27.06.2010 - Wycieczka forumowiczów do Krasnosielca

Powrót do Relacje



Tutaj zdajemy relacje z naszych wycieczek

27.06.2010 - Wycieczka forumowiczów do Krasnosielca

Postprzez 77maka77 » 27 cze 2010, o 16:18

27.06.2010 r

Na Placu Bema zjawili się ( kolejność przypadkowa ):

1. marcepan
2. pijący_mleko
3. krulik25
4. marqs
5. Adm
6. 77maka77
7.8.9 - 3 użytkowników nie zarejstrowanych na forum

czyli frekwencja dopisła.

Po dotarciu na Plac Bema powitała nas słoneczna pogoda , z lekkim wiaterkiem.
Ustaliliśmy że trasa do Krasnosielca będzie przebiegać :

Ostrołęka - Drężewo - Białobrzeg bliższy - Nowa Wieś - Sypniewo - Zamość - Krasnosielc .

Nasza Dziewiątka wyruszyła o godzinie 10:05

Podróż przebiegała bardzo spokojnie . Mieliśmy zatrzymać się w Sypniewie koło sklepu , niestety był zamknięty.
Trener "Pijący_mleko" co jakiś czas dopingował "Krulika25" wskazując mu , że jego miejsce jest na początku grupy ( musi trzymać formę
na Łomżę ;-) ) . Za Sypniewem w wyniku małej przerwy technicznej grupa rozłączyłą się na dwie mniejsze .
Po dotarciu do Krasnosielca zatrzymaliśmy się w "Centrum Miasta" pod sklepem Zielony Market . Jeszcze nie widziałem pod żadnym sklepem aż tylu stojaków do zaparkowania rowerów .Wykorzystaliśmy przerwę na odpoczynek , uzupełnienie spalonych kalorii i rozmowy. Pewna urocza ormianka? grasująca po okolicznym deptaku , chciała sprzedać nam kołdrę z wełny owczej. Cena jedyne 150 złotych także jeśli ktoś by potrzebował takiej kołdry to mogę sprowadzić z Krasnosielca. ;-) Oczywiście po 20 sekundach negocjacji cena spadła do 100 zł plus dwie poduszki gratis . Niestety z powodu braku bagażnika do transportu kołdy nie skorzystałem z tej wyjątkowej okazji.
Stwierdziliśmy że w wyniku bardzo dobrej i słonecznej pogody oraz niebywale miłej atmosfery , sprzyjajacych okoliczności przyrody i czegoś tam jeszcze , aby nie czuć niedosytu po zbyt szybko zakończonej wyciecze po przeanalizowaniu mapy trasa powrotna będzie przebieać następująco : ( to chyba było zdanie wielokrotnie złożone)

Krasnosielc - Raki - Gaczyska - Baranowo .

Po dotarciu do Baranowa od grupy odłączyło się dwie osoby jedna pojechałą na Kadzidło druga na Ostrołękę. Tym razem "Zielony Market" był zamknięty z powodu remanentu.
To oburzające , że nikt nas o tym nie poinformował ;-) ale i tak są plany wystapienia do Zielonego Marketu aby zapewniał nam prowiant na trasie przejazdu . W zamian za to możemy np wzbogacić swoje stroje rowerowe w jakiś zielony akcent np jedna zielona skarpeta. Pozostawiam do przemyślenia . ;-) Niestrudzeni Easy Riderzy zatrzymaliśmy się w sklepiku obok . Niestety Pani ekspedientka nie zareagowała na moje zaczepne " Dzien dobry czy jest coś ". Kto miał ochotę kupił sobie loda tudzież inne słodkości , do jedzenia lub picia. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy dalej trasą :

Baranowo - Chudek - Obierwia - Łazy - Ostrołęka .

w wyniku małej przerwy technicznej uczestników wycieczki przez chwilę na asfalcie zostały tylko 3 osoby , jednak już po krótkiej chwili cała grupa razem jak jeden mąż pojechała dalej.

Nie obyło sie bez dwóch zdarzeń o charakterze drogowym tzn lekko cieknący zapasowy bidon z mlekiem użytkownika którego nazwy nie wymienię ;-) oraz tuż przed ostrołęką w wyniku ostrego hamowania na zakręcie pęknięta linka hamlucowa innego wycieczkowicza . Jednak niestrudzeni przeciwnościami losu , każdy z nas miał w głowie jedno hasło - dotrzeć do celu za wszelką cenę ;-)

Około godziny 15 dotarliśmy szczęśliwie na Plac Bema. Słoneczko bardzo przygrzało. I znowu nie unikniemy pytań wspołpracowników w poniedziałek w pracy :
" dlaczego masz takie białe dłonie " ( dotyczy tylko użytkowników rowerowych rękawiczek)

Podsumowując cała trasa przebiegła :
Ostrołęka - Drężewo - Białobrzeg bliższy - Nowa Wieś - Sypniewo - Zamość - Krasnosielc
- Raki - Gaczyska - Baranowo - Chudek - Obierwia - Łazy - Ostrołęka

Dystans ok 90 km
średnia prędkość ok 25 km/h jeśli mój licznik dobrze wskazuje .

Wszelkie podobieństwa do zdarzeń rzeczywistych były zamierzone . Jeśli coś pominełem lub przekręciłem to proszę mnie poprawić.
Wszelkie uwagi , wnioski , przemyślenia , komentarze , sugestie mile widziane .

Dziękuję wszystkim za świetną wycieczkę . Pozdrawiam Łukasz.
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez marcepan » 27 cze 2010, o 20:29

To była świetna wycieczka, bardzo mi sie podobało :D .
PS: te urocze rumunki były jakieś poddenerwowane i szybkim krokiem parokrotnie przemierzając "deptak" zaczepiały przypadkowych przechodniów jednak niestety nie znalazły chetnych do kupienia ich wypasionych kołderek :P
edit:
kiedyś sie kolego doigrasz jeśli tak bedziesz zaczepiał rumuneczki :]
marcepan
Stały Bywalec
 
Posty: 132
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 11:21
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 1

Postprzez Pijący_mleko » 28 cze 2010, o 07:36

Dodam tylko ze to była moja pierwsza w tym sezonie tak sucha, pogodna, ciepła i słoneczna (chyba za dużo przymiotników) po tak długim okresie zimnicy i wilgoci.
Temperatura odczuwalna w czasie jazdy ponad 30 stopni (idealna) :cool:
Był lekki wiaterek ale raczej nikt z tej ekipy go nie odczuwał.

Jechało sie tak lekko i przyjemnie ze w pewnym momencie pięciu rowerzystów sie zagadało i nie zauważyło ze połowa ekipy została mocno z tyłu.
Po sprawdzeniu liczników zauważyliśmy odczyt 35-37 km/h (a wydawało sie ze jedziemy wolno :cool: ) zwolniliśmy aby łatwiej było Nas dogonić pościgowi. Cały peleton połączył sie jednak dopiero w Krasnosielcu.

A co do Krulika25 to miał mi dać relację jak trenował wieczorem po wycieczce ... pewnie sie wylegiwał i nie trenował przed startem w Łomży.

marqs czekam na zdjęcia.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Marqs » 28 cze 2010, o 09:09

Jest tylko jedno zdjęcie zrobione pod sklepem w Krasnosielcu.
Obrazek
---
Avatar użytkownika
Marqs
Administrator
 
Posty: 262
Zdjęcia: 769
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 431
Otrzymał podziękowań: 251
Rower: USS

Postprzez Pijący_mleko » 28 cze 2010, o 09:11

Jedyne :zalamany: , trudno ale chyba na zdjęciu brakuje dwóch rowerów. ;)
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez marcepan » 28 cze 2010, o 09:12

O i nawet ja sie załapałem
:D
marcepan
Stały Bywalec
 
Posty: 132
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 11:21
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 1

Postprzez Marqs » 28 cze 2010, o 09:27

Rowery są wszystkie. Brakuje pięciu rowerzystów ;)
---
Avatar użytkownika
Marqs
Administrator
 
Posty: 262
Zdjęcia: 769
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 22:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 431
Otrzymał podziękowań: 251
Rower: USS


Powrót do Relacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron