17 Czerwca 2012 V Łomżyński Półmaraton ...

Powrót do Zawody



Można się jeszcze zapisać ....

Postprzez POZDRAWIAM » 24 maja 2012, o 17:17

Witam wszystkich uczestnik naszego Półmaratonu
Już w sobotę będziecie mogli zobaczyć na zdjęciach nasz OKOLICZNOŚCIOWY medal.
Zapraszam do przeczytania mojego artykułu.

Wznowiliśmy zapisy do naszego biegu :)
Zapraszam nie zdecydowanych.
pozdrawiam
Pozdrawiam
POZDRAWIAM
Stały Bywalec
 
Posty: 225
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:01
Lokalizacja: Podgórze
Podziękował: 5
Otrzymał podziękowań: 122

Minimalne zmiany ....

Postprzez POZDRAWIAM » 1 cze 2012, o 09:16

witam was wszystkich Kochani Amatorzy Biegania
Czekamy już na was.
Nastąpiły minimalne zmiany odnośnie startu Honorowego.
Cały Rynek Miasta jest rozkopany więc startu Honorowego tam nie będzie.

Program Minutowy V Półmaratonu Łomżyńskiego

godz. - 9:00 otwarcie biura zawodów – Szkoła Podstawowa nr 9
godz. - 9:00 do 11:30 przyjmowanie uczestników Półmaratonu,
wydawanie pakietów startowych, weryfikacja zawodników.
godz. - 12:00 start Honorowy z przed Szkoły Podstawowej nr 9 V Półmaratonu Łomżyńskiego ( obiegnięcie Skat Parku – Teren Rekreacyjny ok. 600m )
godz. – 12:21 start OSTRY z ul. Ks. Janusza 19
godz. 12:21 do 14:51 rywalizacja na trasie V Półmaratonu Łomżyńskiego
ok. godz. - 15:30 oficjalne zakończenie na Skat Parku:
wręczanie pucharów za zwycięstwo Pań i Mężczyzn,
wręczanie pucharów za kategorie wiekowe Pań i Mężczyzn,
losowanie nagród rzeczowych 100szt. dla wszystkich uczestników Półmaratonu.

Pozdrawiam i do zobaczenia.
Pozdrawiam
POZDRAWIAM
Stały Bywalec
 
Posty: 225
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:01
Lokalizacja: Podgórze
Podziękował: 5
Otrzymał podziękowań: 122

Postprzez POZDRAWIAM » 6 cze 2012, o 16:39

witam jak zawsze podkreślając
AMATORÓW BIEGANIA
dostaje różne pytania od ewentualnych uczestników naszej imprezy - oto niektóre z nich:
...." Proszę mi napisać coś więcej o gratyfikacjach pieniężnych. Czy tylko dla wygranych? Czy dla pierwszej trójki open? A wygrani w kategoriach wiekowych ???
Bardzo proszę o dokładny opis gdyż biorę jeszcze pod uwagę BIEG MARSZAŁKA w Sulejówku w tym właśnie terminie."
Jak sądzicie co mam odpowiedzieć ?
Przecież wszystko jest napisane w REGULAMINIE !!!!

Kilkanaście lat temu kiedy zaczynałem myśleć o organizacji imprez biegowych w Łomży i okolicy- zadałem sobie pytanie
... do kogo ma być skierowana impreza ?
do AMATORÓW ?
czy też do biegających dla KASY, NAGRÓD - ZAWODOWCÓW ?
Organizując jednak jakąkolwiek imprezę biegową nie da się oddzielić amatorskiego biegania od zawodowego.
Jeden ściga się dla kasy drugi dla rywalizacji wiekowej inny dla spotkania się podobnymi biegaczami - ot takie sobie pobieganie.
Dlatego w naszych imprezach biegowych -
dziś piszę o V Półmaratonie Łomżyńskim - można rywalizować o prymat najlepszej/najlepszego - jest Puchar i nagroda w postaci butów biegowych (wartość 500zł.)
- można rywalizować w kategorii wiekowej - tutaj aż pięć pucharów do przyznania w każdej z kategorii - niestety niski budżet uniemożliwił przyznanie innych nagród w tej rywalizacji.
- można rywalizować jako drużyna/zespół - tutaj ścigamy się w zespołach pięcioosobowych o trzy puchary.
Jako organizator podjąłem decyzje by 98 % nagród zostało rozlosowanych w środ wszystkich uczestników imprezy - oczywiście warunek ukończenie półmaratonu i osobiste uczestnictwo w losowaniu.
Nie jest to może najlepszy półmaraton ale na pewno jeden z nielicznych w którym każdy z uczestników może wylosować :
50 szt. koncentratu ISOSTAR
10 szt. butów biegowych (wartość po 300zł. )
10 szt. kopert finansowych ( wartość po 100zł. )
20 szt. różnych nagród rzeczowych ( plecaki, odzież biegowa itd., itp.
Oczywiście są inne imprezy - na pewno tam też jest regulamin - każdy z uczestników dokonuje wyborów -
Czym kierują się uczestnicy ? nie wiem.
Wiem tylko jedno, że nasz Półmaraton robi wszystko by każdy z uczestników był zadowolony.
A że nie wszystkim odpowiada taka forma, dlatego też jest to dalej
KAMERALNY Półmaraton i niech tak zostanie.
zapraszam jeszcze raz tych nie zdecydowanych.
Zapisy trwają do 14 czerwca do godz. 12:00 po tym terminie zamykamy zapisy.
Pozdrawiammariusz
Pozdrawiam
POZDRAWIAM
Stały Bywalec
 
Posty: 225
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:01
Lokalizacja: Podgórze
Podziękował: 5
Otrzymał podziękowań: 122

Postprzez karolbiegacz » 8 cze 2012, o 05:32

POZDRAWIAM napisał(a):witam jak zawsze podkreślając
AMATORÓW BIEGANIA
dostaje różne pytania od ewentualnych uczestników naszej imprezy - oto niektóre z nich:
...." Proszę mi napisać coś więcej o gratyfikacjach pieniężnych. Czy tylko dla wygranych? Czy dla pierwszej trójki open? A wygrani w kategoriach wiekowych ???
Bardzo proszę o dokładny opis gdyż biorę jeszcze pod uwagę BIEG MARSZAŁKA w Sulejówku w tym właśnie terminie."
Jak sądzicie co mam odpowiedzieć ?
Przecież wszystko jest napisane w REGULAMINIE !!!!

Kilkanaście lat temu kiedy zaczynałem myśleć o organizacji imprez biegowych w Łomży i okolicy- zadałem sobie pytanie
... do kogo ma być skierowana impreza ?
do AMATORÓW ?
czy też do biegających dla KASY, NAGRÓD - ZAWODOWCÓW ?
Organizując jednak jakąkolwiek imprezę biegową nie da się oddzielić amatorskiego biegania od zawodowego.
Jeden ściga się dla kasy drugi dla rywalizacji wiekowej inny dla spotkania się podobnymi biegaczami - ot takie sobie pobieganie.
Dlatego w naszych imprezach biegowych -
dziś piszę o V Półmaratonie Łomżyńskim - można rywalizować o prymat najlepszej/najlepszego - jest Puchar i nagroda w postaci butów biegowych (wartość 500zł.)
- można rywalizować w kategorii wiekowej - tutaj aż pięć pucharów do przyznania w każdej z kategorii - niestety niski budżet uniemożliwił przyznanie innych nagród w tej rywalizacji.
- można rywalizować jako drużyna/zespół - tutaj ścigamy się w zespołach pięcioosobowych o trzy puchary.
Jako organizator podjąłem decyzje by 98 % nagród zostało rozlosowanych w środ wszystkich uczestników imprezy - oczywiście warunek ukończenie półmaratonu i osobiste uczestnictwo w losowaniu.
Nie jest to może najlepszy półmaraton ale na pewno jeden z nielicznych w którym każdy z uczestników może wylosować :
50 szt. koncentratu ISOSTAR
10 szt. butów biegowych (wartość po 300zł. )
10 szt. kopert finansowych ( wartość po 100zł. )
20 szt. różnych nagród rzeczowych ( plecaki, odzież biegowa itd., itp.
Oczywiście są inne imprezy - na pewno tam też jest regulamin - każdy z uczestników dokonuje wyborów -
Czym kierują się uczestnicy ? nie wiem.
Wiem tylko jedno, że nasz Półmaraton robi wszystko by każdy z uczestników był zadowolony.
A że nie wszystkim odpowiada taka forma, dlatego też jest to dalej
KAMERALNY Półmaraton i niech tak zostanie.
zapraszam jeszcze raz tych nie zdecydowanych.
Zapisy trwają do 14 czerwca do godz. 12:00 po tym terminie zamykamy zapisy.
Pozdrawiammariusz


Ja zawsze byłem zadowolony :)
Żałuję bardzo, że nasze imprezy w tym roku się nakładają :(

Nasi przedstawiciele pojawią się jednak w Łomży i bardzo im zazdroszczę tej wspaniałej imprezy.
http://www.maratonypolskie.pl/zglosz4.php?nrid=1038
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

To może za rok ....

Postprzez POZDRAWIAM » 9 cze 2012, o 18:08

Witaj Karolu
Niestety tak czasami bywa :kwasny:
Nie wiem co będzie za rok - ponoć ma być jeszcze lepiej :szok:
Będę się starał podać termin jak najszybciej.
Pozdrawiam i do zobaczenia na trasach - jutro Korycin.
Pozdrawiam
POZDRAWIAM
Stały Bywalec
 
Posty: 225
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:01
Lokalizacja: Podgórze
Podziękował: 5
Otrzymał podziękowań: 122

Re: To może za rok ....

Postprzez karolbiegacz » 10 cze 2012, o 06:13

POZDRAWIAM napisał(a):Witaj Karolu
Niestety tak czasami bywa :kwasny:
Nie wiem co będzie za rok - ponoć ma być jeszcze lepiej :szok:
Będę się starał podać termin jak najszybciej.
Pozdrawiam i do zobaczenia na trasach - jutro Korycin.


Do Korycina jedzie Stasiek (jak zawsze :))
Witek jako kibic
Jurek, Olek
"Połamania nóg" :)

ps. w Korycinie zupełnie nowa trasa (ciekawe czy krowa trafi?) :)
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

A ty co dodasz do listy ?

Postprzez POZDRAWIAM » 21 cze 2012, o 17:31

Lista marzeń uczestników półmaratonu Łomżyńskiego ...
witam ponownie
Tak sobie pomyślałem, że może zamiast pisać o niedociągnięciach na V Półmaratonie pokuśmy się o wpisanie rzeczy, które obowiązkowo powinny być poprawione na tej imprezie - a to przecież to samo co niedociągnięcia tylko podane w troszeczkę przyjemniejszej formie.
Przy pisaniu poniższych punktów podparłem się właśnie niedociągnięciami zauważonymi przez biegających w Łomży.

1. wytyczenie trasy w jak najbardziej atrakcyjnych miejscach naszego miasta.
- teraz czekam na propozycje na wytyczenie owych "atrakcyjnych" miejsc.
Pamiętajmy jednak, że nie na wszystkie ulice dostaniemy pozwolenie na przeprowadzenie zawodów lub na ich całkowite zamknięcie
- a to znów może spowodować niezadowolenie z braku niebezpieczeństwa biegających.

2. poprawić i zabezpieczyć niedokładne oznakowanie trasy gdzie należy biec, więcej policji, straży miejskiej, wolontariuszy, pachołków, znaków na jezdni.

3. zmienić godzinę rozpoczęcia zawodów.
- którą godzinę proponujecie ?

4. zabezpieczyć darmowe/bezpłatne noclegi - hala gimnastyczna, klasa szkolna lub bursa szkolna.

5. jedna butelka wody 1,5l niegazowanej plus dodatkowa butelka izotoniku po biegu dla każdego zawodnika.

6. wyniki publikowane od razu po biegu z prawidłowymi czasami - najlepiej bez pomyłek.

7. bardzo starannie (bez przekręcania) czytać nazwiska uczestników podczas dekoracji i losowania nagród.

8. dokładnie informować w regulaminie o osiedlowo/łomżyńskim charakterze imprezy.

9. zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować losowanie nagród ze względów: zbyt dużo zabiera to czasu i możliwość obdarowania uczestnika, który nie ukończył biegu.

10. zagwarantować uczestnikom godziwe spożywanie posiłków przy stołach i na siedząco, podczas upałów w zadaszonym/osłoniętym miejscu.

11. przygotować odpowiednie informacje i umieścić je w widocznych miejscach o możliwości skorzystania z przebieralni i pryszniców.

12. .....
Co jeszcze możemy zmienić ?
Pozdrawiam
POZDRAWIAM
Stały Bywalec
 
Posty: 225
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:01
Lokalizacja: Podgórze
Podziękował: 5
Otrzymał podziękowań: 122

Re: A ty co dodasz do listy ?

Postprzez karolbiegacz » 22 cze 2012, o 05:12

POZDRAWIAM napisał(a):Lista marzeń uczestników półmaratonu Łomżyńskiego ...
witam ponownie
Tak sobie pomyślałem, że może zamiast pisać o niedociągnięciach na V Półmaratonie pokuśmy się o wpisanie rzeczy, które obowiązkowo powinny być poprawione na tej imprezie - a to przecież to samo co niedociągnięcia tylko podane w troszeczkę przyjemniejszej formie.
Przy pisaniu poniższych punktów podparłem się właśnie niedociągnięciami zauważonymi przez biegających w Łomży.

1. wytyczenie trasy w jak najbardziej atrakcyjnych miejscach naszego miasta.
- teraz czekam na propozycje na wytyczenie owych "atrakcyjnych" miejsc.
Pamiętajmy jednak, że nie na wszystkie ulice dostaniemy pozwolenie na przeprowadzenie zawodów lub na ich całkowite zamknięcie
- a to znów może spowodować niezadowolenie z braku niebezpieczeństwa biegających.

2. poprawić i zabezpieczyć niedokładne oznakowanie trasy gdzie należy biec, więcej policji, straży miejskiej, wolontariuszy, pachołków, znaków na jezdni.

3. zmienić godzinę rozpoczęcia zawodów.
- którą godzinę proponujecie ?

4. zabezpieczyć darmowe/bezpłatne noclegi - hala gimnastyczna, klasa szkolna lub bursa szkolna.

5. jedna butelka wody 1,5l niegazowanej plus dodatkowa butelka izotoniku po biegu dla każdego zawodnika.

6. wyniki publikowane od razu po biegu z prawidłowymi czasami - najlepiej bez pomyłek.

7. bardzo starannie (bez przekręcania) czytać nazwiska uczestników podczas dekoracji i losowania nagród.

8. dokładnie informować w regulaminie o osiedlowo/łomżyńskim charakterze imprezy.

9. zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować losowanie nagród ze względów: zbyt dużo zabiera to czasu i możliwość obdarowania uczestnika, który nie ukończył biegu.

10. zagwarantować uczestnikom godziwe spożywanie posiłków przy stołach i na siedząco, podczas upałów w zadaszonym/osłoniętym miejscu.

11. przygotować odpowiednie informacje i umieścić je w widocznych miejscach o możliwości skorzystania z przebieralni i pryszniców.

12. .....
Co jeszcze możemy zmienić ?

skąd ja to znam?
zmieniłbym tylko nagłówek żądań na ... uczestników "Kurpiowskich Piasków" http://rowerowaostroleka.pl/viewtopic.p ... &start=100
Avatar użytkownika
karolbiegacz
-#KK24h
 
Posty: 5113
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 19:24
Lokalizacja: Czarnowiec
Podziękował: 2095
Otrzymał podziękowań: 813

Poprzednia strona

Powrót do Zawody

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron