Pseudo ścieżka rowerowa na trasie Sul - Lipniki

Powrót do Planowane inwestycjePseudo ścieżka rowerowa na trasie Sul - Lipniki

Postprzez Marqs » 9 lip 2013, o 16:18

Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej Kadzidło - Łyse - Łączki na odcinku Sul - Lipniki.
Niestety projekt obejmuje również budowę pseudo-ścieżki rowerowej. Będzie to jednostronne pobocze o szerokości dwóch metrów oznakowane jako dwukierunkowa droga dla rowerów i pieszych.

Projekt można znaleźć na stronie ZDP: http://www.zdp.ostroleka.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=8&Itemid=11

Dyskusja o takich "ścieżkach": http://rowerowaostroleka.pl/viewtopic.php?t=1324
---
Avatar użytkownika
Marqs
Administrator
 
Posty: 282
Zdjęcia: 769
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 23:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 429
Otrzymał podziękowań: 251
Rower: USS

Postprzez Pijący_mleko » 10 lip 2013, o 08:17

Za mało osób by z tym walczyć, poruszane tematy nawet na forum mają małe zainteresowanie.
Prasę to nie interesuje.
Urzędy głos mniejszości olewają .

Czyżby walka z wiatrakami ?
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 15:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Wojtek » 10 lip 2013, o 13:27

Pijący_mleko napisał(a):Za mało osób by z tym walczyć, poruszane tematy nawet na forum mają małe zainteresowanie.
Prasę to nie interesuje.
Urzędy głos mniejszości olewają .

Czyżby walka z wiatrakami ?


niestety Pijacy ma racje ...
if you always do what you have always done,
you will always get what you always got.
Avatar użytkownika
Wojtek
Stały Bywalec
 
Posty: 704
Dołączył(a): 7 lip 2010, o 17:05
Lokalizacja: czerwin
Podziękował: 426
Otrzymał podziękowań: 132

Postprzez SamaRama » 10 lip 2013, o 23:19

Bodajże 20 czerwca zakończyła się akcja weryfikacji oznakowania dróg publicznych w Polsce. Akcja była bardzo poważna, bo zlecona przez Najwyższą Izbę Kontroli, a obowiązek jej przeprowadzenia, otrzymali wojewodowie. Link do informacji: NIK zleca kontrolę oznakowania dróg
Opisywane "pseudo-ścieżki rowerowe", które ostatnio są oddawane do użytku w naszym powiecie, z całą pewnością, kwalifikują się jako obiekty drogowe, nieprawidłowo oznaczone. Zamiast znaku C-16, oznaczającego drogę dla rowerów, można by tam postawić cokolwiek, np znak z jeleniem.
W niektórych województwach, wojewodowie potraktowali ten obowiązek poważnie, jak choćby Wojewodowie, Pomorski i Kujawsko-Pomorski. Umożliwili oni, zgłaszanie absurdów drogowych przez obywateli, drogą internetową.
Linki: Kampania „STOP ABSURDOM DROG OWYM”, Zgłoś błędne oznakowanie

"Nasz" Wojewoda nie poczuł takiego obowiązku. Zamiast tego, aktywnie uczestniczył w hucznym otwarciu bubla drogowego w Łęgu. Czy w takiej sytuacji, będzie on zainteresowany krytyką tworu, któremu pomógł się "narodzić"? Wątpię. Wprawdzie jest w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, komórka o nazwie Oddział Transportu Drogowego, do której obowiązków należy m.in. "zarządzaniem ruchem na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych na drogach publicznych położonych w miastach na prawach powiatu i w mieście stołecznym Warszawie oraz drogach wewnętrznych położonych w strefach ruchu lub strefach zamieszkania;" oraz "prowadzenie spraw związanych z realizacją programów rządowych mających na celu poprawę bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie województwa mazowieckiego;"
Jednak nie wydaje się, żeby oczekiwano tam na zgłaszania nieprawidłowości przez obywateli. Na pewno nie da się drogą elektroniczną, bo nie podano tam choćby, adresu email.

Można się spodziewać, że urzędnicy będą ochoczo, olewać "ciepłym moczem", zgłoszenia od pojedynczych obywateli. Większą siłę przebicia, mogłyby mieć inicjatywy wychodzące od np. stowarzyszeń lub jakichś VIPów jak choćby posłowie. Gdyby jeszcze takie działania miały jakieś oparcie w mediach, to urzędnicy mieli by silniejszą motywację do poważnego potraktowania sprawy. Gdyby... Jak widzimy, żadne lokalne medium, nie jest zainteresowane tematami, które mogły by być niewygodne dla tzw władzy. Nasi "dziennikarze" wolą uczestniczyć w imprezkach organizowanych z okazji źle wydanych, publicznych pieniędzy. Nie chce mi się wierzyć, że nie czytają komentarzy pod artykułami, które napisali.

Kiedyś (dość dawno temu), władza była bardzo wrażliwa na słowa krytyki i bardzo pilnowała, aby takie słowa się nie pojawiały. Wtedy słowa miały moc. Moc obalania.
Dziś nawet poważne zarzuty, stawiane publicznie, kwitowane są pobłażliwym uśmiechem i wzruszeniem ramion, oznaczającym "no i co z tego..." Dziś urzędnicy wywodzący się z różnych opcji politycznych, świetnie się dogadują "ponad podziałami", wydając publiczne pieniądze. Niekoniecznie, tak jakbyśmy tego, jako społeczeństwo, oczekiwali.
Nie tracę nadziei, że to się jednak kiedyś zmieni.

PS. Jest jeszcze jedna głośna "papierowa inicjatywa" "Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013-2020"
Avatar użytkownika
SamaRama
Stały Bywalec
 
Posty: 139
Dołączył(a): 10 cze 2011, o 09:23
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 58
Otrzymał podziękowań: 33


Powrót do Planowane inwestycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron