BARDZO PILNE. Szukam części do hamulców szosowych.

Powrót do Kupię



Oferty kupna

BARDZO PILNE. Szukam części do hamulców szosowych.

Postprzez DonMateo » 5 sty 2014, o 13:53

Witam. Poszukuje (szybko zamykacza ) do hamulców szosowych typu U-Brake. Próby @poszukiwań są bezowocne. Poszukuje elementu ameliniowego, lub stalowego (plastikowe nie dają rady ) . Chodzi o ten "dzyndzelek " który po przekręceniu umożliwia rozchylenie się hamulca. a następnie wyjecie koła w kolarzówce.
BARDZO PILNE PROSZĘ O POMOC ( :( )
Może ktoś posiada takie cudo do sprzedania lub oddania? :zalamany:
DonMateo
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 18:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1

Postprzez jojas » 5 sty 2014, o 16:44

Mniemam że od Modolo Corsa nie pasuje? Być może mam jakiś hamulec szosowy i ewentualnie mógłbym Ci go pożyczyć. Tylko nie pamiętam czy mam przedni czy tylni.
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez DonMateo » 5 sty 2014, o 17:35

raczej nie :( Posiadam hamulce szosowe shimano 105 z 2011/12r. Nie mogę nigdzie zdobyć tego "dzyndzelka"... Tak szukałem w google przez 3 dni, a szykuje rower na 2000km trasy w wakacje. Więc lepiej wcześniej.. niż PO..
DonMateo
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 18:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1

Postprzez Dyżurna Blondi » 5 sty 2014, o 19:41

No to idź po bandzie i może spraw sobie kompletne hamulce ;) Ja od jakiegoś czasu straciłam cierpliwość i ostatnio tylko chodzę po bandzie ...
Na ten moment mam bardzo duże zaległości za które przepraszam ale jak tylko wrócę to nadgonię.
Avatar użytkownika
Dyżurna Blondi
Stały Bywalec
 
Posty: 646
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 23:08
Lokalizacja: WWL
Podziękował: 74
Otrzymał podziękowań: 168

Postprzez DonMateo » 6 sty 2014, o 00:11

Oj Pani Blondi.. Ta banda kusi.. ;). Co prawda fakt, można bez tego latać rowerem.. ale jakoś jestem w życiu strasznie pedantyczny i lubię jak wszytko jest tak, jak być powinno.

Dyżurna Blondi - 2012-04-11, 15:48
Ja powiem tyle. Mam aluminiową ramę szosową i nie nadużywam jej za mocno ale mam to samo i dokładnie w takim samym miejscu. Dłuższa sztyca pod siodło, jakieś zewnętrzne wzmocnienie łączenia i dalej jazda! Spawanie ramy tego typu wiąże się z jej dokładniusieńkim rozebraniem ze wszystkiego. Wyskrobaniem z lakieru inaczej się popali, sfajczy itp. Spawa się gazowo( pod wysokim ciśnieniem) migomatem i trzeba mieć sporo wprawy bo Aluminium ma bardzo wąska granicę tolerancji. Inaczej: Za zimne się nie zwiąże a przegrzanie powoduje to że materiał rozgrzany momentalnie spływa jak cyna i w rezultacie jest jeszcze co ale nie ma już do czego spawać. Zaś cena 1cm spawu u nas to 100zł więc nie tyle jest to jest niewykonalne ( bo jest ), co nie opłacalne. Za trzy cm. spawu masz inną ramę a tu spawania będzie więcej.


PS: ALBO POWIEM WOW (kwestia techniczna) Albo jesteś facetem :D (przypadkiem znalazłem pod tematem "warsztat"
DonMateo
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 18:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1

Postprzez jojas » 6 sty 2014, o 00:26

DonMateo napisał(a):raczej nie :( Posiadam hamulce szosowe shimano 105 z 2011/12r. Nie mogę nigdzie zdobyć tego "dzyndzelka"... Tak szukałem w google przez 3 dni, a szykuje rower na 2000km trasy w wakacje. Więc lepiej wcześniej.. niż PO..

Fajnie. ale nie bardzo rozumiem dlaczego watek ma tytuł "BARDZO PILNE ..." :)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez DonMateo » 6 sty 2014, o 01:06

pilne ponieważ bo: 40 km/h z jednym hamulcem brzmi smacznie:) A codzienne treningi same się nie zrobią, wszystko samo też się nie zrobi.
Starałem się dzisiaj zrobić prowizorkę (mało mądre) a następnie wsadzić hamulec starego typu, szczękowy z favoritki.. inna rama.. inna wysokość śruby montażowej.. Poszukam parę dni.. najwyżej odpukam te kilkanaście złotych.


Aktualizacja. Temat zamknięty. Wyrzeźbiłem dzyndzelki z kawałków płytek aluminium. 2h roboty i po krzyku:)
DonMateo
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 18:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1


Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron