Poszukiwany informatyk

Powrót do Hyde Park



Rozmowy na każdy temat, niekoniecznie o rowerach

Poszukiwany informatyk

Postprzez lostpearl » 30 sty 2013, o 15:20

Czy ktoś zna się tutaj odrobinę na informatyce lub miał podobny problem i sobie poradził, i chciałby radzić dalej?

Działa mi tylko JEDNA myszka w komputerze i to kiepsko. Podłączam inne (z końcówką USB) i nie działają (przy czym na innym kompie śmigają jak należy).
Reinstalacja systemu nic nie pomogła. Gniazda USB działają poprawnie.

Ma ktoś jakiś pomysł?
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez humbert » 30 sty 2013, o 17:09

Skąd wiesz, że gniazda działają poprawnie? Może jednak nie? spróbuj myszkę nie na USB tyko z tą inną wtyczką.

A na marginesie mam inny problem: chcę oglądać filmy na VOD TVP i ok odpalają mi się tylko odtwarzane są w tempie szybszym niż powinny, tzn: wizja i fonia idzie szybciej niż trzeba.

Z góry i zdołu dziękuję.
rower to jest świat
Avatar użytkownika
humbert
-#KK24h
 
Posty: 153
Dołączył(a): 3 maja 2011, o 14:16
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14
Otrzymał podziękowań: 40

Postprzez lostpearl » 30 sty 2013, o 17:17

Wiem, że działają, bo działają :) Kiedy podłączam inny sprzęt jest ok. Nie chcę myszki z innym wejściem - to nie jest rozwiązania, tylko obejście problemu :)
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez jojas » 30 sty 2013, o 17:33

Daj Babie kompa :P. Czy próbowałaś inne gniazdo?
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez lostpearl » 30 sty 2013, o 18:03

O jejciu! A to można w inne gniazdo włożyć myszkę? :D

Jasne, że próbowałam :P
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez jojas » 30 sty 2013, o 21:11

lostpearl napisał(a):Wiem, że działają, bo działają :) Kiedy podłączam inny sprzęt jest ok. Nie chcę myszki z innym wejściem - to nie jest rozwiązania, tylko obejście problemu :)

To o co Ci chodzi? Chcesz aby komp działał sprawnie czy chcesz odwiedzić się dlaczego myszka źle działa?
Reinstalowałaś system czy skorzystałaś z punktu przywracania?
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez lostpearl » 31 sty 2013, o 09:29

Reinstalowałam i nic nie dało. Nadal działa TYLKO jedna myszka.
Chcę, żeby działał komp (teraz myszka JEDYNIE słuszna dla mojego kompa działa podwójnie/potrójnie klikając i utrudnia to pracę) i chcę wiedzieć jaki jest problem, bo wkurza mnie kiedy czegoś NIE ROZUMIEM i NIE UMIEM, a wydaje mi się, że mogłabym to ogarnąć.

Być może zwalony jest system, który uzależnił się od jednej myszki :)
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Khaav » 31 sty 2013, o 09:46

Było odrazu mówić że ci kilkika x razy za jednym.
Myszka do wywalenia lepiej kup drógą wydaj nawet i 50 zł na nią ale kup porządną :)
Ten szmelc z niższej półki nawet po byciu w serwisie jak ma taką wadę to jej nie naprawią :)
Jak masz jeszcze na nią gwarancje to możesz ją do nich zanieść
Zapewne po okolo 3 tygodni oddadzą ci za nią pieniądze :)

PS:
Też to miałem w jednej myszce ;)

Osobiście polecam myszki Techa np X7 jak moja
Jednej z najmniej awaryjnych i mają w sobie troche fajnych gadżetów ;)
Obrazek
Obrazek
Khaav
-#KK24h
 
Posty: 513
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 18:56
Lokalizacja: Kadzidło
Podziękował: 16
Otrzymał podziękowań: 79

Postprzez lostpearl » 31 sty 2013, o 10:01

Myszka może i szmelc, ale działała ładnych parę lat.
Mam inne myszki, ale one NIE DZIAŁAJĄ NA MOIM KOMPIE, BO COŚ JEST ZWALONE :)

Dzięki za rady, ale "informatyk" nie potrzebny mi do tego, żeby pójść do sklepu i kupić inną myszkę lub przejściówkę z USB na PS2 - to jeszcze ogarniam :D
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Khaav » 31 sty 2013, o 12:45

hehe :)

Jak bym miał telefon do ciebie to mógłbym zajść dzisiaj i spróbować to zrobić, bo byłem w oce.
Szkoda że nie pomyślałem o tym
Obrazek
Obrazek
Khaav
-#KK24h
 
Posty: 513
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 18:56
Lokalizacja: Kadzidło
Podziękował: 16
Otrzymał podziękowań: 79

Postprzez SamaRama » 31 sty 2013, o 21:19

Nie podałaś modelu laptopa, myszki oraz wersji systemu Windows. To spore ułatwienie dla jasnowidzów komputerowych.
Ale mimo to spróbujemy.
Żeby mieć cień szansy na rozwiązanie takiego problemu, konieczne jest zapoznanie się z Menadżerem Urządzeń. Można do niego dotrzeć na wiele sposobów. Najprościej chyba będzie skopiować poniższe polecenie do Menu Start -> Uruchom i nacisnąć ENTER

devmgmt.msc

Pojawi się wówczas okienko Menedżera Urządzeń.

Obrazek

Jeśli dostrzeżemy w nim urządzenia oznaczone wykrzyknikiem, jak na poniższym obrazku, to znaczy, że urządzenia te nie mają zainstalowanego właściwego sterownika. Widzimy niedziałające urządzenie w gałęzi Urządzenia interfejsu HID oraz nieznane urządzenie USB.

Obrazek

W zasadzie myszki działają poprawnie na sterownikach, które są standardowo w systemie więc najczęściej nie ma potrzeby instalowania sterowników producenta. Bez szkody możemy spróbować te urządzenia odinstalować, w nadziei, że przy ponownym uruchomieniu zainstalują się poprawnie. Ale jak to bywa z nadzieją...

Jeśli zaś mamy poprawnie zainstalowaną myszkę w gałęzi Mysz i inne urządzenia wskazujące, to możemy wyszukać tę mysz w urządzeniach zawartych w gałęzi Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej (czyli USB). Po kolei klikamy na zawarte tam huby, kontrolery i koncentratory i szukamy naszej myszy.
Znaleźliśmy ją i w zakładce Zasilanie widzimy ile pobiera prądu. Tu 98mA czyli mało.

Obrazek

Przechodzimy do zakładki Zarządzanie energią

Obrazek

i na próbę odznaczamy ptaszka w polu Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii.

Jeśli dalej nie ma postępu, zostaje nam "Wujek Dobra Rada" - Google

Z rozwagą podchodzimy do serwowanych tam rad, szczególnie na forach typu "Komputer Świat". Za dużo tam radosnego, młodzieńczego entuzjazmu w psuciu komputera.
Na pewno bezpieczniejsze rozwiązania znajdziemy na stronach Microsoft. Polecam wypróbowanie automatycznej poprawki Fix It ze strony http://support.microsoft.com/kb/314634/pl oraz zapoznanie się ze stroną http://support.microsoft.com/kb/314464.
Oczywiście dla wielu osób, zawarte tam treści, należą do kategorii "fachowa chińszczyzna". I tym momencie przypominają mi się słowa pewnej piosenki:

...Czy to sens ma, kląć, że ten Świat
Z kiepskiego zrobiony surowca?
Bo dobry Bóg już zrobił co mógł.
Teraz trzeba zawołać fachowca...

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/j1bqeivoLDU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Pozdr
Avatar użytkownika
SamaRama
Stały Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 cze 2011, o 08:23
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 58
Otrzymał podziękowań: 33

Postprzez Panzerjager44 » 1 lut 2013, o 09:13

Dzieki Sama rama za pomoc, ale od tego zaczęliśmy i niestety bez skutku.
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez SamaRama » 1 lut 2013, o 19:46

Spróbuj tego. LINK
USBDeview - mały i darmowy program służący do wyświetlenia aktywnych (aktualnie podpiętych) oraz nieaktywnych (podpiętych kiedyś w przeszłości) urządzeń USB (drukarek, aparatów, pendrive'ów, etc).
Dla każdego z urządzeń (również tych podpiętych w przeszłości) program wyświetla szczegółowe informacje, m.in.:
* rodzaj urządzenia
* czy jest aktualnie podłączone do komputera
* numer seryjny urządzenia
* kiedy było podpięte
* ID produktu i producenta
Program pozwala również na:
* podłączenie i wyświetlenie urządzeń z innych komputerów w sieci
* umożliwia na zapisanie wszystkich urządzeń do pliku txt
* umożliwia wyłączenie/włączenie danego urządzenia lokalnie jak i również zdalnie (dotyczy pamięci typu flash i napędów CD/DVD)
Przydatne narzędzie dla bardziej zaawansowanego użytkownika komputera. Ściągnij program w pliku ZIP, a następnie wypakuj. Do folderu z programem wrzuć wypakowany plik językowy .ini
Spróbuj usunąć nierozpoznane urządzenia, których nie widać w systemowym Menadżerze Urządzeń. Usunięcie urządzenia USB skutkuje tym, że po ponownym podłączeniu jest od nowa wyszukiwany sterownik. Więc bez obaw można usuwać myszki, pendrive, itp.
Warto też sprawdzić, czy przypadkiem, prawidłowo zainstalowana myszka nie jest po prostu wyłączona w systemie. Ten program to potrafi.

Warte uwagi, są również inne programy tego autora:
DriverView LINK
DevManView LINK
ServiWin LINK
Należy je spolszczyć w analogiczny sposób. Mogą być pomocne w wychwyceniu anomalii sterowników urządzeń.

Pozdr
Avatar użytkownika
SamaRama
Stały Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 cze 2011, o 08:23
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 58
Otrzymał podziękowań: 33


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron