Rowerowa Ostrołęka Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
[KURTKA PRZECIWDESZCZOWA] Biemme Rain
Panzerjager44 

Rower: Giant TCR Advanced
Pochwały: 143/260
Wysłany: 2009-07-16, 12:58   [KURTKA PRZECIWDESZCZOWA] Biemme Rain

W tym roku pogoda nas nie rozpieszcza. Pada częściej chyba niż chcemy, dlatego dziś krótki opis kurtki przeciwdeszczowej której używam.

Jest to kurtka firmy Biemme wykonana z nylonu. Kurtka przezroczysta ( transparentna) Krój kurtki wybitnie kolarski to znaczy długie rękawy, tył sporo dłuższy niż przód, co dobrze widać na zdjęciu. Doskonale komponuje się ze strojem kolarskim, na który ją założymy. Rękawy zakończone ściągaczami. Kołnierz wysoki. Materiał z którego jest wykonana daje wrażenie trwałego.

Kurtka posiada dwa ułatwiające życie rozwiązania:
1. Bardzo wygodny sposób zapinania za pomocą rzepu na całej długości. Rozpięcie, czy zdjęcie kurtki podczas jazdy nie stanowi większego problemu
2. Siateczkowe wstawki pod rękawami wspomagające w znacznym stopniu odparowywanie potu

Minusem kurtki jest jej wcale nie najniższa cena wahająca się w zależności od sklepu od ok. 75 zł do 120 zł
Jak większość przeciw-deszczówek paruje choć tak jak wspomniałem pomagają siateczkowe wstawki. tak że korpus jest ok, trochę gorzej z rękawami.
Nawet przy wysokiej temperaturze powietrza i znacznym wysiłku zaparowanie nie jest mocne.

Jeśli chodzi o przewożenie to mogłaby być nieco mniejsza, chociaż wchodzi do tylnej kieszonki bluzy kolarskiej. Najczęściej transportuje ją w drugim koszyku na bidon, lub przyklejoną do sztycy.

Oferowane rozmiary:
3xl-wzrost 192cm
xxl-188 cm
xl-184 cm
l-180 cm
m-176 cm
s-172 cm

Więcej szczegółów
Pochwalono 2 razy:
adm, Marqs
Pijący_mleko 
Stały Bywalec

Rower: Kross - rowery trzy
Pochwały: 2199/1358
Wysłany: 2009-07-16, 13:42   

Ze zdjęcia widać ze kurtka jest ładna i praktyczna na rower.
Tylko ta cena :szok: .
Napisałeś : „Materiał z którego jest wykonana daje wrażenie trwałego”
Podaj jak długo wytrzymuje ta kurtka (jak długo jej używasz i czy już widać efekty zużycia)?
Pochwal autora tego posta

Panzerjager44 

Rower: Giant TCR Advanced
Pochwały: 143/260
Wysłany: 2009-07-16, 13:50   

napisałem daje wrażenie trwałego właśnie dlatego, że mój czas użytkowania (3miesiące) nie pozwala mi stwierdzić czy na pewno tak będzie. Miałem napisać że jest dość gruby, ale chciałem uniknąć wrażenia że kurtka jest wykonana z materiału który doprowadzi do naszego "ugotowania" w ciepły dzień. Bo tak się nie dzieje.

Co do ceny do rzeczywiście dość wysoka i do lekkiej jazdy rekreacyjnej raczej z tego powodu bym jej nie polecał. Inaczej kwestia wygląda gdy jeździmy bardzo długie trasy, trenujemy intensywnie, bądź startujemy w zawodach. Wtedy taka kurtka może się okazać wręcz należącą do kategorii tanich.

PS: Znalazłem też sklep który oferuję tą kurtkę w rozmiarze aż 4-xl

Odpowiedz do tematu