Inwestycje rowerowe w lesie Kieleckim

Powrót do Rowerowe newsy



Wiadomości i ciekawostki rowerowe z kraju i ze świata

Inwestycje rowerowe w lesie Kieleckim

Postprzez Pijący_mleko » 20 lis 2015, o 15:41

Coraz częściej myślę iż niektórym odbija pod czerepem

Ponad 5 mln zł kosztować ma 14 km szlaków rowerowych w kieleckich lasach i na obszarach chronionych Natura 2000. - Chcemy uporządkować ruch i zapobiec rozjeżdżaniu terenów przyrodniczych - mówi miejski oficer rowerowy.


Miejscy radni zaakceptowali niedawno przystąpienie Kielc do projektu "Ochrona obszarów Natura 2000 na terenie województwa świętokrzyskiego poprzez ukierunkowanie ruchu turystycznego przyjaznego przyrodzie". W latach 2014-2020 chce go realizować samorząd województwa oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Projekt o wartości ok. 80 mln zł zakłada budowę 1,6 tys. szlaków, tras i ścieżek, a także infrastruktury turystycznej.

http://polskanarowery.sport.pl/msrowery ... tycja.html

Na co takie kwoty ?
5 mln to 14 km szlaku ... z naciskiem na słowo "szlak rowerowy"
80 mln za 1,6 tys. szlaków
mógłbym pomyśleć co to za matematyka, iż tak się te miliony rozkładają, tylko sytuację ratuje że przy tych "1,6 tys." szlaków nie ma jednostek, więc może to są tysiące metrów, albo przerw między drzewami na trasie ?
albo redaktor wszystko w artykule poprzekręcał ?
albo ja już mam jakiś poważny problem ?





Patrze jednak na inny artykuł w prasie i szczęka mi opadła.

Obrazek

Przystanek (miejsce postojowe) dla rowerzystów w lesie na szlaku , którego koszt wykonania wyniósł 260 tys. zł
http://kielce.wyborcza.pl/kielce/56,352 ... jecia.html

Zbudowany koło sędziwych dębów przystanek to dwie wiaty z drewna i szkła ze stolikami i ławeczkami. Obok znajdują się stojaki na rowery, tablice informacyjne i kosze na śmieci, żwirowa alejka i dekoracyjne ogrodzenie z bramą.


Chyba bałbym się tam wjechać z błotem na kołach, by nie pobrudzić tej brzydoty estetycznej (zaleciało hejt'em)

Tablica bez zadaszenia - koszt wykonania 4933,55 PLN netto. Tablica kierunkowa - koszt wykonania 2025,14 PLN netto.
Na przystanku są też kosze na odpady, segregowane i niesegregowane. Jeden kosztuje 2848,88 PLN netto.
Wymienione jest tam wszystko co ile kosztowało. Zacytowałem chyba najtańsze elementy ?



Jeden kielecki przystanek kosztował średnio 400 tys. zł. Jak poinformował nadleśniczy Ryszard Bis z Nadleśnictwa Starachowice, ten pierwszy przystanek w lesie kosztował ok. 260 tys. zł. Jest w stylu nowoczesnym. Podobnych ma powstać jeszcze 51. Ponadto 110 w stylu tradycyjnym. W sumie będzie więc 161.


Pierwszy przystanek w promocyjnej cenie ?
:zdziwko:
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez karolbiegacz » 20 lis 2015, o 20:30

ale kasa przepuszczona :szok:
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813


Powrót do Rowerowe newsy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron