14.08.2010 - Wycieczka forumowiczów do Długosiodła

Powrót do Relacje



Tutaj zdajemy relacje z naszych wycieczek

14.08.2010 - Wycieczka forumowiczów do Długosiodła

Postprzez adm » 14 sie 2010, o 18:01

Na Plac Bema przybyło tylko dwóch rowerzystów: ja i Radek. Parę minut po ósmej wyjechaliśmy w kierunku Pomianu. Na przystanku przy drodze wylotowej na Dzbenin czekali jeszcze Pijący_mleko, krulik25 i 77maka77, a po chwili przyjechał również jojas. W takim składzie pojechaliśmy do Długosiodła.

Dane wycieczki:
Dystans: 100 km
Czas jazdy: 4:25
Czas wycieczki: niecałe 6 godzin
Średnia prędkość: ok. 23 km/h

Trasa: Ostrołęka -> Dzbenin -> Korczaki -> Kamianka -> Lipianka -> Jawory Podmaście -> Jawory Stare -> Goworowo -> Kółko -> Kunin -> Dzbądzek -> Kunin -> Michałowo -> Grądy Szlacheckie -> Chrzczanka Włościańska -> Stare Bosewo -> DŁUGOSIODŁO -> Plewki -> Przedświt -> Zastawie -> Wąsewo -> Mokrylas -> Bartosy -> Skarżyn -> Czerwin -> Grodzisk -> Wojsze -> Janki Młode -> Jarnuty -> Daniszewo -> Czarnowiec -> Tobolice -> Ostrołęka

Kilka zdjęć z trasy (na więcej nie było czasu ;)):
795 796 797 798
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez mysterious » 14 sie 2010, o 18:14

nikt udaru nie dostał ? :D
Avatar użytkownika
mysterious
Stały Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 lip 2009, o 17:03
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14
Otrzymał podziękowań: 11

Postprzez marcepan » 14 sie 2010, o 19:58

A ja dziś sobie pojeżdziłem po lasach w Kruszewie i Krukach (straszny gorąc).
marcepan
Stały Bywalec
 
Posty: 132
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 11:21
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 1

Postprzez 77maka77 » 15 sie 2010, o 18:10

Tak jak Adam pisze wyruszyliśmy ok 8:15 w zasadzie z pod przystanku na Pomianie.Poznaliśmy nowego kolegę Radka którego jeszcze raz serdecznie witamy na forum i oczywiście zapraszamy na kolejne wycieczki.
O 8:00 jeszcze tego gorąca się tak nie odczuwało . Niestety z każdą godziną było coraz cieplej. W ciągu tej wycieczki wypiłem około 5 litrów płynów . Termometr u Jacka pokazywał ok 36-39 stopni z tego co pamietam . Przed Długosiodłem pech chciał ,że złapałem kapcia. Na szczęście miałem zapasową detkę . Serdeczne dzięki Jojasowi i krulikowi za pomoc w zmianie bo przy takiej współpracy wymiana poszła błyskawicznie i mogłem kontynuować jazdę . Na Szczęście drugiego kapcia nie złapałem ale trzeba się na wszelki wypadek zaopatrzyć w zestaw łatek na przyszłość. Robiliśmy sobie kilka postojów aby uzupełnić napoje i kalorie.Za Wąsewem na górce którą zareklamował nam Adam udało się mi i jojasowi zjechać powyżej 50 km/h . W drodze powrotnej Dzięki Pijącemu_Mleko i jego poświęceniu ( wpinaczka po rowerze do gałęzi jabłonki) mogliśmy skosztować pysznych Jabłuszek. Mam nadzieje , że nikt się nie obraził ;-) . Pod koniec wycieczki grupa wyrażnie przyspieszyła bo jechaliśmy ok 28-30 km/h w zasadzie to już od skrętu z czerwina na Janki -Wojsze ....
W pewnej chwili zdjełem kask ponieważ było mi strasznie gorąco . Niestety nie miałem w zamian czapki więc szybko nałożyłem kask z powrotem gdyż jazda bez nakrycia głowy , mogłaby się skończyć własnie udarem. Mimo iż nie był to jakiś strasznie długi dystans to jazda w takiej temperaturze - przynajmniej mnie bardzo wyczerpała . W domku wypiłem chyba drugie tyle wody co podczas wycieczki . Zimna kąpiel , obiadek , kapcie i gazetka .

Dziękuję wszystkim za kolejną udaną wycieczkę.
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62


Powrót do Relacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron