Aplikacja do mierzenia osiągnięć / statystyk rowerowych

Powrót do Trening



Porady i informacje dotyczące treningów

Aplikacja do mierzenia osiągnięć / statystyk rowerowych

Postprzez PawelM » 13 lip 2012, o 22:04

Hej,
Od jakiegoś czasu pracuję z dwoma kolegami nad stworzeniem aplikacji internetowej/mobilnej dla rowerzystów o nazwie Wheelog. Chciałbym, żeby dzięki tej aplikacji można było gromadzić informacje na temat przejechanych w danym sezonie tras, mierzyć swoje statystyki i np. dobierać odpowiednie plany treningowe. Chcemy stworzyć fajne narzędzie, które zadowoli największych rowerowych wyjadaczy. A żeby spełnić to zamierzenie, postanowiłem Was zapytać, co Wam najbardziej przydałoby się w takim narzędziu? Co chcielibyście w nim zobaczyć? Czy korzystacie z aplikacji służących np. do rejestrowania przejechanych tras na podstawie wbudowanego w telefon modułu GPS? Czego wg Was w dostępnych rozwiązaniach brakuje?

Będę baaardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i pomysły. Postaram się wykorzystać jak najwięcej Waszych propozycji. Proces tworzenia aplikacji Wheelog jest też tematem mojej magisterki, więc tym bardziej przydadzą się Wasze komentarze, które być może posłużą za materiał do pracy pisemnej ;)

Aha, jeszcze jedna sprawa, jeżeli już teraz jesteście zainteresowani wypróbowaniem mojego dzieła, to zapraszam na www.wheelog.com - zostawcie swojego maila, a jako pierwsi dostaniecie dostęp do wersji beta naszego serwisu.

Pozdrawiam
Paweł
PawelM
Nieśmiały
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 16:16
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2

Postprzez Dyżurna Blondi » 14 lip 2012, o 07:16

A jaki sprzęt jest konieczny do używania waszego patentu poza telefonem posiadającym moduł gps?
Mój ból to brak możliwości rejestrowania trasy. nie mam możliwości w telefonie tematu ugryźć zwłaszcza że co chwila włącza się oszczędność energii oraz zrywa łącze z powodu zostawienia w bezczynności. Nie stać mnie na prawdziwego gps więc się bujam
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Dyżurna Blondi » 14 lip 2012, o 08:00

Wychodzi na to że odnośnik służy tylko i wyłącznie do zbierania informacji o mailach.
Ze strony nie można niczego się dowiedzieć.
Należy podzielić się mailem nie mając pojęcia o co chodzi.
Więc panowie albo przyznajcie się że wyłudzacie adresy albo coś z tym bezsensem strony zróbcie by wiadomo było o co.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez PawelM » 14 lip 2012, o 08:37

Dyżurna Blondi napisał(a):Wychodzi na to że odnośnik służy tylko i wyłącznie do zbierania informacji o mailach.
Ze strony nie można niczego się dowiedzieć.


Tak, nie zamieszczaliśmy np. pełnej listy funkcjonalności, bo aplikacja jest na takim etapie, że póki co kształtuje się jej ostateczna forma, ustalamy jakie funkcje wejdą do pierwszej publicznej wersji, itd. Dlatego też założyłem taki wątek na forum, ponieważ liczę na pomoc z Waszej strony :)

Dyżurna Blondi napisał(a):Więc panowie albo przyznajcie się że wyłudzacie adresy albo coś z tym bezsensem strony zróbcie by wiadomo było o co.

Maile zostaną użyte tylko jeden raz - do wysłania informacji, że aplikacja już wystartowała i można się rejestrować (co mam nadzieję nastąpi jeszcze w tym roku ;)). Później listę z mailami usuwamy.

Dyżurna Blondi napisał(a):A jaki sprzęt jest konieczny do używania waszego patentu poza telefonem posiadającym moduł gps?

Początkowo przygotowujemy tylko aplikację internetową, gdzie aktywności są dodawane manualnie. Będziemy także chcieli dodać opcję zaznaczania przejechanej trasy ręcznie (usprawnienie dla osób nie posiadających GPSa), a także możliwość zaciągnięca trasy z GPSa (np. z urządzeń Garmina). Co do wersji na urządzenia mobilne - jeżeli tylko zauważymy zainteresowanie aplikacją to jak najszybciej będziemy chcieli stworzyć wersję na najpopularniejsze platformy (Android, iOS, itd).
PawelM
Nieśmiały
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 16:16
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2

Postprzez Dyżurna Blondi » 14 lip 2012, o 09:06

Dzięki za info.
Zwracam honor.

Tak, ja jestem zainteresowana aplikacjami na telefon.
Czy na symbiana nie da się czegoś wymyślić?
Używam tylko nokii z klawiszami i nie prędko zmienię aparat a na pewno już nie na dotyk.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez serav » 14 lip 2012, o 09:09

Najlepsza jak do tej pory aplikacja to Endomondo http://www.endomondo.com , do jej działania potrzebny jest tylko gps. Internet tylko po to by przesłać trasę lub zobaczyć gdzie się obecnie znajdujemy. Ostatnio nowością jest Navime http://www.navime.pl
Reszta aplikacji to bardzo zbliżone lub imitacje tej pierwszej.
serav
-#KK24h
 
Posty: 326
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 11:17
Lokalizacja: Nowogród
Podziękował: 62
Otrzymał podziękowań: 191

Postprzez SamaRama » 14 lip 2012, o 20:38

Dyżurna Blondi napisał(a):Dzięki za info.
Zwracam honor.

A ja bym jednak proponował olać kolesia, pomimo, że napisał jakieś naiwne wytłumaczenie. Tak się nie robi. Kto akceptuje takie praktyki, ten frajer. W morzu wyłudzaczy i spamerów, może się trafić ktoś, kto tylko wygląda na wyłudzacza, a w kwestii ochrony adresów email, posiada wiedzę ameby i nie widzi w tym nic niewłaściwego. Częściej jednak "naiwność" kolesi takich jak PawelM, jest przykrywką cwaniactwa w wyłudzaniu danych.
Nie bądźmy amebami i nie tolerujmy takiego podejścia. Dopóki na stronie www.wheelog.com nie ma nic wiarygodnego, to SPADÓWA!
Avatar użytkownika
SamaRama
Stały Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 cze 2011, o 08:23
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 58
Otrzymał podziękowań: 33

Postprzez PawelM » 14 lip 2012, o 22:08

A ja bym jednak proponował olać kolesia, pomimo, że napisał jakieś naiwne wytłumaczenie. Tak się nie robi. Kto akceptuje takie praktyki, ten frajer. W morzu wyłudzaczy i spamerów, może się trafić ktoś, kto tylko wygląda na wyłudzacza, a w kwestii ochrony adresów email, posiada wiedzę ameby i nie widzi w tym nic niewłaściwego. Częściej jednak "naiwność" kolesi takich jak PawelM, jest przykrywką cwaniactwa w wyłudzaniu danych.
Nie bądźmy amebami i nie tolerujmy takiego podejścia. Dopóki na stronie www.wheelog.com nie ma nic wiarygodnego, to SPADÓWA!


Hej, hej, spokojnie ;) Nikt, nikomu nie każe zostawiać maila. Jak widzisz, napisałem to na samym końcu postu, bo pomyślałem że ktoś już na tym etapie się zainteresuje (i faktycznie kilka osób zostawiło swoje maile). Jednak przede wszystkim miałem nadzieję, że uda nam się nawiązać merytoryczną dyskusję nt. tego, czego potrzebują rowerzyści w nowoczesnych aplikacjach, tak by skutecznie śledzić swoje treningi.
Obecnie faktycznie na rynku jest sporo aplikacji: Endomondo, Sports Tracker, Runkeeper - jednak są to kombajny do mierzenia różnego rodzaju aktywności. My natomiast chcemy skupić się tylko na aktywnościach rowerowych i udostępnić typowo rowerowe funkcjonalności. W planach mamy m.in. wdrożenie funkcji umożliwiającej realizowanie planu treningowego (będzie go można wybrać spośród przygotowanych lub ułożyć własny). Na jednym z forów rowerowych pojawiła się propozycja prowadzenia książki serwisowej - dzieki czemu będzie może sprawdzć ile jeszcze zostało do przeglądu, jaki jest przebieg poszczególnych części. Liczę jeszcze na jakieś sugestie z Waszej strony :)

SamaRama jeżeli wciąż Cię to nie przekonuje, to zamieszczam (chyba po raz pierwszy publicznie ;)) - bardzo wstępny design strony głównej aplikacji - http://wheelog.com/home-wheelog.jpg od czasu jak przygotowywaliśmy tę wersję trochę czasu minęło, więc na pewno finalnie będzie się różnić. No i oczywiście będzie też w PL :)
PawelM
Nieśmiały
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 16:16
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2

Postprzez Dyżurna Blondi » 15 lip 2012, o 13:24

PawelM
To jest do niczego służący tylko obrazek.
Właściwsze było by udostępnienie takiego wyjaśnienia jak wyżej i opisu sprawy właśnie na stronie a nie wchodzić w takie sobie gadanie. Małe będzie zaufanie ludzi do strony ,która de facto nie istnieje.
Zacznijcie najpierw od budowy strony i podania informacji na temat oczywiście z zastrzeżeniem że nie ma jeszcze downloadu ponieważ produkt jest w przygotowaniu. To chyba większy będzie miało sens.

Reasumując:

Mnie osobiście interesuje aplikacja na telefon ( w moim przypadku nokia ) która pomoże mi zapisać ślad mojej trasy. tak bym mogła po powrocie zobaczyć gdzie właściwie byłam. Nawet niewielki programik który można by dograć do "google maps" lub "ovi mapy" albo "targeo mobil". Te mapki to takie jakie ja mam w dostępie ale nie pozwalają mi na nic z wyjątkiem lokalizacji lub naprowadzania.
Owszem. Czasem przeliczą mi trasę ale w telefonie to tylko "targeo mobil" jest w miarę szybki i znośny. Minus że wymaga stałego łączenia z internetem.

Żadna z tych opcji jakie wymieniłam, nie udostępnia funkcji rysowania śladu przejechanej drogi.

Dla mnie to byłby rarytas. Zwłaszcza że czasem jadę drogą inną niż mi się wydaje i nie mogę się upewnić ponieważ i tak kiedyś jakoś trafiam do celu.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Endrjuu » 15 lip 2012, o 21:59

Dyżurna próbowałaś może sports trackera? Nie wymaga łączenia z internetem, mapę pokazuje, ślad później można zgrać w kilku formatach, w tym do map google. Ogólnie dopóki nie padła moja nokia, to była dość przyjemna aplikacja, z której dość często korzystałem.
Endrjuu
Bywalec
 
Posty: 73
Dołączył(a): 17 sty 2011, o 23:18
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 6
Otrzymał podziękowań: 9

Postprzez Dyżurna Blondi » 15 lip 2012, o 22:30

Nie znam tego i nie mam pojęcia czy to pójdzie na mojej "babci".
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Dyżurna Blondi » 15 lip 2012, o 23:17

Nie radzę sobie z pobraniem tego na swój telefon więc mam podejrzenie że jest to aplikacja do nowszego typu telefonów.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Re: Aplikacja do mierzenia osiągnięć / statystyk rowerowych

Postprzez karolbiegacz » 16 lip 2012, o 05:59

PawelM napisał(a):Czego wg Was w dostępnych rozwiązaniach brakuje?


korzystam ze sports-tracker i brak mi tam języka polskiego :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Bartosz » 16 lip 2012, o 15:17

Dyżurna Blondi napisał(a):Czy na symbiana nie da się czegoś wymyślić?
Używam tylko nokii z klawiszami i nie prędko zmienię aparat a na pewno już nie na dotyk.


Od kilku lat używam sports-trackera (mam zarejestrowanych ponad 500 treningów) i działa on właśnie na symbianie. Jeśli twoja nokia ma wbudowany moduł gps, to powinno wszystko działać. Programik był początkowo dedykowany tylko dla nokii, lecz aplikacja została sprzedana prawdopodobnie przez firmę i teraz działa również na telefonach innych marek.
Fajnie to wszystko działa, ponieważ po treningu jest wszystko wrzucane do netu, gdzie możemy w gronie znajomych nawzajem podglądać swoje treningi.
Pozdrawiam
Bartosz
Bartosz
Bywalec
 
Posty: 60
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 17:58
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 26

Postprzez Dyżurna Blondi » 17 lip 2012, o 07:38

Do dziś mi nie wyszło sprowadzenie tego na mój telefon
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Bartosz » 19 lip 2012, o 19:17

Najlepiej zainstaluj na kompie aplikację Nokia Suite, podłącz kablem telefon i z sklepu OVI można pobrać endomodo i sports-trackera bezpośrednio na telefon przy pomocy łącza komputerowego. Powinno pójść bez problemu.
Bartosz
Bartosz
Bywalec
 
Posty: 60
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 17:58
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 26


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron