AG jako stowarzyszenie

Powrót do Ogólne



Ogólne rozmowy na temat AG bez limitu

Czy jesteś za założeniem drużyny kolarskiej w formie stowarzyszenia

tak
6
55%
nie
4
36%
nie mam zdania
1
9%
 
Liczba głosów : 11

Postprzez jojas » 24 sty 2011, o 16:56

lostpearl muszę Cię rozczarować nie mam żadnych doświadczeń ze stowarzyszeniami, miałem w odległej przeszłości okazję tworzyć związek zawodowy, to takie coś podobnego do stowarzyszenia tylko cele bardziej skonkretyzowane.
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez żeber » 24 sty 2011, o 17:24

jojas napisał(a):Art. 7a. [Stowarzyszenia] 1. Przepisy art. 7 ust. 2 i 4 stosuje się również do klubów sportowych
działających w formie stowarzyszenia, których statuty nie przewidują prowadzenia działalności
gospodarczej.
2. Kluby sportowe wymienione w ust. 1 uzyskują osobowość prawną z chwilą wpisania do ewidencji, o
której mowa w art. 7 ust. 4.
4. Uczniowskie kluby sportowe podlegają wpisowi do ewidencji, prowadzonej przez starostów właściwych
ze względu na siedzibę klubów.
Przepraszam żeber ale trochę pokręciłeś. Można założyć klub (uczniowski) na zasadach stowarzyszenia a nie odwrotnie. Co prawda nie doczytałem ustawy do końca (moje nabyte lenistwo) co nie zmienia istoty rzeczy, że można się zorganizować w coś tam i działać bardziej oficjalnie.


To ja przepraszam jojas, bo faktycznie najwyraźniej Ty wiesz lepiej co zakładaliśmy ponad dwa lata temu z kolegami, czego jestem prezesem, jak też co dostaje dotacje od UM i ma umowy ze sponsorami.
A ja głupi chciałem tylko pomóc, żeby było łatwiej, szybciej itd. Pomóc, bo nam kiedyś też podpowiedziano (akurat stowarzyszenie hokeistów), jak zrobić to bez KRS-u i sądu. Ty akurat starasz się przekonać mnie, że takie stowarzyszenie nie istnieje i nie może mieć osobowości prawnej.
W razie czego odezwę się z chęcią prywatnie np. do Przemka bądź np. Mirka, wydaje mi się że z rozmów z nimi akurat mogą wyniknąć jakieś plusy.
Białobrzeg Dalszy


www.ptr-dojlidy.pl
żeber
Nowy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 lis 2010, o 08:01
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 15

Postprzez Panzerjager44 » 24 sty 2011, o 17:45

Żeber Jojas to "stary truteń" ze specyficznym poczuciem humoru i anarchistycznymi ciągotkami ;) za które go lubimy, chociaż czasami bywa ciężko :). Dajecie spokój kłótniom i piszcie dalej ku wspólnemu dobru. Żeber twoje uwagi są dla nas bardzo ważne i pomogą uniknąć błędów.
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez karolbiegacz » 24 sty 2011, o 21:01

jojas napisał(a):karolbiegacz przepraszam za ten wąsik ale niestety tak reaguje na zwrot typu musisz, musisz koniecznie itp. Po prostu mam takie zboczenie :)

ha ha
te musi to takie "musi" :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez karolbiegacz » 24 sty 2011, o 21:05

żeber napisał(a):
jojas napisał(a):Art. 7a. [Stowarzyszenia] 1. Przepisy art. 7 ust. 2 i 4 stosuje się również do klubów sportowych
działających w formie stowarzyszenia, których statuty nie przewidują prowadzenia działalności
gospodarczej.
2. Kluby sportowe wymienione w ust. 1 uzyskują osobowość prawną z chwilą wpisania do ewidencji, o
której mowa w art. 7 ust. 4.
4. Uczniowskie kluby sportowe podlegają wpisowi do ewidencji, prowadzonej przez starostów właściwych
ze względu na siedzibę klubów.
Przepraszam żeber ale trochę pokręciłeś. Można założyć klub (uczniowski) na zasadach stowarzyszenia a nie odwrotnie. Co prawda nie doczytałem ustawy do końca (moje nabyte lenistwo) co nie zmienia istoty rzeczy, że można się zorganizować w coś tam i działać bardziej oficjalnie.


To ja przepraszam jojas, bo faktycznie najwyraźniej Ty wiesz lepiej co zakładaliśmy ponad dwa lata temu z kolegami, czego jestem prezesem, jak też co dostaje dotacje od UM i ma umowy ze sponsorami.
A ja głupi chciałem tylko pomóc, żeby było łatwiej, szybciej itd. Pomóc, bo nam kiedyś też podpowiedziano (akurat stowarzyszenie hokeistów), jak zrobić to bez KRS-u i sądu. Ty akurat starasz się przekonać mnie, że takie stowarzyszenie nie istnieje i nie może mieć osobowości prawnej.
W razie czego odezwę się z chęcią prywatnie np. do Przemka bądź np. Mirka, wydaje mi się że z rozmów z nimi akurat mogą wyniknąć jakieś plusy.

żeber - nie bądź "taki".
RO to takie forum gdzie nikt na nikogo się nie obraża :)
"musisz" pisać dalej.
Czekamy :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez jojas » 25 sty 2011, o 00:00

żeber niewątpliwie wiesz co zakładaliście z kolegami, czego jesteś prezesem, na co dostajesz dotacje z UE. Oczywistym jest dla mnie, że chcesz pomóc dzieląc się swoimi doświadczeniami z pewnego zakresu aktywności społecznej. Tę kwestię ustaliliśmy, przynajmniej mam taką nadzieję. Ponieważ polskie prawo jest delikatnie mówiąc kiepskiej jakości i przepisy dotyczące zbliżonych kwestii są różne, niejednolite i umieszczone w wielu aktach prawnych różnej hierarchii, w związku z tym dotarcie do nich jest dość kłopotliwe i niezbyt łatwe. Dlatego byłbym wdzięczny gdybyś podał źródło prawa gdzie jest omawiana kwestia możliwości założenia stowarzyszenia na zasadach UKS a nie klubu sportowego działającego na zasadach stowarzyszenia. Oczywiście nawet mi na myśl nie przyszło aby Ciebie obrażać, jeżeli jednak odniosłeś takie wrażenie to pokornie proszę o wybaczenie. A tak z ciekawości, dlaczego się tak zapowietrzyłeś, zamiast napisać gdzie popełniłem (nieświadomie) błąd ?
Panzerjager44 Twoje obrazowe i niewątpliwie dowcipne określenie "stary truteń" jest delikatnie mówiąc nielogiczne (chciałem napisać imbecylskie na co nie pozwolił mi wrodzony takt i delikatność) gdyż trutnie żyją około 2-3 miesiące (w stanie dorosłym), co przyznasz nie jest zbyt długim okresem czasu. Dlatego ze względu na moje lata, że już nie wspomnę o wrodzonej inteligencji, którą takie nielogizmy obrażają, stosuj raczej określenia typu: wredny wapniak, zrzędliwy pierdoła itp. Wydajesz się dość inteligentną istotą, wykształconą (nawet można powiedzieć, że jesteś Homo sapiens, chyba?) i wymyślenie odpowiednich określeń nie będzie dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem intelektualnym. Proszę mnie nie zawieść. :)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez Panzerjager44 » 25 sty 2011, o 00:14

ależ w tym wyrażeniu wszystko się zgadza ! :P Sprowadzając wszystko do haseł w encyklopedii zepsujemy cała zabawę :P

PS: ciekawostka. Wiesz, że pomimo że coś tam studiowałem nigdy nie miałem zajęć z logiki. Wygląda na to że dobrze :P bo bym pewnie nie skończył tych studiów ;)

PS2: nieważne jak jest nielogiczne jak sobie przypomnę twój fizys to pasuje jak ulał

PS3: nie pisze więcej bo muszę googlowac każdy bardziej skomplikowany wyraz, coby znowu nie dać..... :P

PS4: jak to trzeba uważać co się pisze :)

PS5: bedą teraz za mna chodzic dwa przekleństwa teraz: dalej nie rozumiem i stary truteń :D

PS6: wracamy do tematu
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez jojas » 25 sty 2011, o 01:26

Wracając do tematu.
Po co Wam stowarzyszenie?
Co przemawia za, co przeciw?
Rozumiem, iż obecna forma działalności już Wam nie wystarcza dlaczego?
Czy nie obawiacie się stratyfikacji grupy?
Do czego są Wam potrzebne środki "zewnętrzne"?
Jakie konkretne cele chcecie osiągnąć?
Czy nie uważacie, że już pora spać?
Dobranoc :D
PS. Panzerjager44 jeżeli ja tak wyglądam to uważaj abyś nie wpadł pod tramwaj w Ostrołęce. Przecież nie mam takich ładnych oczu (na trzeźwo) :)
[album]978[/album]
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez karolbiegacz » 25 sty 2011, o 06:47

jojas napisał(a):Po co Wam stowarzyszenie?
Co przemawia za, co przeciw?
Rozumiem, iż obecna forma działalności już Wam nie wystarcza dlaczego?
Czy nie obawiacie się stratyfikacji grupy?
Do czego są Wam potrzebne środki "zewnętrzne"?
Jakie konkretne cele chcecie osiągnąć?


Bardzo konkretne pytania.
Na kilka z nich znam odpowiedź.
Ale nie na wszystkie.
Może ktoś zna?
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Cineeek » 25 sty 2011, o 10:35

jojas napisał(a):Wracając do tematu.
Po co Wam stowarzyszenie?
Co przemawia za, co przeciw?
Rozumiem, iż obecna forma działalności już Wam nie wystarcza dlaczego?
Czy nie obawiacie się stratyfikacji grupy?
Do czego są Wam potrzebne środki "zewnętrzne"?
Jakie konkretne cele chcecie osiągnąć?
Czy nie uważacie, że już pora spać?
Dobranoc :D
PS. Panzerjager44 jeżeli ja tak wyglądam to uważaj abyś nie wpadł pod tramwaj w Ostrołęce. Przecież nie mam takich ładnych oczu (na trzeźwo) :)
[url=http://rowerowaostroleka.pl/album_thumbnail.php?pic_id=978]Obrazek[/URL]


Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
pieniądze => rozwój => rozgłos => pieniądze => rozwój ... i tak w kółko.
a kiedyś jak z tego kółka wypadniemy to już tylko sława i milionowe kontrakty ;p
liczy się przyjemność z jazdy.
Cineeek
-#OCT
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 lip 2009, o 21:05
Lokalizacja: Ostrołęka, Stacja.
Podziękował: 5
Otrzymał podziękowań: 2

Postprzez żeber » 25 sty 2011, o 10:47

Jojas, spoko:) pojęcie obrażania nie jest mi znane chyba od podstawówki :) Co do reszty, to się już nie wypowiadam, bo mi powietrza brak ;)
A w temacie, to jojas zadał bardzo dobre pytania, gdybym miał jeszcze raz decydować się na stowarzyszenie, to podobnie jak kilku moich kolegów, nie zrobilibyśmy tego. Podstawowym celem przy założeniu było pozyskiwanie funduszy przede wszystkim od sponsorów, wydawało nam się że jak będziemy sformalizowani, to firmy (osoby prywatne) łatwiej dadzą się namówić na pomoc. Życie jednak pokazuje że tak nie jest, a jak zwykle najłatwiej jest załatwić coś "po znajomości", wtedy tego kogoś nie interesuje nawet czy to stowarzyszenie czy nie. Być może w Ostrołęce jest inaczej, może takie stowarzyszenie to strzał w dziesiątkę. Jeśli Waszym celem będzie organizowanie imprez, to już lepiej, bo można uzyskać na to pieniądze od Urzędu Miasta (starostwa, powiatu itd.), co pół roku rozdzielane są pieniądze na różne cele sportowe, zgłasza się projekt i można coś za otrzymaną kasę zrobić. Inną kwestią są konflikty wewnętrzne, lenistwo własne i innych, ktoś to musi przecież "ogarniać", robić sprawozdania, zebrania, projekty itd. itp.
Podejrzewam, że i tak założycie stowarzyszenie, bo każdy woli na własnej skórze sprawdzić jak to działa, a takie pseudoporady mają małe znaczenie. :) amen
Białobrzeg Dalszy


www.ptr-dojlidy.pl
żeber
Nowy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 lis 2010, o 08:01
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 15

Postprzez jojas » 25 sty 2011, o 12:59

Z tego co zrozumiałem to celem stowarzyszenia, klubu czy czegoś tam było pozyskiwanie środków (funduszy)? Domyslam się, że do realizacji jakiś celów. Jakich?
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez Pijący_mleko » 25 sty 2011, o 13:10

jojas napisał(a):Jakich?

Domyślam się że:

Szczytne cele to promowanie sportów rowerowych, biegów i in. dyscyplin wśród młodzieży.
Organizowanie imprez sportowych (cel jak wyżej).

Mniej szczytne cele.
Częściowy zwrot kosztów amortyzacyjnych związanych z zawodami sportowymi w których startują zawodnicy stowarzyszenia.
np.:
- stroje sportowe
- opłaty startowe
- dojazd
- ubezpieczenie
- sprzęt
- reklama i zaciąg nowych zawodników
itd ...
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez jojas » 25 sty 2011, o 17:29

A ja jeszcze myślałem o popularyzacji bezpiecznych zachowań na drogach publicznych, podwyższenia kultury jazdy wszystkich uczestników ruchu drogowego itp itd bla bla bla ;)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez lostpearl » 25 sty 2011, o 18:17

Jojas czemu nie zapisałeś się na listę chętnych do pogadania w Ostoi?

Związek zawodowy, to zupełnie inny kaliber - ten stowarzyszeniowy chyba mniejszy, więc odpowiedzialność nie taka sama, a i presja inna. Nie musiałbyś być w stowarzyszeniu od razu PREZESEM, (chociaż ja byłabym za), a na przykład członkiem na początek. Przydałby się taki łepski ktoś, żeby nie tylko kulturę jazdy poprawić w Ostrołęce. Nie mów, że nabyte lenistwo nie pozwala Ci już być trochę dla innych. Zamiast wymyślnych, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, postów, pisałbyś zakręcone projekty.
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez karolbiegacz » 25 sty 2011, o 19:41

lostpearl napisał(a):Jojas czemu nie zapisałeś się na listę chętnych do pogadania w Ostoi?

Związek zawodowy, to zupełnie inny kaliber - ten stowarzyszeniowy chyba mniejszy, więc odpowiedzialność nie taka sama, a i presja inna. Nie musiałbyś być w stowarzyszeniu od razu PREZESEM, (chociaż ja byłabym za), a na przykład członkiem na początek. Przydałby się taki łepski ktoś, żeby nie tylko kulturę jazdy poprawić w Ostrołęce. Nie mów, że nabyte lenistwo nie pozwala Ci już być trochę dla innych. Zamiast wymyślnych, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, postów, pisałbyś zakręcone projekty.

Zapraszamy Jojas`a na spotkanie - poważnie.
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez octane1 » 25 sty 2011, o 20:01

Tyle napisał,że nie ma odwrotu :cool:
Chyba, że jest trollem :rotfl: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
Obrazek
Avatar użytkownika
octane1
-#OCT
 
Posty: 353
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 11:39
Lokalizacja: Offenbach
Podziękował: 31
Otrzymał podziękowań: 72

Postprzez lostpearl » 25 sty 2011, o 21:16

Octane, no ręce i "cycki opadają" (cytat z filmu) na taki komentarz :)
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez karolbiegacz » 26 sty 2011, o 06:47

lostpearl napisał(a):Octane, no ręce i "cycki opadają" (cytat z filmu) na taki komentarz :)

Ha ha
Perełko - jesteś konieczna w Stowarzyszeniu - zostaniesz Sekretarzem.
Ale te "cycki opadają" jest dobre :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez jojas » 26 sty 2011, o 13:45

Pomijając kwestję "kalafiora" który mi wisi to po prostu termin spotkania koliduje z moimi gierkami w piatek. Oczywiście niewymownie mi przykro i na pewno nie będę spał po nocach z tego powodu tym bardziej iż przejzałem ustawe o stowarzyszeniach i w zwiazku z tym mam pytanie ilu członków w/g ustawy musi minimum liczyc stowarzyszenie "rejestrowe"? Jako podpowiedz dodam że więcej niż 1 a mniej niż 3. Oczywiście to moje przypuszczenie.
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron