Kross Hexagon v2

Powrót do Nasze rowery



Prezentujemy swoje rowery

Kross Hexagon v2

Postprzez dykta69 » 7 cze 2009, o 15:40

Pomyślałem, że może dam pierwszy dokładniejszy opis roweru, bo na razie żadnego nie widać :P

Tak więc jestem szczęśliwym posiadaczem Hexagona v2 rocznik 2006, dane napisze na razie z głowy, w razie czego proszę o uwagi, to będę wnosił poprawki

Parę słów o specyfikacji

Rama: stal Hi-Ten, 19"
Osprzęt: tył - Shimano Tourney, z przodu Shimano 42t, 21 biegów
Manetki: Shimano V-brake (tak, te co mają w jednej obudowie hamulec i manetkę) z systemem Rapid-fire
Koła: 26"
Amortyzator przedni: Zoom Tracker 550(skok 55mm)
Hamulce: przód - tarczowe, siłownik mechaniczny; tył - V-brake

Obrazek Obrazek
Sorki za jakość zdjęć, robiłem je komórką w piwnicy

A teraz kilka słów ode mnie. Rowerem przejechałem 2000km i jestem zadowolony ogólnie. Jednak po 3 miesiącach zrobiłem pierwszą modyfikacje: usunąłem siłownik hamulca tarczowego i założyłem zwykłe V-brake'i. Czemu? Ich skuteczność mi nie odpowiadała. Nie mogłem ich ustawić na tyle ostro, żeby zawsze zatrzymywały mi rower w miejscu, a tak właśnie lubię jeździć. Po za tym strasznie ocierała tarcza o klocki i już przy 30 km\h zamieniało się to w jednostajny szum. Usunąłem ciężki siłownik, założyłem zwykłe szczęki za 20 zł i jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o przerzutki, to niemal nie musiałem ich regulować, wszystkie przełożenia wchodziły jak trzeba, a manetki rapid-fire są na prawdę wygodne. Muszę też powiedzieć parę słów o ramię. W mojej wersji rama jest trochę "kombinowana". W tym samym czasie miałem okazję pojeździć na normalnym v2 i jest parę różnic. Po pierwsze - ster. W tej wersji jest osadzony nieco niżej co powoduję, że bardziej garbimy się podczas jazdy. Jednak, przynajmniej mi, daje to lepsze "czucie' roweru. Co kto lubi. Druga rzecz - rama jest chyba trochę krótsza (i nie mówię tu tylko o tym, że jest to 19" zamiast 21"). Siedzi się jakby bliżej steru. Tak jakby ktoś pytał - mam 176cm wzrostu. Mi to całkiem odpowiada, rower może nie jest strasznie wygodny w jeździe na wprost, lecz w terenie czy podjazdach lepiej się nim operuję. Krzywizna ramy jest tak ustawiona, że rower jest damsko-męski, i nie powiem - to się sprawdza. Przy upadkach z siodełka niższa rama parę razy ocaliła mnie przed bólem ;)

Nie wiem co więcej napisać, rower uważam za godny polecenia, zapłaciłem za niego 669zł i był wart tych pieniędzy. Szczególnie, że gięta rama zwraca uwagę ^^ Należałoby tylko dołożyć 20zł za komplet nowych hamulców. W razie pytań - chętnie odpowiem na wszystkie.

PS. Czekam też na uwagi dotyczące recenzji.


PS 2. Źle umieściłem trochę temat, przepraszam, mój błąd. Bardzo proszę o przeniesienie do "Strona Główna » Sprzęt rowerowy » Testy" Po nazwą "[Rower] Kross Hexagon v2"
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez dykta69, łącznie edytowano 1 raz
dykta69
Nieśmiały
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 cze 2009, o 14:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1

Postprzez adm » 7 cze 2009, o 21:51

Fajny rower, przede wszystkim ciekawa geometria ramy. Ogólnie Kross ma bardzo ciekawą ofertę i robi dobre rowery :) .

Mam pytanie odnośnie amortyzatora. Z tego co słyszałem Zoom nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Możesz napisać coś na temat jak się sprawuje u Ciebie? Czy dobrze wybiera nierówności i przede wszystkim czy nie pojawia się luz na goleniach?

dykta69 napisał(a):PS 2. Źle umieściłem trochę temat, przepraszam, mój błąd. Bardzo proszę o przeniesienie do "Strona Główna » Sprzęt rowerowy » Testy" Po nazwą "[Rower] Kross Hexagon v2"

Myślę, że dział, w którym umieściłeś ten opis jest prawidłowy. W sumie to nadaje się on do obydwu działów, a skoro jest w tym to już niech tak zostanie ;) . Jak ktoś będzie potrzebował informacji o tym rowerze to i tak znajdzie ten temat :) .
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez dykta69 » 8 cze 2009, o 07:59

Jeśli chodzi o luz, po 3 latach nie dostrzegłem żadnego. Wszystko trzyma się jak powinno, a rower swoje już przeżył. Jeśli chodzi o wybieranie nierówności to specjalnie miękki nie jest ale zachowywał się poprawnie. Na pewno jest ogromna różnica w stosunku do widelca sztywnego. Kiedy zaliczałem hopki z górek to spokojnie tłumił uderzenie, nigdy nic mi się nie stało w nadgarstki, spokojnie też panowałem na rowerem. Jeśli szukasz czegoś co tylko poprawi komfort, to polecam. Bo jednak do bardziej terenowej jazdy pomyślałbym o czymś raz z większym skokiem, dwa z większą możliwością regulacji.
dykta69
Nieśmiały
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 cze 2009, o 14:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1

Postprzez Patryk » 13 cze 2009, o 21:57

Ja również polecam ten rower ;) gdyż na takim się poruszam, tylko mam "zwykłą" ramę :]
Jeżeli chodzi o amortyzator, to w moim przypadku też nie ma luzów i innych problemów no i mam podobny problem z hamulcami z przodu.... Są słabe i cały mechanizm jest jakoś słabo skrecony, a co za tym idzie hałasuje na nierównościach :kwasny: :kwasny:
Fuck the system!!
Avatar użytkownika
Patryk
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:47
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 0


Powrót do Nasze rowery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron