Jakie napoje najczęściej pijesz na trasie?

Powrót do Trening



Porady i informacje dotyczące treningów

Jakie napoje najczęściej pijesz na trasie?

wodę mineralną niegazowaną
9
31%
wodę mineralną gazowaną
4
14%
soki i inne napoje owocowe niegazowane
2
7%
soki i inne napoje owocowe gazowane
2
7%
napoje na bazie coli (Pepsi, Colę i inne)
2
7%
napoje energetyzujące
4
14%
oczywiście mleko
1
3%
inne
5
17%
 
Liczba głosów : 29

Jakie napoje najczęściej pijesz na trasie?

Postprzez Pijący_mleko » 4 sie 2009, o 14:12

Jeżeli masz ochotę to napisz wady i zalety tych napoi.

Mój napój to mleko. :P

Ja oczywiście nie zachęcam do picia mleka, ponieważ mleko jako napój posiada wiele wad i nie każdy organizm go toleruje.

Dla niektórych (większości) ludzi jest nawet niewskazane picie mleka, spożycie tego napoju może skończyć się dla nich groźnymi powikłaniami zdrowotnymi.

Mi osobiście mleko dostarcza na trasie sporo kalorii i gasi pragnienie.
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez mysterious » 4 sie 2009, o 20:45

Jeżeli chodzi o mleko to slogan ''Pij mleko - będziesz wielki'' nie jest ani trochę prawdziwy. Dłuższe spożywanie mleka ciągnie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne, ale nie o tym teraz.

Woda na trasę jest w sam raz. Bo przecież tyle wody znajduje się w ludzkich mięśniach, ciele etc. Poza tym utrata wody odpowiadajaca 5% masy ciala prowadzi do spadku wydolnosci o 30%. Więc warto zadbac o dobre nawodnienie organizmu.

Staram sie za czesto nie pic napojow energetyzujacych, ale fakt faktem, ze dają kopa.
Avatar użytkownika
mysterious
Stały Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 lip 2009, o 17:03
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14
Otrzymał podziękowań: 11

Postprzez michal911 » 5 sie 2009, o 06:47

Najczęściej zabieram wody zwykłe jak i smakowe oraz napoje energetyzujące ale to rzadziej.
Obrazek
Avatar użytkownika
michal911
Stały Bywalec
 
Posty: 102
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:25
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 19
Otrzymał podziękowań: 5

Postprzez adm » 5 sie 2009, o 09:16

Ja najczęściej piję wodę mineralną gazowaną lub napoje gazowne.
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez krzysiek94 » 8 sie 2009, o 18:31

Najczęściej piję wodę mineralną niegazowaną z dorzuconymi tabletkami musującymi ; najczęściej jest to magnez i witamina B6, ponieważ na dłuższą metę są świetnym uzupełniaczem wypoconych minerałów.
Obrazek
krzysiek94
Nowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 sie 2009, o 17:23
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez Panzerjager44 » 11 sie 2009, o 23:04

Tak jak Krzysiek94 pije wodę mineralna (bez gazu) z tabletka musująca multivitamina. Czasami zamieniam to na isostar. W trakcie jazdy lubię wypić puszkę coli (nie więcej). Czysta woda kilka razy mnie zawiodła przy dużym wysiłku.
PM ja Ciebie chyba niedługo zobaczę w jakiejś reklamie mleka :), ja po Mleku mam ....... :) ........... trwałą niezdolność do jazdy
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Pijący_mleko » 12 sie 2009, o 07:21

Jaka reklama.

Przecież napisałem ze nikogo nie zachęcam do picia tego napoju. :!:
Z tego napoju wykorzystuję tylko wapń, fosfor, potas, magnez oraz wit. A, D, E.
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Panzerjager44 » 12 sie 2009, o 07:26

Ciebie zobaczę w reklamie - w domyśle firmy produkujące mleko Cie dostrzega i zatrudnią w spocie reklamowym ( bo ilu jest takich pasjonatów)
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Pijący_mleko » 12 sie 2009, o 07:30

Dobra już ciszej o tym napoju bo jeszcze ktoś pomyśli ze na tym zarabiam. :cool:

Wracajmy do głównego wątku tematu.
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez mac ap » 8 paź 2009, o 18:53

A może soki owocowe? Zdrowe, smaczne, dobrze gaszą pragnienie, zawierają sole mineralne które podczas wysiłku tracimy z potem i do tego są dobrym źródłem cukrów prostych, łatwo zamienialnych na energię. Dla mnie soki to podstawa.
mac ap
Stały Bywalec
 
Posty: 272
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 4 paź 2009, o 18:08
Lokalizacja: Łomża
Podziękował: 42
Otrzymał podziękowań: 152

Postprzez Panzerjager44 » 9 paź 2009, o 22:32

Nie jestem przekonany co do tych soli mineralnych. Cukry jak najbardziej i to mono więc całkiem dobrze. Sok mógłbym wziąć ale raczej w jeden bidon w drugim pozostaje woda.
Aha lejesz nierozcieńczone czy zakrapiasz wodą ??
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez mac ap » 10 paź 2009, o 19:18

Owoce i warzywa są bogatym źródłem soli mineralnych, a zatem i soki owocowe oraz warzywne także.
http://www.interklasa.pl/portal/index/strony?mainSP=subjectpages&mainSRV=biologia&methid=43703537&page=subpage&article_id=326984&page_id=24891
Leję tak jak w butelce/kartonie. Mam na to wystarczająco mocną głowę :)
mac ap
Stały Bywalec
 
Posty: 272
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 4 paź 2009, o 18:08
Lokalizacja: Łomża
Podziękował: 42
Otrzymał podziękowań: 152

Postprzez kapec007 » 9 gru 2009, o 21:16

Widzę że temat już wygasa ale czytając nie mogłem się powstrzymać.
Czy z tym piciem mleka to prawda czy żart?

Jak prawda to napisz jakie mleko pijesz, ile procent ciepłe czy zimne, a może prosto od krówki :) . No jest jeszcze opcja że z jakąś tabletka musującą :P

Osobiście wybieram H2O ale co kto lubi.
kapec007
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): 9 gru 2009, o 12:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3

Postprzez Pijący_mleko » 10 gru 2009, o 08:14

kapec007 napisał(a):Czy z tym piciem mleka to prawda czy żart?


Nie ułatwię Ci zadania i nie odpowiem na te pytanie.
Jeżeli często będziesz zjawiał się na wypadach rowerowych zwoływanych z naszego forum to może poznasz odpowiedź :cool:
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez mac ap » 10 gru 2009, o 21:34

Osobiście wcale nie uważam, że picie mleka przed/w czasie wysiłku jest zboczeniem :)
mac ap
Stały Bywalec
 
Posty: 272
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 4 paź 2009, o 18:08
Lokalizacja: Łomża
Podziękował: 42
Otrzymał podziękowań: 152

Postprzez Panzerjager44 » 10 mar 2010, o 08:42

Ja chwilowo całkowicie przeżuciłem się na izotonik. Ponieważ w Ostrołęce były problemy z dostaniem Isostaru, zakupiłem Olimp IsoPlus Drink. Nastawiony byłem nieco sceptycznie. Jak przy każdym izotoniku w postaci proszku do rozpuszczania (także w innych postaciach) najbardziej obawiałem się reakcji żołądka, który i tak mam podrażniony lekami. Zapełniłem nim jednak bidony i w trasę. Wrażenia:
- smak dość dobry, określiłbym go jako pomarańczowy :)
- w moim odczuciu dobre nawodnienie + podstawowe uzupełnienie witaminek i soli mineralnych podczas jazdy
- z minusów należy wymienić dość przeciętną rozpuszczlność. Powstają na powierzchni grudki nierozpuszczonego proszku i to niezależnie od sposobów zalewania wodą
Reasumując. Chętnie przezuciłbym sie całkowicie na izotonik, jednak powstrzyma mnie przed tym chyba ekonomia. Wychodzi to jednak dośc drogo, a ja sporo pije na każdym wyjeździe. Zrobie tak: na długie, lub ciężkie wyjazdy - izotonik, na resztę tak jak dawniej multiwitaminka.
Myśle nad eksperymentem z sokiem owocowym w drugim bidonie.
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez 77maka77 » 13 kwi 2010, o 21:40

Ja przeważnie stosuje Carbo firmy Olimp czyli odżywkę wysokowęglowodanową. Cena nie jest aż taka straszna ponieważ 1 kg proszku kosztuje ok 20 złotych. Na dłuższą trasę staram się zabierać jeden bidon wodę mineralną bez gazu a drugi carbo .


Opis ze strony producenta Obrazek

Węglowodanowy koncentrat w proszku OLIMP CARBO jest kompleksowym preparatem węglowodanowo-witaminowo-mineralnym wyprodukowanym z myślą o sportowcach obarczonych dużym wysiłkiem fizycznym tj. uprawiających gry zespołowe (piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka itp.), dyscypliny wytrzymałościowe, wytrzymałościowo-siłowe oraz siłowe.
OLIMP CARBO pomoże Ci w okresie kryzysu energetycznego, a także podczas intensywnych i wyczerpujących treningów. OLIMP CARBO zawiera zestaw węglowodanów o zróżnicowanej długości łańcucha, tj. mono-, oligo- i polisacharydy, w odpowiednio dobranych proporcjach. Zapewnia optymalne pod względem jakościowym i ilościowym systematyczne dostarczanie energii w czasie długotrwałego wysiłku fizycznego. Nie zawiera sacharozy. Wśród węglowodanów znajduje się glukoza. Glukoza jest monocukrem wchłanianym bardzo szybko i dostarcza energii bezpośrednio po spożyciu. Natomiast maltodekstryny (polisacharydy), dostarczają energię sukcesywnie w dalszej fazie wysiłku. Optymalnie dobrany zestaw węglowodanów w preparacie OLIMP CARBO stanowi zarówno szybko działające, jak również trwałe źródło energii. Stosując preparat OLIMP CARBO obcy Ci będzie efekt znużenia i wyczerpania; bowiem spożycie preparatu energetycznego umożliwia utrzymanie stałego poziomu cukru we krwi, a wytwarzana energia utrzymuje się na stałym poziomie przez cały czas trwania wysiłku.
OLIMP CARBO stosowany bezpośrednio po treningu jest niezastąpionym źródłem energii odbudowującym zużyte zapasy glikogenu mięśniowego. OLIMP CARBO zawiera ponadto zestaw niezbędnych witamin i składników mineralnych, w tym pierwiastków śladowych (chrom, molibden, selen) w ilościach zapewniających prawidłowy przebieg procesów metabolicznych przy zwiększonym wysiłku fizycznym.





Teraz chcę też spróbiować ISO PLUS olimpa. cena zbliżona ok 19 złotych - opakowanie jest mniejsze chyba 450 gram ale bardziej skoncentrowane tj mniejszą dawkę rozrabia się w wodzie co suma sumarum wychodzi podobnie jak carbo.



opis ze strony producenta :[img]http://www.olimp-supplements.com/images/produkty/izoplusnew2.jpg[/img]

Koncentrat napoju OLIMP ISO PLUS SPORT DRINK POWDER przeznaczony jest do sporządzania izotonicznego napoju poprzez rozpuszczenie w przegotowanej, ostudzonej wodzie. Zalecany jest do spożycia przez sportowców oraz osoby obciążone dużym wysiłkiem fizycznym (zawody, intensywny trening, ciężka praca fizyczna) i umysłowym. Izotoniczny napój szybko gaszący pragnienie odnawia płyny ustrojowe organizmu znacznie szybciej i lepiej niż inne napoje zawarte w napoju składniki mineralne zapewniają utrzymanie równowagi elektrolitycznej organizmu oraz właściwą czynność mięśni. W porównaniu do typowych napojów izotonicznych OLIMP ISO PLUS z l-karnityną i L-glutaminą charakteryzuje się największą efektywnością działania, zabezpieczając jednocześnie organizm w alternatywie źródło energii. Odpowiednio skomponowany układ węglowodanów oraz zawarta w napoju L-karnityna potęgująca uruchamianie substratów energetycznych -kwasów tłuszczowych , zabezpiecza wysoką energetykę długiego i męczącego wysiłku fizycznego. L-glutamina przekształcona w kwas glutaminowy jest dobrym źródłem energii wykorzystywanym szczególnie przez tkankę nerwową alternatywnie do glukozy. Napój zawiera także dodatek witamin , które uzupełniają zwiększoną ich utratę z organizmu w trakcie wysiłku fizycznego. 1 porcja napoju (250 ml) dostarcza dobrane w odpowiedniej porcji witaminy stanowiące ok. 30% zalecanego dziennego spożycia.
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Re: Jakie napoje najczęściej pijesz na trasie?

Postprzez piotr18888 » 24 lip 2010, o 04:40

ja na trasie pije cole i piwo
piotr18888
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 16:06
Lokalizacja: Łyse
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 6

Postprzez karolbiegacz » 24 lip 2010, o 06:12

77maka77 napisał(a):Teraz chcę też spróbiować ISO PLUS olimpa. cena zbliżona ok 19 złotych - opakowanie jest mniejsze chyba 450 gram ale bardziej skoncentrowane tj mniejszą dawkę rozrabia się w wodzie co suma sumarum wychodzi podobnie jak carbo.

Obecnie piję właśnie to, nawet smaczne.
Ktoś mi to polecił... to kupiłem ;)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez octane1 » 24 lip 2010, o 11:51

Ja najczęściej pijam (nie tylko w trasie) znany na całym świecie złocisty trunek marki "Ł Ł" ;) podkreślam że mam ukończone 18 lat, na zawodach pijam isostar :D
Obrazek
Avatar użytkownika
octane1
-#OCT
 
Posty: 353
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 11:39
Lokalizacja: Offenbach
Podziękował: 31
Otrzymał podziękowań: 72

Następna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron