Rower MTB do jazdy po okolicznych lasach - jaka cena?

Powrót do Co kupić?



Pomoc w wyborze roweru, części i akcesoriów

Rower MTB do jazdy po okolicznych lasach - jaka cena?

Postprzez soap123 » 27 cze 2015, o 10:13

Witam, w niedalekiej przyszłości zamierzam zakupić swój pierwszy rower MTB. Jak napisałem w tytule, będę nim jeździł po lasach naszego powiatu. Nie będę jeździł kaskadersko, najwyżej po takich trasach jakie są na wyścigach ,,Kurpiowskie Piaski''. Czy do takich celów wystarczy rower za 1500 zł, a może za 3500zł? Pozdrawiam i liczę na porady :)
soap123
Nieśmiały
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 20:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez paul997 » 27 cze 2015, o 10:44

Po sprawdzeniu róznych kombinacji dla mnie ideałem jeżeli chodzi o jakość/cena jest taki zestaw:
- rower na Alivio/Acera (2000 zł), np. Merida z mojego podpisu, Giant TALON 27.5 4 - 2014 http://www.arkus.sklep.pl/rower-giant-t ... 9993a8cc16
A jak już złapiesz bakcyla, to warto powymieniać w nim:
- lekkie koła na łożyskach maszynowych (około 1000 zł) + lekkie, szybkie, szerokie opony (150-300 zł)
- jakiś amor powietrzny (mam Aerisa 650B za 550 zł, odkupiony od zwycięzców z Mazovii)
- niektórzy dopiszą Ci jeszcze pedały SPD, ale ja nie jestem zwolennikiem, wolę platformowe, np. Dartmoor Candy Pro
Pozdrawiam
paul997
-> Merida Matts Sport 300 '04
-> Merida Big.Seven 100 '14
http://czasnarowery.blogspot.com/
paul997
Stały Bywalec
 
Posty: 298
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 26 kwi 2012, o 12:19
Lokalizacja: Białobiel
Podziękował: 101
Otrzymał podziękowań: 259

Postprzez karolbiegacz » 29 cze 2015, o 05:38

paul997 napisał(a):- niektórzy dopiszą Ci jeszcze pedały SPD, ale ja nie jestem zwolennikiem, wolę platformowe, np. Dartmoor Candy Pro

tylko i wyłącznie spd :)
niezastąpione do każdej sportowej jazdy - oczywiście po lesie :)
lub Crank
albo na szosę LOOK
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez JechAnek » 29 cze 2015, o 09:16

Witam, w niedalekiej przyszłości zamierzam zakupić swój pierwszy rower MTB. Jak napisałem w tytule, będę nim jeździł po lasach naszego powiatu. Nie będę jeździł kaskadersko, najwyżej po takich trasach jakie są na wyścigach ,,Kurpiowskie Piaski''. Czy do takich celów wystarczy rower za 1500 zł, a może za 3500zł? Pozdrawiam i liczę na porady


:) jeżeli na prawdę szykujesz się do jazdy po trasach typu "Kurpiowskie Piaski" i planujesz jeździć dłużej niż miesiąc :) to zapomnij o rowerze za 1500zł z salonu rowerowego.
Moja opinia wynikła z doświadczenia jakiego nabyłem przez ostatnie 2 lata :)
Proponuję poszukać na rynku wtórnym - są na prawdę różne okazje na dobry rower z dobrym osprzętem w przyzwoitej cenie - ponieważ podałeś rozpiętość cenową dość wysoką, myślę że za 2000-2500 można znaleźć bardzo dobry rower do jazdy - na powietrznym amorku i z dobrym osprzętem - za 3500 to już nawet wyczynowy carbon :) (z tym 7kg to chyba lekka ściema :), ale kółka na legendarnych 240, osprzęt X0 i XTR )

Scott scale

Na początek proponuję pojeździć troszeczkę - raczej popróbować jazdy na 26", 27,5" i oczywiście 29" (mi 29" przypasował bardzo - ale nadal twierdzę, że po lesie w singielkach 26" ma przewagę, co innego piaski i korzenie 29" idzie jak "czołg" :) ) - musisz zdecydować jakiego roweru szukasz.


tylko i wyłącznie spd :)
niezastąpione do każdej sportowej jazdy - oczywiście po lesie :) tylko i wyłącznie spd :)



:) i słuchaj dobrych rad :) - nie wyobrażam sobie jazdy po lesie bez SPD :)

Jak już będziesz zdecydowany, tak na 99% :) pamiętaj, że kupując pierwszy słaby rower możesz się zniechęcić do jazdy :) a jeżeli już Cię wciągnie to przy wymianie na lepszy będziesz mocno stratny - takie są realia rynku, że dobre zawsze jest w dobrej cenie :)

pozdLOWELEK
JechAnek
Stały Bywalec
 
Posty: 263
Dołączył(a): 26 lip 2013, o 10:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 840
Otrzymał podziękowań: 204


Powrót do Co kupić?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron