Rychlebske stezky

Powrót do Relacje



Tutaj zdajemy relacje z naszych wycieczek

Rychlebske stezky

Postprzez m81wwski » 18 wrz 2012, o 13:02

Obrazek

Rychlebske stezky

W ten weekend pojechaliśmy sprawdzić nowe singletreki u naszych sąsiadów Czechów do miejscowości Cerna Voda gdzie jest początek i koniec obydwu ścieżek.
Na terenie znajdują się dwie trasy:
Obrazek
Pierwsza północna ścieżka koloru brązowego jest ścieżką zgodnie z opisem łatwą, dosyć szybka, na której znajdziemy kilka elementów trudniejszych technicznie - takie jak ostre podjazdy i zwężenia ścieżki.
Trasę tą pokonaliśmy dwa razy podrząd łącznie wyszło 30,7 km wg Sports Tracker
Druga ścieżka południowa o kolorze zielonym (przewrotnie) opisywana jako średnia zaczyna się od dobrego podjazdu, na początku asfaltem ok 4 km, potem jedziemy już jednak w ostrzejszym terenie po kocich łbach itp - link do Sports Tracker
Różnica wzniesień na długości 7 km to prawie 400 metrów więc jest trochę do podjechania nie wspominając, że od 5 km zaczynamy wspinać się po kamieniach, głazach i zbudowanych na skarpie podjazdach po podestach drewnianych.
Ścieżka określana jako średnia zmienia się bez ostrzeżenia w trudną i bardzo trudną. Nawet dysponując rowerem o zawieszeniu 120 mm / 115 mm nie dało rady przejechać całej długości trasy 14 km na rowerze. Kilka razy musieliśmy przeprowadzać rowery lub przenosić. Opony minimum 2,4 pozwolą na podjeżdżanie pod przeszkody do tego skok 140 mm lub 150 mm. Nie macie fulla, lepiej nie jechać, chociaż widziałem 2 osoby na trasie jedna na sztywniaku z ramą stalowa i jednego kolegę z Polski na sztywniaku Orbea carbon - szacun :)
Duże zeskoki, ostre podjazdy, wąsko na szerokość koła plus ciągłe jechanie na granicy przyczepności do tego po skarpach, gdzie wystarczyłby jeden błąd i spadasz dobry 1 - 2 metry w dół na głazy powodują, że bez świetnego przygotowania technicznego lepiej w ogóle odpuścić sobie te ścieżki.
Dodaje zdjęcia poglądowe, najgorszych momentów nie ma na nich bo nie było jak robić zdjęć.
Dodam, że sam 3 razy leciałem z roweru przez kierownicę lub na bok przez to, że opony były za wąskie a skok przedniego amorka 120 mm za mały na tą trasę - całe szczęście skończyło się tylko na 2 obtarciach. Kolejny nasz błąd - pedały SPD - duży błąd, to kolejna przyczyna wywrotek.
Co chwila widzisz głaz, kamień zaorany przez tarcze korby, pedały itp.

Podsumowując trasa super. Na pewno wrócę na nią tylko trzeba dostosować swój rower i swoje umiejętności :)
Koledzy na rowerach o zawierzeniu 150 mm śmigali po ścieżkach prawie bez większych problemów.

Zdjęcia:
Google +
Facebook - Kasia

Pozdrawiam
m81wwski
Bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 wrz 2011, o 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1
Otrzymał podziękowań: 32

Postprzez k8sad » 18 wrz 2012, o 13:18

http://www.sports-tracker.com/#/workout ... 0d7gmpask2 to mój sport tracer- a w nim 14 zdjęć trochę z kamieniami. Ale tymi małymi.
Mój rower nie był dobrym rozwiązaniem na ta ścieżkę. Powiem tam: podjechałam pierwsze 4km i ostatnie 4 zjechałam ale środek ten najtrudniejszy przeszłam pieszo modląc się aby nie zlecieć. Wszędzie pełno śliskich kamieni, strumieni i korzeni drzew.
Masakra-ale mile wspominana przez mnie.
Podziwiam ludzi którzy z zawrotna prędkością pokonywali tą trasę. w ogóle to ludzie byli w szoku widząc kobietę na tej ścieżce. :)
k8sad
Stały Bywalec
 
Posty: 282
Zdjęcia: 40
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 20:44
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 90
Otrzymał podziękowań: 131

Postprzez Pijący_mleko » 18 wrz 2012, o 13:27

Obrazek

Dzięki :)
Za podzielenie się relacją z tak pięknej przygody.

Aż krew mi się zagotowała z zazdrości :P
Liczę na więcej relacji i zdjęć ;)

Te kamyczki na zdjęciach odstraszają od szybkiej jazdy, ale "wycieczkowo" można by przejechać, byle za strome zjazdy nie były.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez k8sad » 18 wrz 2012, o 16:40

jeden z wielu filmów na youtube http://www.youtube.com/watch?v=J4nexlCMk3c
k8sad
Stały Bywalec
 
Posty: 282
Zdjęcia: 40
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 20:44
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 90
Otrzymał podziękowań: 131

Postprzez karolbiegacz » 19 wrz 2012, o 05:40

piękne ścieżki - zazdroszczę Wam :(
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez jojas » 19 wrz 2012, o 06:07

Może i piekne ale jeżdżąc po nich raczej bardziej bym uważał jak jechać a nie jak tu piknie :)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez Pijący_mleko » 19 wrz 2012, o 07:22

jojas, nie przesadzaj z rozsądkiem
... bo "ktoś" jak mi,
powie Ci ze jesteś "nieżyciowy * " ;)

* - użyto wtedy innych słów ale ... (szkoda słów) :cool:
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez m81wwski » 19 wrz 2012, o 13:12

Trasy były super a nawet nie pojechaliśmy na czarny szlak :)
m81wwski
Bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 wrz 2011, o 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1
Otrzymał podziękowań: 32


Powrót do Relacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron