[KURTKA PRZECIWDESZCZOWA] Biemme Rain

Powrót do Testy



Testy sprzętu i akcesoriów rowerowych

[KURTKA PRZECIWDESZCZOWA] Biemme Rain

Postprzez Panzerjager44 » 16 lip 2009, o 12:58

Obrazek

W tym roku pogoda nas nie rozpieszcza. Pada częściej chyba niż chcemy, dlatego dziś krótki opis kurtki przeciwdeszczowej której używam.

Jest to kurtka firmy Biemme wykonana z nylonu. Kurtka przezroczysta ( transparentna) Krój kurtki wybitnie kolarski to znaczy długie rękawy, tył sporo dłuższy niż przód, co dobrze widać na zdjęciu. Doskonale komponuje się ze strojem kolarskim, na który ją założymy. Rękawy zakończone ściągaczami. Kołnierz wysoki. Materiał z którego jest wykonana daje wrażenie trwałego.

Kurtka posiada dwa ułatwiające życie rozwiązania:
1. Bardzo wygodny sposób zapinania za pomocą rzepu na całej długości. Rozpięcie, czy zdjęcie kurtki podczas jazdy nie stanowi większego problemu
2. Siateczkowe wstawki pod rękawami wspomagające w znacznym stopniu odparowywanie potu

Minusem kurtki jest jej wcale nie najniższa cena wahająca się w zależności od sklepu od ok. 75 zł do 120 zł
Jak większość przeciw-deszczówek paruje choć tak jak wspomniałem pomagają siateczkowe wstawki. tak że korpus jest ok, trochę gorzej z rękawami.
Nawet przy wysokiej temperaturze powietrza i znacznym wysiłku zaparowanie nie jest mocne.

Jeśli chodzi o przewożenie to mogłaby być nieco mniejsza, chociaż wchodzi do tylnej kieszonki bluzy kolarskiej. Najczęściej transportuje ją w drugim koszyku na bidon, lub przyklejoną do sztycy.

Oferowane rozmiary:
3xl-wzrost 192cm
xxl-188 cm
xl-184 cm
l-180 cm
m-176 cm
s-172 cm
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Pijący_mleko » 16 lip 2009, o 13:42

Ze zdjęcia widać ze kurtka jest ładna i praktyczna na rower.
Tylko ta cena :szok: .
Napisałeś : „Materiał z którego jest wykonana daje wrażenie trwałego”
Podaj jak długo wytrzymuje ta kurtka (jak długo jej używasz i czy już widać efekty zużycia)?
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Panzerjager44 » 16 lip 2009, o 13:50

napisałem daje wrażenie trwałego właśnie dlatego, że mój czas użytkowania (3miesiące) nie pozwala mi stwierdzić czy na pewno tak będzie. Miałem napisać że jest dość gruby, ale chciałem uniknąć wrażenia że kurtka jest wykonana z materiału który doprowadzi do naszego "ugotowania" w ciepły dzień. Bo tak się nie dzieje.

Co do ceny do rzeczywiście dość wysoka i do lekkiej jazdy rekreacyjnej raczej z tego powodu bym jej nie polecał. Inaczej kwestia wygląda gdy jeździmy bardzo długie trasy, trenujemy intensywnie, bądź startujemy w zawodach. Wtedy taka kurtka może się okazać wręcz należącą do kategorii tanich.

PS: Znalazłem też sklep który oferuję tą kurtkę w rozmiarze aż 4-xl
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142


Powrót do Testy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron