Ostrołęckie ścieżki rowerowe

Powrót do Ścieżki rowerowe



Wszystko na temat ścieżek rowerowych w naszym mieście

Jak oceniasz ścieżki rowerowe w Ostrołęce?

Super - takich ścieżek każdy może nam pozazdrościć
0
Brak głosów
Średnie - nie są idealne, ale też nie są takie złe
4
17%
Słabe - ścieżki są, ale trudno się nimi przemieszcza po mieście
15
63%
Beznadziejne - lepiej jakby w ogóle ich nie było
5
21%
 
Liczba głosów : 24

Ostrołęckie ścieżki rowerowe

Postprzez adm » 16 sie 2008, o 21:29

Jak oceniacie ścieżki rowerowe w naszym mieście? Oddajcie swój głos w ankiecie i piszcie uzasadnienia. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat ścieżek rowerowych.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez adm, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez Marqs » 16 sie 2008, o 22:55

Uważam, że ścieżki są słabe. Jedna sensowna ścieżka, to ta wzdłuż obwodnicy. Inne już się do niczego nie nadają. Słaba nawierzchnia, co chwila przejścia dla pieszych bez przejazdów.
---
Avatar użytkownika
Marqs
Administrator
 
Posty: 262
Zdjęcia: 769
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 431
Otrzymał podziękowań: 251
Rower: USS

Postprzez Patryk » 16 sie 2008, o 23:20

Ja uważam, że ścieżki rowerowe w naszym mieście są średnie.
Jest kilka fajnych miejsc jak ścieżka na obwodnicy, czy przy ul. Traugutta.
Tam nawierzchnie są dobre, ale spróbujcie pokonać te ostre zakręty na obwodnicy
z wyżyszymi szybkościami -przeżycia są niezapomniane, szczególnie wtedy jak ktoś jedzie z naprzeciwka ;P
Fuck the system!!
Avatar użytkownika
Patryk
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:47
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez adm » 16 sie 2008, o 23:20

Patryk napisał(a):Tam nawierzchnie są dobre, ale spróbujcie pokonać te ostre zakręty na obwodnicy
z wyżyszymi szybkościami -przeżycia są niezapomniane, szczególnie wtedy jak ktoś jedzie z naprzeciwka ;P


Fajnie też było jak na Obwodnicy był wysypany żwir. Wtedy nawet przy 15 km/h można było juz wpaść w poślizg.
A co do tematu to uważam, że ścieżki w Ostrołęce są słabe. Jest ich niby kilka, a nawet kilkanaście kilometrów, ale są beznadziejnie połączone ze sobą. Prawie na każdym skrzyżowaniu brakuje przejazdu dla rowerzystów, a więc według przepisów trzeba schodzić z roweru i przeprowadzać go przez pasy.
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez Patryk » 16 sie 2008, o 23:21

Masz rację admin. Ale dobre i to.
Fuck the system!!
Avatar użytkownika
Patryk
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:47
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez michal911 » 16 sie 2008, o 23:47

Moim zdaniem ścieżki są średnie, tak jak mój przedmowca uważam, że jedyna i najlepsza ścieżką jest obwodnica. Dobre i to :)
Obrazek
Avatar użytkownika
michal911
Stały Bywalec
 
Posty: 102
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:25
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 19
Otrzymał podziękowań: 5

Postprzez Patryk » 18 sie 2008, o 14:32

Fajna sciezka jest na ul. Gorbatowa, ale ludzie czesto po niej łażą :zly:
Fuck the system!!
Avatar użytkownika
Patryk
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:47
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez adm » 18 sie 2008, o 14:38

Patryk napisał(a):Fajna sciezka jest na ul. Gorbatowa, ale ludzie czesto po niej łażą :zly:


Tylko zwróćcie uwagę, że jadąc od strony Billi na wysokości "Pałacyka" ścieżka się kończy i trzeba zjechać na ulicę. Czyli ta ścieżka ma może z 300 metrów.
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez amator » 18 sie 2008, o 20:38

a tam szkoda gadac, sensowna jest tak jak ktos ntam wyzej napisal chyba tylko jedna ta na obwodnicy a reszta takie sobie i wcale nie jest ich az tak duzo :mad:
amator
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 sie 2008, o 14:19
Lokalizacja: Ostrołęka City xD
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez Marqs » 19 sie 2008, o 22:38

Ścieżek rowerowych jest trochę ponad 13km. Jak by je ze sobą połączyli, to byłoby w miarę ok, ale jak trzeba schodzić co chwilę, to jest beznadziejnie :mad: .
---
Avatar użytkownika
Marqs
Administrator
 
Posty: 262
Zdjęcia: 769
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 431
Otrzymał podziękowań: 251
Rower: USS

Postprzez Panzerjager44 » 5 lip 2009, o 11:09

Ścieżki rowerowe to ogólnie przekleństwo dla szosowców, a myślę że często także dla innych rowerzystów. Dobrze by było gdyby wszystkie wyglądały tak jak ścieżka przy "obwodnicy", chociaż i tu nie obyłoby się bez kilku uwag. Niestety z reguły ich projekt i stan jest znacznie gorszy. Często poruszam się ścieżką przy ulicy 1 Armii Wojska Polskiego; stan nawierzchni jest fatalny, a najgorsze że na nasze koła czekają liczne niespodzianki takie jak wystające studzienki czy kawałki uciętych znaków drogowych. Generalnie jednym z najpoważniejszych mankamentów ścieżek jest ich fatalne projektowanie. Wygląda to tak że ścieżka zaczyna się i kończy w zupełnym braku powiązania z drogami. Mistrzostwem świata jest dla mnie prawidłowe wjechanie, lub zjechanie ze ścieżki rowerowej tak by nie złamać przepisów ruchu drogowego. Takim miejscem w Oce, które mnie zawsze zastanawia pod tym względem jest zakończenie ścieżki przy obwodnicy w miejscu gdzie dochodzi do drogi na Goworowo. Zastanawiam się jak należy włączyć się tam do ruchu chcąc jechać w kierunku Goworowa.
Takich i innych przykładów w naszym mieście jest mnóstwo.
Chcesz zniechęcić do jazdy na rowerze w swoim mieście wybuduj rowerzystom kilka "dobrych" ścieżek rowerowych i będziesz miał ich z głowy.
Przepraszam za przydługą wypowiedź ale nic mnie tak nie wkurza gdy jadę jak ścieżka rowerowa. :mad:
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Pijący_mleko » 6 sie 2009, o 14:01

Ścieżek rowerowych w Ostrołęce jest za mało. :zly:

Najczęściej używane przez mój rower ścieżki to : obwodnica, I AWP i Gorbatowa.

Zastanawiam sie kiedy zostanie naprawiona ścieżka przy obwodnicy – chodzi mi o kanały odpływowe bo wg mnie są one za głębokie. :kwasny:

Szkoda ze żaden radny (decydent) nie jeździ na rowerze. :mad:
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez mysterious » 6 sie 2009, o 14:34

jedyna sensowna to ta przy obwodnicy, chociaż i tam zdarzają się idioci spacerujący sobie na całej szerokości na ścieżce dla rowerów, zamiast po drugiej stronie, a o ścieżce przy JP to już szkoda pisać
Avatar użytkownika
mysterious
Stały Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 lip 2009, o 17:03
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14
Otrzymał podziękowań: 11

Postprzez Cineeek » 6 sie 2009, o 14:49

mysterious napisał(a):jedyna sensowna to ta przy obwodnicy, chociaż i tam zdarzają się idioci spacerujący sobie na całej szerokości na ścieżce dla rowerów, zamiast po drugiej stronie, a o ścieżce przy JP to już szkoda pisać


A ja ze ścieżki przy JP nie korzystam, nie patrzę na zakazy i jadę ulicą :P . Wiem, że to nierozsądne itp., no ale tak mi szkoda katować koła w szosówce, a są bardzo wąskie i łatwo zrobić sobie z nich 'ósemkę'. Tylko na obwodnicy patrzę na znaki zakazujące rowerzystom korzystanie z jezdni, na pozostałych drogach olewam to i jadę. Jeszcze nikt nie zwrócił mi uwagi itp.

Pozdrawiam, Marcin
liczy się przyjemność z jazdy.
Cineeek
-#OCT
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 lip 2009, o 21:05
Lokalizacja: Ostrołęka, Stacja.
Podziękował: 5
Otrzymał podziękowań: 2

Postprzez Pijący_mleko » 7 sie 2009, o 07:32

Cineeek dla Ciebie droga JP to najrozsądniejsza trasa na miasto.

Niestety przy jadących samochodach jest tam za wąsko dla rowerzysty.
Wysokie krawężniki i nie ma gdzie uciekać na pobocze. :kwasny:

Następnym razem nie afiszuj się łamaniem przepisów bo parę razy widziałem tam białe czapki - mogą mieć i na Ciebie chrapkę. :cool:
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez themarko » 29 sty 2013, o 23:50

Moim zdaniem w Ostrołęce nie ma ani jednej ścieżki rowerowej.. Teoretycznie są, ale w praktyce ich nie ma. Niektóre osoby uważają, że ścieżka rowerowa znajduje się na obwodnicy miasta (należałoby wyjaśnić, że to nie obwodnica bo obwodnica z nazwy omija miasto, a nasza "obwodnica" przez nie przebiega) ale to nie jest ścieżka rowerowa. Według mnie, Zarządca wybudował chodnik po którym pozwolił jeździć rowerem...
Elementy, które nie pozwalają nazywać tego chodnika ścieżką rowerową:
- Od kiedy na ścieżce rowerowej są płyty z wybrzuszeniami (takie żółte płytki dla niewidamych aby mogli rozpoznać, że są na przejściu dla pieszych),
- kostka brukowa - zapada się i po pewnym czasie nawet jeżeli będzie to bezfazowa to da się to odczuć na stawach..
- zjazdy na posesje - samochód powinien przejeźdzać przez ścieżkę a nie rowerzysta przez zjazd - wysokość krawężników, zmiana nawierzchni.....
- zmiany kierunków trasy - powinno się dostosować do prędkości jazdy i zrozumieć że rower w miejscu nie zakręca -potrzebny jakiś sensowny łuk, ale jak pisałem wcześniej to jest chodnik a pieszy da radę skręcić w każdym miejscu
- nie wiem czy zwróciliście uwagę gdzie zlokalizowano przyciski od sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Pędzicha
- gdzie ta ścieżka prowadzi - kończy się przy ul. Goworowskiej z jednej strony a z drugiej przy I Armii Wojska Polskiego (tam rowerzysta powinien zejsc z roweru i dalej pieszo się przemieszczać), nie połączono tej ścieżki z żadną ulicą boczną, z żadnym osiedlem. Ścieżka istnieje sama dla siebie

Ścieżka na Korczaka to pomyłka - nikt praktycznie nią nie jeździ, jak ktoś jedzie na rowerze to po drugiej stronie ulicy po chodniku, zresztą tam się nie da jechać z rozsądną prędkością

Ścieżka przy Witosa zaczyna się przy Traugutta (skrzyżowanie ścieżek pod kątem prostym) a kończy na stacji paliw

Największa pomyłka to ścieżka przy Słowackiego - zaczyna się nagle (brak dowiązania do czegokolwiek - ulicy..., później nagle kończy (przy przystanku autobusowym), znowu zaczyna i kończy na dobre - ktoś zrobił aby w papierach się zgadzało

ścieżka wspólnie z pieszymi na Gorbatowa - tyle miejsca na jezdni że można kawałek dla rowerzysty przeznaczyć, a jeżeli nie na jezdni to oddzielić od pieszego wyraźnie, bo tam pełno ludzi na spacery chodzi i zajmują cały chodnik

ścieżka w Al. Jana Pawła II - tu mogę zrozumieć, pierwsze próby zrobienia czegoś dla rowerzystów, ale można by było już po tylu latach przebudować ten chodnik

ścieżka wzdłuż I Armii Wojska Polskiego - czy ktoś w ogóle dał radę po tym jechać? Po asfalcie to jeszcze da radę ale tam dalej w Wojciechowicach to ja nie wiem kto wpadł na pomysł aby pozwolić jeździć po tym rowerem

A jak dojechać rowerem bezpiecznie z Centrum np do fortów Bema?
Ja jeżdżę z synem i wiem że bezpiecznie się nie da. Najgorszy jest przejazd od Kopernika do placu Bema a później przez most
themarko
Nieśmiały
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 sty 2013, o 23:14
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 5

Postprzez Ania1991 » 3 lip 2014, o 13:29

Witam,

Przygotowuje właśnie raport na temat ścieżek rowerowych w Ostrołęce do nowego wydania RO. W związku z tym mam ogromną prośbę do wszystkich użytkowników forum. Czy moglibyście mi napisać w kilku słowach co sądzicie o stanie ścieżek w mieście? Dlaczego jest tak źle? Co można by zmienić? Wasze opinie będą dla mnie bardzo ważne, ponieważ to nie opinie urzędników coś mówią w tej sprawie, ale właśnie prawdziwych użytkowników dwóch kółek.
Z góry dziękuję.
Ania
Ania1991
Nowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 lip 2014, o 13:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3

Postprzez Pijący_mleko » 3 lip 2014, o 13:35

Ile mamy czasu ?
Temat rzeka.

Zapraszam dzisiaj na rowerowy czwartek, parę słów na początek mogę powiedzieć .
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Ania1991 » 3 lip 2014, o 17:48

Dziś niestety nie zdazylam. Czasu niewiele bo wydanie juz za tydzień. Wiec może tylko o tym co irytuje najbardziej.
Ania
Ania1991
Nowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 lip 2014, o 13:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3

Postprzez Pijący_mleko » 4 lip 2014, o 08:05

Parę opinii Masz już powyżej.


Zacznijmy może od nazewnictwa.

Pojęcie "ścieżka rowerowa " funkcjonuje jeszcze tylko w warunkach jakim powinny odpowiadać drogi, rozporządzenie to jest jednak jeszcze mocno do tyłu w stosunku do obowiązującego Prawa o Ruchu Drogowym http://isip.sejm.gov.pl/Download;jsessi ... owy&type=3
Słowo "ścieżka" ma zniknąć z tego archaicznego rozporządzenia, prace obecnie trwają ... znając jednak "pracowitość" komisji sejmowych, pewnie jeszcze na to poczekamy długo.

W prawie o ruchu drogowym jest nazewnictwo i definicje, którymi powinniśmy się posługiwać.

Art. 2.
...
5) droga dla rowerów – drogę lub jej część przeznaczoną do ruchu rowerów, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi; droga dla rowerów jest oddzielona od innych dróg lub jezdni tej samej drogi konstrukcyjnie lub za pomocą urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego

5a) pas ruchu dla rowerów – część jezdni przeznaczoną do ruchu rowerów w jednym kierunku, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi;


Pasów rowerowych w Ostrołęce nie ma, ponieważ urzędnicy jeszcze do tego nie dorośli (ale o tym później),
czyli możemy rozmawiać o "drogach rowerowych".


Teraz postaram się pisać jak najkrócej, jak któryś punkt będzie niejasny to pytaj.
W weekend mnie nie będzie na forum, ale może któryś z kolegów odpowie.

Co mnie irytuje:

1. Projekty dróg uzgadniają urzędnicy, którzy nie nauczyli się poruszać rowerem, nie nabrali doświadczeń i nawyków, które przyswaja się wieloletnią praktyką w ruchu drogowym.

2. Większość urzędników twardo stoi przy wiedzy, którą wynieśli ze szkół, wiele lat temu. Z trudem albo w ogóle nie docierają do nich nowelizacje prawa i rozporządzeń. (tzw. stara gwardia, mnóstwo przykładów na internecie, ale nasi nie są lepsi).

3. Traktowanie rowerzystów jak pieszych przy projektowaniu. Rower to pojazd, większość zasad jakie obowiązują pieszych są podobne do pojazdów mechanicznych, czyli myślenie o rowerzystach jak o pieszych to totalna pomyłka.

4. Drogi rowerowe z kostki betonowej.
a) Kostka betonowa psuje komfort jazdy, drgania w czasie dłuższej jazdy po takiej nawierzchni są nieprzyjemne dla organizmu.
b) Nawierzchnia ułożona z masy bitumicznej jest tańsza w budowie oraz eksploatacji. Pokazują to wyraźnie kosztorysy. Jedynym argumentem z którym można dyskutować to wtedy gdy urzędnik mówi ze kostka jest rozbieralna, ale i w tym wypadku masa bitumiczna wychodzi często taniej .
c) Kolorystyka kostki oraz nawierzchni bitumicznych, naszym mieście to istny galimatias. Zwyczajowo w naszym kraju używa się koloru czerwonego. Kolor nie jest narzucony rozporządzeniem , ale są zalecenia od ministerstwa.
Jeden kolor szybko pomaga rowerzyście zorientować się gdzie ma się poruszać.
W Ostrołęce dla przykładu na "obwodnicy" kolor czerwony, na ulicy Witosa kolor czarny (kostki) , gdzie indziej kolorystyka w pasy szaro-czerwone.


c.d.n
Tylko daj znak ze czytasz .
Ostatnio edytowano 4 lip 2014, o 10:06 przez Pijący_mleko, łącznie edytowano 1 raz
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Następna strona

Powrót do Ścieżki rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron