klub książki 24h ;)

Powrót do Hyde Park



Rozmowy na każdy temat, niekoniecznie o rowerach

Postprzez SamaRama » 12 lut 2013, o 14:03

Tak mi się skojarzyło "czytelnictwo" 24h i piwniczka Jojasa.
Ekipa telewizyjna kręci reportaż o życiu na wsi. Proszą rolnika:
- To może opowie pan, jak spędził wczorajszy dzień.
- No, rano wstałem, poszedłem orać. Zaorałem pół pola. Zmęczyłem się, więc usiadłem pod drzewem i napiłem się wódki...
Tu redaktor przerywa:
- Rozumiem, ale wie pan, ten program mogą oglądać dzieci, więc może, żeby było edukacyjnie, niech zamiast "napiłem się wódki" powie pan "poczytałem książkę".
Rolnik zaczyna więc od nowa:
- Zaorałem pół pola. Zmęczyłem się, więc usiadłem pod drzewem i poczytałem książkę. Potem przyszedł sąsiad, co też się zmęczył i poczytaliśmy razem, najpierw moją książkę, potem jego. Po tym czytaniu, to już nie bardzo nam się do roboty wracać chciało. Zaprosiłem go do domu i kazałem żonie dać obiad. Akurat miałem w szafie tylko jedną niedoczytaną książkę, więc żeśmy ją zaraz do końca przeczytali i posłałem syna do księgarni po kilka nowych książek. Jak wrócił, tośmy się wzięli za czytanie i czytaliśmy razem do wieczora, aż przeczytaliśmy wszystko do ostatniej litery. No i dalej chciało nam się czytać, a księgarnia już zamknięta. Na szczęście jeden nasz sąsiad jest pisarzem. Poszliśmy do niego i całą noc czytaliśmy jego rękopisy.

Mógłbyś czasem zaprosić kolegów, żeby zrecenzowali jakieś nowe dokonanie literackie.
:]
Avatar użytkownika
SamaRama
Stały Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 cze 2011, o 08:23
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 58
Otrzymał podziękowań: 33

Postprzez jojas » 12 lut 2013, o 14:29

Panzerjager44 napisał(a):O właśnie ! :) Brakuje tu klubu dotyczącego tej pięknej tematyki. Te książki to dla mnie zbyt skomplikowane....

O! Mądrego to i miło posłuchać :D
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez lostpearl » 12 lut 2013, o 17:11

SamaRama napisał(a):Mógłbyś czasem zaprosić kolegów, żeby zrecenzowali jakieś nowe dokonanie literackie.
:]


... i kolżanki tez chciałyby się dokształcić "czytelniczo", szczególnie gdyby była jakaś pozycja z imbirem w tle :)

jojas napisał(a):
Panzerjager44 napisał(a):O właśnie ! :) Brakuje tu klubu dotyczącego tej pięknej tematyki. Te książki to dla mnie zbyt skomplikowane....

O! Mądrego to i miło posłuchać :D

Czy znaczy to Jojasu, że będziesz pionierem klubu Miszcz i Piwniczka 24h - free?
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Khaav » 12 lut 2013, o 17:32

Dokładnie :)
I ja powinienem zacząć czytać :)

Potrzebuje Korepetycji w tym
Obrazek
Obrazek
Khaav
-#KK24h
 
Posty: 513
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 18:56
Lokalizacja: Kadzidło
Podziękował: 16
Otrzymał podziękowań: 79

Postprzez humbert » 13 lut 2013, o 00:36

popieram,że na trzeźwo moźe się nie dać ale opcja jest taka, że po jednym kielichu winka wchodzi lepiej ale po trzech to już nic nie wchodzi - przynajmniej jeśli chodzi o mnie
rower to jest świat
Avatar użytkownika
humbert
-#KK24h
 
Posty: 153
Dołączył(a): 3 maja 2011, o 14:16
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14
Otrzymał podziękowań: 40

Postprzez Dyżurna Blondi » 13 lut 2013, o 16:35

Faktycznie po niektórych "recenzjach" widać że na trzeźwo wyrazić się ich nie da :)

Ja zatrzymałam się na etapie technicznej lektury. Takiej jak hodowla zwierzaków lub warunki dziedziczenia barw. itp. Mało budujące. Nie bardzo podtrzymuje na duchu ale też zajmuje czas i daje do myślenia.
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez lostpearl » 14 lut 2013, o 08:57

Khaav napisał(a):Dokładnie :)
I ja powinienem zacząć czytać :)

Potrzebuje Korepetycji w tym


Zdecydowanie za młodyś, żeby zaczynać tak "poważne"czytelnictwo :P
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Dyżurna Blondi » 14 lut 2013, o 11:16

To chyba nie szkodzi bo podobno ta forma czytelnictwa nawet zatwardziałych dorosłych bardzo odmładza ;)
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez lostpearl » 14 lut 2013, o 16:12

Dyżurna Blondi napisał(a):To chyba nie szkodzi bo podobno ta forma czytelnictwa nawet zatwardziałych dorosłych bardzo odmładza ;)


Wątpię, wątpię :P Czytałaś kiedyś bez opamiętania w ten sposób? Słyszałam :), że wszystko na drugi dzień boli - a to raczej nie jest oznaka młodości. NIe ma co młodzieży polecać czytanek dla "koneserów".
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez humbert » 15 lut 2013, o 01:04

byłem młokosem-niewierzyłem, że czytanie jest potrzebne, po czasie mogę stwierdzić, że książki są zwierciadłem duszy i choć w dzisiejszych czasach są najgorszą inwestycją to są jedynym nie wypaczonym sposobem na poznanie rzeczywistości a ich interpretacja należy do nas samych i to właśnie rozwija człowieka (nawet jesli to będzie instrukcja obsługi) houk napisałem
rower to jest świat
Avatar użytkownika
humbert
-#KK24h
 
Posty: 153
Dołączył(a): 3 maja 2011, o 14:16
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14
Otrzymał podziękowań: 40

Postprzez lostpearl » 15 lut 2013, o 08:56

humbert napisał(a):byłem młokosem-niewierzyłem, że czytanie jest potrzebne, po czasie mogę stwierdzić, że książki są zwierciadłem duszy i choć w dzisiejszych czasach są najgorszą inwestycją to są jedynym nie wypaczonym sposobem na poznanie rzeczywistości a ich interpretacja należy do nas samych i to właśnie rozwija człowieka (nawet jesli to będzie instrukcja obsługi) houk napisałem


Z tym zwierciadłem duszy, to jeszcze mogę się zgodzić (krzywo, ale coś tam odzwierciedlić mogą).
No, ale żeby książki były JEDYNYM niewypaczonym sposobem poznania rzeczywistości? Never - toże napisała :)
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Dyżurna Blondi » 15 lut 2013, o 12:38

Książki raczej nie dają jej (rzeczywistości) poznać tylko wytyczają kierunki rozglądania się.
A tak naprawdę to od niej odrywają. :zalamany:
Niektórzy twierdzą że książki "ratują" tych,co nie potrafią sobie znaleźć jakiegoś miłego dla siebie punktu zaczepienia w realnym świecie.
A to ja rozumiem tak że jeśli treść książki jest lepsza od tego co się dzieje obok mnie,
znaczy że w moim życiu coś idzie nie tak.
I albo się zostaje nieszczęśliwym albo stara zaradzić sytuacji.
Kiedy nie radzę sobie z problemem to szukam bezpiecznej zatoki i wtedy właśnie jest miejsce na książkę.
By mieć gdzie uciec na chwilę ale to i tak nie rozwiązuje problemu.
Jeśli dam się wciągnąć w ten wir bezradności, zostaję ;) "książkoholikiem" czy też "molem książkowym"

W ramach zachowania odpowiedniego dystansu zalecam jednak instrukcje obsługi.
Potrafią wciągnąć na chwilę podatny na nie umysł ale nie grożą uzależnieniem bo szybko się kończą :rotfl:
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez Endrjuu » 15 lut 2013, o 21:00

lostpearl napisał(a):
Słyszałam :), że wszystko na drugi dzień boli - a to raczej nie jest oznaka młodości.


Od nadmiaru przeczytanej wiedzy, zawsze boli głowa ;)
Obrazek
Endrjuu
Bywalec
 
Posty: 73
Dołączył(a): 17 sty 2011, o 23:18
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 6
Otrzymał podziękowań: 9

Postprzez Pijący_mleko » 11 mar 2013, o 13:02

Endrjuu napisał(a):A ja skończyłem niedawno czytać serię Marcina Ciszewskiego, na którą składają się:
www.1939.com.pl
www.1944.waw.pl
Major
www.ru2012.pl
Moim zdaniem świetnie napisane książki, taka trochę historia alternatywna, "patriotic fiction", przyjemnie się czyta, bo i fabuła dobra, i bohaterowie konkretni.


Zainteresowany książki pożyczyłem od Endrjuu.
I nie żałuję czasu poświęconego na ich lekturę .

Seria Ciszewskiego była moją trzecią przygodą z taką tematyką.
Wcześniej już spotkałem się z tym nurtem przy lekturze serii, którą napisał Eric Flint:
1632
1633

Obrazek Obrazek

Oraz serii, którą napisał John Birmingham
Wybór broni
Wybór celu
Ostateczny cel

Obrazek Obrazek Obrazek

Serię Ciszewskiego jednak czytało mi się najlepiej.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron