Jak mieć dobrą kondycje?

Powrót do Trening



Porady i informacje dotyczące treningów

Jak mieć dobrą kondycje?

Postprzez alicjiowa » 29 sty 2015, o 11:02

Cześć! postanowiłam w końcu wziąć się za siebie i albo biegać albo właśnie wybrać rower ale u mnie z kondycją jest totalna lipa :/ co prawda mamy mnóstwo szlaków bo jestem z Dąbrowej Górniczej i w okół Pogorii mamy ekstra szklai, wiosna, jeseiń i lato to obłęd do jazdy!! a ja nigdy nie jeździłam tyle co się rowerek taki specjalny wypożyczało :P w sumie czytałam o tym jak złapać rytm tutaj: [usunięto] ale wolę jeszcze o rady ludzi żywych, którzy jeszcze wczoraj jechali na rowerze jak każdego dnia i mają o tym najlepsze pojęcie, od ilu kilometrów zacząć? po jakim czasie spala się kalorie? słyszałam że przy bieganiu potrzeba 20 minut nim organizm bd wszystko spalać, a jak to jest przy jeździe na rowerze???? czy też jest coś takiego jak interwał? czy są jakieś techniki albo trzeba dobrać odpowiedni rower do jazdY? mam zwykłego górala więc nie wiem nawet :P

[ Komentarz dodany przez: Marqs ]
usunięto link
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez alicjiowa, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
alicjiowa
Nieśmiały
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sty 2015, o 10:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez karolbiegacz » 30 sty 2015, o 08:02

Poszukaj najbliżej swojego miejsca zamieszkania Klub/Grupę, która organizuje spotkania na rowerach i tam znajdziesz na pewno dobrą duszę, która praktycznie i teoretycznie udzieli Ci porad.
Zawsze w takich grupach są osoby, które znają się na sprzęcie oraz te które są dobre w teorii :)
W internecie jest tak dużo różnych informacji, ze od nadmiaru czytania możesz się zniechęcić :(
Zaprowadzaj swój rower do najbliższego serwisu - przygotują Ci maszynę i szybko na wiosnę wyskakuj na przejażdżkę ze znalezioną grupą rowerzystów odpowiednią do Twoich możliwości :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez alicjiowa » 30 sty 2015, o 09:46

Hihi, dzięki za odpowiedź :) Teraz muszę zacząć szukać jakiś for albo chodzić po ulicy i szukać grup rowerowych u mnie w miecie :P pewnie jest ich sporo, bo wspomniałam, że mamy mnóstwo szlaków tylko gdzie ich teraz szukać, ale tak czy siak jeszcze raz dzięki za radę i odpowiedź :) Może uda mi się znaleźć amatorów albo będę z dziećmi jeździć na początku :P
Avatar użytkownika
alicjiowa
Nieśmiały
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sty 2015, o 10:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez Pijący_mleko » 30 sty 2015, o 11:29

Ja nieufny jestem, przyznam się, oczekiwałem ze użytkownik a tak dalekich regionów zacznie robić spam reklamowy :)

Jeżeli zaczynasz jeżdżenie, zawsze przyda się jakaś osoba z otoczenia, która zmotywuje, zachęci.
Liczę ze ktoś taki przeczyta Twój post.

A co do teorii, pytaj, kto pyta nie błądzi :P
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez alicjiowa » 30 sty 2015, o 14:03

tak mnie internety doprowadziły ;p kliknęłam trafiłam w wątek i założyłam konto i napisałam :P potem sama się zorientowałam że to ostrołeką hah :P niestety szukam przez telefon informacji wiec mogłam coś namieszać :P w dodaktu kradne bo mój współukochany uważa że nam internet nie potrzebny.
Avatar użytkownika
alicjiowa
Nieśmiały
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sty 2015, o 10:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez Pijący_mleko » 30 sty 2015, o 14:12

Rower czy biegi ?

Moim zdaniem zacznij od jazdy na rowerze.
Najpierw przejażdżki po okolicy , zacznij od krótkich wycieczek, z czasem rób coraz dłuższe.
Jazda na rowerze wzmocni Twój układ oddechowy oraz nogi.
Po jakimś czasie zacznij biegać.

Gdy już doświadczysz obu konkurencji sama zadecydujesz co Ci bardziej bardziej pasuje, co daje najwięcej zabawy :)

Gdy będziesz się bawiła, kondycja się pojawi.
Jak zdecydujesz ze jest dalej za słaba, zwiększysz intensywność.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron