Maraton - Nocna Ściema

Powrót do OgólneOgólne rozmowy na temat AG bez limitu

Maraton - Nocna Ściema

Postprzez Pijący_mleko » 27 paź 2014, o 14:33

Obrazek

Biegacze pewnie znają temat doskonale ...

Z ciekawostek w ostatni weekend usłyszałem o biegu zwanym Nocna Ściema.
Bieg, w czasie którego można pobić rekord świata na dystansie Maraton :)

http://nocnasciema.com/index.php?kat=obiegu&plik=obiegu

Czym jest NOCNA ŚCIEMA?
Biegiem łamiącym zasady rzeczywistości!
Biegiem z możliwością poprawy Rekordu Świata!
Biegiem o niesamowitych możliwościach!
Najprawdopodobniej jedynym takim biegiem na świecie!


Od 13 kwietnia 2003 roku oficjalny Rekord Świata na królewskim dystansie wśród kobiet należy do Pauli Radcliffe, która przebiegła maraton w Londynie w 2 godziny 15 minut 25 sekund. Wśród mężczyzn rekord ten wynosi 2 godziny 2 minuty 57 sekund, a został ustanowiony 28 września 2014 roku w Berlinie przez Kenijczyka Dennisa Kimetto.
W półmaratonie Rekord Świata wśród kobiet należy do Mary Keitany (1h05'50" ustanowiony 18 lutego 2011r. w Ras al-Chajma'), wśród mężczyzn do Zersenay Tadese (58'23" ustanowiony 21 marca 2010r. w Lizbonie).

Nocna Ściema daje Wam możliwości uzyskania rezultatów lepszych niż te powyżej, wyników znacznie przewyższających Wasze dotychczasowe osiągnięcia.

Ci z Was, którzy będą dopiero debiutować, mogą bez problemu liczyć na to, iż założone cele biegowe zostaną zrealizowane z nawiązką.

Uczestnicy liczący na poprawę swoich życiówek bądź celujący w złamanie dotychczasowych barier w postaci pięciu, czterech czy też trzech godzin z wielkim prawdopodobieństwem będą mogli tego dokonać.

Jak to możliwe?


Nocna Ściema jest biegiem na dystansie maratonu (42.195km) oraz półmaratonu (21.097km).

Bieg odbywa się w nocy, gdy podczas biegu czas letni ustępuje czasowi zimowemu. Ten zabieg daje niepowtarzalną okazję do osiągnięcia nieprawdopodobnych rezultatów, co byłoby niemożliwe w jakimkolwiek innym momencie. Ponieważ w trakcie biegu zmieniamy czas na zegarkach - otrzymujemy tym samym całą godzinę bonifikaty w podczas naszego biegu.

Start do Nocnej Ściemy następuje punktualnie o godzinie 2 w nocy. Godzinę później cofamy wskazówki zegarków ponownie na drugą. W przypadku półmaratonu okazuje się, że możemy być na mecie tuż po drugiej, maraton z kolei może zostać ukończony jeszcze przed czwartą. Tym samym wynik lepszy od rekordu świata jest jak najbardziej realny.

W 2011 roku w maratonie sztuki tej dokonały cztery osoby, rok później - w drugiej edycji - taki wynik osiągnęło sześciu biegaczy. Różnica czasu pomiędzy startem, a czasem minięcia mety była mniejsza od dwóch godzin!

W biegu na dystansie półmaratonu (21.097km) rekordem spoza granic realności popisał się jego zwycięzca, który z prostego przeliczenia różnic pomiędzy startem a metą, przekroczył linię mety już po 8 minutach 30 sekundach! "Ściemnionym" rekordem świata może szczycić się aż 160 zawodników, którzy spektakularne wyniki osiągnęli w 2012 roku.Ciekawe, czy ktoś robi czasówkę (rower) w takiej koncepcji :)
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5032
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 15:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron