77maka77 - galeria , trasy , wycieczki i inne

Powrót do Galerie forumowiczów



Postprzez 77maka77 » 26 gru 2010, o 19:58

no i udało się wszystko złożyć i wstępnie podregulować.
Do wymiany pójdą zamykacze kół i obejma sztycy siodła z uwagi na już wspomnianą dziwna śrubę . ( może to jakaś śruba mająca zapobiec przed kradzieżą ) .
Jutro jazda próbna i centrowanie kół żeby było idealnie .
Ostatnio edytowano 16 mar 2012, o 08:06 przez 77maka77, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez 77maka77 » 18 sty 2011, o 21:13

No to Miarka się przebrała . Jutro robię pierwsze podejście do Ortopedy . Dzisiaj ledwo co wszedłem po schodach do domu. Tyle się naczytałem w internecie i już prawie sam się zdiagnozowałem że jestem cały w strachu przed jutrzejszą wizytą. Ale Zobaczymy co lekarz powie nie będę mu podpowiadał niech się sam wypowie na podstawie objawów. .

Jak znam życie to będzie tak " proszę zrobić zdjęcie RTG"
Po Zrobieniu zdjęcia " eee nic tu nie widać jak mocno boli to włożymy w gips na 6 tygodni , ewentualnie w szynę gipsową na 3 tygodnie"

Okaże się czy jestem prorokiem ;-) mam nadzieje że się coś wyjaśni już na pierwszej wizycie bo nrazie Fokusik zaczyna zarastać kurzem.
Trzymajcie kciuki za mnie.
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez jojas » 18 sty 2011, o 21:43

Nie przejmuj się, ja w zeszły poniedziałek skręciłem kostkę (sport to zdrowie :D ) ale w ten poniedziałek nie odpuściłem gierek. Faktem jest że nic na temat mojej kontuzji nie czytałem. Może niewiedza czyni cuda?
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez lostpearl » 25 sty 2011, o 18:08

Jak kolano? Pytam, bo nie wiem, czy mam startować klubem fanów?
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez 77maka77 » 25 sty 2011, o 20:00

Narazie nic dobrego . Jutro mam wolne wreszcie to atakuję kolejnego ortopedę .Jeżdzić można ale wolno i na lekkim biegu.
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez lostpearl » 25 sty 2011, o 21:10

To jest jakiś stary uraz odnowiony na rowerze? Spowodowany rowerowaniem, czy coś niezależnego? Zastanawiam się nad swoimi kolanami okrutnie mi trzeszczą. Napisz co powiedział Ci ortopeda.
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez karolbiegacz » 26 sty 2011, o 06:44

lostpearl napisał(a):Jak kolano? Pytam, bo nie wiem, czy mam startować klubem fanów?

Skoro Łukasza boli kolano to może wreszcie będzie miał czas na ugotowanie dobrej zupy.
I niech wreszcie zrobi to "prawko" lub "lewko" :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez lostpearl » 26 sty 2011, o 08:42

Prawko niech zrobi, ale zdecydowanie niech nie robi LEWKA, bp po lewku nie tylko kolano może mieć w opłakanym stanie ;)
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez 77maka77 » 4 lut 2011, o 12:31

No i zakończyłem Państwowe leczenie.


Wykonane Badanie RTG - Wygląda okiej nie ma żadnych pęknięć odszczypań ani syfów w kościach . Są ładnie białe i gładkie .

Na badanie USG lekarze reagują głupim uśmiechem .

Odwiedziłem dwóch ortopedów
Ortopeda nr 1 - Na zdjęciu nie zauważył nic złego , powiedział żeby usztywnić . Jak boli to trzeba wziąść środki przeciwbólowe.

Ortopeda nr 2 - J.W , zapytał tylko czy biorę jakieś preparaty wspomagające pracę kolan . Odpowiedziałem że glukozaminę od 7 dni . Dobrze odparł.
Jak boli podczas jazdy to niech Pan narazie nie jezdzi . W sumie to wyszedłem tak jak wszedłem no bo skoro nie ma złamania to wszystko pewnie jest okiej. Dla odmiany nie kazał usztywniać.

Bilans - stracone 3 dni , starcone około 30 zł na parking , Udało mi się zdenerwować Panią w rejstracji a drugą żartem doprowadzić do furii , poznałem kilka uroczych starszych Pań w oczekiwaniu na wejście do gabinetu.

Po treningu nie mogę wejść samodzielnie wyżej jak na 2 piętro. Ale skoro lekarz powiedział że jest okiej . W końcu przecież głupka w szpitalu by nie zatrudnili.

poczekam do końca lutego w myśl zaleceń lekarskich " może Panu przejdzie " ;-)
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez Panzerjager44 » 4 lut 2011, o 13:03

Chyba tak do końca to nie straciłeś tych 30 zł i 3 dni. Skoro na zdjęciu nic nie widać to parę rzeczy pewnie zostało wykluczonych. Podstawą wydaje się w twoim przypadku odpoczynek i zrezygnowanie na jakiś czas z jazdy. Gdybyś tak zrobił od początku może by się nie pogorszyło.

Może się mylą, może i czasami czegoś nie wiedzą, ale parę razy uratowali moją D..pę więc jakoś odruchowo jestem po ich stronie.
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez Pijący_mleko » 4 lut 2011, o 13:08

Panzerjager44 napisał(a):Może się mylą, może i czasami czegoś nie wiedzą, ale parę razy uratowali moją D..pę więc jakoś odruchowo jestem po ich stronie.
Ja znowu odwrotnie.
Moje doświadczenia są takie ze lekarze mi nie pomagali.
Jedynie co mi pomagało to metody domowe lub przeczekanie.
Może dlatego teraz unikam lekarzy jak ognia. :kwasny:
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez karolbiegacz » 4 lut 2011, o 14:50

Panzerjager44 napisał(a):Chyba tak do końca to nie straciłeś tych 30 zł i 3 dni. Skoro na zdjęciu nic nie widać to parę rzeczy pewnie zostało wykluczonych. Podstawą wydaje się w twoim przypadku odpoczynek i zrezygnowanie na jakiś czas z jazdy. Gdybyś tak zrobił od początku może by się nie pogorszyło.

Może się mylą, może i czasami czegoś nie wiedzą, ale parę razy uratowali moją D..pę więc jakoś odruchowo jestem po ich stronie.


A dlaczego Wy rozmawiacie o lekarzach ???
Jak tu temat o Łukaszu i zupach?
A co maja lekarze do zup Łukasza?
:)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez 77maka77 » 4 lut 2011, o 18:23

Panzerjager44 napisał(a):Chyba tak do końca to nie straciłeś tych 30 zł i 3 dni. Skoro na zdjęciu nic nie widać to parę rzeczy pewnie zostało wykluczonych. Podstawą wydaje się w twoim przypadku odpoczynek i zrezygnowanie na jakiś czas z jazdy. Gdybyś tak zrobił od początku może by się nie pogorszyło.

Może się mylą, może i czasami czegoś nie wiedzą, ale parę razy uratowali moją D..pę więc jakoś odruchowo jestem po ich stronie.



Widocznie miałeś więcej szczęścia niż ja i pijący.

A ja jestem zdania że jak dobrze nie zapłacisz to szkoda czasu , przypomnij mi a pokaże ci co zrobili mi z prawą ręką podczas leczenia na "kasę chorych" .
Na RTG nic nie mogło wyjść bo żadnego urazu złamania nie było. Dostałem skierowanie to zrobiłem.

Odnośnie odpoczynku to nie jezdziłem 2 miesiące listopad i grudzień.Z tym wiązadłem pod kolanem zaczeło mi się coś dziać pod koniec ubiegłego sezonu, od tamtej pory jezdziłem bardzo zachowawczo i dużo rzadziej. Nie może być tak , że odpoczywam 2 miesiace i po 3 jazdach wszystko wraca .
Spodziewałem się poprostu jakiegoś minimalnego zainteresowania problemem ze strony lekarzy. Bo jak na 6 lat studiów medycyny , kilka lat specjalizacji i kilkanaście lat praktyki to zalecenie że jak boli to trzeba połknąć tabletkę przeciwbólową to trochę mało. Świadczy to albo o zerowym zainteresowaniu albo o ................


Nota bene - dzisiaj na obiad była bardzo dobra buraczkowa zupka bez wody na gęsto. Podobno po kuracji tą zupą przez tydzien kadencja wzrasta o 3 %.
Ostatnio edytowano 4 lut 2011, o 18:33 przez 77maka77, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez Panzerjager44 » 4 lut 2011, o 18:28

W sumie to ich za bardzo bronię. Kiedyś mnie zszyli bez znieczulenia :)
Kurde po buraczkowej to sie podobno w górach dobrze śmiga.

Czyli jednak odpoczynek był. To może spróbuj pojeździć bez bloków hmmm już sam nie wiem.
Life is too short to ride a shit bike
Avatar użytkownika
Panzerjager44
-#OCT
 
Posty: 1356
Zdjęcia: 157
Dołączył(a): 4 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 258
Otrzymał podziękowań: 142

Postprzez 77maka77 » 4 lut 2011, o 18:42

Bloki i buty już są w kartonie pewnie pójdą na sprzedaż , ustawienia roweru też zmodyfikowane , głownie siodło . No nic do końca lutego przerwa a pożniej fizykoterapia . Mój znajomy masażysta ma podobno fajne urządzenie magnetronik czy jakoś tak , leczenie polem magnetycznym bo na kasę chorych to chyba najbliższy termin czerwiec jak nie wrzesień - niezłe jaja heh .Byłem też u fizykoterapeuty. Zauważył nieznaczną dysproporcję między mieśniem czworogłowym a dwugłowym tzn miesień czworogłowy jest rozwinięty nadmiernie a dwugłowy słabo.Zbyt silny miesień czworogłowy może powodować przeciązanie słabszych mieśni dwugłowych szczególnie w miejscach ich przyczepu do kości, czyli pasuje do bólu ktory czuję. Poćwiczę trochę z cięzarkami plus dużooooo ćwiczeń rozciągających .

Jeszcze się pościgamy niedługo ;-) Grunt to myśleć pozytywnie.
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez jojas » 5 lut 2011, o 07:51

77maka77 a może trzeba pomyśleć o jeżdżeniu na rowerze a nie ściganiu i śmiganiu, przynajmniej na razie. :zdziwko:
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez Bartosz » 5 lut 2011, o 12:13

Zgadza się, że barszczyk jest bardzo pożywny a w górach rozgrzewa lepiej niż rum, lecz jeśli chodzi o urazy to w moim przypadku zawsze jeżdżę do Warszawy na Wawelską do Fundacji Rozwoju Medycyny Sportowej. Lekarze na co dzień zajmują się sportowcami, i jak wynika z moich niekoniecznie miłych doświadczeń, potrafią pomóc. Postawili mi już kilka diagnoz diametralnie odmiennych od ostrołęckich i jak do tej pory bardzo mi pomogli. Niestety często diagnozy ostrołęckie na podstawie RTG wzbudzały wielkie zdziwienie lub jeszcze inne reakcje, o których nie powinienem pisać na forum.
Kilka lat temu po urazie kręgosłupa postawiono mi diagnozę: "zakaz uprawiania sportu, jeśli chodzenie to tylko w miękkich butach i to niezbyt długie odcinki". Zadzwoniłem na Wawelską, kazali mi zrobić rezonans magnetyczny, pojechałem i diagnoza:" Proszę pana, większość sportowców wyczynowych, którymi się opiekuję ma gorsze kręgosłupy niż pan. Jeśli boli, to tabletka i biegać, dużo ruchu!!!". W następnym roku przebiegłem pierwszy maraton, a potem to już się jakość potoczyło. Pobieżnie licząc miałem złamanych w swojej historii 12 kości (nie licząc zwichnięć i pęknięć ;) ). Prawie zawsze lądowałem na Wawelskiej i jakoś mnie ratowali.
Warto przejechać się tam skoro wyczerpały się już prawie wszystkie możliwości. Nie znaczy to oczywiście, żebyś rezygnował z wspomagania się barszczykiem. :D
Bartosz
Bywalec
 
Posty: 60
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 17:58
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 26

Postprzez krakus » 5 lut 2011, o 15:20

77maka77 napisał(a):Bloki i buty już są w kartonie pewnie pójdą na sprzedaż , ustawienia roweru też zmodyfikowane , głownie siodło . No nic do końca lutego przerwa a pożniej fizykoterapia . Mój znajomy masażysta ma podobno fajne urządzenie magnetronik czy jakoś tak , leczenie polem magnetycznym bo na kasę chorych to chyba najbliższy termin czerwiec jak nie wrzesień - niezłe jaja heh .Byłem też u fizykoterapeuty. Zauważył nieznaczną dysproporcję między mieśniem czworogłowym a dwugłowym tzn miesień czworogłowy jest rozwinięty nadmiernie a dwugłowy słabo.Zbyt silny miesień czworogłowy może powodować przeciązanie słabszych mieśni dwugłowych szczególnie w miejscach ich przyczepu do kości, czyli pasuje do bólu ktory czuję. Poćwiczę trochę z cięzarkami plus dużooooo ćwiczeń rozciągających .

Jeszcze się pościgamy niedługo ;-) Grunt to myśleć pozytywnie.
okresie zimowym jest odpoczynek regeneracja organizmu Czytam na forum wasze wyprawy to jestem pelen podziwu Ja dopiero teraz zaczynam sie powoli rozjezdzac i sluham co mnie boli TU NOWY KOLEGA DOBRZE CI RADZI UDAC SIE DO WARSZAWY mNIE TESZ BOLA KOLANA BIODRA OD JAZDY i czekam pul roku na zabiegi POZDRAWIAM
Avatar użytkownika
krakus
-#KK24h
 
Posty: 13
Zdjęcia: 33
Dołączył(a): 7 sty 2011, o 20:40
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 10
Otrzymał podziękowań: 3

Postprzez KOJOT » 7 lut 2011, o 20:58

Ból jest przemijający a skutki rezygnacji pozostają na zawsze.
77Maka77 postępuj jak profesjonalista.
Ausfahrt aus der Komfortzone
KOJOT
Stały Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 26 gru 2010, o 19:51
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 9
Otrzymał podziękowań: 34

Postprzez 77maka77 » 8 lut 2011, o 20:08

KOJOT napisał(a):Ból jest przemijający a skutki rezygnacji pozostają na zawsze.
77Maka77 postępuj jak profesjonalista.


Nie bardzo rozumiem twój post ?? Narazie podjełem leczenie prywatne i mam nadzieje że szybko mi się polepszy.
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galerie forumowiczów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron