ŚLICZNY ROWER DLA PANI POTRZEBNY OD ZARAZ

Powrót do Co kupić?



Pomoc w wyborze roweru, części i akcesoriów

Postprzez Pijący_mleko » 31 sie 2010, o 07:04

karolbiegacz napisał(a):No to kupuj treking`a i zapisuj się do GjwsD
Zaraz zapisuj.
Tam biurokracji nie ma i z grupa może jechać każdy kto akurat ma ochotę i umie otrzymać sie w peletonie.

lostpearl napisał(a):Chociaż jeździłam kiedyś po górkach w lesie i bardzo mi się to podobało (adrenalina - nie to co po równej szosie). Nie stać mnie jednak na różne rowery. Najczęściej jeżdżę po asfalcie, dlatego chyba jednak treking.
To może jeszcze zastanowisz sie nad rowerem górskim.
To też względnie przestronny rower. ;)
Np. GjwsD jeździ szybko i rowery MTB mocno nie odstają od innych.
Jak prześledzisz temat GjwsD to zauważysz ze i na tych rowerach można rozwijać na dłuższych odległościach średnie powyżej 30km/h.
No chyba że jesteś zainteresowana naprawdę dużymi prędkościami.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez lostpearl » 31 sie 2010, o 15:49

karolbiegacz napisał(a):No to kupuj treking`a i zapisuj się do GjwsD
Tutaj zdobędziesz nowe "szlify".
Chętnie zdobyłabym szlify, bo slyszałam i czytałam, że Aneta M. nieźle sobie w tej grupie radziła.

Pijący_mleko napisał(a): ...z grupa może jechać każdy kto akurat ma ochotę i umie otrzymać sie w peletonie.
...
Jak prześledzisz temat GjwsD to zauważysz ze i na tych rowerach można rozwijać na dłuższych odległościach średnie powyżej 30km/h.
No chyba że jesteś zainteresowana naprawdę dużymi prędkościami.

Dla mnie duże prędkości to 21km/h :). GjwsD ma taką średnią, że gdybym nawet stawiła się na zbiórce (o ile jeszcze są), to odpadłabym już w pierwszym kilometrze. Na pewno nie czułabym się z tym fajnie.
Żeby jeździć z GjwsD muszę najpierw potrenować, potem trenować z grupą, żebym mogła załapać się na pielgrzymkę :(
A na GÓRALU to na pewno dałabym radę :)



powód edycji: post pod postem - adm
Ostatnio edytowano 31 sie 2010, o 22:24 przez lostpearl, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez karolbiegacz » 31 sie 2010, o 19:27

lostpearl napisał(a):Chętnie zdobyłabym szlify, bo slyszałam i czytałam, że Aneta M. nieźle sobie w tej grupie radziła.

Jak to radziła?
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez karolbiegacz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez lostpearl » 31 sie 2010, o 20:16

karolbiegacz napisał(a):Jak to radziła?

Radziła, dawała sobie radę, jechała super tempem, nie zostawała w tyle, bla bla bla - bo nie wiem czy chodzi o formę, czy treść (radziła=dawała rady?)
Słyszałam o formie Anety od osób, które były/organizowały pielgrzymkę i czytałam tutaj na forum, że ma talent.
Chyba wcześniej nie jeździła intensywnie (nie wiem, gdybam), więc pomyślałam sobie, że "dawanie sobie rady :) " - jest do wytrenowania.

Ufffffffffffffffffffffffff
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez karolbiegacz » 1 wrz 2010, o 05:41

lostpearl napisał(a):
karolbiegacz napisał(a):Jak to radziła?

Radziła, dawała sobie radę, jechała super tempem, nie zostawała w tyle, bla bla bla - bo nie wiem czy chodzi o formę, czy treść (radziła=dawała rady?)
Słyszałam o formie Anety od osób, które były/organizowały pielgrzymkę i czytałam tutaj na forum, że ma talent.
Chyba wcześniej nie jeździła intensywnie (nie wiem, gdybam), więc pomyślałam sobie, że "dawanie sobie rady :) " - jest do wytrenowania.

Ufffffffffffffffffffffffff

ha ha
nie o to chodzi czy użyłaś odpowiedniego sformułowania "radziła".
Ja zapytuję dlaczego użyłaś czasu przeszłego w tym co napisałaś.
Przecież GjwsD ma się dobrze i jeśli jeszcze przestanie padać (bo Oni nie ruszają się w deszcz) to pojadą ponownie :)
Chyba, że wiesz już o tym, że AM została "wcielona" do AG bez limitu Ostrołęka i okolice (poprzez start w Mazovii) i dlatego "radziła sobie w GjwsD"
ha ha
Ale to wszystko to czepianie się oczywiście i żadnej papierkowej przynależności nie ma :)
Reasumując - słowo radziła zamieniamy na RADZI. OK ?
Uffffffffffffffffff :)
więcej o GjwsD tu:
JAK NAKAZAŁ PIJĄCY_MLEKO :)
http://rowerowaostroleka.pl/viewtopic.php?p=4049#4049
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez lostpearl » 1 wrz 2010, o 06:17

karolbiegacz napisał(a):słowo radziła zamieniamy na RADZI. OK ?
OK :)
Temat GjwsD przeczytałam i śledzę dalej :) - żeby KIEEEEEEEEEEEEEEEEEEDYŚ dołączyć może.
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Radek » 1 wrz 2010, o 17:18

a tak przechodząc do konkretów to prosta rama czy typowo damska a i widelec ma być amortyzowany??
Kellys Salamander
Radek
Nowy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 11 sie 2010, o 11:17
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 1

Postprzez lostpearl » 1 wrz 2010, o 18:30

Rama nie musi być damska. Męskie o wiele bardziej mi się podobają. Tyle tylko, że musiałabym dobrać rozmiar. Nie wiem jak się to robi dokładnie. Chyba rama dla mnie to 17 " (161 cm wzrostu mam).

Widelec raczej amortyzowany, bo w starym nie mam i wysiadają mi nadgarstki po dłuższej jeździe (po bruku np. ostatnio jeździłam i to była masakra).
Chociaż gdyby był bez amortyzatora ŁADNIEJSZY, a z amortyzatorem brzydszy model, to wzięłabym BEZ - CZYLI amortyzator raczej tak, ale nie musi być na 100 %.

Z polecanych do tej pory biorę pod uwagę polecony przez77maka77

http://allegro.pl/cube-curve-damski-dhl ... 43193.html

Chcę kupić zimą, więc trochę czasu jeszcze mam. Sama przejrzałam do tej pory jakieś modele firm: AUTHOR i KELLYS, ale konkretnego modelu - takiego żebym pokochała go miłością od pierwszego wejrzenia - nie mam.
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez karolbiegacz » 2 wrz 2010, o 08:44

tu napisali trochę o rozmiarach:
http://www.electro.pl/shop.php?a=news&id=30

szukam więcej :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Pijący_mleko » 2 wrz 2010, o 08:50

Powyższy link do artykułu jest ciekawy.
Ale wg mnie bardziej od wzrostu liczy sie kto ma ile w kroku (czyli długość nóg).

Obrazek
(zdaje mi sie ze regulamin (paragraf II punkt 1.) nie pozwala mi podać dokładnego linku do tego obrazka :cool: albo jestem zbyt wyczulony)

Link jak dobrać ramę.
http://www.bike.pl/wiadomosc/64/

Najlepiej jest samemu przetestować wygodę jazdy na różnych rozmiarach ramy.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez Panzerjager44 » 2 wrz 2010, o 09:30

Stanowczo najlepiej się przymierzyć. Wszelkie wyliczenia na podstawie wzrostu i długości nogi mogą być tylko wstępnym punktem odniesienia. Ciężko w ten sposób trafić na naprawdę dobraną ramę. Jeden centymetr w długości ramy robi naprawdę dużą różnicę.

Długość nogi: MTB (''/cm): Cross/Trekking (cm):
66 15/38 42
68 15,5/39 44
70 15,5/39 45
72 16/40 46
74 16,5/42 47
76 17/43 49
78 17,5/44 50
80 18/45,5 51
82 18,5/47 52
84 19/48 54
86 19,5//49,5 55
88 19,5/49,5 56
90 20/51 58
92 20,5/52 59
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez karolbiegacz » 2 wrz 2010, o 10:34

Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez 77maka77 » 2 wrz 2010, o 20:35

lostpearl napisał(a):Rama nie musi być damska. Męskie o wiele bardziej mi się podobają. Tyle tylko, że musiałabym dobrać rozmiar. Nie wiem jak się to robi dokładnie. Chyba rama dla mnie to 17 " (161 cm wzrostu mam).

Widelec raczej amortyzowany, bo w starym nie mam i wysiadają mi nadgarstki po dłuższej jeździe (po bruku np. ostatnio jeździłam i to była masakra).
Chociaż gdyby był bez amortyzatora ŁADNIEJSZY, a z amortyzatorem brzydszy model, to wzięłabym BEZ - CZYLI amortyzator raczej tak, ale nie musi być na 100 %.

Z polecanych do tej pory biorę pod uwagę polecony przez77maka77

http://allegro.pl/cube-curve-damski-dhl ... 43193.html

Chcę kupić zimą, więc trochę czasu jeszcze mam. Sama przejrzałam do tej pory jakieś modele firm: AUTHOR i KELLYS, ale konkretnego modelu - takiego żebym pokochała go miłością od pierwszego wejrzenia - nie mam.



Bierz GT(opinia oczywiście subiektywna) można teraz dostać w niezłej cenie . Ja będę być może niebawem zamawiał sobie MTB z tej firmy . Z GT rozmiar ramy S byłby dla Ciebie idealny. Moja żona też jest tego samego wzrostu i własnie na takiej ramie jezdzi . Jak chcesz to przyjdz po niedzieli do pewnego dużego sklepu sportowego to się przejedziesz GT Transeo i sobie ocenisz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez lostpearl » 2 wrz 2010, o 20:59

Artykuły przeczytałam i nieco zasmuciłam się :( , bo, żeby kupić rower jako tako na miarę trzeba na niego wsiąść.
Chciałam kupić raczej przez Internet, ale może wybiorę się do jakiegoś większego, nie uwłaczając Ostrołęce, miasta.

Z ramą, którą bym miła dobrać dla siebie, że według wzrostu byłoby 17", a wg "nóg"18".
Czytam, że liczy się jeszcze długość ramy - załamać się można tą matematyką zanim kupi się odpowiedni.

Chyba będę musiała wziąć na CZUJA :)

Stary, na którym jeżdżę, nie podobał mi się. Szczególnie obrzydliwa była/jest kierownica/ster (nie wiem co jest co, chociaż przypuszczam).
Do tej pory nie mogę na niego patrzeć,a ręce bolą mnie diabelsko kiedy dłużej na nim jadę.

Jeśli w jakimś rowerze się zakocham, to znaczy, że BĘDZIE SUPER WYGODNY :) - taka babska intuicja.


A poważnie to dziękuję za podpowiedzi - są cenne i edukują mnie. Nauczę się też kiedyś czym jest ster, a czym kierownica - obiecuję.

77maka77 napisał(a):Bierz GT(opinia oczywiście subiektywna) można teraz dostać w niezłej cenie . Ja będę być może niebawem zamawiał sobie MTB z tej firmy . Z GT rozmiar ramy S byłby dla Ciebie idealny. Moja żona też jest tego samego wzrostu i własnie na takiej ramie jezdzi . Jak chcesz to przyjdz po niedzieli do pewnego dużego sklepu sportowego to się przejedziesz GT Transeo i sobie ocenisz.


Teraz nie mam pieniędzy. Ciułam na zimę.

W tych rowerach, które wkleiłeś, nie podoba mi się kolorystyka.

Poprzedni rower kupiłam, bo kolega powiedział, że będzie dobry (miał duże koła, więc w tyle miałam nie zostawać). Teraz chcę kupić taki, żeby mnie się podobał. Ma być ładny i w miarę dobry. Kolejność nie jest przypadkowa :)
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez lostpearl, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Pijący_mleko » 3 wrz 2010, o 09:49

lostpearl napisał(a):Teraz chcę kupić taki, żeby mnie się podobał. Ma być ładny i w miarę dobry. Kolejność nie jest przypadkowa :)


UWAGA REKLAMA :P (rower wybrany tylko dla ładnego wyglądu :cool: )
Obrazek
Hexagon S3 to rower górski zaprojektowany specjalnie dla pań potrzebujących solidnego a zarazem ekonomicznego roweru na drogi o średniej i niskiej trudności. Kobieca geometria ramy zapewni wygodną jazdę a wyjątkowy design wyróżni z tłumu popularnych "górali". :P
Źródło : http://www.kross.pl/rower/45-Hexagon_S3_Lady.html

*********************

A może zrezygnować z kolejności jaką wybrałaś i postawić na dobry rower.
I pamiętaj nie rower zdobi człowieka tylko człowiek rower :D
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez karolbiegacz » 3 wrz 2010, o 13:46

Zapomniałeś? Lost... bardziej lubi męskie ramy :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez lostpearl » 3 wrz 2010, o 19:55

Wiedziałam, że jak tutaj wejdę (na forum) to rower w sam raz dla siebie znajdę :)
Ten z kwiatkami jest boski, jeszcze tylko kilka pomponików różowych do kasku, którego nie mam i będzie odlotowo.
A męskie ramy są na równi preferowane z damskimi :P
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Radek » 3 wrz 2010, o 21:26

Osobiście odradzam kupowanie roweru na odległość bez możliwości przejechania się na nim może być to wielki błąd ponieważ rozmiar ramy to pojęcie dosyć względne i orientacyjne . Ja mam około 175 cm wzrostu a rower MTB z ramą 17,5 i jeździ mi się wygodnie .
Kellys Salamander
Radek
Nowy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 11 sie 2010, o 11:17
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 1

Postprzez Panzerjager44 » 3 wrz 2010, o 21:57

Właściwie to trochę namieszaliśmy, bo to nie do końca jest tak, że musisz koniecznie przejechać się na rowerze który kupujesz. Pewnie, że jest to sposób najpewniejszy (przynajmniej teoretycznie). Niezbędne jest to w przypadku gdy po raz pierwszy kupujesz rower. Natomiast gdy masz już dobrany rozmiar, czyli doskonale wiesz czego potrzebujesz to wystarczy specyfikacja. Inaczej mówiąc jeśli rower na którym jeździsz jest dla Ciebie idealnie dopasowany, to nie ma najmniejszego problemu w dobraniu identycznego rozmiaru na odległość (kupno przez internet np).
Kształt ramy w takim przypadku także jest nieistotny.

Chcąc kupować tylko taki rower który możemy przymierzyć na żywo skazujemy się na kupno tego co mają akurat w sklepie. Niestety wybór w Polskich sklepach rowerowych nie powala na kolana.
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez karolbiegacz » 4 wrz 2010, o 06:25

Ten kross, który wynalazł Pijący_mleko jest dla perełki śliczny.
Będziesz ładnie na nim wyglądała.
Musisz tylko liczyć się z tym, że tego typu rowerki nie posiadają bajerów typu:
- oświetlenie
- błotniki
- bagażniki
- itd.
ALE!!!
Po wczorajszym TWOIM prologu widzę, że potrzebujesz właśnie takiego roweru, który nie musi mieć dodatkowego balastu.
Ty chcesz jeździć szybciej niż dotychczas.
Na tym rowerze pojedziesz wszędzie (po szosie i po lesie)
Bierz bo jest śliczny dla tak fajnej "perełki" - trochę zagubionej :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co kupić?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron