XVII Półmaraton Kurpiowski w Ostrołęce 8.05.2011

Powrót do Zawody



XVII Półmaraton Kurpiowski w Ostrołęce 8.05.2011

Postprzez karolbiegacz » 4 lut 2011, o 07:16

XVII Półmaraton Kurpiowski w Ostrołęce 8.05.2011 (NIEDZIELA)
Trasa: rundy na osiedlu Centrum.
Narazie tylko tyle:
http://maratonypolskie.pl/mp_index.php? ... 4&bieganie
ale już się zapisujcie.
To impreza obowiązkowa dla długodystansowców w Ostrołęce.
Ostatnio edytowano 4 lut 2011, o 20:32 przez karolbiegacz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Pijący_mleko » 4 lut 2011, o 08:35

Obrazek XVII MIĘDZYNARODOWY PÓŁMARATON KURPIOWSKI
OSTROŁĘKA - 8 MAJA 2011 r.


Obrazek
XVII MIĘDZYNARODOWY PÓŁMARATON KURPIOWSKI OSTROŁĘKA - 8 MAJA 2011 r.

I. CEL:
1. Popularyzacja biegów długich wśród lokalnej społeczności.
2. Popularyzacja biegania, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej.
3. Propagowanie zdrowego trybu życia.

II. ORGANIZATOR:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Witosa 1, 07-410 Ostrołęka

III. TERMIN I MIEJSCE
8 maja (niedziela) 2011 roku, godz. 11.00, Zespół Szkół nr 5 ul. Berlinga (Osiedle „Centrum”) w Ostrołęce.

IV. TRASA BIEGU
Start honorowy godz.11.00
Zespół Szkół nr 5, ul. Berlinga
Start ostry godz. 11.05
Al. Jana Pawła II
(400m od startu honorowego)

Bieg ulicami:
Al. Jana Pawła II, Steyera, Sikorskiego, Berlinga, Al. Jana Pawła II, Bohaterów Warszawy, Goworowska, Żebrowskiego,
Steyera, Sikorskiego, Berlinga – pięć okrążeń x ok. 4.000 m.

Nawierzchnia trasy 100 % asfalt.

Meta przy Zespole Szkół nr 5, ul. Berlinga. Trasa zostanie oznaczona znakami poziomymi co 5km. Prawy pas jezdni ulicy
Bohaterów Warszawy będzie oddzielony pachołkami. Zawodnicy biegną prawą stroną jezdni. Na trasie będą usytuowane dwa
punkty odżywcze. Trasa posiada atest PZLA.


>> REGULAMIN PÓŁMARATONU <<

Źródło informacji : http://maratonypolskie.pl/mp_index.php? ... 4&bieganie

Link do galerii zdjęć z poprzedniego półmaratonu z (2010r) zamieszczonych na stronie Mosir Ostrołęka : http://www.mosir.ostroleka.pl/index.php ... d_album=83
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez karolbiegacz » 11 lut 2011, o 20:11

właśnie ruszyły zapisy do Półmaratonu:
http://www.mosir.ostroleka.pl/index.php ... ejestracja

już się zapisałem :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Toki » 11 lut 2011, o 20:45

Wpisowe jakieś jest?

~Edit
Ok, już mam:
regulamin napisał(a):Opłata za uczestnictwo do dnia 20.04.2011r. wynosi 40,- zł. Po ww. terminie oraz w dniu zawodów opłata za uczestnictwo
wynosi 50,- zł.
Toki
Bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 23 paź 2010, o 16:34
Lokalizacja: Oka
Podziękował: 10
Otrzymał podziękowań: 10

Postprzez karolbiegacz » 16 lut 2011, o 07:02

Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez karolbiegacz » 25 lut 2011, o 20:15

kto biegnie pierwszy?
Obrazek
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez POZDRAWIAM » 27 lut 2011, o 08:21

Wiadomo :D
Mistrz Świata :D
a nie przepraszam to jakiś gościu z numerem 63 :szok:
Ciekawe kto to może być :?:
Podobny do takiego fajnego koleżki, ale możliwe, że się mylę bo z tego co pamiętam to on nigdy nie był pierwszy na półmaratonie w Ostrołęce :szok:
- choć to dziwne bo przecież bardzo dobrze biega :D
Pozdrawiam
POZDRAWIAM
Stały Bywalec
 
Posty: 225
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:01
Lokalizacja: Podgórze
Podziękował: 5
Otrzymał podziękowań: 122

Postprzez karolbiegacz » 28 lut 2011, o 06:14

POZDRAWIAM napisał(a):Wiadomo :D
Mistrz Świata :D
a nie przepraszam to jakiś gościu z numerem 63 :szok:
Ciekawe kto to może być :?:
Podobny do takiego fajnego koleżki, ale możliwe, że się mylę bo z tego co pamiętam to on nigdy nie był pierwszy na półmaratonie w Ostrołęce :szok:
- choć to dziwne bo przecież bardzo dobrze biega :D

Nigdy nie był i nie będzie :)
Ale będę biegał w tym półmaratonie dopóki on będzie istniał :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez karolbiegacz » 16 mar 2011, o 06:51

Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez karolbiegacz » 12 kwi 2011, o 05:53

lista startowa na dzień 12.04.2011:
http://www.mosir.ostroleka.pl/index.php ... czestnikow
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez 77maka77 » 12 kwi 2011, o 19:11

No to ja też się dopisałem. ;-)
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez Toki » 12 kwi 2011, o 20:41

ooo xD
Ja zapewne będę czekał do końca.
Toki
Bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 23 paź 2010, o 16:34
Lokalizacja: Oka
Podziękował: 10
Otrzymał podziękowań: 10

Postprzez karolbiegacz » 13 kwi 2011, o 05:38

77maka77 napisał(a):No to ja też się dopisałem. ;-)

Brawo za zdecydowanie.
Obawiam się tylko, czy przetruchtam to jakoś.
Od 2 kwietnia (od duathlonu) nie biegałem.

Po masażach i akupunkturze trochę się poprawiło ale jeszcze nie próbowalem biegać.
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Toki » 18 kwi 2011, o 16:59

Zapisany :)
Dopisałem sobie bez pytania klub, AG Bez Limitu, mam nadzieję, że nie ukrzyżujecie mnie za to, Karolu.
Toki
Bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 23 paź 2010, o 16:34
Lokalizacja: Oka
Podziękował: 10
Otrzymał podziękowań: 10

Postprzez karolbiegacz » 19 kwi 2011, o 05:03

Toki napisał(a):Zapisany :)
Dopisałem sobie bez pytania klub, AG Bez Limitu, mam nadzieję, że nie ukrzyżujecie mnie za to, Karolu.


Brawo
Jes to "grupa bez limitu" więc można oczywiście :)

PAMIĘTAJCIE, ŻE DO 20 KWIETNIA TAŃSZE WPISOWE
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez karolbiegacz » 1 maja 2011, o 07:41

Czy półmaratończyk to półbiegacz?
Autor: Michał Walczewski Data : 2011-04-27
Nie ma wątpliwości, że dystansem cieszącym się największą estymą wśród biegaczy jest maraton. To chęć ukończenia biegu maratońskiego jest najczęstszym celem do którego dążymy realizując systematycznie i z uporem plany treningowe. Mało tego - chęć zostania maratończykiem zwykle jest powodem rozpoczęcia przygody z bieganiem! Jednak bieganie to nie tylko maraton, ale także dystanse od niego znacznie krótsze. Może nie tak zaszczytne, nie tak wymagające, nie tak egalitarne, ale... z wielu przyczyn cieszące się nie mniejszą popularnością niż sam maraton.

Pamiętam, że przez pierwsze kilka lat mojej przygody z bieganiem istniały dla mnie wyłącznie maratony. Wręcz nie mogłem wyobrazić sobie powodu, dla którego miałbym startować w zawodach na krótszych dystansach, skoro powodem mojej dumy było pokonywanie kolejnych maratonów. Wystartować w zawodach na dystansie 15 kilometrów? Po co, przecież mogę sobie tyle pobiec na treningu… Półmaraton? Na mecie będę się czuł, jakbym zszedł w połowie dystansu…

W połowie lat 90-tych na krótszych dystansach niż maraton nie wręczano na mecie medali lub była to rzadkość. A medal był tym wymarzonym, wypragnionym, wychuchanym trofeum. Dla mnie była to jedyna licząca się pamiątką z biegu. Nagroda, powód do nieustannej dumy i radości. Pamiętam, jak pewnego razu na mecie jednego z maratonów, gdy dowiedzieliśmy się że zabrakło dla nas medali, usiedliśmy i postanowiliśmy siedzieć tak długo, aż medale się dla nas znajdą. Byliśmy zrozpaczeni! Medale się znalazły ;-)


Po co więc biec w jakimś półmaratonie, skoro na mecie nie ma medalu?

Po kilku latach, gdy na swoim koncie miałem już kilkanaście „zaliczonych” maratonów, zacząłem powoli odkrywać krótsze biegi. Pierwszym z nich był Bieg Uliczny w Krapkowicach, potem wystartowałem w nieistniejącym już półmaratonie w Prudniku, następnie w Półmaratonie Wiązowskim, Festiwalu Biegowym w Zamościu itd. Były to starty od przypadku do przypadku, ale pozwoliły mi z czasem zrozumieć, że bieganie to nie tylko 42 kilometry i 195 metrów.

Musiało minąć wiele kolejnych lat, bym należycie docenił te krótsze biegi. Z różnych powodów przez kilka lat trenowałem bardzo mało lub wcale. I dopiero gdy postanowiłem powrócić na startowe trasy, gdy formę trzeba było zacząć budować niemal od zera zrozumiałem, jak bardzo wyczerpujący jest pełny maraton :-) Wyobraźcie sobie, że wrzucacie na plecy 30 kilogramowy worek z ziemniakami, i stojąc na jednej nodze w bezruchu liczycie sekundy, minuty, godziny… po dwóch godzinach takiego stania macie już wszystkiego serdecznie dość, a to dopiero półmetek :-)

Więc tak półmaratony odkryłem dopiero wtedy, gdy okazało się, że jestem „za cienki” na maratony, których pokonanie było dla mnie istną gehenną. Dystans o połowę krótszy i… nagle bieganie w zawodach znowu stało się miłe, przyjemne, bezbolesne. Bez stresu czy ukończę, bez tygodniowego odchorowywania startu, bez miesięcznego leczenia się ze wstrętu do biegania. Bez spinania się, zajeżdżania, bez bólu i kontuzji…


Najważniejsze jednak było to, że mogłem startować niemal co weekend. Ba! Zdarzały się nawet weekendy, gdy udawało się wystartować w dwóch półmaratonach! W sobotę w Kietrzu, a w niedzielę w Rudawie :-) Gdy doliczyć do tego krótsze dystanse moje bieganie znowu nabrało kolorytu - otworzyły się przede mną wrota prawdziwej turystyki biegowej. Moim rekordem życiowym, chyba już nie do pobicia jest 6 startów w 4 dni… Ponad tysiąc kilometrów w aucie niemal non stop, ale za to jaka satysfakcja :-)

Maraton to prestiż, do którego dążą zarówno biegacze jak i organizatorzy. Myślę jednak, że niepotrzebnie wiele miast za punkt honoru stawia sobie organizację maratonu. Półmaraton jest kilkukrotnie tańszy, łatwiejszy w organizacji i niezwykle kompaktowy. Imprezę można otworzyć i zamknąć w niecałe 3 godziny. Łatwiej jest wyznaczyć trasę, łatwiej ją zabezpieczyć, nie trzeba organizować noclegów, a na punktach odżywczych na trasie wystarczy zapewnić wodę. W końcu, co bardzo ważne… o wiele łatwiej zachęcić do przyjazdu na krótszym dystansie biegaczy i zadbać tym samym o frekwencję!

Historycznie rzecz ujmując 20-30 lat temu biegi były rozgrywane na kilku podstawowych dystansach: 10 km, 15 km, 20 km i maraton. W pewnym momencie na świecie wybuchła moda na półmaratony jako dystanse bardzo korespondujące z maratonem. W ciągu kilku lat biegi rozgrywane na klasycznym dystansie 20 km zostały dosłownie zdmuchnięte z powierzchni ziemi i teraz ze świecą trzeba szukać możliwości startu na tym obecnie już całkowicie nietypowym dystansie. Niejaką ciekawostką pozostało kilka biegów 15 kilometrowych, zajmują one swoją niewielką, aczkolwiek bezpieczną niszę. Półmaratony błyskawicznie zawojowały wszystko pomiędzy 10 kilometrami a maratonem.

W naszym kalendarzu na rok 2010 znalazłem 84 różnego rodzaju maratony i 69 półmaratonów, podobnie ta relacja kształtuje się w tym roku. Oczywiście maraton maratonowi nierówny, tak jak i półmaraton półmaratonowi. Co jednak mnie osobiście cieszy to fakt, że czasy nagradzania medalami wyłącznie maratończyków dawno już minęły, i od dobrych dziesięciu lat medal otrzymujemy w każdym dużym i średniej wielkości biegu, bez względu na dystans.

Polska „scena” biegowa doczekała się w okresie ostatnich dziesięciu lat wielu wspaniałych, nowych imprez. Półmaraton Warszawski i Poznański to imprezy niejako towarzyszące, „wiosenne” odpowiedniki jesiennych maratonów. Ale nie sposób nie wspomnieć o Półmaratonie Lechitów w Gnieźnie, Półmaratonie Jurajskim w Rudawie, niesamowitym Półmaratonie Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim, Półmaratonie św. Mikołajów w Toruniu, Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego, Półmaratonie Ślężańskim w Sobótce, półmaratonach w Hajnówce, Szczecinie, Katowicach, Nowej Soli, Rybniku. A przecież wymienić trzeba jeszcze niezwykle kameralne imprezy półmaratońskie w małych miejscowościach - w Kietrzu, Korycinie, Bytowie, Pucku, Chełmży, itd. itp…

Mimo to, aż do tego roku wciąż jakoś tak w głębi serca półmaratony postrzegałem jako te „gorsze” imprezy, niepełnowartościowe maratony. Wyzwanie mniejsze, więc i radość niepełna… Oczy otworzyły mi się dopiero wtedy, gdy w ramach organizacji tegorocznej Ligi ASICS zaproponowałem likwidację rywalizacji na dystansie półmaratonu. Po raz pierwszy zawiódł mnie na całej linii mój redakcyjny nos, na moją głowę posypały się skargi, prośby i protesty zawiedzionych czytelników.

Okazało się, że społeczeństwo… kocha półmaratony !!! Uległem, i klasyfikację na najszybszego półmaratończyka przywróciliśmy :)

W związku z Wielkanocą, czyli z „małym sezonem ogórkowym”, postanowiłem spisać argumenty przemawiające na korzyść półmaratonów. Oto one (zapraszam do ich uzupełniania)

1. Łatwość organizacji
2. Łatwość… przebiegnięcia
3. Niższe opłaty startowe
4. Możliwość częstych startów
5. Duża liczba uczestników
6. Różnorodność
7. Medale za połowę wysiłku :-)
8. Przetarcie przed maratonem
9. Bardziej kameralny klimat
10. Niby krócej, a radość taka sama :-)

Na koniec postaram się odpowiedzieć na postawione w tytule tego artykułu pytanie. Czy półmaratończyk to półbiegacz? Nie. Półmaratończyk to z całą pewnością biegacz pełną gębą...

A jeżeli nie pełną gębą, to co najmniej półgębkiem :-)

ź: http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... &code=2106
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez KOJOT » 1 maja 2011, o 20:08

11.Półmaraton ma w nazwie maraton
12.Podczas półmaratonu można zaliczyć ścianę lub tzw. odcięcie prądu
Ausfahrt aus der Komfortzone
KOJOT
Stały Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 26 gru 2010, o 19:51
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 9
Otrzymał podziękowań: 34

Postprzez karolbiegacz » 2 maja 2011, o 05:40

Dla mnie, który biega i jeździ porównanie jest następujące:
1. Mój Półmaraton czyli 21km097m = ok. 70km na wyścigu MTB i ok. 120km w wyścigu szosowym.
2. Maraton (42,195) = dystans ok. 120km wyścigu MTB

ale to jeszcze nie jest w moim zasięgu (czyli dystanse GIGA MTB) - może kiedyś :) - napewno kiedyś mnie tam zobaczycie :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez 77maka77 » 7 maja 2011, o 16:34

POGODA NA PÓŁMARATON.

TEMPERATURA - około 13 stopni celsjusza
Opady - Brak , niebo pochmurne z przebłyskami słońca .
Nawierzchnia - lekko mokrawa ( dzwoniłem do instytutu meteo - deszcz mają wyłączyć nad ranem więc asfalt może nie zdążyć wyschnąć)
WIATR - około 8 km/h




Zapraszamy wszystkich niestartującyh do kibicowania !!!!!
Avatar użytkownika
77maka77
Stały Bywalec
 
Posty: 401
Zdjęcia: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 10:02
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 65
Otrzymał podziękowań: 62

Postprzez KOJOT » 8 maja 2011, o 18:52

Kolejny raz półmaraton dał mi lekcje pokory.
Po 15 km zupełnie opadlem z sił. Biegłem i myślałem tylko o tym by sie nie zatrzymać. Szansa na pobicie rekordu prysła.
O to moje międzyczasy i przykład jak sie nie powinno biec:
5km 21:50
10km 43:50 (22:00)
15km 1:06:38 (22:48) - jeszcze była szansa na rekord
20km 1:32:24 (25:45) - kryzys
21,09 1:37:36 (05:11)

Forma była ale początek biegu zdecydowanie za szybki.

Jestem pod wrażeniem czasow osiąganych przez: P.Dąbrowskiego i M.Wilkowskiego.
Gratuluje wszystkim debiutantom na trasie półmaratonu!
Ausfahrt aus der Komfortzone
KOJOT
Stały Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 26 gru 2010, o 19:51
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 9
Otrzymał podziękowań: 34

Następna strona

Powrót do Zawody

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron