Strona internetowa OCT

Powrót do Ostrołęka Cycling Team



Postprzez jojas » 13 lip 2011, o 06:12

Qrzysio napisał(a):Mamy podobne przemyślenia. Poniżej wrzucam uwagi, które przesłałem grafikowi. Na dniach będzie kolejny projekt.

- logo z napisem jest nieczytelne. coś tam trzeba wymyślić
- wyszukiwarka na stronie jest niepotrzebna, wstaw tam napis "Witamy na stronie Stowarzyszenia Rowerowego Ostrołęka Cycling Team"
- kolor niebieski po lewej jest zbyt walący po oczach, trzeba coś chyba ciemniejszego - nie wiem - coś co nie będzie aż tak odstawać
- tytuł wiadomości w newsie daj nad obrazkiem, bo jak będzie długi tytuł to zabierzemy tam mnóstwo miejsca samym tytułem
- za małe czcionki
- ostatnie moje przemyślenie to po lewej w tle są drzewa + trawa. szczerze mówiąc nic szczególnego, to tło z prawej jest o wiele fajniejsze, bo jest ładniejszy widok. jeśli znajdziesz coś ciekawego to podmień, bo te drzewa są bardzo ciemne i słabo wyglądają

Moim zdaniem tło zajmuje za dużo miejsca (około 50% powierzchni strony), przez co napisy informacyjne są małe i nieczytelne. Jeżeli czcionka byłaby większa komfort czytania też byłby większy. Tło nie powinno odciągać uwagi, dlatego tło "zdjęciowe" nie wydaje mi się najlepszym pomysłem, tym bardziej, że na tym zdjęciu dużo się dzieje i miałem ochotę bardziej je odsłonić aby zobaczyć całe. Nie rozumiem dlaczego góra tła jest "zdjęciowa" a dół zamazany na zielono? Co do napisów wygodnie czytałoby się je gdyby były czarne a nie szare. Białe napisy na niebieskim tle źle (mi) się czyta. Ogólne wrażenie projektu strony jest OK. I to by było na tyle. :)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez Qrzysio » 13 lip 2011, o 11:26

Nie rozumiem dlaczego góra tła jest "zdjęciowa" a dół zamazany na zielono?

Jeszcze nie wszystko wynaleziono i jest to po prostu ograniczenie techniczne.
Qrzysio
Nowy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 cze 2011, o 20:24
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9

Postprzez jojas » 13 lip 2011, o 17:12

Tera to już rozumiem :)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez Qrzysio » 13 lip 2011, o 18:46

Z tym tłem jeszcze pokombinuję, póki co przedstawiam projekt nr 2.

http://www.warszawa.mm.pl/~beno/oct2.jpg

Czekam na opinie.
Qrzysio
Nowy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 cze 2011, o 20:24
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9

Postprzez wiktorioss » 14 lip 2011, o 16:39

nie da się czegoś zrobić z tłem? tak to reszta całkiem nieźle już się prezentuje
wiktorioss
Stały Bywalec
 
Posty: 126
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 16:28
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 8
Otrzymał podziękowań: 10

Postprzez karolbiegacz » 19 lip 2011, o 12:06

dodajcie jeszcze w menu:
KSIĘGA GOŚCI
może ktoś będzie chciał coś do Was o Was napisać (miłego, pochwalającego działalność) więc warto tym się pochwalić.
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Qrzysio » 23 lip 2011, o 13:40

Progres około 80%. Niebawem podepnę silnik i działamy.

Zapraszam: www.rower.ostroleka.pl
Qrzysio
Nowy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 cze 2011, o 20:24
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9

Postprzez Qrzysio » 24 lip 2011, o 16:12

Doszliśmy do momentu, w którym poszukiwani są chętni do redagowania/podsyłania tekstów. Ja oczywiście mogę ze swojej strony dużo pomóc/przeredagować, o ile oczywiście ktoś mi napisze swoimi słowami kilka zdań na temat choćby historii klubu.

Zapraszam: www.rower.ostroleka.pl
Qrzysio
Nowy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 cze 2011, o 20:24
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9

Postprzez karolbiegacz » 25 lip 2011, o 19:13

ale tło ponownie skaszanione
poprzednio było dużo lepiej ( z tymi pagórkami)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez Qrzysio » 25 lip 2011, o 19:17

Tak, bo jest to wersja przejściowa tła :) Są plusy i minusy pagórków, tak samo jak są zwolennicy i przeciwnicy. Muszę znaleźć jakiś złoty środek na to.
Qrzysio
Nowy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 cze 2011, o 20:24
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9

Postprzez karolbiegacz » 25 lip 2011, o 19:21

Qrzysio napisał(a):Tak, bo jest to wersja przejściowa tła :) Są plusy i minusy pagórków, tak samo jak są zwolennicy i przeciwnicy. Muszę znaleźć jakiś złoty środek na to.

złotym środkiem będzie po lewej kawałek pustej drogi (szosy) a po prawej trochę górek, bo jedni korzystają z szosy a inni z terenu :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez lostpearl » 26 lip 2011, o 09:07

Rozmawiałam z żeńską częścią "władz" OCT i przekazuję co "obgadałyśmy":

- tło ciemne i reszta strony też (czarne/ciemno szare)+ białe artykuły (tytuły wtedy raczej nie zielone, ale nie wiem jakie) - wiemy, wiemy, że przeciwników będzie cała masa, ale zmienić kolor na stronie to tylko kilka kliczków i będzie przykład;
- można rozszerzyć stronę (pewnie wiązałoby się to ze zmianą szablonu, ale może się mylę), żeby wypełniała całe oko, albo prawie całe (jak jest to chociażby na naszym forum);
- ja mam jeszcze zastrzeżenia co do kompozycji elementów, ale o tym w realu.

Poniżej przykłady stron "ciemnych" i "szerokich" (wybrane pierwsze lepsze, bez specjalnej urody, chodzi tylko i wyłącznie o przykład).

ciemne:
http://kolarze.ostroleka.pl/
http://rowerowylublin.org/
http://www.cyklista.org.pl/
http://ssr-team.pl/

szerokie:
http://www.bike-sport.com.pl/
http://www.rowerowagdynia.pl/
http://swieszyno.com/news.php?readmore=98
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Pijący_mleko » 26 lip 2011, o 09:19

Będę pierwszym który nie zgadza się co do tych upodobań :cool:
Zajrzałem na te "ciemne" strony i miałem pierwsze wrażenie ze jestem na jakiś forach, a nie stronach reklamujący kluby.
Jeżeli miałbym wybierać między tamtymi stronami a obecnym kształtem strony OCT to najlepsza jest właśnie projekt Qrzysio
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez lostpearl » 26 lip 2011, o 09:25

Dobra, dobra, ale nas jest na razie dwie, a Ty jeden :) (Liczą się głosy członków OCT, bo reszta może tylko pobrzdąkać sobie na cymbałkach :P)
Prosimy Qrzysia o przykład strony w ciemnym wydaniu. Inaczej się nie odczepimy.
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Pijący_mleko » 26 lip 2011, o 09:28

lostpearl napisał(a):(Liczą się głosy członków OCT, bo reszta może tylko pobrzdąkać sobie na cymbałkach :P)
Czy to aluzja do jojas'a ;)
Iść, ciągle iść, trafiać celnie
W zawianej piaskiem trawy ślad
Być sobą być niepodzielnie
Oczami dziecka mierzyć świat
Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres


Redaktor do moich postów by się przydał
Avatar użytkownika
Pijący_mleko
Moderator
 
Posty: 5033
Zdjęcia: 232
Dołączył(a): 5 cze 2009, o 14:57
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 1359
Otrzymał podziękowań: 2187

Postprzez lostpearl » 26 lip 2011, o 09:40

Pijący_mleko napisał(a):
lostpearl napisał(a):(Liczą się głosy członków OCT, bo reszta może tylko pobrzdąkać sobie na cymbałkach :P)
Czy to aluzja do jojas'a ;)

Jak to wieszcz napisał: "Było cymbalistów wielu, ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy jojasie" :P
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez karolbiegacz » 26 lip 2011, o 10:00

Pijący_mleko napisał(a):
lostpearl napisał(a):(Liczą się głosy członków OCT, bo reszta może tylko pobrzdąkać sobie na cymbałkach :P)
Czy to aluzja do jojas'a ;)

no i do mnie :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Postprzez jojas » 26 lip 2011, o 22:19

lostpearl napisał(a):Dobra, dobra, ale nas jest na razie dwie, a Ty jeden :) (Liczą się głosy członków OCT, bo reszta może tylko pobrzdąkać sobie na cymbałkach :P)
Prosimy Qrzysia o przykład strony w ciemnym wydaniu. Inaczej się nie odczepimy.

Serce Ty moje ja też mam Ciebie w głębokim poważaniu. :) A tak na poważnie to o ile sobie przypominam Autor strony prosił o uwagi wszystkich a nie tylko członków pewnego stowarzyszenia. Tak na marginesie to mam pytanie: czy zawsze władza, nawet ta najmniejsza powoduje , że sodówa wali do głowy. Nie będę dalej drążył tego tematu bo może to się zakończyć pewną propozycją nie do odrzucenia np: wybitnie rekreacyjnej przejażdżki ;)
jojas
Stały Bywalec
 
Posty: 1363
Zdjęcia: 837
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 00:00
Lokalizacja: Ostrołeka
Podziękował: 110
Otrzymał podziękowań: 458

Postprzez lostpearl » 26 lip 2011, o 23:15

A czy ktoś powiedział, że nie wolno komentować? Wolno, można, a nawet trzeba :)
Władza bez sodowej, to jak niebo bez gwiazd.
Tu nie miejsce i czas, żeby o tym, ale kiedy znów na taką wycieczkę pojedziemy? Kiedy, kiedy?
Avatar użytkownika
lostpearl
-#OCT
 
Posty: 560
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 28 sie 2010, o 08:59
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 52
Otrzymał podziękowań: 66

Postprzez Qrzysio » 27 lip 2011, o 01:27

Czytam na bieżąco, ale dopiero mogę odpisać.

Projektowanie strony, wybór kolorów i układ przerabialiśmy jakieś dwa-trzy tygodnie temu. Wtedy był czas na wymianę poglądów w tym temacie. Od tego czasu grafik wykonał kilka projektów. Z osobami, które wtedy odzywały się na forum wyszło tam, to co mamy. Uważam, że całkiem fajny projekt.
Do poprawki będzie tło i trochę przebudujemy top, aby było tam więcej zdjęć klubowych - linki do konkretnych (fajnych) chętnie tu zobaczę.

Nie zmienimy na pewno strony na czarną. Jedna z podstawowych reguł to nie tworzyć czarnych stron.
Nie rozszerzymy też strony, bo obecna szerokość nie jest przypadkowa. To pewien standard, onet.pl go wyznaje i większa część internetu.

Niewiele w tej stronie jest z przypadku, bo stron nie projektuje się jak ogródka, czyli "posadzimy i się zobaczy, czy będzie ładnie". Stronę robimy po to, aby była przejrzysta, czytelna, miała łatwą nawigację i charakterystycznie (czytelnie) rozłożone poszczególne elementy. Uważam, że ten projekt jest naprawdę całkiem fajny.

Idąc dalej, musicie mieć świadomość, że gdy wrzucimy docelowo teksty i zdjęcia, będzie wyglądać jeszcze fajniej, bo na razie jest wszystko przykładowe.

Reasumując: to nie projekt, tylko gotowa strona, która ma specjalny panel administracyjny i przygotowane narzędzia, aby pisać na niej w prosty sposób teksty i wrzucać zdjęcia. Jest prawie gotowa i moim zdaniem nie potrzeba nam spędzać aktualnie godzin i dni na projektowaniu nowej. Wykonanie obecnej zajęło sporo czasu i dziękuje wszystkim, którzy pomagali i odzywali się na forum.

Tymczasem są ważniejsze rzeczy, którymi trzeba się zając w stowarzyszeniu. Jeżeli strona się nie sprawdzi, to za jakiś czas ją zmienimy.

Na razie jednak trzeba spowodować, aby zaczęła żyć. Potrzebujemy tekstów na temat m.in. historii stowarzyszenia, zawodników i ich osiągnięć itp.
Qrzysio
Nowy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 cze 2011, o 20:24
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ostrołęka Cycling Team

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron