KURPIE MTB 2016

Powrót do Zawody MTB



Postprzez pawel-rower » 31 sie 2016, o 10:01

Kurpik napisał(a):Witam wszystkich serdecznie. Zarejestrowałem się na forum żeby Was namówić do zgłoszenia tych podejrzanych przypadków dopóki jeszcze nie ma oficjalnych wyników. Tym bardziej kiedy jest niezbity dowód w postaci nagrania. Wiem,że to tylko zabawa ale i zabawa powinna być uczciwa :)
Pozdrawiam
PS. Mnie również zmyliła ta strzałka - niestety była postawiona w niefortunnym miejscu, bo kilka lub kilkanaście metrów za nią była boczna droga w prawo a strzałka prawdopodobnie dotyczyła łuku głównej drogi (poprawcie mnie jeśli się mylę). Strata wg śladu zarejestrowanego na stravie to jakieś 3 minuty i 900 metrów nadłożone.


Tę niefortunną strzałkę dołożyliśmy w sobotę, wcześniej jej nie dawałem. Żwirówka skręcała łukiem w prawo, do tego krzaki zasłaniały widoczność drogi a prosto żwirówka przechodziła w szeroką, używaną przez leśników drogę leśną. Brak oznakowania groził, że ktoś pojedzie prosto i... za 300 metrów włączy się w ten dodany odcinek z najdłuższą górą, nawet tego nie zauważając. I mógłby tak krążyć w nieskończoność, robiąc rundki po niecałe półtora kilometra, zaliczając za każdym razem tę górę... . Do tego tej żwirówki był dłuższy odcinek i wypadało "coś" powiesić widocznego z daleka, by nikt nie tracił pewności że dobrze jedzie. I w tym momencie zbiegły się dwa przypadki: Pierwszy, że w tych krzakach była dróżka w w prawo, w zasadzie aż w tył. Wąska zakrzaczona, ale była, a do tego mogły tam być jakieś słabe ślady po rowerach grzybiarzy; również ja mogłem tam kilka razy przejechać zimą; no i ci którzy pierwsi tam pojechali zostawiali swoje ślady... . Wtedy nawet jej nie zauważyliśmy. Sam dopiero po śladzie Jechanka zwróciłem na to uwagę. Druga sprawa jest taka, że niepotrzebnie powiesiliśmy tam strzałkę zagiętą, zamiast prostej a tylko pochylonej w prawo. Ona tam nie pasowała ale... brakowało nam prostych strzałek więc "oszczędzaliśmy" je na bardziej newralgiczne miejsca. Dlatego jakiś błąd nasz był i wypada to wziąć na siebie i, co za swoje to PRZEPRASZAM! Spróbuję jednak trochę nas usprawiedliwić. Otóż wszędzie przy skrętach z jednej drogi w drugą było podwójne oznaczenie - była prosta strzałka przed którą należało przejechać a tam takowej nie było. Dlatego zdecydowana większość zawodników nie miała problemu z prawidłową ścieżką jazdy.
Na koniec trzeba z tej sytuacji wysnuć jakieś wnioski na przyszłość. Otóż uważam, że znakować powinna jedna osoba a druga (i następni...) jedynie sprawdzać. Po drugie, znakujący nie może mieć w głowie dylematu: "czy wystarczy strzałek?" - a w tym przypadku tak było i trzeba było w pewnym momencie oszczędzać. Profil trasy postawił duże wymagania ilościowe strzałek i prostych przydałoby trochę więcej.

Co do mylących trasę. Magda Pianka pobłądziła i poszła z tym do sędziego głównego.
Zawsze zdarzać się będą przypadki skracania trasy. Nauczyłem się nie zwracać na to uwagi - mogę im jeszcze pokazywać skróty, jeśli tak za wszelką cenę zależy im na tych pucharach... . To dziecinne i nie będą denerwował się dzieciuchami. Tak to wygląda subiektywnie w odniesieniu do mnie. Jednak jest to również problem etyczny - złego przykładu szczególnie dla dzieci. Dlatego muszą być takie przypadki napiętnowane i zwalczane.
Ale się rozpisałem!
:)
pawel-rower
Nieśmiały
 
Posty: 0
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:08
Lokalizacja: Dąbrówka
Podziękował: 8
Otrzymał podziękowań: 139

Postprzez paul997 » 31 sie 2016, o 10:46

Pijący_mleko napisał(a):A co do weryfikacji wyników w obecnej chwili.
Podejrzewam iż Marek wykończony sezonem i z bólem głowy powie:
- Oby was wszystkich szlag trafił.


Może jak winni i piwni poczytają forum, to następnym razem będzie im wstyd kombinować. To już by był sukces.
Pozdrawiam
paul997
-> Merida Matts Sport 300 '04
-> Merida Big.Seven 100 '14
http://czasnarowery.blogspot.com/
paul997
Stały Bywalec
 
Posty: 298
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 26 kwi 2012, o 12:19
Lokalizacja: Białobiel
Podziękował: 101
Otrzymał podziękowań: 259

Postprzez Kurpik » 31 sie 2016, o 10:50

Dziękuję za wyjaśnienie moich wątpliwości bo podejrzewałem już jakiś sabotaż ;) Czyli wychodzi na to,że jednak miałem rację i strzałka była a już myślałem,że przez presję i emocje miałem jakieś zwidy. W piątek wieczorem i w sobotę rano przejechałem trasę i trafiłem bezbłędnie, bez tej nieszczęsnej dodatkowej strzałki. W niedziele już nie robiłem objazdu przed wyścigiem i to był błąd. Błąd, który kosztował mnie prawdopodobnie 1 miejsce w MIDI i zgięty hak przerzutki - była mała stłuczka na tym skrzyżowaniu ale bez ofiar w ludziach ;) Cóż, takie jest kolarstwo :)
Kurpik
Nieśmiały
 
Posty: 0
Dołączył(a): 31 sie 2016, o 08:01
Lokalizacja: różnie
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6

Postprzez serav » 31 sie 2016, o 10:55

Pijący_mleko napisał(a):




serav, zawodników 61 i 152 zdublowałeś, co widać na sekwencji mojej galerii, ostatni kilometr,
oni jechali krótki dystans.

Nie zdublowałem bo 62 i 152 wyprzedziłem dwa razy na jednej rundzie. Krótszy dystans jechał jedną długą rundę i wyprzedziłem ich w tym miejscu
Obrazek
serav
-#KK24h
 
Posty: 326
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 11:17
Lokalizacja: Nowogród
Podziękował: 62
Otrzymał podziękowań: 191

Postprzez Pijący_mleko » 31 sie 2016, o 11:05

Ale i tak przyjechali po Tobie na metę
Masz lepszy czas od nich po dwóch okrążeniach.
Oni są na końcu wyników krótszej trasy, jeden lub obaj z nich jechali rekreacyjnie
jeden to turysta, jeden wygląda na zawodowca
dorzucenie im kary minutowej nic nie da
(adwokat diabła)
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez serav » 31 sie 2016, o 11:26

Pijący tym bardziej że mi to jest obojętne moja uwaga jest obiektywna i będę takie zachowania piętnował. Co innego gdyby to mi przepadł pucharek ;) wtedy faktycznie moglibyście pisać, stary chłop a zachowuje się jakby mu zabawki ukradli, tutaj w obu przypadkach nie mam w tym interesu poza tym że trzeba takie zachowania eliminować. Wiem że Marek i tak staje na rzęsach ale dużo by dała informacja nawet przed wyścigiem że na trasie będą stały osoby i notowały przekroczenie punktów kontrolnych i jeśli dany zawodnik nie zostanie zanotowany na punkcie z miejsca jest dyskwalifikowany. Postawić kilka osób z kartką i długopisem i niech nawet krzyżówki rozwiązują ale żeby cwaniakom odechciało się jechać na skróty bo to się chore robi a wiemy na jakim poziomie jeździmy i jeśli panna o mały włos nie przegania Wieśka Podeszwy to wyrazy uznania dla jej formy lub orientacji w terenie....



* Korekta cenzora nie ufającemu sieci
Ostatnio edytowano 31 sie 2016, o 11:47 przez serav, łącznie edytowano 1 raz
serav
-#KK24h
 
Posty: 326
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 11:17
Lokalizacja: Nowogród
Podziękował: 62
Otrzymał podziękowań: 191

Postprzez Pijący_mleko » 31 sie 2016, o 11:30

serav, ja to wiem i nie mam nawet takich myśli

Jeżeli sytuacja miała miejsce na pierwszym Twoim okrążeniu
to od zaznaczonych miejsc na metę dojazd zajął im godzinę
może starali się naprawić błąd
jeżeli na drugim okrążenie, to już dla mnie czysta fantastyka ich wyczyn :D
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez serav » 31 sie 2016, o 11:36

Pijący_mleko napisał(a):serav, ja to wiem i nie mam nawet takich myśli

Jeżeli sytuacja miała miejsce na pierwszym Twoim okrążeniu
to od zaznaczonych miejsc na metę dojazd zajął im godzinę
może starali się naprawić błąd
jeżeli na drugim okrążenie, to już dla mnie czysta fantastyka ich wyczyn :D

To było już na drugim- długim okrążeniu ( czyli ściślej na 3 ;) )
serav
-#KK24h
 
Posty: 326
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 11:17
Lokalizacja: Nowogród
Podziękował: 62
Otrzymał podziękowań: 191

Postprzez Kurpik » 31 sie 2016, o 11:49

Wystarczy fotograf w najdalszym, malowniczym zakątku trasy robiący wszystkim pamiątkowe zdjęcia. A gdyby zawodnik miał np. na pieńku z fotografem to niech na wszelki wypadek zapisuje swój ślad na telefonie ;)
No bo opcja rejestracji śladu każdego zawodnika jest raczej zbyt droga - każdy musiałby dostać rejestrator GPS.
Kurpik
Nieśmiały
 
Posty: 0
Dołączył(a): 31 sie 2016, o 08:01
Lokalizacja: różnie
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6

Postprzez serav » 31 sie 2016, o 11:59

Kurpik napisał(a):Wystarczy fotograf w najdalszym, malowniczym zakątku trasy robiący wszystkim pamiątkowe zdjęcia. A gdyby zawodnik miał np. na pieńku z fotografem to niech na wszelki wypadek zapisuje swój ślad na telefonie ;)
No bo opcja rejestracji śladu każdego zawodnika jest raczej zbyt droga - każdy musiałby dostać rejestrator GPS.

Każdy ma smartfona. Nie ma problemu by zarejestrować ślad przejazdu, nawet jako dowód w razie jakichkolwiek niejasności dla samego siebie.
serav
-#KK24h
 
Posty: 326
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 11:17
Lokalizacja: Nowogród
Podziękował: 62
Otrzymał podziękowań: 191

Postprzez Pijący_mleko » 31 sie 2016, o 12:14

Kurpik napisał(a):Wystarczy fotograf w najdalszym, malowniczym zakątku trasy robiący wszystkim pamiątkowe zdjęcia. A gdyby zawodnik miał np. na pieńku z fotografem to niech ...

Fotograf lub fotoamator tam nie pójdzie, bo to najczęściej nieciekawe miejsce :)
fotograf ten drugi w roli jaką polecasz to sędzia, nie będzie fotografował lub starał się fotografować, będzie rejestrował.
Nie da się złapać wszystkich w kadr, nawet przy kamerce może być problem.

serav napisał(a):
Kurpik napisał(a):Wniech na wszelki wypadek zapisuje swój ślad na telefonie ;)
No bo opcja rejestracji śladu każdego zawodnika jest raczej zbyt droga - każdy musiałby dostać rejestrator GPS.

Każdy ma smartfona. Nie ma problemu by zarejestrować ślad przejazdu, nawet jako dowód w razie jakichkolwiek niejasności dla samego siebie.

Nie każdy ma SMARTFONA, są jeszcze koneserzy starych rozwiązań, sporo koneserów :)


Jest pewne rozwiązanie dla firm rejestrujących zawodników
lokalizatory w każdym numerze startowym.
Pierwsza firma z takim rozwiązaniem może wyprzedzić konkurentów. :)
Ostatnio edytowano 31 sie 2016, o 12:24 przez Pijący_mleko, łącznie edytowano 2 razy
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez paul997 » 31 sie 2016, o 12:14

Wystarczy reset licznika przed startem. Czas powinien się z grubsza zgadzać z czasem na bramkach, a z kilometrów będzie widać, czy trasa przejechana.
Pozdrawiam
paul997
-> Merida Matts Sport 300 '04
-> Merida Big.Seven 100 '14
http://czasnarowery.blogspot.com/
paul997
Stały Bywalec
 
Posty: 298
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 26 kwi 2012, o 12:19
Lokalizacja: Białobiel
Podziękował: 101
Otrzymał podziękowań: 259

Postprzez Pijący_mleko » 31 sie 2016, o 12:22

paul997 napisał(a):Wystarczy reset licznika przed startem. Czas powinien się z grubsza zgadzać z czasem na bramkach, a z kilometrów będzie widać, czy trasa przejechana.

Teraz ja odlecę
"Odpowiedni" licznik, odpowiednia kalibracja, zapasowe liczniki odpowiednio ujeżdżone na zbliżonej trasie ...
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez paul997 » 31 sie 2016, o 12:43

OK, każdy system da się złamać, kwestia determinacji i zainwestowanych pieniędzy. Chyba plan minimum to sędzia na jakimś wysuniętym odcinku trasy oraz wnikliwe traktowanie zgłoszeń zawodników, dotyczące reklamacji nagradzanych miejsc powinno wystarczyć.
Pozdrawiam
paul997
-> Merida Matts Sport 300 '04
-> Merida Big.Seven 100 '14
http://czasnarowery.blogspot.com/
paul997
Stały Bywalec
 
Posty: 298
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 26 kwi 2012, o 12:19
Lokalizacja: Białobiel
Podziękował: 101
Otrzymał podziękowań: 259

Postprzez paul997 » 31 sie 2016, o 12:58

serav napisał(a):wiemy na jakim poziomie jeździmy i jeśli panna o mały włos nie przegania Wieśka Podeszwy to wyrazy uznania dla jej formy lub orientacji w terenie....


Przepraszam Cię, serav, ale z Twojego filmiku wynika, że nie doceniasz panny. Jak to "o mały włos nie przegania"?? Przecież wyszło, że jest od niego szybsza, a tylko dała mu fory, robiąc postój na konsumpcję. Nie chciała, żeby chłop się załamał ;).
Pozdrawiam
paul997
-> Merida Matts Sport 300 '04
-> Merida Big.Seven 100 '14
http://czasnarowery.blogspot.com/
paul997
Stały Bywalec
 
Posty: 298
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 26 kwi 2012, o 12:19
Lokalizacja: Białobiel
Podziękował: 101
Otrzymał podziękowań: 259

Postprzez Kurpik » 31 sie 2016, o 13:54

Panowie, zazdrość przez Was przemawia, bo Pani Olga Niewiarowska to profesjonalistka, niemożliwe żeby tak utytułowana osoba w taki sposób oszukiwała.
http://www.mazovia24h.pl/olga_niewiarowska_2609
http://portal.bikeworld.pl/artykul/ludz ... ewiarowska
Po prostu jest lepsza od niektórych facetów i trzeba się z tym pogodzić :)
Kurpik
Nieśmiały
 
Posty: 0
Dołączył(a): 31 sie 2016, o 08:01
Lokalizacja: różnie
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6

Postprzez serav » 31 sie 2016, o 13:58

Już teraz robi się z tego niezła beka ;) A tak poważniej to punkty kontrolne na trasie, dyskwalifikacja "cwaniaków" i będzie odrobinę lepiej.

Panowie, zazdrość przez Was przemawia, bo Pani Olga Niewiarowska to profesjonalistka, niemożliwe żeby tak utytułowana osoba w taki sposób oszukiwała.
http://www.mazovia24h.pl/olga_niewiarowska_2609
http://portal.bikeworld.p...ga_niewiarowska
Po prostu jest lepsza od niektórych facetów i trzeba się z tym pogodzić :)


Nie twierdzę że Olga oszukiwała celowo, ale widać że coś bardzo sobie skróciła przejazd i powinno się to wyjaśnić.
Ostatnio edytowano 1 wrz 2016, o 20:04 przez serav, łącznie edytowano 1 raz
serav
-#KK24h
 
Posty: 326
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 11:17
Lokalizacja: Nowogród
Podziękował: 62
Otrzymał podziękowań: 191

Postprzez paul997 » 31 sie 2016, o 15:23

Zdyskwalifikujmy wszystkich. Mina prezesa, jak nie będzie kogo dekorować, bezcenna :rotfl:
Pozdrawiam
paul997
-> Merida Matts Sport 300 '04
-> Merida Big.Seven 100 '14
http://czasnarowery.blogspot.com/
paul997
Stały Bywalec
 
Posty: 298
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 26 kwi 2012, o 12:19
Lokalizacja: Białobiel
Podziękował: 101
Otrzymał podziękowań: 259

Postprzez niegowiak » 31 sie 2016, o 21:33

Powtórzmy wyścig bo zajebiscie było🚴😜
Avatar użytkownika
niegowiak
Nieśmiały
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 sie 2014, o 20:55
Lokalizacja: ludwinowo
Podziękował: 121
Otrzymał podziękowań: 60

Postprzez pawel-rower » 31 sie 2016, o 22:06

niegowiak napisał(a):Powtórzmy wyścig bo zajebiscie było🚴😜


No to za rok będziemy powtarzać co wtorek! Wymyślę Ci takie trasy że będziesz myślał tylko jak tu coś skrócić, ominąć, przeczekać. Sędziów nie będzie a jedyną karą ewentualny wstyd. I to będzie tragedia.
:)
pawel-rower
Nieśmiały
 
Posty: 0
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:08
Lokalizacja: Dąbrówka
Podziękował: 8
Otrzymał podziękowań: 139

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawody MTB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron