Przegląd ścieżki rowerowej na ul. Kaczyńskiej

Powrót do Ścieżki rowerowe



Wszystko na temat ścieżek rowerowych w naszym mieście

Przegląd ścieżki rowerowej na ul. Kaczyńskiej

Postprzez adm » 19 gru 2010, o 21:11

Filmik z przejazdu (odcinek od ul. Nasypowej do ul. Ostrowskiej (i z powrotem)):


Jest to nie pierwsza i niestety nie ostatnia droga rowerowa w naszym mieście, której celem było... no właśnie co było celem jej budowy? Na pewno nie poprawienie bezpieczeństwa rowrzystów, a już z całą pewnością nie poprawienie komfortu jazdy. Ta droga charakteryzuje się tym co wszystkie temu podobne twory, między innymi: nierówna nawierzchnia (frezowana kostka brukowa, miejscami bardzo pozapadana), znaki w skrajni, nieutrzymanie ciągłości nawierzchni, niepotrzebne zwiększanie punktów kolizyjnych z samochodami.

Wjazd na ścieżkę (od strony ul. Nasypowej):
949
Niepotrzebne przerzucanie ścieżki na drugą stronę jezdni:
950
Znaki na ścieżce rowerowej:
951
Wjazd na parking oraz wjazdy do posesji ważniejsze od zachowania ciągłości ścieżki rowerowej:
952 953
Koniec ścieżki rowerowej (dojazd do ul. Ostrowskiej), brak możliwości legalnego wjazdu na jezdnię:
954
Pozapadana kostka:
955
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Re: Przegląd ścieżki rowerowej na ul. Kaczyńskiej

Postprzez Pijący_mleko » 20 gru 2010, o 08:44

adm napisał(a):frezowana kostka brukowa
Wg mnie bardziej poprawnie było by napisać "fazowana kostka brukowa".

Ja często bywam w tamtym rejonie i ciągle łapię się na tym ze unikam jazdy po drodze rowerowej.
A jak już pojadę "prawidłowo" to nieraz muszę improwizować bo nie wiem jak się zachować w niektórych momentach.
Najciekawiej jest zimą przy lekkim oblodzeniu, ponieważ procent nachylenia "chodnika" (na niektórych odcinkach) w stosunku do drogi wymusza większą prędkość jazdy, jeżeli jedzie się tam za wolno to pojazd ześlizguje się sprawnie na jezdnię.
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Re: Przegląd ścieżki rowerowej na ul. Kaczyńskiej

Postprzez adm » 20 gru 2010, o 10:55

Pijący_mleko napisał(a):
adm napisał(a):frezowana kostka brukowa
Wg mnie bardziej poprawnie było by napisać "fazowana kostka brukowa".

Masz rację. Niestety nie zmienia to faktu, że i tak jest nierówna i tak ;).
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez mysterious » 20 gru 2010, o 19:50

Ostatnio czytałam artykuł o panie Emilu z Polski, który jeździ po różnych miejscach i wyszukuje idiotycznie poustawiane fotoradary, które nie wiadomo w ogóle po co w danym miejscu są.
I tak mi się nasuwa, że adm to taki rowerowy odpowiednik ;)
Avatar użytkownika
mysterious
Stały Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 lip 2009, o 17:03
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14
Otrzymał podziękowań: 11

Postprzez adm » 20 gru 2010, o 21:43

mysterious napisał(a):Ostatnio czytałam artykuł o panie Emilu z Polski, który jeździ po różnych miejscach i wyszukuje idiotycznie poustawiane fotoradary, które nie wiadomo w ogóle po co w danym miejscu są.
I tak mi się nasuwa, że adm to taki rowerowy odpowiednik ;)

Widziałem te filmy i uważam, że z początku pokazywały prawdziwy problem, czyli nie poprawianie bezpieczeństwa, a jedynie szybki i łatwy zarobek. Ale jego ostatnie filmy to zwykłe czepialstwo (szczególnie ten z Warszawy, strażnik rzeczowo odpowiada na pytania, a pan Emil chce być zabawny i ośmieszyć strażników oraz za wszelką cenę udowodnić, że jest to złe miejsce na ustawienie fotoradaru, podając śmieszne argumenty, np. że fotoradar ustawiony jest pod słońce :rotfl: ).

PS.: Koniec offtop'a - jeśli chcecie pisać o panu Emilu ;) można założyć temat na Hyde Parku.
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Ulica Kaczyńska - druga część inwestycji

Postprzez adm » 14 lip 2011, o 18:22

Filmik z przejazdu (odcinek od ul. Nasypowej do ul. Marii Dąbrowskiej):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BlD5ulPdRQs[/youtube]

Kolejna część przebudowy ulicy Kaczyńskiej w Ostrołęce. Przebudowa obejęła drogę od ulicy Nasypowej do ulicy Marii Dąbrowskiej.
Pierwszą rzeczą na którą zwracamy uwagę to znaki na drodze rowerowej, które powodują, że faktyczna szerokość ścieżki rowerowej jest dużo mniejsza niż teoretyczna (nie wystarcza do wyminięcia się dwóch rowerzystów):
[album]1155[/album]
Drugą rzeczą, która mocno pogarsza komfort jazdy rowerem jest obniżanie i podnoszenie ścieżki na wyjazdach z posesji.
Zastanawiające jest również wymalowywanie przejazdów dla rowerzystów w tych miejscach, skoro i tak rowerzysta tutaj ma pierwszeństwo. Chociaż z drugiej strony może zwróci to uwagę kierowców, aby bardziej uważać na rowerzystów.
[album]1156[/album] [album]1157[/album]
Koniec ścieżki rowerowej przy ulicy Marii Dąbrowskiej. O dziwo można tutaj zgodnie z przepisami włączyć się do ruchu, ale trzeba przy tym zredukować prędkość praktycznie do zera.
[album]1158[/album]
Na pochwałę zasługuje (chociaż powinno być to standardem) połączenie tej ścieżki z wcześniej istniejącą już ścieżką na Al. Jana Pawła II:
[album]1159[/album]
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez adm » 25 sty 2014, o 15:53

Jakiś czas temu złożyłem pismo w sprawie usunięcia słupów na ścieżce, na których umieszczone są znaki. Zamiast tego zaproponowałem umieszczenie znaków na słupach w kształcie odwróconej litery "L", które można umieścić na trawniku obok ciągu pieszo-rowerowego.
Urzędnicy zgodzili się na takie rozwiązanie i zadeklarowali, że zlecą zakup takich słupków i na nich umieszczą obecne znaki. Przestawienie znaków planowane jest w drugim kwartale 2014 roku, tak więc poczekamy i zweryfikujemy ;).
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez adm » 20 lip 2014, o 16:51

Słupy w kształcie litery "L" pojawiły się w końcu na ulicy Kaczyńskiej:

Obrazek

Obrazek

Niestety tylko na fragmencie ścieżki od ulicy Marii Dąbrowskiej do Al. Jana Pawła II ustawiono nowe słupy. Na odcinku do ulicy Słowackiego, wszystko po staremu...
Obrazek

Obrazek

Teraz rodzi się pytanie, czy urzędnicy zapomnieli o tym fragmencie, czy może znaleźli jakiś "ważny" powód, aby tego odcinka nie poprawiać. Tego dowiemy się w następnym odcinku ;), za około 30 dni.
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen

Postprzez adm » 19 paź 2014, o 11:12

adm napisał(a):Teraz rodzi się pytanie, czy urzędnicy zapomnieli o tym fragmencie, czy może znaleźli jakiś "ważny" powód, aby tego odcinka nie poprawiać.

W sierpniu otrzymałem pismo z Urzędu Miasta, w którym okazało się, że usunięcie słupów zostało "zaplanowane" na dwa etapy. Czyli moim zdaniem po prostu urzędnicy nie byli świadomi, że droga rowerowa na ulicy Kaczyńskiej to nie tylko ostatnio wybudowany odcinek, ale również odcinek od ulicy Nasypowej do Słowackiego. Jeśli faktycznie od początku przestawienie słupów było zaplanowane na dwa etapy, to by o tym napisano w poprzednim piśmie, a nie deklarowano, że w II kwartale słupy zostaną usunięte.

No nic, zadeklarowany termin ukończenia "drugiego etapu" to 30 września 2014. Tak więc 5 października jedziemy obejrzeć efekty "drugiego etapu" przestawiania słupów, no i co... no i nic, słupy jak stały tak stoją - nic się nie zmieniło.
W związku z tym złożyłem kolejne pismo, przypominające o sprawie, i wczoraj podczas przejazdu tą drogą zobaczyłem, że znaki w końcu zostały przestawione. Oczywiście w piśmie poprosiłem o stosowne wyjaśnienie w opóźnieniu, ale skoro znaki są już przestawione, to znając standardy, odpowiedzi już się nie doczekam - ewentualnie będzie to jednozdaniowa odpowiedź, że przecież znaki są przestawione i nie wiadomo po co się czepiam.

Tak więc, podsumowując przestawienie kilkunastu znaków zajęło 10 miesięcy, i wymagało to złożenia przeze mnie aż trzech pism, pomimo, że już w pierwszym Urząd zadeklarował, że słupy będą usunięte. Mam wrażenie, że gdyby nie moje drugie pismo, przypominającym o pozostałym odcinku drogi rowerowej, to zapewne tzw. drugi etap nigdy by nie miał miejsca.


Teraz pora na kolejne pisma dotyczące tej ścieżki, bo jeszcze w wielu miejscach nie spełnia ona przepisów...
+++
Avatar użytkownika
adm
Administrator
 
Posty: 384
Zdjęcia: 270
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 18:41
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 159
Otrzymał podziękowań: 222
Rower: Kross Raven Steppen


Powrót do Ścieżki rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron