje na temat wypadków z udziałem rowerzystów

Od kwietnia 2016

Postprzez Pijący_mleko » 26 kwi 2016, o 07:45

7 kwietnia
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146002 ... olkswagena
82-letni rowerzysta został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło we wsi Orzołek (gm. Baranowo). Mężczyzna poruszał się jezdnią, zamiast istniejącą ścieżką rowerową. Nie zasygnalizował skrętu w lewo i wjechał wprost pod volkswagena.

- Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący rowerem pomimo istniejącego przy drodze pasa dla pieszych i cyklistów, jechał główną drogą. W pewnym momencie skręcił w lewo, wcześniej jednak nie zasygnalizował takiego zamiaru. W efekcie, uderzył w volkswagena transportera, którym kierował 61-latek, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

Sugerowanie poruszanie się lewą stroną :zdziwko:


18 kwietnia
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146107 ... ami-toyoty
Kierujący samochodem osobowym toyota potrącił jadącego rowerem 13-letniego chłopca. Nastolatek ze złamaną nogą i ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. 69-letni mieszkaniec Ostrołęki był trzeźwy.

- Kierujący toyotą wyjeżdżając z placu przy Kupcu potrącił młodego rowerzystę. 13-letni chłopiec został przewieziony do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśniają funkcjonariusze wydziału kryminalnego.



22 kwietnia
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146158 ... olkswagena
Rowerzystka, 77-letnia mieszkanka Ostrołęki zginęła pod kołami volkswagena. Kobieta wyjechała z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżający pojazd. Siła uderzenia była tak duża, że cyklistki nie udało się uratować. Kierowca samochodu był trzeźwy.

- 77 letnia mieszkanka Ostrołęki jadąc rowerem wyjechała z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżającego volkswagena T5, którym kierował 47-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego. Niestety, w wyniku zderzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu.



25 kwietnia
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146159 ... ty-zdjecia
Do kolejnego potrącenia rowerzysty doszło w poniedziałek przed godz. 16.00 w pobliżu ronda im. Kupiszewskiego w Ostrołęce. 67-letni kierowca opla astra, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, potrącił przejeżdżającego przez oznakowany przejazd dla rowerów 54-letniego ostrołęczanina.

Jak poinformował nas rzecznik ostrołęckiej policji, podkom. Sylwester Marczak, sprawca został ukarany mandatem. Poszkodowanemu rowerzyście na szczęście nic się nie stało.
Ostatnio edytowano 2 maja 2016, o 19:33 przez Pijący_mleko, łącznie edytowano 1 raz
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Pijący_mleko » 28 kwi 2016, o 10:10

26 kwietnia
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146183 ... sterplatte

Do kolejnego potrącenia rowerzysty doszło na terenie Ostrołęki. 30-letni kierowca nissana uderzył przejeżdżającego przez oznakowany przejazd dla rowerów 53-letniego mieszkańca miasta. Na miejscu zdarzenia interweniowała policja.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy ostrołęckiej policji, podkom. Sylwester Marczak, kierujący samochodem osobowym za wymuszenie pierwszeństwa i spowodowanie kolizji został ukarany mandatem. Poszkodowanemu rowerzyście na szczęście nic się nie stało.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Pijący_mleko » 2 maja 2016, o 19:36

2 maja
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146219 ... ty-zdjecia

Do kolejnego potrącenia rowerzysty na oznakowanym przejeździe doszło w poniedziałek koło południa na rondzie im. Honorowych Dawców Krwi. Sprawca zdarzenia, 35-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, ukarany został 500-złotowym mandatem karnym.

- Kierujący mercedesem, 35-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zjeżdżając z ronda potrącił rowerzystę, który przyjeżdżał przez przejazd dla rowerów. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Poszkodowanemu, 36-letniemu mieszkańcowi Warszawy nic się nie stało
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Pijący_mleko » 30 maja 2016, o 16:19

24 maja
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146416 ... ta-zdjecia

10-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został potrącony przez samochód osobowy fiat punto w Siarczej Łące (gm. Kadzidło). Chłopiec został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

- Kierujący rowerem jechał drogą krajową 53 w kierunku Myszyńca. Był wyprzedzany przez fiata punto. W tym czasie młody rowerzysta nieoczekiwanie zmienił kierunek ruchu skręcając w lewo. Doszło do zderzenia. 10-latek został zabrany karetką pogotowia do szpitala.



28 maja
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146460 ... ch-zdjecia

Kierująca rowerem została zabrana do szpitala w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Ławy (gm. Rzekuń). 77-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego skręcając w lewo nie zauważyła, że jest wyprzedzana przez samochód renault.

- Rowerzystka jechała od strony Ostrołęki w kierunku miejscowości Susk Nowy. W Ławach rozpoczęła manewr skrętu w lewo w ulicę Słoneczną. Nie zauważyła jednak, że jest wyprzedzana przez renault, którym kierował 19-letni ostrołęczanin.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Pijący_mleko » 3 cze 2016, o 15:07

2 czerwca
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146496 ... -os-stacja

Do kolejnego potrącenia rowerzystki doszło na skrzyżowaniu ulic Stanisława Moniuszki i Starowiejskiej w Ostrołęce (osiedle Stacja). Kierujący samochodem suzuki skręcając wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącej rowerem kobiecie.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Pijący_mleko » 5 cze 2016, o 23:05

5 czerwca
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146514 ... ow-zdjecia


Kierowca mercedesa, 64-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, potrącił jadącą rowerem 9-letnią dziewczynkę na oczach jej rodziców. Do zdarzenia doszło przy ul. Bohaterów Warszawy w Ostrołęce, odcinku tzw. małej obwodnicy miasta.

Poszkodowana dziewczynka trafiła do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Jak udało nam się ustalić dziewczynka wraz z rodzicami wybrała się na przejażdżkę rowerową. Do potrącenia doszło, gdy jako pierwsza z grupy przecinała ulicę Ostrołęckich Harcerzy. W tym miejscu znajdują się jednak oznaczony przejazd dla rowerów i przejście dla pieszych.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez mac ap » 25 cze 2016, o 17:40

6 kilometrów od granic Łomży doszło do śmiertelnego wypadku 36-letniego rowerzysty. Na niego i jego kolegę (któremu nic poważnego się nie stało) wpadła swoim samochodem również 36-letnia kobieta. Wszyscy uczestnicy wypadku podobno byli trzeźwi. Jechali w tą samą stronę na prostym odcinku szosy (choć na łagodnym podjeździe), było wtedy też jeszcze jasno (godzina 20:30). Trudno zgadnąć, jak to się mogło zdarzyć.
http://lomzynskie24.pl/2016/06/smiertelne-potracenie-rowerzysty-w-podgorzu/
mac ap
Stały Bywalec
 
Posty: 272
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 4 paź 2009, o 18:08
Lokalizacja: Łomża
Podziękował: 42
Otrzymał podziękowań: 152

Postprzez Pijący_mleko » 28 cze 2016, o 22:28

27 czerwca
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146711 ... w-wykrocie

71-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego została zabrana do szpitala po wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Wykrocie. Kobieta została potrącona przez kierującego oplem mieszkańca Olsztyna. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

- Na miejsce skierowano policjantów z wydziału ruchu drogowego. Według wstępnych ustaleń kierujący oplem 64-letni mieszkaniec Olsztyna jadąc od Łysych w kierunku Myszyńca po wykonaniu manewru wyprzedzenia volkswagena potrącił 71-letnią kobietę, która jechała w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia kobieta została przewieziona do szpitala - informuje mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Do zdarzenia doszło ... około godz. 18.40
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Pijący_mleko » 6 lip 2016, o 09:14

4 lipca
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146770 ... rowerzysty

Do potrącenia 50-letniego rowerzysty doszło na trasie Ostrów Mazowiecka-Ostrołęka. Ostrołęczanin został uderzony przez 57-letnią kobietę, kierującą toyotą. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze policji. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 4 lipca, przed godz. 12.00.

- Mieszkanka Ostrowi Mazowieckiej jadąc w kierunku Ostrołęki nie zachowała bezpiecznej odległości i uderzyła w rowerzystę. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 zł - informuje podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Pijący_mleko » 9 lip 2016, o 08:57

7 lipca
http://www.moja-ostroleka.pl/art/146798 ... nopnickiej

Do kolejnego potrącenia rowerzysty doszło na terenie naszego miasta. 37-letnia kobieta, kierująca fiatem uderzyła w 70-letniego mężczyznę. Na miejscu zdarzenia interweniowali funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy policji. Poszkodowanemu kierowcy jednośladu nic się nie stało.

- Kierująca fiatem skręcając z ul. Konopnickiej w ul. Goworowską nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i potrąciła 70-letniego rowerzystę. Sprawczyni została ukarana mandatem w wysokości 250 zł - wyjaśnia podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Do zdarzenia doszło w czwartek 7 lipca, ok. godz. 14.48.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez karolbiegacz » 13 lip 2016, o 06:10

Wyręczę Pijącego_mleko, bo nas opuścił :(
Obrazek
"70-letnia kobieta jadąca jednośladem potrącona została przez 20-latka w osobowym daewoo. Zdarzenie dla obojga zakończyło się mandatami..."
http://www.eostroleka.pl/ostroleka-70-l ... 54577.html
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez karolbiegacz » 20 lip 2016, o 13:38

wczoraj (19 lipca) mogło to dotyczyć mnie :mad:
Jadąc trasą czasówki, już z powrotem w okolicy kilometra przed metą przede mną jechała trójka na rowerach.
Nie krzyknąłem, (ale już teraz wiem, że trzeba z daleka głośno się drzeć !!!)
Chłopiec ok. 8lat zjechał mi prosto pod koła, a ja po hamulcach i do rowu aby dziecka nie uszkodzić.
Zwróciłem uwagę babci i mamie, że w Polsce jeździ się rowerem prawą stroną a wyprzedza lewą !
Babcia stwierdziła: "ale pan wziął się z nikąd" :)
Mówię, że jadę zgodnie z przepisami prawą stroną jezdni, a jeśli kroś jeździ lewą i nie zwraca nawet uwagi zjeżdżjąc na prawą to może doprowadzić do poważnego wypadku. Na liczniku nie miałem za wiele, bo góralem jechałem (ok.35/h), ale gdybym nie uciekł w prawo i przywalił w dziecko to mogłoby to się skończyć źle.
Odjeżdżając zwróciłem uwagę babci i mamie aby tak dziecka nie uczyły jeździć lewą stroną, bo to nie jego wina tylko dorosłych.
... tylko dziecko przeprosiło :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Pijący_mleko » 20 lip 2016, o 13:43

Ale tu zachodzi wyjątek.
Dziecko do lat 10 na rowerze jadący z opiekunem jest pieszym i MUSI jechać/iść lewą stroną jezdni, lewym poboczem.
Ale zmienianie pasa bez rozglądania się, to skrajna głupota.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez karolbiegacz » 20 lip 2016, o 13:51

Pijący_mleko napisał(a):Ale tu zachodzi wyjątek.
Dziecko do lat 10 na rowerze jadący z opiekunem jest pieszym i MUSI jechać/iść lewą stroną jezdni, lewym poboczem.
Ale zmienianie pasa bez rozglądania się, to skrajna głupota.

Nie promuj takimi wpisami jazdy lewą stroną, bo dziecko zapomni, że już ma 10,5 roku i dalej będzie jeździć lewą :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Pijący_mleko » 10 paź 2016, o 20:13

10 października

http://www.moja-ostroleka.pl/art/147610 ... echowicach
Do potrącenia pieszej doszło na ul. I Armii Wojska Polskiego w Ostrołęce. Kobieta prowadziła rower przez oznakowanie przejście dla pieszych. Została uderzona przez kierującego oplem, 68-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Pokrzywdzoną przewieziono karetką pogotowia do szpitala.

- Kierujący oplem jechał od strony Ostrołęki w kierunku Laskowca. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił kobietę, która prowadziła rower. Pokrzywdzona została przewieziona karetką pogotowia do szpitala. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia - informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Marqs » 22 paź 2016, o 09:32

Wtorek, 18 października 2016
Potrącenie rowerzysty na ul. Kilińskiego

KMP w Ostrołęce napisał(a):Według wstępnych ustaleń kierująca oplem mieszkanka naszego miasta podczas włączania się do ruchu z parkingu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ul. Kilińskiego rowerzyście.
Kierujący jednośladem ostrołęczanin został z miejsca zdarzenia zabrany do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.
---
Avatar użytkownika
Marqs
Administrator
 
Posty: 262
Zdjęcia: 769
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 431
Otrzymał podziękowań: 251
Rower: USS

Postprzez Pijący_mleko » 30 paź 2016, o 11:12

29 października

http://www.moja-ostroleka.pl/art/147776 ... wi-zdjecia

Do potrącenia rowerzysty prawidłowo przejeżdżającego przez ulicę doszło w sobotę przed godz. 18.00 na rondzie im. Honorowych Dawców Krwi w Ostrołęce. Sprawcą wypadku okazał się 44-letni ostrołęczanin, który podczas zjeżdżania z ronda nie zauważył jadącego jednośladu.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187


Powrót do Wypadki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron