ŚLICZNY ROWER DLA PANI POTRZEBNY OD ZARAZ

Powrót do Co kupić?



Pomoc w wyborze roweru, części i akcesoriów

ŚLICZNY ROWER DLA PANI POTRZEBNY OD ZARAZ

Postprzez lostpearl » 28 sie 2010, o 09:59

Chciałaby kupić sobie rower w okresie zimowym (liczę, że będzie tańszy).
Mogę przeznaczyć 2000-3000zł. Myślałam o kolarzówce (szosowym), ale chyba za tyle to kupię tylko kolarzówkę w supermarkecie:). Wchodziłby więc w grę jakiś treking/cross (nie wiem czym się różnią).

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie i na co zwrócić swoją uwagę?

Chciałabym w następne wakacje pojechać na pielgrzymkę rowerową (ktoś z forum był - czytałam). Potrzebny byłby mi też trening, bo na razie średnia moja jest w opłakanym stanie. Najdłuższy dystans jaki pokonałam to 120 km. Mogłam jeszcze trochę przejechać, ale z prędkością mam problem. Gdzie zapytać fachowców - forumowców o radę?

Z góry dziki za odpowiedź:)
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Panzerjager44 » 28 sie 2010, o 10:49

z nowa, wypasioną szosoówka w tym przedziale cenowym może być problem (za 3 - 4 już nie), ale nie jest to niemożliwe. Jest wcale nie mała grupa fajnych szosówek za ok 2700 - 3000 zł. Np: http://allegro.pl/torpado-krabon-shiman ... 61304.html ,
http://allegro.pl/merida-road-juliet-90 ... 14603.html
Ja proponował bym jakąś używaną. Za 2 tysiące można na allegro znaleźć bardzo dobre rowery. Wieczorkiem przejrzę allegro i coś zaproponuje tak dla przykładu.


PS: ale czy na pewno szosówka ? To totalnie nieuniwersalny rower - tylko i wyłącznie jazda po asfalcie
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez lostpearl » 28 sie 2010, o 13:50

Nie musi być szosówka oczywiście:) Napisałam, że trekingowy i crossowy wchodzi w grę (jeśli crossowy takie coś pomiędzy trekingiem a szosówką, a nie do jazdy po poręczy :)).

dzięki za każdą podpowiedź, bo na razie jestem zielona.
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Panzerjager44 » 28 sie 2010, o 16:34

ej, ej, ja nie chcę zniechęcić do szosówki. Wręcz przeciwnie ! Jak jeździsz po asfaltach i lubisz szybką jazdę to szosóweczka będzie w sam raz :) Jednej dziewczynie z forum już się taka jazda bardzo spodobała, może w przyszłości powstanie u nas żeńska drużyna kolarska i "olszaki" i Maków się schowają :D
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez 77maka77 » 28 sie 2010, o 17:29

Myślę ,że w miesiącu wrześniu ceny rowerków powinny już spaść ostatecznie więc jest dobra okazja do zakupu. Dla niektórych jest to końcówka sezonu ale nie dla nas zapaleńców.

Ja swój rowerek kupiłem we wrześniu zeszłego roku z rabatem 30 % w stosunku do ceny bazowej.

Odnośnie podszlifowania formy to często w niedzielę jezdzi grupka forumowiczów na wycieczki 50-150 km .
Jest też GJSWD która to grupa jezdzi (chyba) codziennie około 18 ( aczokolwiek nie polecam na początek.
;-) Jest jeden zapaleniec który samotnie jezdzi o 8 rano dwa- trzy razy w tygodniu trasy około 30-60 km
W niektóre niedziele są organizowane treningi MTB .
Przemek też oranizuje trening szosowców także jest w czym wybierać ......

W Następną niedzielę są zawody MTB w Pułtusku gdzie oprócz zawodników tam startujących zapewne pojedzie rowerkami grupka kibiców z forum żeby dopingować osoby startujące. Możesz śledzić dział "nasze wycieczki"- tam powinny być informacje na temat wspólnych wyjazdów ( na które nie wahaj się przyjeżdzać)


Odnośnie rowerków to mogę polecić rowery na których miałem przyjemność pojeżdzić .

http://allegro.pl/cube-curve-damski-dhl ... 43193.html

http://allegro.pl/kettler-nena-7-biegow ... 49032.html

http://allegro.pl/nowy-damski-rower-gt- ... 36254.html

http://allegro.pl/nowy-damski-rower-gt- ... 14679.html




Jeśli nie zdecydujesz się na szosówkę to powinnaś kupić jakiś rowerek typu cross na kołach oczywiście 28 i dobrać oponki do terenu w którym głównie będziesz użytkować rowerek . Chyba , że po obejrzeniu zawodów zakochasz się w MTB ;-) . Pozdr.

http://allegro.pl/cube-ltd-team-18-pona ... 52008.html

chyba już wystarczająco namieszałem ci w głowie . ;-)
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez mac ap » 28 sie 2010, o 18:55

Koledzy robią tu za pomoc merytoryczną- ja tylko wtrącę bez sensu, że jako trening do pielgrzymki rowerowej, trening szybkości Ci do niczego nie potrzebny. Pielgrzymka to na pewno nie jest pociąg szybkobieżny. Powiedziałbym nawet, że przejechanie 120km dziennie przez dziewczynę to wynik, który z miejsca zaklasyfikowuje do grona osób, dających sobie radę w takich warunkach.
Aha, a rower crossowy to dobre rozwiązanie (sam mam taki)- ale pod warunkiem, że nie zależy nam przede wszystkim na prędkości. Za półtora tysiąca złotych można kupić bardzo porządny tego typu wehikuł.
mac ap
Stały Bywalec
 
Posty: 272
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 4 paź 2009, o 18:08
Lokalizacja: Łomża
Podziękował: 42
Otrzymał podziękowań: 152

Postprzez jojas » 28 sie 2010, o 20:03

Jeżeli już jeździłaś na "kolarce" i Ci to pasuje to OK. Uważam jednak, że jest to pojazd zbyt specjalistyczny (czytaj mało uniwersalny) nadający się tylko do gładkich i utwardzonych nawierzchni. Zastanawiam się jak wygląda damskie siodełko do kolarki ale to na marginesie. Pomysł z rowerem crossowym wydaje mi się dobrym pomysłem, w miarę szybki, uniwersalny i zdecydowanie wygodniejszy. Opony można założyć od szerokości 25-28mm do ok 40mm czyli od szosy do "lekkiego terenu". Jeżeli będziesz nabywała rower w sklepie to zwróć uwagę na to aby miał on siodełko damskie anie męskie.
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez lostpearl » 28 sie 2010, o 22:39

Nie jeździłam jeszcze na kolarce. Widziałam tylko jak chłopak śmigał na szosowym, kiedy ja i reszta grupy żółwiliśmy na turystycznych.
Znajomy oświecił mnie, że tam są inne przełożenia. No i pomyślałam sobie, że mniejszym nakładem sił dołożyć do jazdy większą prędkość byłoby fajnie.

Jeśli chodzi o MTB, to nie za bardzo wiem o co chodzi. Jazda w terenie na "góralach"? Jeśli tak, to za stara jestem na takie "wybryki". Zanim się jednak położę do trumny chcę poprawić kondycję i pojechać w kilka miejsc.

PIELGRZYMKA to NIE pociąg, ale średnio mają około 25k/h (na trasie różne warunki i podjazdy, chociaż w sumie może zjazdy wyrównują ślimaczenie pod górkę). Może nie przyprawia o zawrót głowy, ale ja z taką nie jeżdżę. 25-27/h jak nie ma wiatru i równinka to może pojadę, ale nie cały czas.
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Panzerjager44 » 28 sie 2010, o 23:19

Mnie się jednak wydaje że najlepszy będzie jakiś treking np Cube z zaproponowanych przez 77Maka77. Żeby nie było smutno bo nie ma szoski, proponuje dodatkowy zakup jakiejs klasycznej stalóweczki na allegro w cenie do 500 zł. Koniec końców będą 2 rowery poniżej 3 tysięcy, a na takiej starej szosówce jest wcale nie gorsza zabawa (sam na takiej jeżdżę z Mysterious, bo niestety ona tylko na karbonie się dobrze czuje ;) )

Myślę że powinniśmy Ci zaprezentować o co chodzi ;)
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez lostpearl » 30 sie 2010, o 07:40

Pomysł niezły z dwoma rowerami. Obawiam się tylko, że "kolarki" nie będę mogła podnieść, a w trekingu przerzutki będą chodziły jak traktor.

Nie wiem czy ten Cube ma koła 28 " i cienkie opony (bo jeśli miałabym potem takie rzeczy zmieniać, to kasy mi nie wystarczy)? Jak się to odczytuje?

Rower planuję zakupić zimą, więc jeszcze przykładowych DOBRYCH modeli MILE bym widziała.

Co do zaprezentowania :) , to o co chodzi? Przemknęli byście przede mną na tych karbonowych ramach, a ja chusteczką pomachałabym Wam ze swojej hulajnogi?
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Pijący_mleko » 30 sie 2010, o 07:46

lostpearl napisał(a):Obawiam się tylko, że "kolarki" nie będę mogła podnieść, a w trekingu przerzutki będą chodziły jak traktor.
Jak potraktować te zdanie bo nie zauważyłem żadnej ikonki z "uśmieszkiem".
Co do rowerów nie będę tu doradzał bo jestem zbyt tendencyjny czyli zatwardziały "góral".
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez lostpearl » 30 sie 2010, o 07:53

Obawa nie płonna - boję się, że osprzęt w tańszym sprzęcie będzie po prostu słabszy.

Mam stary treking i kolega powiedział, że strrrrrrrrrasznie ciężko biegi się w nim zmienia, a bylo tak od początku. Kosztował około tysiąca 10 lat temu. Teraz chcę kupić coś co będzie w miarę dobre.

Jako zatwardziały góral możesz powiedzieć coś powiedzieć, bo hamulce i biegi chyba masz często używane?

Co do ikonek, to nie zjadłam zębów na forumowaniu, więc nie posługuję się nimi oszczędnie :)
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Panzerjager44 » 30 sie 2010, o 08:18

Treking za tą cenę będzie naprawdę przyzwoity i raczej żadnych problemów typu ciężko chodzące przerzutki nie będzie. Kolarka taka jak proponuje będzie ważyć ok 10,5 - 11 kg więc i tak mniej niż treking. A co prezentacji to raczej myślałem o posadzeniu cię na kolarce i zrobieniu paru kilometrów żebyś mogła zobaczyć jakie to FAJNE :D
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez 77maka77 » 30 sie 2010, o 12:49

Kolarka zapewne będzie lżejsza od trekkinga. Mój trekking ma około 13,5-14kg po zdemontowaniu wszystkich pierdołek typu lampki podnóżek itp .( nie ma błotników ani bagażnika . Raczej większość trekingów i croosów będzie miała koła 28 cali . Przerzutki średniej klasy typu Shimnao alivio , tourney itp powinny działać prawdiłowo . Oczywiście żadna przerzutka nie jest bezobsługowa i od czasu do czasu należy ją z deczko przeczyścić i przesmarować. U mnie Alivo dział bez większych problemów - rower GT także bez obaw . Hamulce V-Break średniej klasy też powinny się spisywac bez zarzutu.

Co do wymiany to zmieniłem teraz opony na węższe bardziej szosowe slick . Koszt jednej opony ok 35 zł . Koszt nowych hamulców średniej klasy wraz z linkami to około 60-120 zł gdyby coś także nie są to jakieś kosmiczne kwoty. Za 1400-1800 złotych można kupić naprawdę przyzwoitego trekkinga.
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez karolbiegacz » 30 sie 2010, o 20:00

kup taki:
http://allegro.pl/nowy-rower-gorski-aut ... 98507.html
lub:
http://allegro.pl/rower-felt-mtb-q700-2 ... 24242.html
albo ten:
http://allegro.pl/rower-gorski-wielowac ... 30982.html
a pojedziesz nimi wszędzie ( i po szosie i po lesie)
oczywiście rama musi być odpowiednia do wzrostu.
Ostatnio edytowano 30 sie 2010, o 20:09 przez karolbiegacz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Radek » 30 sie 2010, o 20:03

lostpearl napisał(a): w trekingu przerzutki będą chodziły jak traktor.


Sądze że w tych czasach w rowerach dobrych znanych marek powyżej 1500 zł . nie ma co się obawiać że przerzutki będą chodzić jak ,, traktor '' praca średniej klasy osprzętu jest bardzo zadowalająca a wyższe modele to zazwyczaj tylko niska waga i zwiększona wytrzymałość potrzebna tylko tym którzy mocno katują swoje maszyny w terenie .


A o rower po prostu trzeba dbać . :)
Kellys Salamander
Radek
Nowy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 11 sie 2010, o 11:17
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 1

Postprzez lostpearl » 30 sie 2010, o 21:19


Mają za małe koła i musiałabym przerobić na "lżejszy". Chcę jeździć w miarę szybko, a ponieważ jestem już wiekowa i leniwa na treningi, więc lżejszy rower trochę by sprawę ratował - myślę.
Chociaż jeździłam kiedyś po górkach w lesie i bardzo mi się to podobało (adrenalina - nie to co po równej szosie). Nie stać mnie jednak na różne rowery. Najczęściej jeżdżę po asfalcie, dlatego chyba jednak treking.

A o rower po prostu trzeba dbać . :)

To fakt, a ja nawet kluczy nie mam. Kiedyś jak mi pedał w drodze odpadł to musiałam szukać stacji "benzynowej".
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez mac ap » 30 sie 2010, o 21:24

lostpearl napisał(a):PIELGRZYMKA to NIE pociąg, ale średnio mają około 25k/h

Aż trudno w to uwierzyć. 25 km/h to niby sympatyczna, spokojna prędkość, ale taka średnia na dystansie 400km, łącznie z niezliczonymi podjazdami, gdzie tempo ustala najwolniejszy w danej chwili rowerzysta?
mac ap
Stały Bywalec
 
Posty: 272
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 4 paź 2009, o 18:08
Lokalizacja: Łomża
Podziękował: 42
Otrzymał podziękowań: 152

Postprzez lostpearl » 30 sie 2010, o 21:59

mac ap napisał(a):Aż trudno w to uwierzyć. 25 km/h

Tak słyszałam od znajomej, która była w ogonku. Czytałam też tutaj na forum (nie pamiętam gdzie - chyba relacje z wycieczek) - może była średnia ciut niższa 22km/h,
ale nie ma to znaczenia, bo średnia ta utrzymywała się przez wszystkie dni. To mnie właśnie OSŁABIA :kwasny:
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez karolbiegacz » 31 sie 2010, o 05:11

No to kupuj treking`a i zapisuj się do GjwsD
Tutaj zdobędziesz nowe "szlify".
Polecam.
http://rowerowaostroleka.pl/viewtopic.p ... 579f8#4029
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Następna strona

Powrót do Co kupić?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron