Ostrołęka - Lelis - Ostrołęka

Powrót do 25 - 50 km



Ostrołęka - Lelis - Ostrołęka

Postprzez adm » 16 sie 2008, o 21:46

Długość trasy: ok. 30 km
Nawierzchnia: asfalt: 100%
Trasa: Ostrołęka -> Łęg Przedmiejski -> Łęg Starościński -> Szafarczyska -> Nasiadki -> Lelis -> Durlasy -> Białobiel -> Ostrołęka
Zobacz mapę

Fajna i spokojna pętla przez Lelis. Wycieczkę rozpoczynamy w Ostrołęce. Musimy przedostać się na drugą stronę Narwii Starym Mostem lub Mostem Madalińskiego. Gdy jesteśmy już po drugiej stronie rzeki jedziemy kawałek dość ruchliwą drogą na Myszyniec. Naszczęście jedziemy nią bardzo krótko i możemy jechać poboczem, które należy do ulicy i jest asfaltowe. Skręcamy w pierwszą ulicę w prawo. Jedziemy przez Łęg Przdmiejski i Łęg Starościński. W Łęgu dojeżdżamy do skrzyżowania na którym musimy skręcić w lewo. Dalej jedziemy przez Szafarczyska i Nasiadki. W Nasiadkach przejeżdżamy przez most na Rozodze. Dalej jedziemy prosto, aż dojedziemy do skrzyżowania. Skręcamy na nim w lewo i po chwili jesteśmy już w Lelisie.

W Lelisie nie ma wielu zabytków, ale jest kilka miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest park, czy coś w tym rodzaju na dosyć wysokiej górce. Dostaniemy się tam jadąc przez parking koło OSP. Na górę prowadzą schody, ale bardziej wytrwali mogą spróbować podjechać pod nią rowerem . Można tam odpocząć siadając na ławce, chociaż nie wiem czy tam dalej są, bo dawno już tam nie byłem .

Po zwiedzeniu Lelisa pora wracać . Możemy wrócic drogą, którą przyjechaliśmy, ale ja proponuję pojechać inną, a na dodatek kilka kilometrów krótszą. Wyjeżdżamy z Lelisa od strony Posterunku Policji (jeśli jedziemy od strony OSP, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo). Jedziemy tą drogą do skrzyżowania. Tam zobaczmy drogowskaz na Ostrołękę i oczywiście skręcamy tam w lewo. Jedziemy przez Durlasy i Białobiel. Jedziemy prosto przez około 10 km, aż dojedziemy do głównej drogi. Skręcamy tam w lewo i po niecałym kilometrze jesteśmy z powrotem w Ostrołęce.
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Powrót do 25 - 50 km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron