Pomoc w wyborze roweru MTB do 2000 zł

Powrót do Co kupić?



Pomoc w wyborze roweru, części i akcesoriów

Postprzez kamilla77 » 2 kwi 2014, o 10:53

joras - Chciałabym rower wielofunkcyjny, mam zamiar jeździć nim do pracy, ale również w wolnym czasie jeździć w dłuższe trasy, nie mówię tu tylko o szosie, ale również lasy, pagórki itp. różne tereny. Mam zamiar ambitnie się za to zabrać nie jako sport, ale jako przyjemność samą w sobie. Taki trochę wielofunkcyjny ma być:) I nie mam zamiaru się lansować, bo mam rower, już bez przesady :)
kamilla77
Nieśmiały
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 10:00
Lokalizacja: Ostrołęja
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez Pijący_mleko » 2 kwi 2014, o 12:55

Czyli rower MTB (wszechstronny)
dla bardziej wysportowanych może być treking

(niektórzy się nie zgodzą z moją oceną pewnie :)
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez jojas » 2 kwi 2014, o 16:58

Pijący_mleko masz racje nie zgodzą się :)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez elektrica » 2 kwi 2014, o 18:00

Ostatnio kupiłem rower trekingowy na dłuższe wypady i nie narzekam.
elektrica
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 17:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 15
Otrzymał podziękowań: 16

Postprzez Khaav » 2 kwi 2014, o 18:44

A ja powiem iż powinnaś kupić rower mtb tylko na obręczach na które można wsadzić dość cienkie oponki Semi-Slim :)
Tylko znając życie bedziesz musiała dokupić bagażnik ale to nie problem :)
W jeglijowcu itp można taki zdobyć za grosze i go wyremontować (Jak chcesz moge ci go odnowić aby lepiej wyglądał, jeśli nie masz czasu)

a przy kupnie zwróc uwage na takie rzeczy jak
1)Mocowania do bagażnika (nie każda rama je ma w mtb, lecz raczej powinny miec)[A jeśli chcesz podróżować jest on niezbedny]
2)Zużycie napędu (czym bardziej zaokrąglone ząbki na kasecie/wolnobiegu/w tylniej przerzutce itp tym bardziej zużyty)
3)Rozmiar ramy (w sklepie czesto źle doradzają bo są różne tabele do różnych stylów jazdy, dla ciebie pewnie rama 17 maks 18)
4)Klasa osprzętu (głównie powinnaś sprawdzić przerzutki tylnia i przednia [czasem tylnia jest nawet kilka klas wyższa niż przednia<oznacza ze rower złożony z "resztek"])]
Poczytaj wczesniej o tym i warto zrobic sobie sciagawke w telefonie (czasem są wsadzane podróbki np Deeore<rzadko ale na internecie widziałem taki myk)
5)przejechać się nim po sklepie/podwórku jeśli masz możliwość
6)Jak sie da wywalczyc darmowe dodatki (koszyk na bidon/osłonka na tylnia przerzutkę itd)
7) jeśli masz kogoś pod ręką pokroju jojasa weź go ze sobą na zakupy sporo pomoże
8)Sprawdzić jak amortyzator odbija [zapytac co jest w srodku (powietrze/sprężyna/olej)]
9)okres gwarancji na podzespoły (na rame jest albo dożywotnia (np trek) lub 2 lata (np Giant)

jeśli znajdziesz rower który do ciebie pasuje w sklepie nie kupuj go tam, sprawdź na internecie może wyjść nawet kilka stówek taniej (jeśli różnica nie jest wielka np 100zł czasem warto dopłacić te 50 zł (50 poniewaz okolo 50 zł kosztuje przesyłka) bo najzwyczajniej w świecie masz serwis na miejscu)

http://allegro.pl/rower-mtb-se-bike-adventure-26-acera-tarcze-kross-i4075460303.html http://allegro.pl/extra-goral-steppenwolf-3x9-full-deore-i4109564273.html
Ostatnio edytowano 2 kwi 2014, o 19:07 przez Khaav, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Khaav
-#KK24h
 
Posty: 513
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 18:56
Lokalizacja: Kadzidło
Podziękował: 16
Otrzymał podziękowań: 79

Postprzez jojas » 2 kwi 2014, o 19:05

Ostatnio nie kupiłem żadnego roweru i też nie narzekam :) Wracając jednak do tematu, z tego co napisałaś to jazda raczej po drogach utwardzonych niż po piachach, rowach, błocie i.t.p "atrakcjach. Wynika z tego że koła raczej 28 cali. Pytanie czy potrzebny jest Ci amorek? Kiepski amorek jest ciężki i "upierdliwy", dobry też swoje waży a jeżeli nie waży to kosztuje jak za diabła skórę ;) a w normalnej jeździe nie jest konieczny. Błotniki też by się przydały żebyś przypadkiem po przyjeździe do pracy nie wyglądała jak Błotna Wiedźma. Wolisz przerzutki w piaście (mniej czasu musisz poświecić na obsługę) czy raczej zewnętrzne (większe koszty, bardziej upierdliwe w konserwacji ale lepiej zestopniowane przełożenia). A jeszcze trzeba zwrócić uwagę na siodełko, hamulce i konfigurację ramy i gdy to będzie wiadomo to juz teoretycznie będzie można zacząć dobierać jakiś pojazd. :D
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez Khaav » 2 kwi 2014, o 19:09

Czyli jednymi słowy popróbuj na rowerach znajomych
może powinnaś szukac czegos o parametrach roweru którym kiedyś jezdzilas na te wyprawy ?
Jeśli masz możliowość znaleznienia go i wymierzenia itp to byłby dobry punkt odniesienia do kupna nowego roweru jeśli na tamtym dobrze ci sie jechało
Obrazek
Obrazek
Khaav
-#KK24h
 
Posty: 513
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 18:56
Lokalizacja: Kadzidło
Podziękował: 16
Otrzymał podziękowań: 79

Postprzez Grzech76 » 3 kwi 2014, o 07:30

Możesz przyjść też na rowerowy czwartek i popatrzysz na czym ludzie jeżdżą czy też przymierzysz się do ich rowerów. Idź również do sklepu Arkus na Zawadzkiego jak pisałem wcześniej (a nie polecałem sklep) gdyż mają tam duży wybór. Zapamiętaj 2,3 które ci najbardziej pasowały i popatrz na necie jak pisał Khaav, może będzie kilka stów taniej. Ja 2 rowery nówki mam kupione przez internet.
Grzech76
Bywalec
 
Posty: 54
Zdjęcia: 12
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 18:53
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 28

Poprzednia strona

Powrót do Co kupić?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron